Autor Téma: Příjem z Velké Javoriny.  (Přečteno 76296 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #105 kdy: 25. 01. 2014, 08:01:52 »
Ta hodnota 15dB/uV by odpovídala hračcce Dreamsky TSC70 nebo TS80. Měl jsem TS80 v ruce a tam se daly "naměřit" podobné "parametry"! Např. K59 s modulací QPSK s a anténou namířenou na polský vysílač kvůli K58, tento ukazoval na K59 hodnotu 17dB/uV (což by opravdový MP vůbec neměl zobrazovat, protože se již jedná o šum) a MPX na něm fungoval...! Bohužel mezi rádobyodborníky jsou tyto paměřáčky Dreamsky řady 70 nebo 80 velmi "rozšířeny" a pak to podle toho na různých fórech i vypadá.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #106 kdy: 25. 01. 2014, 12:18:42 »
Tak sedněte do auta, vemte své profi měřící zařízení a stavte se  ;)  Uvidíme, k jakým zjištěním dojdete Vy. Kromě toho - co Vás to tak udivuje? Na konkurenčníám webu píše často pan V.K.a taky se zmiňuje o zpracovatelnosti signálu DVB-T z Polska v úrovni okolo 20 dBuV, není-li rušen odrazy či velmi silnými sousedními kanály. Samozřejmě, že bez sfázovaného čtyřčete a kvalitního zesilovače by to nešlo.
Analogový měřák zcela určitě nepoužívám, tak blbý skutečně nejsem.  ;D
A ještě - vy profesionálové máte jednu "vadu". Když nenaměříte teoreticky definované parametry, řeknete: To nejde, nebudete mít stabilní příjem, a odmítnete se dále situací zabývat.  A nebo rozpoutáte diskuzi v mnoha ohledech číšící arogancí (tím ale nemyslím právě Vás), takže zde ani neuvedu, jaký měřák používám...   
Tak je to asi jasné a záhada je vyřešena :) Netřeba to dále řešit...  ;D

Tak proč to řešíte? Na rozdíl od vás se já osobně nikomu nevysmívám, ale konám.  ;D

Nestačím se divit, jaké flame se může rozpoutat kvůli tomu, že někdo nemá koule na to si přiznat, že se mýlí.
Petře K - fyzika je jenom jedna, tu prostě neoch..jete, ať se snažíte, jak chcete.

Já a další kolegové nejme teoretikové a na střechách jsme strávili instalacemi anténních systémů dost značnou část života, takže nemáme zapotřebí si na něco hrát a to co jsme tu uvedli, je realita.
Kdyby jste měl skutečný měřící přístroj a ne ukazovátko, tak by jste takovou pitomost nikdy nemohl plácnout.
Věřím samozřejmě že vám to hraje od vámi naměřených 15-ti dBuV, ovšem skutečná minimální hodnota je taková, kterou uvádíme my.
Příspěvky od kolegů nicků  ivovi a Stasi-DDR jsou jako vždy přesné a naprosto jasné, to prostě nemůžete ignorovat.
Berte to jako objektivní informaci.

Hm... Takže v místě, kde na mapách pokrytí p. ing. J. Procházky není ani nádech alespoň žluté barvy, tudíž se v daném místě (i když do jisté míry teoreticky) možná nějaký signál nachází, ale s intenzitou nižší než 23 dBuV, se ve skutečnosti vlastně dějí zázraky, nadto pod nedalekým kopcem, jenž šíření signálu na vysokém 58.kanále z vysílače vzdáleném více než 90 km samozřejmě omezuje, a máme tady vlastně supr signál, který jen ta má ubohá hračka zcela ignoruje. Hlavně, že se intenzita signálu zvýší o přesný počet dB, které jsou specifické (a garantované) např. pro zesilovače Teroz č.454. A po celkovém zpracování v rámci STA má na zásuvkách v bytech hodnotu kolem 70 dBuV...

