Autor Téma: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto  (Přečteno 43430 krát)

Petr Pesek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« kdy: 12. 09. 2011, 22:47:17 »
V ramci akce vymena jsem vymenil kartu za poplatek 600 Kc a kartu aktivoval. Puvodne jsem mel zakoupeny prijimac Homecast S3000 CR i s kartou Trade and technology. Bohuzel prijimac deti castecne rozbily a tak jsem chtel pouzit prijimac zakoupeny v Anglii znacky Fortec Star Delta. Technicka specifikace je na: http://www.sat-receiver-world.com/producer/fortecstar/fortec-star-delta.html. Ten ma 2 CI sloty, tudiz jsem zakoupil i Irdeto dekoder - vse u autorizovaneho prodejce. Ale bohuzel nefunguje. V menu ve slozce CI je karta videt, dokonce jsou tam i nejake zapisy, ale programy jsou zakodovane. Pritom v originalnim prijimaci karta funguje. Poradite co s tim mohu udelat?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2011, 00:01:48 »
Není to náhodou crypto works,skylink už nemám ,ale ICE-VYMĚNA není čisté  irdeto,doufám,že se nepletu !Značka modulu ???
« Poslední změna: 13. 09. 2011, 00:07:42 od spyko »
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2011, 06:04:46 »
V takovémto případě bych já osobně si nejdříve několik modulů vyzkoušel přímo v nějaké satelitní prodejně. Teprve potom bych případně nějaký zakoupil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2011, 10:22:34 »
Karta ICE sice není čisté Irdeto, ale právě proto, že je to hybridní karta, měla by šlapat jak v dekodérech Cryptoworks (třeba konkrétně vyzkoušet !!), tak i v Irdeto modulech (či čtečkách). U ICE karty mám konkrétně dobré zkušenosti s modulem CW Eurocam (červený), naopak špatné např. s modrým  Zetacamem.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2011, 13:15:25 »
V ramci akce vymena jsem vymenil kartu za poplatek 600 Kc a kartu aktivoval. Puvodne jsem mel zakoupeny prijimac Homecast S3000 CR i s kartou Trade and technology. Bohuzel prijimac deti castecne rozbily a tak jsem chtel pouzit prijimac zakoupeny v Anglii znacky Fortec Star Delta. Technicka specifikace je na: http://www.sat-receiver-world.com/producer/fortecstar/fortec-star-delta.html. Ten ma 2 CI sloty, tudiz jsem zakoupil i Irdeto dekoder - vse u autorizovaneho prodejce. Ale bohuzel nefunguje. V menu ve slozce CI je karta videt, dokonce jsou tam i nejake zapisy, ale programy jsou zakodovane. Pritom v originalnim prijimaci karta funguje. Poradite co s tim mohu udelat?
Jeden šrot jménem Homecast vyhodíš a druhý šrot jménem Delta z roku 2006 koupíš  :P Zaběhni do první prodejny se SAT technikou, vem tam něco s nápisem Skylink-ready a příště dbej na starý rčení "levně placený, 2x placený".

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2011, 15:28:22 »
Na konkurenci jsem zjistil,že se dají použít oba druhy modulů,ale není modul jako modul,každý sat.přístroj chce něco jiného-vyzkoušet,není pravdou ,že všechny stroje skylink irdeto ready jsou bez problémů-naopak ,některé UNI čtečky žádný problém nemají-proto je třeba vše řádně vyzkoušet,ale určitě bych v prvé řadě vyměnil ten sat.přístroj !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #6 kdy: 13. 09. 2011, 20:01:50 »
Pane "Profíku", mohl byste nějak rozvést proč je Homecast šrot, tyto přístroje prodávám několik let a naprosto bez problémů, Nepamatuji, že bych musel reklamovat model 3000CR.  Vaše tvrzení mi přijde jako pomluva.


Petr Pesek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #7 kdy: 14. 09. 2011, 21:08:25 »
...ja bych nechtel rozebirat co je srot a co ne. Fortec Star Delta jsem si zakoupil drive - jeste v Anglii a potom jsem si v Cechach koupil Homecast v balicku s kartou Trade and Technology. Potreboval bych poradit, zda neni mozne, ze to bude starym softwarem, nebo hardwarem. Pripadne nejaka nastaveni, kodovani atd. Nejsem profesional - jsem samouk


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #8 kdy: 14. 09. 2011, 21:38:59 »
pokud chcete mermomocí použít ten váš Fortec Star Delta, budiž, je to vaše věc, ale je potřeba vyzkoušet více CAM modulů, jak už tu bylo zmíněno výše jinými kolegy a taky zaktualizovat firmware přistroje na nejnovější verzi, pokud to jde.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Petr Pesek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #9 kdy: 14. 09. 2011, 21:58:43 »
Bohuzelnikde jsem nenasel aktualizaci softwaru. Byl jsem i na strankach Fortecu a na tu Deltu tam nic neni. Otazka zni, zda by se nedal prehrat soft jineho typu....????


