Autor Téma: Konečně!  (Přečteno 11963 krát)

ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #15 kdy: 07. 09. 2011, 22:29:28 »
Já si řeknu KONEČNĚ! až konečně spustí druhý multiplex i ve Zlínském kraji.
Je šance, že by se spustil dřív, jako v případě ČT(taky měla být koncem listopadu a byla už v říjnu) nebo až na konci listopadu, plánovaných 7 měsíců po Ostravě? :-(

Proč to vůbec musí trvat tak dlouho? :-(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2011, 09:54:52 »
Ty nemáš na Zlínsku signál z Kojálu? Já je v Hulíně chytám na 100%, co vím tak Otrokovice už vícemeně jdou taky na Kojál a vesnice za Otrokovicema jako Napajedla atd.(až po rakouskoa slovensko)tak ty všechny frčí na kojál


ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #17 kdy: 09. 09. 2011, 13:36:58 »
Ty nemáš na Zlínsku signál z Kojálu? Já je v Hulíně chytám na 100%, co vím tak Otrokovice už vícemeně jdou taky na Kojál a vesnice za Otrokovicema jako Napajedla atd.(až po rakouskoa slovensko)tak ty všechny frčí na kojál

Jediné, co chytám je multiplex 1 a 3 z Tlusté hory, o Kojálu nevím, v jedné obci nedaleko Starého Města a ani v něm mi ani nemrkne. My jsme tam utopení pod kopcama, tak se tam nechytáme...
« Poslední změna: 09. 09. 2011, 13:40:43 od ValheruCZ »


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #18 kdy: 09. 09. 2011, 14:10:29 »
Huštěnovice, Babice nebo v které?Zkus si natočit anténu pokud máš střešní přímo na Brno.(na kOjál)


ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #19 kdy: 11. 09. 2011, 21:57:32 »
Zkoušel jsem. A to konkrétně ve Starém Městě a Jalubí. Aj jsme proměřovali signál se známým, co to dělá profesně a prostě tam, kde bydlím jsem měl smůlu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #20 kdy: 11. 09. 2011, 22:19:13 »
tak co vím i podle mapy signálu tu na digizone je tam dobré pokrytí myslím ve staráku.V jalubí to je možné, že tam to jde hůř, protože je taková zadek,ale ve staráku vím,že to jde.


Mirek Žmolík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #21 kdy: 12. 09. 2011, 15:37:36 »
 Tak tady na Luhačovsku nejede na dost místech ani mux1 ze Zlína, takže kdo nemá satelit, může sledovat buďto  slov. digitál z Javořiny nebo analog. Novu ze stejného vysílače, či z převaděčů, které naštěstí ještě Nova nevypíná. V obcích které jsou položené výše, či jsou dále od kopců digi jede.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #22 kdy: 12. 09. 2011, 17:51:38 »
tak záleží kam mají nasměrované antény atd.Jinak jste si jistý mux1 ten má v Luhačovicích plný signál.O trochu horší má na mux3, stím by mohl být problém, ale měl by jet.


Mirek Žmolík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #23 kdy: 12. 09. 2011, 20:25:34 »
Tak co se týče Luhačovic, tak bych si tipl, že J a JV svahy, které jsou  dál od kopce s příjmem asi problém nebude, severní svah či údolí kolem toku Šťávnice na tom bude asi hůř.  Tady v Ludkovicích jede digi jen dál od kopců jelikož je to tu od severu uzavřené. Jelikož tu nejde mux1 o výkonu 100KW ( a to jsme od vysílače cca 11km) tak mux3 nemá už žádnou šanci. A jestli bude zapnut na konci roku mux2 tak to bude to samé. Takže, už jsem to psal vícekrát. celá digitalizace stojí za pendrek. Zlatý analog. Víceméně, je to podobné jak za komančů, to nám šli taky jen slováci ( nic proti nim).


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #24 kdy: 12. 09. 2011, 22:55:04 »
třeba vám udělají dokrývač


ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #25 kdy: 21. 09. 2011, 17:39:29 »
tak co vím i podle mapy signálu tu na digizone je tam dobré pokrytí myslím ve staráku.V jalubí to je možné, že tam to jde hůř, protože je taková zadek,ale ve staráku vím,že to jde.

Podle mapy jde spousta věcí... ono taky záleží na tom, kde ve Staráku to je, protože my jsme fakt hodně dole a tady to ani nemrkne. Naopak v Jalubí jsme byli na kopci a jednou za čas jsem Kojál chytil, ale to bylo tak 5% dne a ještě při dobrých podmínkách. I MUX 1 ze Zlína má u nás ve Staráku chvilkama ztráty, ale jede.


ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #26 kdy: 02. 10. 2011, 00:29:42 »
Zaslechl jsem, že by MUX2 z Tlusté hory mohl začít dříve, než v proklamovaném konci listopadu, nevíte o tom někdo něco? Díky...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #27 kdy: 02. 10. 2011, 09:56:53 »
A co takhle rovnou zavolat zde:  800 90 60 30     Určitě vám rádi na této lince ČRa fundovaně odpoví.  :)


ValheruCZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #28 kdy: 02. 10. 2011, 16:23:27 »
A co takhle rovnou zavolat zde:  800 90 60 30     Určitě vám rádi na této lince ČRa fundovaně odpoví.  :)

A já myslel, že toto fórum je právě z téhož důvodu. Každopádně Vám děkuji za cenné osobné zkušenosti v této oblasti. Příště se na Vás opět s důvěrou obrátím.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Konečně!
« Odpověď #29 kdy: 03. 10. 2011, 09:04:30 »
Nemáte zač ;)  Jinak si myslím, že odpověď na tak triviální otázku si může kdokoliv zjistit sám. Nehledě na toto diskuzní fórum, protože ČRa si nehrají na fouňu, a zodpoví daleko zvídavější dotazy veřejnosti běžně nesdělované. Alespoň já mám s ČRa takovou zkušenost.  A když už jste mi tak "hezky" poděkoval, mám pro vás (ne)radostnou zprávu: Nedalo mi to a vaši otázku jsem položil přímo ČRa. Odpověď zní - neuvažuje se, že by byl vysílač Zlín, MUX 2 K49, spuštěn dříve, než 30.11.2011. Spuštění totiž nezáleží pouze na samotných ČRa, které by mohly klidně začít vysílat už dnes, ale důležitou podmínkou jsou rovněž smluvní vztahy mezi  komerčními televizemi a ČRa. A ty jsou v multiplexu, jak jistě dobře víte, tři. Vysílač nemůže být spuštěn bez jejich souhlasu, respektive předčasné vysílání by Nova, Prima či Barrandov Českým radiokomunikacím sotva uhradily.

A snad ještě jednu poznámku: Jelikož nikdo (zatím) na váš dodaz nereagoval, zřejmě taky nikdo jednoznačnou odpověď nezná. Já ji neznal taky, přesto jsem se vám snažil alespoň trochu pomoci nasměrováním, kde byste odpověď zcela jednoduše mohl získat. Ironie ve vaší reakci, dle mého názoru, proto rozhodně není na místě. A nebo máte skutečně pocit, že ano?
« Poslední změna: 03. 10. 2011, 09:08:42 od Petr PetrK »