Nuže dobrá, nemíním se s Vámi přít, ostatně napsal jsem Vám, ať sednete do auta, vezmete svůj měřák a příjedete. Nemáte to daleko, pokud jste z DX comu. A ještě budu uvažovat o tom, že Vám to Vaše měření zaplatím. A to myslím zcela vážně, protože mě to zajímá ;)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #107 kdy: 25. 01. 2014, 12:32:08 »
Hm... Takže v místě, kde na mapách pokrytí p. ing. J. Procházky není ani nádech alespoň žluté barvy, tudíž se v daném místě (i když do jisté míry teoreticky) možná nějaký signál nachází, ale s intenzitou nižší než 23 dBuV, se ve skutečnosti vlastně dějí zázraky, nadto pod nedalekým kopcem, jenž šíření signálu na vysokém 58.kanále z vysílače vzdáleném více než 90 km samozřejmě omezuje, a máme tady vlastně supr signál, který jen ta má ubohá hračka zcela ignoruje. Hlavně, že se intenzita signálu zvýší o přesný počet dB, které jsou specifické (a garantované) např. pro zesilovače Teroz č.454. A po celkovém zpracování v rámci STA má na zásuvkách v bytech hodnotu kolem 70 dBuV...

Nuže dobrá, nemíním se s Vámi přít, ostatně napsal jsem Vám, ať sednete do auta, vezmete svůj měřák a příjedete. Nemáte to daleko, pokud jste z DX comu. A ještě budu uvažovat o tom, že Vám to Vaše měření zaplatím. A to myslím zcela vážně, protože mě to zajímá ;)
No já nevím, ale zatím jste tu pořád nenapsal, čím jste na těch 15 dBuV přišel, operujete jen údajem, ale nenapíšete odkud jste ho vzal. Vlastně nám tu tvrdíte, že jste rychle a v pohodě urazil vzdálenost z ČR do Austrálie, ale odmítáte nám říci, jak, čím, za jak dlouho. Záměr? Nebo se za to stydíte, že jste letěl letadlem, takže máte teď dojem jak je to snadné a rychlé?

