Autor Téma: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD  (Přečteno 6993 krát)

Petr Čížek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Koupil jsem si tento přístroj a hned jsem si do něho nahrál nový software z června 2011 s funkcí timeshift.
Myslel jsem si, že když nechám nahrávat nějaký program a přitom se na něho budu pomocí funkce timeshift dívat, tak po jeho zkončení zůstane nahraný na disku, abych se na něho případně mohl později podívat znovu. Ale on se neuloží.
Čím to může být?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2011, 06:22:02 »
Je to tím, že timeshift a nahrávání jsou dvě různé věci. Místo pro timeshift se maže vždy při vypnutí přijímače automaticky. U některých zařízení, především ale DVDrekordérů, se dá dodatečně ve vrácenem čase pomocí timeshift označit časový úsek a ten pak následně pevně uložit na disk.
« Poslední změna: 25. 09. 2011, 06:23:55 od Aleš Pipek »


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2011, 18:16:50 »
No ale teď je to naprosto špatně vyřešeno, protože když při naplánovaném nahrávání náhodou sáhnu na pauzu, tak se spustí Timeshift a není šance, jak záznam uložit. To už to bylo lepší, když to žádný Timeshift nemělo. Alespoň kdyby šel nějak zakázat.


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2011, 18:36:28 »
Samotnou pauzou se nespustí musí se ještě zmačknout Play.Nehrat si sDO při nahravaní


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2011, 18:42:51 »
No ale teď je to naprosto špatně vyřešeno ... To už to bylo lepší, když to žádný Timeshift nemělo. Alespoň kdyby šel nějak zakázat.
Funkce Timeshift má sloužit primárně pro to, aby bylo možné na určitou dobu přerušit přímé sledování pořadu a po návratu k TV od okamžiku odchodu pořad doshlédnout. Sice nevím, zda u Evolve jde určitě tato funkce vypnout, ale tato možnost je snad naprosto běžná u většiny přijímačů. Zkuste zapátrat v Menu. Každopádně není Timeshift určen k dlouhodobé archivaci, nebo dokonce opakovanému přehrávání. Je to jen pouhý "časový posun". Nechtěný stisk Pauzy není chybou přijímače, ale obsluhy. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Čížek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2011, 23:26:31 »
Zkusil jsem  udělat to, co se obecně nedoporučuje, zatím na flešce,  při zapnutém timeshiftu flešku vytáhnout a záznam tam zůstal.
Může se při tom něco stát - tím myslím poškodit flešku nebo externí disk nebo setbox (budu používat externí disk).


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2011, 23:42:12 »
No ale teď je to naprosto špatně vyřešeno ... To už to bylo lepší, když to žádný Timeshift nemělo. Alespoň kdyby šel nějak zakázat.
Funkce Timeshift má sloužit primárně pro to, aby bylo možné na určitou dobu přerušit přímé sledování pořadu a po návratu k TV od okamžiku odchodu pořad doshlédnout.
No to je celkem jasné. Jenže tady to je tak, že Timeshift zruší bez upozornění nahrávání. Což nedělal žadný z dalších tří PVR, co jsem měl v ruce. U všech ostatních to totiž bylo vyřešené celkem inteligentně, když se spustil Record, tak se zkrátka záznam uložil na disk, ať jsem použil Timeshift nebo ne.
A protože jsem Evolve Scorpio používal rok bez možnosti Timeshift, tak se na takovou zásadní změnu dost těžko zvyká.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #7 kdy: 26. 09. 2011, 10:05:19 »
... Jenže tady to je tak, že Timeshift zruší bez upozornění nahrávání. Což nedělal žadný z dalších tří PVR, co jsem měl v ruce. U všech ostatních to totiž bylo vyřešené celkem inteligentně, když se spustil Record, tak se zkrátka záznam uložil na disk, ať jsem použil Timeshift nebo ne.
A protože jsem Evolve Scorpio používal rok bez možnosti Timeshift, tak se na takovou zásadní změnu dost těžko zvyká.
Sice je možná chybou FW, že povel Timeshift je nadřazený nahrávání, ale spouštění obou funkcí společně opravdu ztrácí smysl. Proč by měl přijímač souběžně nahrávat jeden pořad do dvou adresářů? Chápu ale, že změna systému a důsledků zavedeného ovládání může přinášet obsluze nemilá překvapení. Jen je mi divné, že Vámi provedený upgrade FW zavádí tuto pro Vás vlastně nevítanou změnu natvrdo, bez možnosti jí ovládat. A to nejde opět Timeshift hned zrušit a spustit opětovně záznam, jen s malým přerušením?

Pokud ne, je to jen důkaz toho, že ne každý upgrade přináší jen pozitivní změny a je vhodné se s jeho důsledky předem dobře seznámit a jeho zavedení si pořádně rozmyslet. Já třeba na žádném ze svých mnoha přijímačů službu Timeshift aktivní nemám a nikdy mi nechyběla. V případě nejvyšší nouze a potřeby spustím okamžité nahrávání povelem Record a při dodatečném spuštění tohoto záznamu automaticky začíná také okamžikem jeho spuštění a přerušení přímého sledování chtěného pořadu.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #8 kdy: 26. 09. 2011, 14:58:38 »
Snad aby to bylo jasnější. Zároveň používám starší levný PVR s názvem Hatch (u nás prodáváno i pod jinými názvy), Scorpio jsem si k tomu koupil, protože umí MPEG-4.
No a ten Hatch, když spustím nahrávání, tak se při něm kdykoliv můžu posunovat nahrávkou dopředu/dozadu, ale nahrávka se dokončí a uloží přesně podle nastavení.
Když to udělám u Scorpia, tak se nahrávka neuloží. Já jsem zkrátka z Hatche zvyklý, že když přijdu k přístroji ke konci nahrávky a chci si pustit něco ze záznamu, tak se podívám posunem zpět, jestli jsou ty reklamy už po skončení pořadu nebo jestli ještě neskončil. No a tohle, když jsem jednou udělal u Scorpia, tak byl celý záznam pryč. Pak se mi to stalo náhodou ještě jednou, chtěl jsem nahrávku ukončit a v šeru jsem sáhl vedle (teď nevím jestli na Play nebo Pause), což spustilo Timeshift a znova nic nenahrálo. A v žyádném Menu není o Timeshift nic.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problém s funkcí timeshift u přijímače Evolve Scorpio DT-3010HD
« Odpověď #9 kdy: 26. 09. 2011, 19:30:00 »
Evolve má vůbec blbě vyřešeno nahrávání. Pokud zmáčknu tlačítko nahrávání, tak nahrává buď až zmáčknu konec nahrávání, nebo nahrává tak dlouho, až zaplní disk. Nedá se omezit. Měl jsem v ruce pár STB, ale u všech to řešeno bylo. Evolve je super na dálkový příjem, ale nahrávání je, podle mne, jenom doplněk. :'(