Autor Téma: Dálkový příjem: 270 km, Buk. hora - Hustopečsko  (Přečteno 2360 krát)

Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dálkový příjem: 270 km, Buk. hora - Hustopečsko
« kdy: 24. 08. 2011, 16:17:28 »
Včera kolem půlnoci se mi podařilo naladit ve Starovičkách na Břeclavsku (185 m.n.m.) MUX2 na 58. k. - pravděpodobně z bezmála 270km vzdálené Bukové hory. Chytal jsem to špatně a jen chvíli na TV Samsung - anténou Color spektra otočenou směrem na Brno. Měl jsem smíšené pocity, před ukládáním kanálů jsem si myslel, že jsem naladil polský MUX2 z Czarne góry.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Dálkový příjem: 270 km, Buk. hora - Hustopečsko
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2011, 21:04:16 »
Za redakci našeho webu vám gratuluji. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dálkový příjem: 270 km, Buk. hora - Hustopečsko
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2011, 00:24:20 »
Děkuji, velmi si oné gratulace vážím.  :D Leč v minulosti jsem míval i lepší úlovky v pásmu VHF1 (rumunská NRK1 a italská RaiUno); škoda, že tohle pásmo není použito pro DVB-T...  :-\
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Dálkový příjem: 270 km, Buk. hora - Hustopečsko
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2011, 09:09:34 »
NRK 1 není z Rumunska, ale z Norska. To jen tak na okraj. :) Já jsem zase před lety v Praze chytil švédskou TV4. Který to byl kanál, už si bohužel nepamatuji. Bylo to ještě v době analogu. Mým nejlepším úlovkem byl švédský DVB-T multiplex na kanálu 61 v prosinci 2007. Takový DX se mi podaří asi už jen stěží zopakovat. Tehdy se psalo, že byly nejlepší podmínky za posledních 30 let!

Jinak dnes jsme si volali s naším externistou Čestmírem Polákem a oba jsme zachytili opět ORF mux na kanálu 31 z Jauerlingu. QTH, tedy místo příjmu, je samozřejmě Praha. Jemu navíc hraje i kanál 21. Já ho mám rušený silným analogem z Polska - TVP 1 i Polsat.
« Poslední změna: 25. 08. 2011, 09:14:04 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Mi Be

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dálkový příjem
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2011, 11:30:22 »
Vzpomínám na mé začátky přijmu ČT v r 1956.Vysilač Praha-Petřín,přijimač TESLA 4001a+zes. v Plzni.V letních měsících téměř pravidelně příjem ruské a italské TV.Během večera na 1 kanálovém televizoru jsme přijímali 2-3 programy (od každého kousek).A i tak jsme měli radost,že něco hraje.Dnes se to těžko pochopí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0