Argumentovat mapami je už pak jen dokreslení Vašeho uvažování, protože kdo o tom něco ví a kdo aspoň trochu sleduje problematiku, (pro laiky i zde na tomto webu), tak by takovýto pseudoargument nikdy nepoužil. To ví snad i Štěpán Vrzal Pozemák :-) Mapa je vodítko, ne dikce. Nezaručuje, že tam kde je barevná něco bude, a tam kde není barevná, nebude. Je to model, teorie, ne popis reality.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #108 kdy: 25. 01. 2014, 12:39:54 »
U DVB-T signálů není až tak důležitá úroveň signálu, ale jeho parametry jako C-BER, V-BER, MER, Noise margin, atd.! Co z toho když budu mít úroveň signálu 70dB/uV, ale V-BER bude někde v řádu -3 nebo -2, což je pro příjem v modulaci QAM64 naprosto nedostačující. A pokud jsem měl možnost se přesvědčit tak pahračky Dreamsky nejsou schopny tyto parametry spolehlivě měřit a vyhodnotit. To, že se úroveň po zařazení zesilovače o určitém zesílení (např. 20dB) zvedne z nějaké původní hodnoty přesně o zisk zesilovače, to na hloubce problematiky příjmu, zpracování a následného rozvodu DVB-T signálů vůbec nemění! Už za dob analogu jsem kolikrát od různých majitelů RD slyšel jak mají super příjem a čistý obraz. Když jsem se šel pak osobně k těmto "homodomo-patlalům, kteří si antény zmastili buďto sami nebo jim vždy přispěchal "na pomoc" ochotný a "chytrý" soused, který za lahvinku a cigára vždy přispěl svou "odbornou radou",o tomto super příjmu přesvědčit (ze zájmu, protože se jednalo o lokality ve kterých byl tv příjem obtížně realizovatelný, aby byl výsledek na 101%), nestačil jsem se divit! Zašumělý obraz u kterého kolikrát docházelo ke ztrátě barvonosného signálu - čili přepínání do ČB obrazu, o množství odrazů (lidově duchů) ani nemluvě! Ovšem pro tyto matláky byl výsledkem jejich "práce" přece super obraz! Tak nač odbornou firmu nebo anténáře. Tohle platilo už od sedmdesátých let. Každý raději "mastlil" než by si zavolal odborníky. Sice to tak nevypadá, ale už i tehdy firmy, které instalovaly STA, běžně na základě objednávky instalovali i ITA na RD. A dnes je to jak tady (a nejen tady) čtu po fóru s DVB-T to samé! Přitom schopných a odborných firem je dnes dost. Jen v českém národě pořád přežívá jakési dědictví, že si je člověk schopný v RD nebo bytě vše udělat sám. Od rozvodu vody, plynu, elektřiny až po anténní rozvody a přijímací soustavy.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #109 kdy: 25. 01. 2014, 13:23:40 »
Hm... Takže v místě, kde na mapách pokrytí p. ing. J. Procházky není ani nádech alespoň žluté barvy, tudíž se v daném místě (i když do jisté míry teoreticky) možná nějaký signál nachází, ale s intenzitou nižší než 23 dBuV, se ve skutečnosti vlastně dějí zázraky, nadto pod nedalekým kopcem, jenž šíření signálu na vysokém 58.kanále z vysílače vzdáleném více než 90 km samozřejmě omezuje, a máme tady vlastně supr signál, který jen ta má ubohá hračka zcela ignoruje. Hlavně, že se intenzita signálu zvýší o přesný počet dB, které jsou specifické (a garantované) např. pro zesilovače Teroz č.454. A po celkovém zpracování v rámci STA má na zásuvkách v bytech hodnotu kolem 70 dBuV...

Nuže dobrá, nemíním se s Vámi přít, ostatně napsal jsem Vám, ať sednete do auta, vezmete svůj měřák a příjedete. Nemáte to daleko, pokud jste z DX comu. A ještě budu uvažovat o tom, že Vám to Vaše měření zaplatím. A to myslím zcela vážně, protože mě to zajímá ;)
No já nevím, ale zatím jste tu pořád nenapsal, čím jste na těch 15 dBuV přišel, operujete jen údajem, ale nenapíšete odkud jste ho vzal. Vlastně nám tu tvrdíte, že jste rychle a v pohodě urazil vzdálenost z ČR do Austrálie, ale odmítáte nám říci, jak, čím, za jak dlouho. Záměr? Nebo se za to stydíte, že jste letěl letadlem, takže máte teď dojem jak je to snadné a rychlé?

Argumentovat mapami je už pak jen dokreslení Vašeho uvažování, protože kdo o tom něco ví a kdo aspoň trochu sleduje problematiku, (pro laiky i zde na tomto webu), tak by takovýto pseudoargument nikdy nepoužil. To ví snad i Štěpán Vrzal Pozemák :-) Mapa je vodítko, ne dikce. Nezaručuje, že tam kde je barevná něco bude, a tam kde není barevná, nebude. Je to model, teorie, ne popis reality.

