Autor Téma: Zajmavosti, chyby v TV vysílání  (Přečteno 501371 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #240 kdy: 03. 12. 2019, 21:30:40 »
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #241 kdy: 03. 12. 2019, 23:09:27 »
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.

Já bych v tom žádné složitosti nehledal. Dotyčný měl prostě zrovna "štěstí" zachytit tyto chyby. Z posledních příspěvků lze vyčíst, že sledoval hlavně stanice Primy a na chyby zkrátka náhodně narazil. Jestli taková profese je, nevím. Pokud by byla, tak mě prosím někdo zaměstnejte. :P
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #242 kdy: 04. 12. 2019, 15:03:39 »
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.

Já bych v tom žádné složitosti nehledal. Dotyčný měl prostě zrovna "štěstí" zachytit tyto chyby. Z posledních příspěvků lze vyčíst, že sledoval hlavně stanice Primy a na chyby zkrátka náhodně narazil. Jestli taková profese je, nevím. Pokud by byla, tak mě prosím někdo zaměstnejte. :P
Musím souhlasit, taky bych takové povolání bral. :D Já nevím proč, ale v poslední době narážím na tyto drobné chyby / zajímavosti dost často. A když nějakou zachytím, tak proč ji sem nedat. Vždyť od toho toto vlákno tak trochu i je, ne?


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #243 kdy: 04. 12. 2019, 15:13:40 »
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.

Já bych v tom žádné složitosti nehledal. Dotyčný měl prostě zrovna "štěstí" zachytit tyto chyby. Z posledních příspěvků lze vyčíst, že sledoval hlavně stanice Primy a na chyby zkrátka náhodně narazil. Jestli taková profese je, nevím. Pokud by byla, tak mě prosím někdo zaměstnejte. :P
Musím souhlasit, taky bych takové povolání bral. :D Já nevím proč, ale v poslední době narážím na tyto drobné chyby / zajímavosti dost často. A když nějakou zachytím, tak proč ji sem nedat. Vždyť od toho toto vlákno tak trochu i je, ne?

Tak trochu? Úplně! :D
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


PeterDX

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #244 kdy: 06. 12. 2019, 13:57:59 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #245 kdy: 08. 12. 2019, 12:16:09 »
A ještě mám k té Primě další dodatek – ze stanice Prima +1 zmizel piktogram HD pro jistotu úplně. :D


Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #246 kdy: 08. 12. 2019, 18:57:08 »
Když na Primě běží upoutávka na pořad, který poběží
na jiné stanici, je logo jiné stanici vlevo a logo Prima vpravo. Nemám bohužel screenshot, ale v poslední době se na Prima +1 logo překrývalo s piktogramem +1.

Ještě dodatek k David7: Že by konečně nějaká stanice přestala k HD verzím dávat logo HD? Myslím si, že by naopak mělo být logo SD u SD verze. Prima by jako jediná mohla mít logo SD+  :D
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #247 kdy: 08. 12. 2019, 19:04:24 »
Když na Primě běží upoutávka na pořad, který poběží
na jiné stanici, je logo jiné stanici vlevo a logo Prima vpravo. Nemám bohužel screenshot, ale v poslední době se na Prima +1 logo překrývalo s piktogramem +1.

Ještě dodatek k David7: Že by konečně nějaká stanice přestala k HD verzím dávat logo HD? Myslím si, že by naopak mělo být logo SD u SD verze. Prima by jako jediná mohla mít logo SD+  :D

V PS13, když vysílala JOJ Family a Prima Comedy Central V HD, tak tam neměli logo HD (teď už opět v SD kvůli zvýšení kapacity).
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #248 kdy: 17. 12. 2019, 17:42:05 »
Dvojlogo ve vysílání internetového streamu ČT24 Plus.


Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #249 kdy: 18. 12. 2019, 22:46:06 »
TV Rebel zvětšila logo a lehce upravila vzhled právě hrané skladby (název kapely/zpěváka je teď větší, skladba menší). Grafika s informací o skladbě na začátku a na konci klipu je také jiná.
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #250 kdy: 26. 12. 2019, 09:36:35 »
Ve včerejší repríze speciálu J. Soukupa k úmrtí K. Gotta se v jednu chvíli objevil ve vysílání monoskop.


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #251 kdy: 29. 12. 2019, 12:40:25 »
Dvojlogo v upoutávce TV Barrandov.


kasper

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Amater v oblasti televizní a satelitntní techniky
    • Zobrazit profil
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #252 kdy: 02. 01. 2020, 17:22:56 »
Dvojité logo při Cobra 11 na Nova Action HD
IPTV NEJ cz


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #253 kdy: 02. 01. 2020, 20:34:59 »
Přidávám foto.


David7

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajmavosti, chyby v TV vysílání
« Odpověď #254 kdy: 02. 01. 2020, 21:02:49 »
A ještě zajímavost z vysílání ČT sport. Není to ani tak dvojlogo, ale spíše dvě překrývající se loga a do toho ještě nápis se zdrojem. Lépe to už udělat nemohli…