Autor Téma: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus  (Přečteno 6687 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« kdy: 06. 07. 2011, 14:15:50 »
Už delší dobu pozoruji zcela zásadní rozpor mezi tím, co má tato stanice ve svém programu, a tím, co aktuálně vysílá. To, že začátky a konce programů jsou posunuté o 15 a více minut, to už jsem si docela zvyknul, ale už nekolikrát jsem marně čekal na M.A.S.H. 4077, místo něj se většinou objeví MacGyver. Právě v tuto chvíli měl běžet seriál Simpsonovi, a opět je tam MacGyver. EPG tak poněkud postrádá smysl, stejně jako programový časopis. Mám takový pocit, že na Slovensku nějak víc kašlou na diváky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #1 kdy: 06. 07. 2011, 23:19:49 »
Něco podobného jsem v poslední době pozoroval spíše na Markíze.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #2 kdy: 06. 07. 2011, 23:28:44 »
Slovaci byli v tomhle tom vzdycky divni. Uz pred lety jsem presne tohle pozoroval na JOJce i Markize. Pak jsem je kvuli tomu prestal uplne sledovat... :)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2011, 07:23:06 »
Včera odpoledne jsem ještě na Joj+ sledoval asi hodinový pořad o blescích, přitom v televizním programu i na EPG byl v té době nějaký kriminální film. Ten dokument o blescích v programu vůbec nebyl. Jak jsem ale zjistil, tak ta kriminálka měla jinou stopáž než udával program, takže se do vysílání večel ještě jeden pořad mimo plán. Tohle je opravdu dost divné. MacGyver samozřejmě končil zase skoro o 20minut později, takže MASH začal s pěkným zpožděním a místo v 19hod končil až 19:15. Slováci nějak kašlou na programové schéma i na diváky.


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2011, 09:12:39 »
Chtějí své diváky překvapit ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2011, 09:56:00 »
Chtějí své diváky překvapit ;)
:-) Nebo nasr.at. :-)


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2011, 18:30:05 »
Já zatím vždy, co tam mělo být tak sem našel. Kromě melodie mého srdce, kterou na plusce měli vysílat asi před měsícem ráno a nevysílali. Jinak program na slovensku mění hlavně Markíza a JOj. Na markíze se měnil program se Šeherázadou a Farmou a na Joj se něco stěhovalo na Pátek večér, ale co to bylo to fakt nevím :D


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #7 kdy: 04. 09. 2011, 23:28:01 »
Mám pocit, že zatímco české programy vylepšují, co se dá, s těmi slovenskými to jde od desíti k pěti. Tím nemám na mysli pořady, ale vše tzv. "okolo". Ještě před cca rokem a půl byla možnost na Slovácích zvolit si bloknutí programu, přístupného např. od 18 let; zatímco na čes. stanicích to nešlo. Nyní je situace zcela opačná: u "slovenského" krváku sice  v pravém horním rohu svítí kolečko s osmnáctkou, ale na TV EPG vidíme: "Neblokováno". Dále formát obrazu. Nevím, kde to na JOJ či MARKÍZE vzali, ale párkrát jsem nebyl s to nastavit "přirozený" formát: ať jsem dal 16:9, 4:3, široký zoom, zvětšený... prostě: Když vám to TV předloží v 16:9 natáhlé na výšku, a ještě s horním a dolním pruhem, neuděláte s tím lautr nic. To, že EPG, jakož i TTX str. 300< jsou pro srandu králíkům, to tu nemusím rozepisovat. Jediné, co je snad o něco lepší než "u nás", je poměr hlasitosti pořad-reklama.

PS: Když se v r. 2010 měnil čas ze zimního na letní, na JOJ TV měli zimu ještě zhruba tři týdny poté...
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Peter H.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #8 kdy: 05. 09. 2011, 06:50:18 »
Jediné, co je snad o něco lepší než "u nás", je poměr hlasitosti pořad-reklama.
Uveďte si do zákona, že reklama nemôže byť hlasnejšia než zvyšok programu, porozdávajte za to pár pokút a bude  ;)


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
žiadna záhada
« Odpověď #9 kdy: 05. 09. 2011, 07:17:08 »
EPG vytvárajú externé firmy pre jednotlivých providerov (UPC,SKylink...) aj na celý mesiac vopred a nejak sa o aktualizácie pri nápadoch (či skôr výronoch) programových riaditeľov jednotlivých staníc nestarajú, prípadne to nemajú v zmluvách. A klasické meškanie programov, to snáď ani nie je treba riešiť. :-)
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


Peter H.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #10 kdy: 05. 09. 2011, 08:50:48 »
miro maco: Lenže my sa nebavíme o klasickom meškaní programov. JOJ (Plus) si pokojne pustí program aj o pol hodiny skôr(!), ako je uvedené v EPG/tv programe alebo prehadzuje programy medzi sebou. Väčšinou to aj na svojom webe opravuje maximálne deň v predstihu a v poslednom čase sa to čoraz častejšie neobťažuje opraviť ani tam!
« Poslední změna: 05. 09. 2011, 09:33:14 od Peter H. »


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #11 kdy: 05. 09. 2011, 10:35:27 »
miro maco: Lenže my sa nebavíme o klasickom meškaní programov.
Šak nebavíme, ide o to že EPG nerobia samotné stanice, ale rôzne externé firmy pre providerov a to mesačne alebo týždenne. Tým pádom EPG nemôže pružne reagovať na výplody programových managerov a dostáva sa na úroveň tlačeného časopisu. Otázne je, či by bolo EPG pružnejšie, ak by ho vyrábali priamo v televízii ? ... ale keď vidím ako funguje TXT, tak neverím, že by EPG fungovalo lepšie.  Pritom televízia ide z nejakého odbavovacieho servera podľa nejakého playlistu, takže určite ide to EPG generovať priamo z playlistu - stačí doprogramovať, dokúpiť licenciu ... :-(
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #12 kdy: 05. 09. 2011, 11:10:06 »
Pánové, já nevím, co tu řešíte. Já odebírám TV časák, kde to tisknou tři týdny dopředu, a co se českých programů týká, platí to! Výjimečně ČT mimořádně zařadí nějaký nekrolog, Nova posune začátek o 15 minut. Problém nebude u poskytovatelů EPG, ani u smluv. Problém je, že když si stanice něco nalinkují, tak podle toho také mají vysílat. Proč by měly přehazovat, vynechávat, předbíhat, či opožďovat pořady? Kvůli sledovanosti? Tak mají každý měsíc udělat inventuru, ale častěji to neměnit! Jenže to je o přístupu televizních manažerů vůči divákům. A ten - hlavně u TV JOJ - asi ideální nebude.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vysvětlí mi prosím někdo? Joj plus
« Odpověď #13 kdy: 07. 09. 2011, 10:17:27 »
No tak Joj od včerejška zase měnila program.Kutyil a.s běží v obvyklém čase v 17.20(17.30 reálně) a Soudní síň od 18.00.V programu je v 17.30 Soudní sín a od 18.30 Kutyil.Měli to tak aj na epg včera ještě.
Den předtím Prima měnila program s talentem, to i mě je Tv expres na houby