Autor Téma: Příjem z Velké Javoriny.  (Přečteno 76288 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #165 kdy: 23. 03. 2014, 10:48:35 »
Můžu tě uklidnit,na 55 se podle tebe jedná o nežádoucí signály z obou lokalit tak tě to nemusí zajimat.Ale hlavní věc je ta že ze signálů nemám nic.Ale dále do vnitrozemí se situace výrazně lepší pro jeden signál.Víc to řešit nebudu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #166 kdy: 23. 03. 2014, 11:11:08 »
Tak co řešíš a stěžuješ si na rušení. To je přesně ta situace o které od začátku píšu. Rušení v oblasti pro kterou toto vysílání není určeno!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #167 kdy: 23. 03. 2014, 11:14:45 »
Citace
Uveď oblast ve které k tomu údajnému rušení mezi ČH a Kojálem na K40 docházelo/dochází!
Vysoké Mýto a blízké okolí. Po zapnutí Kojálu mám u muxu 1 na K40 o dva až tři řády horší chybovost než bez něj. Přitom směrová anténa namířená na Černou horu v lokalitě, kde signály z obou vysílačů mají srovnatelné úrovně. Na Vysokomýtsku Kojál vždy hrál a hraje a to i v době analogu a to velmi použitelně, což bohužel ruší.

Pro tuhle oblast, ale není určený Kojál ani ČH. Primární je Krásné nebo KH, snad i Praděd.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #168 kdy: 23. 03. 2014, 11:17:19 »
Citace
Uveď oblast ve které k tomu údajnému rušení mezi ČH a Kojálem na K40 docházelo/dochází!
Vysoké Mýto a blízké okolí. Po zapnutí Kojálu mám u muxu 1 na K40 o dva až tři řády horší chybovost než bez něj. Přitom směrová anténa namířená na Černou horu v lokalitě, kde signály z obou vysílačů mají srovnatelné úrovně. Na Vysokomýtsku Kojál vždy hrál a hraje a to i v době analogu a to velmi použitelně, což bohužel ruší.

Pro tuhle oblast, ale není určený Kojál ani ČH. Primární je Krásné nebo KH.
Teoreticky ano, prakticky je ale nejlepší příjem z ČH nebo KH, což dost záleží na konkrétní lokalitě. Krásné je dost ve stínu, zejména níže položené oblasti ve městě si z Krásného ani neškrtnou. Praděd dosti lokálně někde ano, plošně rozhodně ne. Pokud máte na anténě signál z Kojálu, není vám nic platné, že "není určen". Prostě když ruší, je to problém.
« Poslední změna: 23. 03. 2014, 11:25:23 od pajas2 »
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #169 kdy: 23. 03. 2014, 11:21:25 »
Nic jsi nepochopil a nepochopíš.Máš naprogramovaný žádoucí a nežádoucí a lokality nelokality.Ale to je jen teorie!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #170 kdy: 23. 03. 2014, 16:06:18 »
Souhlas pánové,takové ty kecy a fráze typu "pro tuto oblast není to či ono určeno" mě vždycky dostanou. Už v hlubokém analogu když jsem se tehdy dotazoval zda-li nebude spuštěn program ČT2 na K40 z mikulovského Děvina poněvadž Děvín /K26/ mi jel tehdy nejlépe mi bylo tak nějak odpovězeno s odvoláním že pro olomoucko je určen vysílač Praděd a Kojál a ať si tedy naladím ČT2 z nich. Že u mě signál ČT2 z Pradědu byl nulový a z Kojálu hnusný a plný duchů už je jaksi nezajímalo. Prostě jen papírový panáci kteří nemají z realitou absolutně nic společného.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #171 kdy: 23. 03. 2014, 20:58:33 »