"Argumentace" mapami je pouze podpůrný předpoklad. Nic méně, nic více. Že by snad mapy byly dokonce dikcí, jsem nikdy nikde netvrdil a ani v tomto smyslu neuvažuji. A ani by mne nenapadlo takto uvažovat! Nadto, jak vidno, diskuze s kýmkoli, kdo nezná místní prostředí, je do značné míry jen vysoce teoretická, protože pro Vás a další existuje "fatální lajna", za níž nic neexistuje, respektive nemůže existovat. Dovedeno do důsledku (závěru): Pokud na svorkách dipólu antény není signál o intenzitě alespoň +- 32 dBuV (+ další kvalitativní parametry), pak není možné realizovat stabilní příjem. Budiž, není.
Takže připouštím, jak jste jistě (snad) pochopil,že mýliti se, je lidské. A právě proto jsem již podruhé pozval pana DX Petra, kterého jistě uznáváte i Vy coby profesionála z oboru, aby "záhadu" za použití svých měřících přístrojů i svých praktických zkušeností rozřešil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #110 kdy: 25. 01. 2014, 13:39:09 »
Hm... Takže v místě, kde na mapách pokrytí p. ing. J. Procházky není ani nádech alespoň žluté barvy, tudíž se v daném místě (i když do jisté míry teoreticky) možná nějaký signál nachází, ale s intenzitou nižší než 23 dBuV, se ve skutečnosti vlastně dějí zázraky, nadto pod nedalekým kopcem, jenž šíření signálu na vysokém 58.kanále z vysílače vzdáleném více než 90 km samozřejmě omezuje, a máme tady vlastně supr signál, který jen ta má ubohá hračka zcela ignoruje. Hlavně, že se intenzita signálu zvýší o přesný počet dB, které jsou specifické (a garantované) např. pro zesilovače Teroz č.454. A po celkovém zpracování v rámci STA má na zásuvkách v bytech hodnotu kolem 70 dBuV...

Nuže dobrá, nemíním se s Vámi přít, ostatně napsal jsem Vám, ať sednete do auta, vezmete svůj měřák a příjedete. Nemáte to daleko, pokud jste z DX comu. A ještě budu uvažovat o tom, že Vám to Vaše měření zaplatím. A to myslím zcela vážně, protože mě to zajímá ;)
No já nevím, ale zatím jste tu pořád nenapsal, čím jste na těch 15 dBuV přišel, operujete jen údajem, ale nenapíšete odkud jste ho vzal. Vlastně nám tu tvrdíte, že jste rychle a v pohodě urazil vzdálenost z ČR do Austrálie, ale odmítáte nám říci, jak, čím, za jak dlouho. Záměr? Nebo se za to stydíte, že jste letěl letadlem, takže máte teď dojem jak je to snadné a rychlé?

Argumentovat mapami je už pak jen dokreslení Vašeho uvažování, protože kdo o tom něco ví a kdo aspoň trochu sleduje problematiku, (pro laiky i zde na tomto webu), tak by takovýto pseudoargument nikdy nepoužil. To ví snad i Štěpán Vrzal Pozemák :-) Mapa je vodítko, ne dikce. Nezaručuje, že tam kde je barevná něco bude, a tam kde není barevná, nebude. Je to model, teorie, ne popis reality.

"Argumentace" mapami je pouze podpůrný předpoklad. Nic méně, nic více. Že by snad mapy byly dokonce dikcí, jsem nikdy nikde netvrdil a ani v tomto smyslu neuvažuji. A ani by mne nenapadlo takto uvažovat! Nadto, jak vidno, diskuze s kýmkoli, kdo nezná místní prostředí, je do značné míry jen vysoce teoretická, protože pro Vás a další existuje "fatální lajna", za níž nic neexistuje, respektive nemůže existovat. Dovedeno do důsledku (závěru): Pokud na svorkách dipólu antény není signál o intenzitě alespoň +- 32 dBuV (+ další kvalitativní parametry), pak není možné realizovat stabilní příjem. Budiž, není.
Takže připouštím, jak jste jistě (snad) pochopil,že mýliti se, je lidské. A právě proto jsem již podruhé pozval pana DX Petra, kterého jistě uznáváte i Vy coby profesionála z oboru, aby "záhadu" za použití svých měřících přístrojů i svých praktických zkušeností rozřešil.
Zde jste se vyjadřoval jinak:

Hm... Takže v místě, kde na mapách pokrytí p. ing. J. Procházky není ani nádech alespoň žluté barvy, tudíž se v daném místě (i když do jisté míry teoreticky) možná nějaký signál nachází, ale s intenzitou nižší než 23 dBuV, se ve skutečnosti vlastně dějí zázraky, nadto pod nedalekým kopcem, jenž šíření signálu na vysokém 58.kanále z vysílače vzdáleném více než 90 km samozřejmě omezuje, a máme tady vlastně supr signál, který jen ta má ubohá hračka zcela ignoruje.

