Tezko radit bez znalosti mistnich podminek.
Jedno je ale jiste. Ta plastova vec s napisem alcad nema s antenou nic spolecnyho.
Obecne lze doporucit 3 anteny:
Huste plzenske sito - dobre si poradi s nehomogenitou pole, coz pri neprime viditelnosti muze byt prave vas problem.
Dlouha colorka - pozna se podle dvojiteho rahna a uchyceni uprostred. Musi byt na konci stozaru. Kov nesmi prochazet skrz antenu. Ta je silna a vhodna pro dalkovy prijem, je velmi smerova, ale jako kazda velka yagi ma zasadni problem s nehomogenitou pole. Cili se muze stat ze da horsi vysledek nez sito. Na ostatni kanaly nekoukejte. Kazdej kanal se siri jinak a homogenita je pak jina. Neboli minima a maxima signalu ruznych kanalu muzou byt treba desitky metru daleko od sebe. Potom antenari behaj s antenou po strese a hledaj v kterych mistech je nejlepsi signal - zkuste to taky.
Kratka colorka - jen jedna tyc a uchyceni vzadu za reflektorem. To ale neznamena ze ji muzeme dat na zed. Kolem yagi anteny musi byt volny prostor. Parametrama a vlastnostnma je cca uprostred, ale porad je to yagi se vsema jejima vlastnostna (homogenita atd).
Pokud pojede nejlip sito ale poradi to jeste nebude ono ani se zesilovacem. Lze zkusit zfazovat 2 sita. Ale to uz bych uprimne radsi premejslel o ty hnusny plechovi veci zvany satelit.
Do anteny patri kvalitni symetrizacni clen. Nejprve zkusit bez zesilovace a pozdejc zaradit do cesty DVB-T zesilovac od iva. Nejprve slabsi, pripadne zkusit i ten silnejsi. Ale zesilovac slouzi na pokryti ztrat signalu v kabelech, ne na domysleni si signalu, ktery antena nedokazala prijmout.
Pak jsou jeste kanalovy yagi a ivo vyrabi all-in-one kanalovej zesilovac primo do anteny (vstup dratky, uvnitr filtr, symetrizak a zesik), vystup na F.
Pokud mate moznost si anteny pujcit, zkuste tyhle. Pokud ne, je nesmysl je kupovat jen na zkousku, pozvete si odbornika. Pokud bude vehementne tvrdit, ze logaro je nejlepsi antena na vsechno, vyhodte ho - to neni odbornik.