Autor Téma: Příjem z Velké Javoriny.  (Přečteno 76294 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #150 kdy: 22. 03. 2014, 14:55:01 »
To je zbytečný mu to vysvětlovat,na konkurenčním webu žvanil to stejný,o žádoucích a nežádoucích signálech.V praxi to vždy znamená že divák v případě dvou vysílačů na stejném kanále a je jedno jestli si budeme žádat takový nebo makový signál tak divák většinou nemá ze signálů nic.A ten umělec to nedokáže pochopit.To je celá ta pohádka.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #151 kdy: 22. 03. 2014, 14:55:07 »
To je zbytečný mu to vysvětlovat,na konkurenčním webu žvanil to stejný,o žádoucích a nežádoucích signálech.V praxi to vždy znamená že divák v případě dvou vysílačů na stejném kanále a je jedno jestli si budeme žádat takový nebo makový signál tak divák většinou nemá ze signálů nic.A ten umělec to nedokáže pochopit.To je celá ta pohádka.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #152 kdy: 22. 03. 2014, 15:23:01 »
Jestli k nějakému zarušení dojde, tak to určitě nebude v oblastech pro které jsou tyto kanály v jednotlivých oblastech určeny. Polopaticky, K52 nebude zarušen v oblasti pro kterou je určen (Olomouc) a na opačné straně K52 z OL nezaruší slovenský K52 v oblasti pro kterou je tento určen z VS Krížava.


Ano, to je pouze krásná teorie z papíru ale ve skutečnosti pokud ten Radíkov spustí tak se na většině Olomouce nebude dát vůbec přijímat poněvadž ta Krížava je tam tak silná že ho naprosto spolehlivě zaruší. Mimochodem tyhle teoretické báchorky co nám tu píšeš jsme tu už jednou po spuštění DVB-T na K33 z Tlusté s ohledem na analog K33 Radíkov slyšeli a jak toto další geniální rozhodnutí z dílny ČTÚ tehdy dopadlo si už určitě najdeš sám. Jinými slovy, pokud je účelem koordinovat stejné přeshraniční kanály tak, aby díky tomu byly problémy i s příjmem našich Muxů tak je to politika hodná přímo Nobelovy ceny.

Udělej si měření úrovně na různých místech OL na K52 z Krížavy (ale měřícím přístrojem, ne přenosnou LCD TV, tak jak to dle mých info dělaly ČRa a které mají takto zpracované podklady, nehledě na rozdílnou polarizaci, kde je běžně rozdíl v nižší úrovni o +- 20dB), pak si proveď výpočty budoucích úrovní po zahájení vysílání K52 a garantuju ti, že změníš názor! Protože výrok o tom, že K52 z Krížavy je na území města OL natolik silný, že zaruší plánovaný místní vysílač na stejném K52 s ERP 5kW je hodně úsměvný! Případ rušení na K33 DVB-T versus analog je jiný případ, který nelze srovnávat se situací K52!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #153 kdy: 22. 03. 2014, 15:28:35 »
To je zbytečný mu to vysvětlovat,na konkurenčním webu žvanil to stejný,o žádoucích a nežádoucích signálech.V praxi to vždy znamená že divák v případě dvou vysílačů na stejném kanále a je jedno jestli si budeme žádat takový nebo makový signál tak divák většinou nemá ze signálů nic.A ten umělec to nedokáže pochopit.To je celá ta pohádka.

Lubošku, díky tomu, že se pohybuju v branži a mám kontakty na spoustu lidí z oboru a navíc znám mechanismus mezinárodních koordinací vím o čem píšu. Nevím jaké jiné fórum máš na mysli, nikde jinde jsem tuto problematiku zatím neprobíral. Možná si pleteš pojmy se "sračkama" a mě s někým jiným (ostatně nejsem jediný, který se v této oblasti pohybuje odborně na výši) nebo se ti něco zdálo v divokých snech! Mé příspěvky jsou podloženy dlouholetými zkušenostmi, znalostmi a kontakty s odbornými týmy provozovatelů DVB-T sítí. Proto se tvým hloupým a nicneříkajícím příspěvkům pouze usmívám!   ;D ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #154 kdy: 22. 03. 2014, 16:11:59 »
Se usmívej a pohybuj kde chceš!Fakt je ale že nemáš ani páru o kolizních situacích!To já o tom vím víc než ty a přitom se o to nijak nezajimám,jen o tom vím protože jednu ukázkovou kolizi mám i doma.Tak se bav ale tam kde je na to k dispozici web a ne tady!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #155 kdy: 22. 03. 2014, 16:27:18 »
A to že nevíš kam všude píšeš,to už je konečná!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #156 kdy: 22. 03. 2014, 16:31:07 »
Názor na tento paskvil změním leda tehdy až to opravdu bude všude tam kde je i bezproblémový signál z Krížavy bez problémů fungovat. Dřív určitě ne.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #157 kdy: 22. 03. 2014, 16:31:41 »
To je vážně k smíchu,když si to tu člověk čte ;D .Jakmile se dnes u nás něco nového spustí na nějakém kanále,tak snad skoro vždy se to pere s něčím jiným.Když začal digitál,tak se dalo říct ,paráda,několik let.Ale dnes,bohužel jen skoro nepoužitelná sračka.Pořád je něco něčím rušený a rádoby odborníci se bijí v hruď jak jsou dobří,vysloveně hnus.Ono snad aby to chodilo,tak už jen zbývá položit si anténu k vysílači a natáhnout si kabel domu.Sousední vysílače jedou na stejném kanále,no to je opravdu mezinárodní koordinace jako prase.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #158 kdy: 22. 03. 2014, 16:51:37 »
V podstatě máš naprostou pravdu. V analogu jsme slyšeli že je potřeba přejít na digitál poněvadž kmitočtů je málo a zde jich bude do aleluja a dnes díky takhle "kvalitním" koordinacím a přidělování je v tom ještě větší bo.del než byl tehdy.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #159 kdy: 23. 03. 2014, 07:42:22 »
Se usmívej a pohybuj kde chceš!Fakt je ale že nemáš ani páru o kolizních situacích!To já o tom vím víc než ty a přitom se o to nijak nezajimám,jen o tom vím protože jednu ukázkovou kolizi mám i doma.Tak se bav ale tam kde je na to k dispozici web a ne tady!