Omyl! Pro VS Mikulov Děvín byl mezinárodní konferencí ve Stockholmu v roce 1961 přidělen nikoliv K40 (ten byl až GE06 pro DVB-T), ale K43! Ten nešel v tehdejším ČSSR (ani později po změně názvu státu na ČR) použít a to protože na těchto frekvencích působily spojové služby na úseku POS! Uvolněn byl až po roce 2000, kdy se už s jeho využitím díky plánované konfernci GE06 nepočítalo!!! A to, že ti pro Olomouc byl doporučen Praděd nebo Kojál, to je z územního hlediska správné!! Problémy s K46 (odrazy v analogovém signálu) byly způsobeny problémy v AS, který byl v roce 1994 upraven na dvoukanálový z původního jednokanálového pro K29). Z obavy z jeho poruchy pak byl v roce 2002 celý UHF AS vyměněn a došlo k prokazetelnému zlepšení parametrů analogového K46! To mě Rozsívale udivuje, že neznáš základní data o síti CS (později CZ) vysílačů! To patří k základním znalostem každého, kdo se o tento obor zajímá nebo v něm pracuje!!!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #172 kdy: 23. 03. 2014, 21:48:33 »
Ten K43 z Mikulova-Děvína by ale nejspíš nebyl realizovatelný, když na něm vysílal program ORF2 několik km vzdálený Galgenberg.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #173 kdy: 24. 03. 2014, 06:31:42 »
Ano, protože ho naše republika "vyměnila" s Rakouskem za jiný kanál. Který a na jakém stanovišti to byl si teď nevzpomínám a materiály k tomu mám v jiném PC. Ale původní "Stockholm" byl pro Pálavu 26 - 43 a tuším ještě 60, ale u toho K60 si nejsem teď 100% jistý.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #174 kdy: 24. 03. 2014, 06:49:43 »
Mě je jedno zda-li to byl omyl nebo ne, pro mě bylo tehdy podstatné že mi i z ČT potvrdili že o té K40 na Děvině jednají, stejně jako třeba o ČT2 na Radíkově, zároveň ovšem bohužel dodávali že naděje na jejich získání není moc velká. Co se týče K46 tak i kdyby ho vyměnili za úplně nový který bude úplně ze zlata, tak by mi to vzhledem k tomu co jsem tím směrem tehdy měl bylo stejně houby platné. A navíc po 8 letech? Vtipné. Jinými slovy jak vidím tak ty by jsi mi v tehdejší době asi "poradil" stejně že tzn. tohle nechytejte poněvadž to není určeno pro Vás, byť ten signál je tu ze všech nejkvalitnější, chytejte to co je určeno pro Vás, byť je to nesledovatelné, tudíž vlastně čumte namísto ČT2 raději z okna.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #175 kdy: 24. 03. 2014, 07:34:36 »
Před osmi lety (počítejme rok 2005-2006) jsi mohl ČT2 sledovat bez problému ze satelitu. Pokud se ti jednalo o příjem na více tv, pak nebyl problém implementovat do TV rozvodu v RD (počítám, že v tvém případě jde o RD nebo malý BD) SAT DVB-S přijímač a signál ČT2 buď přímo z interního modulátoru v SAT RXu nebo (pokud tento nebyl jím vybaven) přes ext. tv modulátor tento zpracovat a rozvádět v daném RD (BD). Takovýchto instalací (hlavně z důvodu chybějících programů tv Prima a ČT na mnoha TX-ech nebo) jsme od roku 1997-98 realizovali desítky možná i stovky. V té době se už daly koupit SAT RXy (DM a jejich "clony"), které umožňovaly share (a samozřejmě i tzv. "velké share"  někde zvenku, proto karta kolikrát nebyla potřeba vůbec, pouze stačilo nakonfigurovat  zdrojáky v některém z emulátorů v DM), takže pro příjem několika tv programů stačila jedna karta nebo ani ta ne. Takže jsi rozhodně nebyl "odkázaný" na zahájení vysílání ČT2 na Pálavě nebo Radíkově.
« Poslední změna: 24. 03. 2014, 07:36:38 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #176 kdy: 24. 03. 2014, 15:21:04 »
Opravím tě, nebyl to žádný rok 2005-2006 ale roky 1996-1997 a už vidím šílence který si kvůli jednomu programu pořizuje v tu dobu satelit, to by se opravdu vyplatilo, lepší radu nemáš?
