Autor Téma: Rádio Jizera - nový vysílač v Mělníku - 107 MHz  (Přečteno 7423 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Rádio Jizera - nový vysílač v Mělníku - 107 MHz
« kdy: 25. 08. 2011, 12:09:37 »
Pánové,

studoval jsem si zápis z posledního zasedání RRTV, který před chvíli přišel a narazil jsem tam na udělení kmitočtu 107.0 pro Rádio Jizera v Mělníku. Chtěl bych se vám zeptat, nejlépe by na tohle odpověděl asi José, zdali tento kmitočet s výkonem 200 Wattů shledáváte přinosným. Osobně totiž přijdu o další DX, konkrétně R.SA z vysílače Sohland.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Rádio Jizera - nový vysílač v Mělníku - 107 MHz
« Odpověď #1 kdy: 25. 08. 2011, 15:15:49 »
Pánové,

studoval jsem si zápis z posledního zasedání RRTV, který před chvíli přišel a narazil jsem tam na udělení kmitočtu 107.0 pro Rádio Jizera v Mělníku. Chtěl bych se vám zeptat, nejlépe by na tohle odpověděl asi José, zdali tento kmitočet s výkonem 200 Wattů shledáváte přinosným. Osobně totiž přijdu o další DX, konkrétně R.SA z vysílače Sohland.

Dobrého dne. To já Vám na to klidně odpovím, když jsem takto přímo vyzván. Rádio Jizera neschledávám přínosné vůbec a taktéž jakýkoli kmitočet pro něj. Nemám tyto zbytečné lokální amatérské kočkopsy v lásce. Dokáži to zachytit na chalupě. Jedinou zajímavost, kterou si pamatuji ohledně této stanice, tak to je ta, že se to prodávalo Radio Investments a mělo to patřit do této stáje a mělo z toho být rádio KISS. Ale snad jen 1x v historii ČR, RRTV tehdy ten prodej nepovolila s odůvodněním, že KISS získalo krátce před tím v Mladé Boleslavi rádio DELTA a vzniklo KISS DELTA. Radia Delta a Jizera vznikala tak nějak společně v té době největšího temna jako lokální mladoboleslavští kočkopejsci. A protož RI získali Deltu, tak jim tehdy RRTV zatrhla získat Jizeru, kterou chtěli také, tedy bylo to na spadnutí.
No, co k tomu chcete říci ? Však to vidíte sám... Zasírání FM vesele pokračuje... Osobně jsem svůj názor už několikrát vyjádřil. Udělovaní frekvencí na FM bych v ČR definitivně zastavil a kdo chce mít pozemní rozhlasové vysílání, tak ať se obrátí na Teleko, ČRa nebo Radio Tele Investment. Kanály na Muxy v L-Bandu jsou přiděleny a do pul roku mu musí ten mux v případě jeho žádosti rozjet.

Mimochodem vedou se všude velké spory o datum ukončení přechodu z analogového televizního vysílání na DVB-T. Je vůbec v tomto státě stanovené nějaké pevné datum o ukončení přidělování analogových frekvencí na FM ? Podle mého názoru by ho měli stanovit. Ať si ještě honem každý zkoordinuje, co chce a tečka. Oni tady stanovili, že kdo přistoupí k digitalizační novele a zaváže se, že v roce 2025 začne vysílat digitálním způsobem, tak, že mu stávající analogovou licenci prodlouží do roku 2025. Ale stanovil tady někdo vůbec ukončení rozdávání analogových licencí ?

Pokud nikoli, tak to znamená, že když si někdo zažádá ještě v roce 2024 o analogovou licenci,
tak, že ji dostane ?

A co říkají na to, že EU uvažuje o vypnutí analogového vysílání po celé EU v roce 2023 ?
Osobně si myslím, že by měli stanovit pevné datum, do kdy tady chtějí ještě přidělovat licence na
analogové FM vysílání.

A měli by urychleně začít přidělovat muxy v III.Bandu, protože ten L-Band není to pravé ořechové...

No a jinak samozřejmě RRTV nezajímá zarušení vlastních českých stanic viz. Dálnice,
na tož aby je zajímalo ještě zahraničních...

Jinak, když už něco nakousnete, tak tady to máte celé... viz.foto / z raditv.cz /





 
« Poslední změna: 26. 08. 2011, 08:07:27 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Rádio Jizera - nový vysílač v Mělníku - 107 MHz
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2011, 16:15:09 »
Já si dovolím taky se vyjádřit - na vysílač Jizery 105,7/1 kW na Chlumu vidím z okna a 89,2/0,2 kW z Káčova mi hraje taky na nasliněný prst - podle mě další zbytečný kmitočet, 105,7 pokrývá Mělník a okolí dost dobře, snad jen na břehu Labe pod zámkem to lidi nechytnou, ale to je jen malá část obyvatel Mělníka...
« Poslední změna: 25. 08. 2011, 16:29:08 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky