Autor Téma: jak nejlevněji přijímat následující kombinaci programů - dětské a zpravodajské  (Přečteno 3559 krát)

Tomas2007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit, jaké je ideální (z hlediska ceny) řešení pro příjem
- Cartoon Networks (v angličtině) + případně další dětské
- BBC anebo Sky News
(případně i CNN)

V druhém sledu pak (není priorita, ale pokud by bylo na výběr v kombinaci s tímto, zlobit se nebudu)
- francouzské kanály
- polské kanály

Díval jsem se na internetu, ale popravdě nabídek je tolik, že se úplně neorientuji, resp. jsem zcela nepochopil, jak přes Astru přijímat Cartoon Networks (když na jejich webu zadám "orbital", nabídne mi to nějaké evropské - ovšem ne UK - mutace). A o cenách také nemám úplně jasno (kromě těch balíků, ale popravdě 80 % z toho bych stejně nevyužil, nějak bych si to rád poskládal sám za menší peníz).

Je lepší zvolit nějaký placený balík typu Digi TV, UPC Direct... nebo vlastní satelit, ten nasměrovat např. na Astru a někomu (nevím, jak se to zařizuje) platit za dekódování pouze konkrétních placených programů?

Děkuji!

Tomáš

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den, stanici Cartoon Network najdete šířenou FTA jen na satelitní pozici 42°E (ale jedná se o tureckou verzi, ale na lyngsatu je u tohoto programu uváděna jako zvuková stopa turečtina a originál, takže by možná nějaké ty pořady byly vysílané v angličtině).
Cartoon Network: satelitní pozice 42°E
                        frekvence: 11862
                        polarizace: H
                        SR: 27500
                        FEC: 5/6
 http://www.lyngsat.com/turk42.html
- ještě dodám, že je doporučována velikost paraboly 120 cm (cca pro Prahu), (ale pokud bydlíte na Moravě, tak velikost paraboly bude menší (možná by stačila parabola 100 cm), než třeba při příjmu v Karlovarském kraji, kde by byla nutná větší parabola).

ps: jinak nějaké další dětské programy najdete šířené FTA na satelitní pozici 28,2°E (ale moc jich tam nebude).

Stanice BBC World News, CNN International Europe, Sky News najdete na satelitní pozici 19,2°E (+ ještě zde vysílá mnoho německých programů a také nějaké španělské) doporučuje se velikost paraboly 80 cm, dále nějaké polské programy najdete na satelitní pozici 13°E (pro ČR stačí parabola 60 cm).

Jinak nevím, jestli nějaký český satelitní poskytovatel (Skylink, Cslink) vysilá u nás stanici Cartoon Network, ale tuto stanici najdete kdyžtak v O2 TV (ale to je už ta placená možnost).



Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
přesně tak jak píše můj předřečník...krom toho kupa polských kanálů na 13°E
a vše by se dalo nastavit na E-85 za docela slušný peníz...
Jen se zeptám odkud jste? Nemáte možnost polského DVB-T?
Honda Enduro Team


Tomas2007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Dobry den,

dekuji za odpovedi. Poloha - okres Pribram.

Mne by nevadilo za CN neco malo platit, jen mi prijde zbytecne platit 200-300 Kc za balik x desitek programu k tomu navic. Ale CN bych chtel anglicky, ne turecky. :)

Ta O2 TV nevypada spatne (pokud CN vysila origos, ne dabovane), v kombinaci s internetem - ted platime 600 Kc za samotny net, prejit na net+TV za 650 Kc neni takova hruza. A zbytek by byl pres parabolu (nevim tedy, jak s temi Frantiky :) ).


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobry den,

dekuji za odpovedi. Poloha - okres Pribram.

Mne by nevadilo za CN neco malo platit, jen mi prijde zbytecne platit 200-300 Kc za balik x desitek programu k tomu navic. Ale CN bych chtel anglicky, ne turecky. :)

Ta O2 TV nevypada spatne (pokud CN vysila origos, ne dabovane), v kombinaci s internetem - ted platime 600 Kc za samotny net, prejit na net+TV za 650 Kc neni takova hruza. A zbytek by byl pres parabolu (nevim tedy, jak s temi Frantiky :) ).

Dobrý večer, tak píšu ještě jednou, O2 TV máme doma a najdete tam cca 8 dětských kanálů + ještě z těch zpravodajských BBC World News a tu CNN (u CN je anglická zvuková stopa).
http://www.o2tv.cz/programove-balicky/

ps: ještě doplňím, že se očekává, že O2 TV přidají 11. listopadu nějaký nový program (programy) do své nabídky a snad to bude HD, pokud vás zajímá HD,  tak v současné době vysílají ČT HD, Nova HD a taky Nova Sport HD (ale ten není uváděný v přehledu programů), nevím ale proč.
« Poslední změna: 25. 09. 2011, 21:30:23 od KarelH »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Jursa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
OT: Co se týká O2 TV, tak od 1. listopadu bude HBO HD...