Takže další debata asi nemá smysl. Plácáte dvě na tři (mapy ano, mapy ne; 15 dBuV ano, ne) a teď už připouštíte, že jste se spletl a voláte dxpetra aby u vás něco měřil. Já osobně nevidím důvod. Vám cosi chodí, nevíte proč, argumentujete nesmyslně a nám ostatním to může být šumák. Tady šlo pouze o to, že rozšiřujete bludy, tj. od jaké úrovně to funguje. Není cílem jezdit se k vám přesvědčovat co vám hraje nebo nehraje. Ale to je věc dxpetra, navíc pokud mu to zaplatíte a bude mít čas.. .což pochybují, to je dnes větší problém, než peníze.


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #111 kdy: 25. 01. 2014, 13:40:38 »
to Petr K.

Co to je za argumenty, mapy pokrytí nejsou realita, příjem se jimi neřídí a v podstatě si dělá co chce, to se nedá vypočítat.
Tyto údaje lze využít maximálně pro orientaci.

Pochopte, že přijímač co používáte na "měření" je vlastně běžný DVB-T receiver s displejí a Li-ion akumulátorkem v jednom, sám jsem je dodával lidem, kteří se antenařinou živí, ovšem s patřičným komentářem.

Slušné měřáky s analýzou spektra začínají totiž na 30000 Kč. Světlou výjimkou je měřící přístroj Horizon HD-TM, který ač nemá obrazovku, tak na displeji zobrazí přesné parametry DVB-T signálu  a to v cenové relaci okolo 11000 Kč.
Takové hodnoty totiž ukazují i stolní settopboxy, kde mimo procent ukáží i jakous takous hodnotu.
Tyto údaje mohou samozřejmě pomoci v nastavení antény, vyhledání signálu, zjištění zesílení předzesilovače, ale nikdy ne k objektivnímu zjištění skutečných parametrů digitálního signálu, a už vůbec ne k hledání a řešení problému s preechem a různým impulzním rušením. V praxi totiž zákazníka, který chce zajistit příjem nezajímá laborování a hraní si s anténami, ale výsledek. A ten zase zjistím bez dlouhého bádání tak, že přijedu, změřím, a po domluvě udělám zakázku s garancí. Měřák mi práci zrychlí, usnadní a umožní mi se nepouštět do předem prohraného boje s lovením programů, které jsou v nezpracovatelné úrovni za cenu, kterou zákazník je ochoten zaplatit.
Nicméně co je ale nejdůležitější, to jsou znalosti a zkušenosti - znám hodně kolegů, kteří přesně podle jinde používané poučky že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo pracují i se starými analogovými přístroji, nebo s podobnými, které zde zmiňujeme a daří se jim. Proč? Protože se v problematice orientují.
Sebelepší super spektrální analyzér nedělá totiž z anténáře profíka, to z něj dělají právě ty znalosti a zkušenosti.

Samostatnou kapitolou jsou nadšenci a fandové, zabývající se dálkovým příjmem, pro ty zamozřejmě platí úplně jiná kritéria, sám se mezi ně počítám, je to hobby, které zabírá dost času i peněz. Tady lze experimentovat a vyzkoušet si pro extrémní podmínky extrémní řešení, jinde si to nemůžete dovolit. S komerčními předzesilovači zde neuspějete.

