Obyčejnou zářivku je možné přivést k excitaci i obyčejnou PMR staničkou. CB ručka to zvládá naprosto v pohodě i na vzdálenost několika desítek centimetrů. Nic na tom není.
Pokud je někdo udiven z takovýchto věcí, pak by se měl seznámit s takovými věcmi jako je například absorbční kroužek a pod. jsou prostě věci, které jsou pro mnohé jedince něčím nadpřirozeným.
Je docela zvláštní jaký strach můžou mít lidé z blízkosti vysílačů, u kterých je sice výkon pevně stanovený a zdánlivě velký, ale stejní lidé jsou schopni si zcela bez obav přitisknout 4W výkonu z mobilního telefonu až k hlavě, a v extrémním případě jsou schopni se vystavovat 1kW slunečního záření i po několik hodin denně, přičemž to sluneční záření obsahuje složky velmi tvrdého UV a kosmického záření, které poškozují lidský organismus zcela nevratným způsobem.
Je vhodné si uvědomit, že pro televizní vysílače velkých výkonů platí jedna zásadní poučka, že pod svícnem je tma! Vyzařovací charakteristika vysílacích antén ve vertikální rovině je většinou jen několik stupňů, a nebývá kloněný k zemi, takže plný výkon vysílače je dostupný až ve vzdálenosti několika km. V blízém poli vysílače je úroveň signálu většinou menší než -40dB, takže u vysílače 100kW je výkon směrovaný do blízkosti vysílače menší než 10W. Pokud se tento výkon převede na intenzitu elektromagnetického pole, pak se jedná o zcela zanedbatelné hodnoty. Pokud má někdo zájem se blíže seznámit s těmito věcmi, pak se může podívat na tento článek:
http://www.digizone.cz/clanky/americky-radar-v-brdech/