U tebe mě to nepřekvapuje! Jestli máš v místě trvalého pobytu "kolizní příjem" (neuvádíš ani lokalitu příjmu ani přijímané kanály, zřejmě záměrně, aby z toho nevyplynul jasný závěr), tak je to proto, že oba "kolizní" vysílače nejsou určeny pro lokalitu kde je přijímaš! Z toho musíš vycházet, ale to ti snad při tvé "odbornosti", jak sám píšeš nemusím zdůrazňovat. Pro tvou lokalitu je s největší pravděpodobností určen jiný vysílač na jiném vysílacím kanále, který ještě není v provozu nebo se s pokrytím té lokality daným muxem prostě (díky malé hustotě obyvatelstva a vysokým nákladům na straně vysilatele) nepočítá! I to je dneska realita, vysílatele totiž nebudou pokrývat 100% území republiky. Pokud nemáš pozemní signál pořiď si satelit nebo vybudování pozemního vysílače v místě zaplať z vlastní kapsy.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #160 kdy: 23. 03. 2014, 09:08:16 »
Kde co a odkud není vůbec podstatný!Hlavní je že podobný stav je i u nás!Nejznámější je kolize KOJÁLU vs Č.HORA!Ale jak říkám to ty stejně nepochopíš tak co bych tady s tebou ztrácel čas.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #161 kdy: 23. 03. 2014, 09:39:28 »
Lubošku, to podstatné je a svědčí to o tom, že žádný "kolizní" příjem u tebe není a jen se snažích o mlžení! Pokud existuje, proč neuvedeš svou lokalitu a ty problematické (kolizní) tv kanály?? Prostě podlož to tvé tvrzení pádnými argumenty! A kolize ČH versus Kojál? Pokud ano (a je jasné, že k tomu dochází), pak v oblastech pro které není určený ani jeden z vysílačů! Tam kde má ČH nebo Kojál určité úrovně potřebné pro stabilní příjem a instalaci antén prováděl odborník (ne webový tlučpusa) určitě žádný problém není! To jen někteří jedinci, aby měli v diskusích o čem psát si vymýšleí podobné "kolize" v příjmu DVB-T na shodných vysílacích kanálech!  ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #162 kdy: 23. 03. 2014, 09:48:35 »
Jo takže když spustili KOJÁL a byl z toho velký poprask a to i ze strany odborníků tak všichni měli amtérsky udělané antény když jim to ruší Č.HORA.Jasně,raději mlč!Jo abych tě uklidnil tak kolizi skutečně mám na 55.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #163 kdy: 23. 03. 2014, 09:59:55 »
Uveď oblast ve které k tomu údajnému rušení mezi ČH a Kojálem na K40 docházelo/dochází! A K55 na něm přijímáš co? A co ti ho údajně "ruší"? To je pro mě relevantní informace, nikoliv to, že uvedeš jen K55! Pokud vím, tak na něm ze zahtaničních TXů vysílá slovenská VJ, polské Skrzyczné. Z našich vysílačů pak jen Holoubkov (dokrývač RS7 s ERP 1(!!)Watt a BH s MPX3 a ERP 100kW (dle databáze ČTÚ, nějaké nelegální vysílače provozované Pepou z Dolní hospody neberu v potaz). Ale tyto dva TXy ve svém bydlišti určitě nepřijímáš! Takže doplň co ti na K55 v místě TP vlastně "koliduje"! Jinak se nepohneme z místa!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #164 kdy: 23. 03. 2014, 10:22:21 »
Citace
Uveď oblast ve které k tomu údajnému rušení mezi ČH a Kojálem na K40 docházelo/dochází!
Vysoké Mýto a blízké okolí. Po zapnutí Kojálu mám u muxu 1 na K40 o dva až tři řády horší chybovost než bez něj. Přitom směrová anténa namířená na Černou horu v lokalitě, kde signály z obou vysílačů mají srovnatelné úrovně. Na Vysokomýtsku Kojál vždy hrál a hraje a to i v době analogu a to velmi použitelně, což bohužel ruší.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)