Nicméně bych si dovolil diskuzi ukončit, poněvadž pokud si pamatuju, tak jsme původně reagovali na zprávu o testovacím vysílání DVB-T2 na K57 z Přerova. Byť tomuto standartu fandím, tak za to že to vypadá že se nakonec vůbec nerozjede a to je nejpodstatnější, jsem opravdu moc rád a určitě nejsem sám. V sobotu jsem měl např. možnost si poprvé vyzkoušet K57 z VJ u mé známé a její velké nadšení po úspěšném výsledku poněvadž pochází ze Slovenska, bylo pro mě tou největší odměnou, doufám že  díky tomu to nebyl úspěch poslední. ;)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #177 kdy: 24. 03. 2014, 20:33:55 »
Omyl! Pro VS Mikulov Děvín byl mezinárodní konferencí ve Stockholmu v roce 1961 přidělen nikoliv K40 (ten byl až GE06 pro DVB-T), ale K43! Ten nešel v tehdejším ČSSR (ani později po změně názvu státu na ČR) použít a to protože na těchto frekvencích působily spojové služby na úseku POS! Uvolněn byl až po roce 2000, kdy se už s jeho využitím díky plánované konfernci GE06 nepočítalo!!! A to, že ti pro Olomouc byl doporučen Praděd nebo Kojál, to je z územního hlediska správné!! Problémy s K46 (odrazy v analogovém signálu) byly způsobeny problémy v AS, který byl v roce 1994 upraven na dvoukanálový z původního jednokanálového pro K29). Z obavy z jeho poruchy pak byl v roce 2002 celý UHF AS vyměněn a došlo k prokazetelnému zlepšení parametrů analogového K46! To mě Rozsívale udivuje, že neznáš základní data o síti CS (později CZ) vysílačů! To patří k základním znalostem každého, kdo se o tento obor zajímá nebo v něm pracuje!!!!!


Komunistický agente přestaň ustavičně ťápat zemákovicu. Píšeš ustavičně jednu hovadinu za druhou, nemáš skoro nikdy opravdu a už jsi opravdu trapný. Pro Děvín z Mikulova byl podle stockholmského plánu 1961 opravdu mezinárodně zkoordinovaný pro analog kanál 40 a ne že ne!!! Kanál 43 byl pro československý analog zkoordinovaný jen pro Banskou Štiavnicu a Liberec.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #178 kdy: 24. 03. 2014, 20:41:56 »
Mě je jedno zda-li to byl omyl nebo ne, pro mě bylo tehdy podstatné že mi i z ČT potvrdili že o té K40 na Děvině jednají, stejně jako třeba o ČT2 na Radíkově, zároveň ovšem bohužel dodávali že naděje na jejich získání není moc velká. Co se týče K46 tak i kdyby ho vyměnili za úplně nový který bude úplně ze zlata, tak by mi to vzhledem k tomu co jsem tím směrem tehdy měl bylo stejně houby platné. A navíc po 8 letech? Vtipné. Jinými slovy jak vidím tak ty by jsi mi v tehdejší době asi "poradil" stejně že tzn. tohle nechytejte poněvadž to není určeno pro Vás, byť ten signál je tu ze všech nejkvalitnější, chytejte to co je určeno pro Vás, byť je to nesledovatelné, tudíž vlastně čumte namísto ČT2 raději z okna.  :)

Mylné informace tu dává komunistický agent "Stasi-DDR" a on je mimo, když tvrdí že pro Děvín z Mikulova nebyl zkoordinován kanál 40 ale kanál 43. On už to má v hlavě celé domotané a to jeho ustavičné přesvědčování jeho pravdy už mu leze asi pořádně na mozek. Ty máš opravdu pravdu, že pro Děvín byl ten kanál 40 a ne on když tvrdí opak.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #179 kdy: 24. 03. 2014, 23:54:24 »
Přátelé, kanály byly zkoordinované tak, aby mezi nimi byl odstup 16 kanálů: Blava-Kamzík: 27 + 44, Vel. Javorina: 39 + 56, Bor. Mikuláš: 37 + 54 (po uvolnění), Brno-Kojál: 29 + 46, Hodonín-Babí Lom: 33 + 50... Atd., atp. Tudíž nechápu, proč nemohla být Pálava zkoordinována na K26 + 43 + 60. Vždycky ten následující kanál byl 17-tý. Nevím proč, ale bylo to tak.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.