Autor Téma: Malý Pitval z Velkého města  (Přečteno 6210 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Malý Pitval z Velkého města
« kdy: 06. 09. 2011, 20:48:16 »
Tak ta obrazová kvalita není bůhvíco, ale zkrátka je to závislý na kvalitě původní suroviny. + Je to, že se podařilo odstranit spoustu smetí, co byla na starém přepisu. Zajímavý je ten vysílací formát - 1,41:1. Což ovšem není ani "nativní" poměr stran políčka 16mm filmu (1:1,37) ani Super16 (1:1,69). Majitelé 4:3 CRT musí mít z rámečku radost, pokud nemají možnost pan-scan.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2011, 20:56:45 »
Kvalita na DVD je totožná, akorát formát 4:3 jak to bylo natočený.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2011, 22:04:27 »
Úsměvné je sledovat práci tehdejších bezpečnostních složek, tak jak byla "umělecky ztvárněna" v tomto "seriálu"! Pokud by tehdejší příslušníci SNB (lhostejno jestli "vébáci" nebo příslušníci Kriminální služby) postupovali tak jak ukazuje seriál, objasněnost kriminálních činů by byla "nula nula nic"!! Autor zřejmě v reálu jejich práci nikdy neviděl, protože by jinak nemohl  napsat, to co se dle jeho scénáře natočilo! S největší pravděpodobností si vybral nevhodného poradce.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #3 kdy: 06. 09. 2011, 22:45:26 »
...Majitelé 4:3 CRT musí mít z rámečku radost, pokud nemají možnost pan-scan.
Podle mě to do SD je konvertováno normálně do 4:3. Když odbavuji v HD, tak to do SD automaticky zkonvertuji jako 4:3 nebo 16:9. Takže možná to má v HD exotický formát, ale ten se do SD převede tak, že se těch pár pixelů po stranách odřízne. Stejně to se záměrem vysílat na 4:3 obrazovce bylo i natáčeno, takže divák ani o nic nepřijde.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2011, 01:00:40 »
...Majitelé 4:3 CRT musí mít z rámečku radost, pokud nemají možnost pan-scan.
Podle mě to do SD je konvertováno normálně do 4:3. Když odbavuji v HD, tak to do SD automaticky zkonvertuji jako 4:3 nebo 16:9. Takže možná to má v HD exotický formát, ale ten se do SD převede tak, že se těch pár pixelů po stranách odřízne. Stejně to se záměrem vysílat na 4:3 obrazovce bylo i natáčeno, takže divák ani o nic nepřijde.

Evidentně jste to neviděl.

Skutečně to běželo 16:9 pillarbox. Na 16:9 TV v pohodě, s černými okraji po stranách, trochu užšími než při klasickém vysílání 4:3. Na 4:3 TV klasciké "16:9 pruhy" nahoře a dole + i tedy ty černé okraje po stranách. Logo bylo umístěno normálně jako při vysílání každého pořadu 16:9. Leželo na hranici mezi aktivní a neaktivní částí obrazu.

http://img24.eu/images/iaze6cwf.png

Jinak pro zajímavost, srovnání s moderní Digibeta SD kamerou, subjektivně mi přijde množství detailů obdobné jako na HD skenu 30 let staré šestnáctky.
http://img24.eu/images/ebyoe1pk.png

A nakonec srovnání s TV záběrem z doby natáčení Pitavala.
http://www.abload.de/img/video_0907-0544cthdmpelo6r.png
« Poslední změna: 07. 09. 2011, 05:59:01 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2011, 02:34:56 »
http://www.youtube.com/watch?v=XWf-XO5vnuI

A tady pěkná ukázka head to head starého a nového přepisu.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #6 kdy: 07. 09. 2011, 09:55:56 »
Evidentně jste to neviděl.