No a ta Vaše závěrečná nabídka mne dostala. Vy pracujete v zaměstnání, nebo podnikáte zadarmo ? Já zcela určitě nemám potřebu dokazovat svá (nejen má) tvrzení tím, že to přijedu změřit.
Na měření si zavolejte třeba Vámi zmíněnou, nebo jinou firmu z Vašeho okolí.
Já bych to ale otočil, přijeďte mi do Přerova rozchodit příjem z Jauerlingu, mám ho v úrovních 18-20 dBuV, rád vám to v případě úspěchu zaplatím.
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #112 kdy: 25. 01. 2014, 14:49:08 »
Nechci se plést do této zasvěcené a odborné diskuse, jelikož se anténařinou neživím a moje odborné znalosti nedosahují úrovně zdejších diskutujících. Prošlo mi však rukama několik měřících přístrojů a jejich vnitřní šum se vždy pohyboval mezi 20-22dB, takže nebylo možné naměřit hodnoty signálu pod tuto úroveň. Proto považuji tuto diskusi o 15dB zbytečnou už od samého začátku.

Prošel mi rukama i zmíněný Dreamsky TSC, který tyto nízké úrovně ukazuje, jsou však zatížené chybou, která se se stoupající úrovní signálu zmenšuje. Kolem úrovně 40-50dB jsou již rozdíly úrovní mezi Dreamsky a skutečností zanedbatelné. Proto je možné i s tímto přístrojem, pokud ho člověk detailně zná, určitým způsobem pracovat. Mě na něm vadí spíše nemožnost zobrazit si detail jednotlivého MUX nebo libovolné okno ve spektru.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #113 kdy: 25. 01. 2014, 16:39:57 »
dxpetr

Tak si myslím, že dalšího kometáře netřeba. Akorát nechápu, co Vám tolik vadí má nabídka. Chci, a nebo chtěl jsem ji snad po Vás zadarmo? Ne, nechtěl. Jiné firmy, aby změřili signál DVB-T vysílačů, nemá smysl volat. Neb závěr zní: Ne, tohle je nereilizovatelné, do toho nejdeme. Protože předmětné signály žádaného dálkového příjmu tady prakticky vůbec nejsou, jinými slovy - ty náznaky signálu(ů) se nedají stabilně zpracovat. Jenže dají. Samozřejmě, jak píšete, "extrémní podmínky vyžadují extrémní řešení". No, extrémní...   ;)  A mmch, těch 18-20dBuV máte na svorkách jediné antény (jaké) za symetrizačním členem? 


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #114 kdy: 25. 01. 2014, 21:42:15 »
dxpetr

Tak si myslím, že dalšího kometáře netřeba. Akorát nechápu, co Vám tolik vadí má nabídka. Chci, a nebo chtěl jsem ji snad po Vás zadarmo? Ne, nechtěl. Jiné firmy, aby změřili signál DVB-T vysílačů, nemá smysl volat. Neb závěr zní: Ne, tohle je nereilizovatelné, do toho nejdeme. Protože předmětné signály žádaného dálkového příjmu tady prakticky vůbec nejsou, jinými slovy - ty náznaky signálu(ů) se nedají stabilně zpracovat. Jenže dají. Samozřejmě, jak píšete, "extrémní podmínky vyžadují extrémní řešení". No, extrémní...   ;)  A mmch, těch 18-20dBuV máte na svorkách jediné antény (jaké) za symetrizačním členem?

Pochopil jsem to tak, že ano.
viz cituji ....A ještě budu uvažovat o tom, že Vám to Vaše měření zaplatím.........

Zřejmě špatně. V tom případě odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil........  :D

Toto je ovšem jen fórum, takže nerad bych tady z toho dělal inzertní rubriku s příjmem objednávek. Jistě si mne seženete jinak, navíc je tu PM. Chodím sem na pokec, dost často i pro pobavení a ne pro zakázky.