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #10 kdy: 14. 09. 2011, 22:08:47 »
Zkusil bych : setedit.de
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Petr Pesek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #11 kdy: 14. 09. 2011, 22:25:07 »
Bohuzel, Delta tam neni. Prijde mi to ponekud zvlastni, ze po peti letech od vyroby (kupoval jsem jej v r.2007) neni aktualizace k dispozici ani u vyrobce....... Spousta lidi me nabada, at koupim jiny prijimac. Rad, ale mam ted spoustu jinych (prijemnych) vydaju a tak na toto nezbyva - proto ta snaha si nejak poradit.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #12 kdy: 15. 09. 2011, 07:40:14 »
Zkuste vyzkoušet raději ty moduly. Anebo opravit toho Homecasta. S 3000 CR není zase tak špatná mašinka a dokonce bere i ICE karty.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #13 kdy: 15. 09. 2011, 08:46:02 »
Díval jsem se na to, co je to ten Fortec Star Delta, protože to vůbec neznám, zdá se, že na běžných českých fórech o tom není ani slovo, protože se to u nás prostě nepoužívá... Takže jsem se díval po satelitních fórech UK. Dočetl jsem se, že je to nějaká kanadská firma a že to má obrovské problémy s CAM moduly TRex, Dragon, Diabo... Respektive v tom nefungují a to ani trochu. Je pravděpodné, že k těmto si už klidně můžete přičíst i ten modul CAM Irdeto, co jste koupil. Chtělo by to z výrobce vyrazit s kterými CAM moduly ráčí garantovat kompatibilitu nebo si zjistit na fórech o satelitní technice po UK, které CAM moduly jsou vůbec schopny v tom fungovat. / Výhodou může být to, že budete hledat jak CAM moduly, co umí CryptoWorks, tak CAM moduly, co umí Irdeto.../

Když takový nějaký objevíte. Tak zase budete zjišťovat po českých satelitních fórech jeho kompatibilitu s kartou ICE Sky Link. A pak Vám teprve taková skládačka bude běhat. Tedy za předpokladu, že existuje na světě alespoň jediný CAM modul, který je zároveň kompatibilní s tímto přijímačem a zároveň i s kartou ICE Sky Link. Takže poměrně dost obtížné...

Takže bych se držel asi toho, co Vám radí pan Rozsíval, nechat opravit ten Homecast 3000 CR. A pokud už si myslíte, že to nemá cenu. Tak odnést i Homecast i tu potvoru Fortec Star Delta do bazaru a koupit něco se zn. Sky Link Ready, jak vám radí pan Syrový. Viz. seznam http://www.skylink.cz/web/structure/62.html

Co je to zač, ten Irdeto CAM, co máte ?
Ještě jsem se chvilku hrabal a tenhle http://www.techdigital.co.uk/products/Smit-Irdeto-CAM.html by v tom údajně chodit měl.... No a v tomhle chodí ta ICE http://www.srovnanicen.cz/q/CAM%20Irdeto%20pi-sys%20%20Smit/?order=2 takže jestli by v tom běžel ? Ovšem napřed by bylo dobré si ho někde vypůjčit a odzkoušet to nebo i s přijímačem zajít k nějakému prodejci, zda by si s Vámi dal tu práci a nějaké ty CAM moduly tam s Vámi neodzkoušel, ale teď jsem narazil na odstaveček, že tenhle Smit by měl jít i v tomhle přijímači, tedy ten starý, tak jestli by šel i ten nový SMIT ? Ovšem bez záruky, nutno ověřit...
« Poslední změna: 15. 09. 2011, 10:23:19 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« Odpověď #14 kdy: 15. 09. 2011, 12:57:04 »
Pane "Profíku", mohl byste nějak rozvést proč je Homecast šrot, tyto přístroje prodávám několik let a naprosto bez problémů, Nepamatuji, že bych musel reklamovat model 3000CR.  Vaše tvrzení mi přijde jako pomluva.
Pane "Drábe", Homecast vyniká mimo jiné jednou nepěknou vlastností, a to výpadky zvuku, kdy se tento najednou ztratí a pomůže až vypnutí/zapnutí přístroje. Navíc onen model 3000CR je dávno za zenitem - neumí S2, HD ani nahrávat, nemá CI slot. Je to prostě šrot.