Skutečně to běželo 16:9 pillarbox. Na 16:9 TV v pohodě, s černými okraji po stranách, trochu užšími než při klasickém vysílání 4:3. Na 4:3 TV klasciké "16:9 pruhy" nahoře a dole + i tedy ty černé okraje po stranách. Logo bylo umístěno normálně jako při vysílání každého pořadu 16:9. Leželo na hranici mezi aktivní a neaktivní částí obrazu.
http://img24.eu/images/iaze6cwf.png
Já to viděl, ale na HD kanále (ze kterého je i ten grab). Chcete říct, že na normální ČT1 to taky běželo v 16:9 (poloha loga tomu odpovídá)? To se asi někdo zbláznil, nevyužít kvůli pár pixelům 1/3 rozlišení...
« Poslední změna: 07. 09. 2011, 10:28:34 od Jan Novák »


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #7 kdy: 07. 09. 2011, 10:13:58 »
Tak jako čistější to je, ale na nově mi topřišlo že mají lepší barvy. Když na čt to policejní auto je žluté a na nově to vypadá jako oranžové :D


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #8 kdy: 07. 09. 2011, 10:25:29 »
Tak jako čistější to je, ale na nově mi topřišlo že mají lepší barvy. Když na čt to policejní auto je žluté a na nově to vypadá jako oranžové :D
Ale ono bylo žluté :-) Právě lepší barvy mi přijdou jako největší přínos nového převodu, zmizely barevné nádechy. Jen mi přijde, že hlavně sytě červená je až moc jasná, což může být i vlastnost původního filmu. Rozlišení odpovídá SD, tento seriál moc kvalitně natočen nebyl.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #9 kdy: 07. 09. 2011, 10:42:32 »
No ale je fakt, že mi ten nový přepis přijde lehce do zelena.

Co se týče těch remasterů, tak určitě byl nejlěpší "Byl jednou jeden dům" točený na 35mm surovinu. To je hned poznat rozdíl oproti 16mm.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #10 kdy: 07. 09. 2011, 10:48:31 »
Úsměvné je sledovat práci tehdejších bezpečnostních složek, tak jak byla "umělecky ztvárněna" v tomto "seriálu"! Pokud by tehdejší příslušníci SNB (lhostejno jestli "vébáci" nebo příslušníci Kriminální služby) postupovali tak jak ukazuje seriál, objasněnost kriminálních činů by byla "nula nula nic"!! Autor zřejmě v reálu jejich práci nikdy neviděl, protože by jinak nemohl  napsat, to co se dle jeho scénáře natočilo! S největší pravděpodobností si vybral nevhodného poradce.
Autor asi práci bezpečnostních složek viděl, ale ze zřejmých důvodů nemohl tento postup uvést na obrazovku. V tom seriálu se ukazuje spousta nesmyslů, např. volný pohyb cizích osob po chodbách, kdy ve skutečnosti bylo naprosto vyloučeno, aby tam někdo chodil bez doprovodu a pro každou návštěvu si musel do místnosti k vrátnici dojít pověřený příslušník a pak tuto osobu zase vyprovodit ven. Ale on ten seriál měl spíš za úkol vykreslit bezpečnostní složky v tom lepším světle a podat o nich kladný obraz, což se mu snad i podařilo.
Mimochodem ten první díl byl dle skutečnosti, tenkrát opravdu takový "fantóm" existoval, pouze jeho činnost byla napřed výhradně na jednom břehu Vltavy, tam mu ty výlohy blokli a nastrojili past na druhém břehu a čekali až se chytí (což se i stalo).


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Malý Pitval z Velkého města
« Odpověď #11 kdy: 08. 09. 2011, 13:18:28 »
Konecne jsem se dostal k tomu, abych se podival, co se mi to v utery nahralo. A z te kvality jsem hodne zklamany. Je to rozmazane, detaily zadne. Jediny prinos, jak uz tady nekdo psal, jsou ty lepsi barvy... :(

Byl jednou jeden dum nebo Hrisni lide mesta prazskeho byly uplne jina liga. Skoda.
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4