Jo a mimochodem, to s tím Jauerlingem bylo spíše jen šťouchnutí, z této úrovně to nevyhrabe ani NASA.
Pokud se dle Vás dají Vámi nalezené signály stabilně zpracovat, tak nevím, proč chcete něco měřit, prostě to zpracujte, ovšem jestli si chcete ocejchovat měřák, tak prosím. O tom to ale není. Nevěřím, že kdyby jste oslovil anténáře, který má zkušenosti, že by nebyl schopen (kdyby to bylo jak říkáte) to realizovat. Z mých zkušeností to téměř vždy shoří na penězích.

Petr

Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #115 kdy: 26. 01. 2014, 14:04:51 »
Hádáte se o hloupostech,není anténář jako anténář,tak jako u jiných profesí.Ty co znám osobně,tak od nich bych si nenechal udělat anténu ani náhodou a to mají praxi i 40 let a vlastní obchod,kde si nedokáží ani udělat kvalitní rozvod,aby byl obraz jak má být.Ještě v době analogu jim to v obchodě hrálo s vysokým šumem a když začínal digitál,tak jak pršelo se obraz více,či méně ztrácel.Přitom signál byl dostupný na stejné úrovni jako dnes z ÚL a v sousedních domech to jelo bez potíží.Sám jsem v práci ,vzdálené 1km, přijímal krom muxu 1,2 asi 7 německých programů.Přímo v mém okolí všichni anténáři směrovaly antény na Prahu,proč,to nevím.Signál byl vždy z Prahy díky kopci nepoužitelný.Analog šíleně zrnil a kolikrát i nešel,no a digitál ,škoda mluvit.Stejně pak měli lidi na přijímačích nastaveny kanály z ÚL i když anténa byla na Prahu.Tím nechci urazit kvalitní anténáře,to rozhodně ne,jen jsem chtěl poukázat na fakt a doporučení,,,zavolej anténáře,,,.Prostě jako v každé profesi.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #116 kdy: 26. 01. 2014, 14:34:07 »
Pokud by tebou zmiňovaná firma byla tak špatná jak píšeš, už dávno by nebyla! Zkrachovala by! Kvalitnější konkurence by ji dávno "převálcovala". A pokud mají/měli obchod, pochybuju, že k takovým patlalům si vůbec někdo chodí něco koupit. Zde platí konkurenční prostředí (kvalita a znalosti jsou vždy na prvním místě), tak jako v každém jiném oboru! ..."Přímo v mém okolí všichni anténáři směrovaly antény na Prahu,proč,to nevím...." Na 99% to bylo z důvodu větší nabídky tv programů. V analogu Premiéra (později Prima tv), která zpočátku jinde než v Praze nevysílala. O DVB-T není potřeba diskutovat. Jinak se zde potvrzuje co jsem už napsal, že pokud není signál takový, aby zaručil příjem za každých podmínek, nelze jej realizovat! A na to právě slouží měřící přístroje a zkušenosti + perfektní znalost místních podmínek! Pak je s podivem, že tyto "patlalo-firmy" ještě existují, protože jak píšu pravidla trhu jsou neúprosná! Neumíš svůj obor - musíš zákonitě zaniknout, protože přijde jiná firma, která svou práci ovládá dokonale a tebe z místního trhu prostě "odstraní" kvalitou své práce! Jak jednoduché!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #117 kdy: 26. 01. 2014, 15:45:50 »
