Autor Téma: Óčko v budoucnu v celém muxu 3.  (Přečteno 2869 krát)

Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Óčko v budoucnu v celém muxu 3.
« kdy: 15. 09. 2011, 19:39:24 »
To už sice všichni víme, ale co znamená ten jejich testovací provoz od listopadu a od ledna ostrý?  Jak ten jejich test mám chápat? :o
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Óčko v budoucnu v celém muxu 3.
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2011, 22:59:50 »
To už sice všichni víme, ale co znamená ten jejich testovací provoz od listopadu a od ledna ostrý?  Jak ten jejich test mám chápat? :o

Domnívám se, že chce testovat díváky. Tedy, co víme ? Víme, že Mux3 měl nějaké pokrytí a Óčko nemělo dost peněz na to aby si mohlo toto pokrytí dovolit zaplatit. Zareagovalo tedy na rozdíl od Z1 a Public TV, velice moudře a Mux3 včas opustilo. Vstoupilo do Mux4 a v něm bylo pouze v 3 městech a bylo spokojené. Mezi tím se Mux3 změnil, byl nastaven tak aby v něm mohlo býti více stanic o horší kvalitě a tím také podstatně nižší ceně, která se odvíjí od bitráte a tak aby v něm mohly být případně jenom někde, ale jeho celkové pokrytí se přitom zvýšilo o další vysílače. Óčko projevilo zájem se do něj vrátit, ale jenom někde, na některých jeho místech, to nyní bylo změněno, na to, se vrátit do celého Mux3. Co z toho vyplývá ? Pokud před tím neměli na méně vysílačů a menší pokrytí a nyní mají na více vysílačů a větší pokrytí? Mne napadá jediné. Využijí možnosti zhoršené kvality. TEST pak zpočívá v tom, zda to diváci unesou. Pokud diváci budou s vysílanou mazaninou spokojeni zůstane Óčko v celém Mux3. Pokud diváci nebudou s výslednou mazaninou spokojeni, stáhne se Óčko zpět, dle původního plánu pouze na některá místa, ale v o něco vyšší kvalitě. Tuto variabilnost a tyto možnost se rozhodnout mu současný Mux3 umožňuje, tak proč by si je neotestavalo, která pro ně bude přínosnější ?
« Poslední změna: 15. 09. 2011, 23:09:32 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Óčko v budoucnu v celém muxu 3.
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2011, 23:55:34 »
Óčko je mazanina už teď na satelitu, já se spíš trochu bojím zvuku 128 kbps Joint stereo mpeg2. I když musím uznat že u TV Metropol je to poslouchatelné (nějak extra jsem to nezkoumal), narozdíl od Public TV kde byl zvuk opravdu hroznej. Na otázku co diváci snesou, odpovídám bohužel všechno. Opravdu málokdo řeší kvalitu. Dnešní svět je o kvantitě.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Óčko v budoucnu v celém muxu 3.
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2011, 10:40:34 »
...já se spíš trochu bojím zvuku 128 kbps Joint stereo mpeg2.
U většiny koncových zákazníků bývá nejslabším článkem v řetězci samotné koncové "audio" zařízení (vestavěné repro v tv s plastovou ozvučnicí, atp.). Jinak souhlas, od hudební stanice bych očekával především zvuk, "patlaniny" obrazu ve videoklipech mi nevadí, jediné na co bych se na Óčku rád občas podíval jsou hity let 80, 90, jako vzpomínky...


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Óčko v budoucnu v celém muxu 3.
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2011, 11:22:29 »
Očko je v pohodě televize.Já jsem jej často sledoval přes net na střední.Ráno jsem sním vstával a v noci usínal. :D.(2 roky zpátky) a taky si pamatuju, když očko vysílalo od 16-18 později od 16.45-17.45 ve vysílání primy, když se Berka nedohodl na podmínkách vysílání na Primě.To jsem vždy čekal až Očko začne vysílat.Ted co jsem viděl, tak tam hrají i pár mých kamarádů, tak se taky rád podívám, snad ten zvuk bude ok.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0