Pokud by tebou zmiňovaná firma byla tak špatná jak píšeš, už dávno by nebyla! Zkrachovala by! Kvalitnější konkurence by ji dávno "převálcovala". A pokud mají/měli obchod, pochybuju, že k takovým patlalům si vůbec někdo chodí něco koupit. Zde platí konkurenční prostředí (kvalita a znalosti jsou vždy na prvním místě), tak jako v každém jiném oboru! ..."Přímo v mém okolí všichni anténáři směrovaly antény na Prahu,proč,to nevím...." Na 99% to bylo z důvodu větší nabídky tv programů. V analogu Premiéra (později Prima tv), která zpočátku jinde než v Praze nevysílala. O DVB-T není potřeba diskutovat. Jinak se zde potvrzuje co jsem už napsal, že pokud není signál takový, aby zaručil příjem za každých podmínek, nelze jej realizovat! A na to právě slouží měřící přístroje a zkušenosti + perfektní znalost místních podmínek! Pak je s podivem, že tyto "patlalo-firmy" ještě existují, protože jak píšu pravidla trhu jsou neúprosná! Neumíš svůj obor - musíš zákonitě zaniknout, protože přijde jiná firma, která svou práci ovládá dokonale a tebe z místního trhu prostě "odstraní" kvalitou své práce! Jak jednoduché!
Ano,je to jednoduché a proto pravidla určují kvalitu ve formě pařízkových výtvorů,výrobků co nemají hodnotu,že už si není pomalu co koupit a proto patlalové se svou kvantitou poráží kvalitu.Ano,tak to přesně je,jak prosté.Pravidla trhu bohužel jsou tak neůprosná,že kvalita zaniká!!!!Ona nabídka programů na úkor znemožnění kvalitního příjmu ostatních programů,je naprosto zcestné řešení a to nejen v analogu a ještě v době,kdy nebylo ani OK3.Takže mnohdy znalosti místního amatéra jsou učinější,než odborného anténáře s měřícím přístrojem,ale na to jsem už poukázal.Víc nemám co dodat.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #118 kdy: 26. 01. 2014, 16:01:38 »
Co tady pleteš Pařízka & spol.? To je jiná kapitola. Bavíme se o firmách, které mají  zajišťovat pro občany kvalitní příjem tv signálů a nikoliv o provozovatelích DVB-T sítí.  Tam jsou zase jiné atributy. Pokud máš s kvalitou programů v MPX4 nebo MPX1a problém (a ty ho máš neustále) a provozovatel (firmy PD a DB) nechce zjednat nápravu, existují nadřízené instituce, které mají zjednat nápravu! Proto se na ně obrať se žádostí o zjednání nápravy. Argument, že na to tyto instituce "kašlou" neuznávám. Pokud máš ten pocit, musíš konat dál. I nad ČTÚ je dohled (MPO). Takže to chce méně fňukat v diskusích a více to řešit zákonnou cestou. V diskusích se ještě nic (podobně jako v hospodě u piva) nic nevyřešilo. Mnohokrát jsem i já musel řešit různé problémy v oblasti DVB-T vysílání a příjmu. Stálo to dost času, úsilí, peněz (kolikrát jsem to dělal ne pro sebe, ale pro jiné) a v 98% případů se vše vyřešilo k plné spokojenosti. Samozřejmě jsem musel volit jiné řešení než je zákaznická linka na call centrum poskytovatele. Tam se člověk dozví co? No..., kulové přece! Pokud si člověk sežene kontakty přímo na zodpovědné lidi, pak je to o něčem jiném a vše se dá vyřešit. Sice ne hned, ale dá.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem z Velké Javoriny.
« Odpověď #119 kdy: 26. 01. 2014, 16:33:56 »
,,,,,,,,Zde platí konkurenční prostředí (kvalita a znalosti jsou vždy na prvním místě), tak jako v každém jiném oboru! ,,,,,,,

To je Tvá věta,odpověď byla na ní,třeba s Pařízkem.MPO,to jako ministerstvo průmyslu a obchodu,nebo co máš na mysli?Ano,já to řešil s čtu,novou,čt,db a je to prý jen dohodou mezi čt,nova a db,vše je o penězích,jak mi bylo řečeno.Takže já nefňukal na diskusích,jen získával a sděloval poznatky.Ale proč to sem taháš?Jak píšeš sám,to je jiná kapitola.