Autor Téma: Integrovaný satelitní tuner  (Přečteno 33910 krát)

Jan Mráz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Integrovaný satelitní tuner
« kdy: 04. 08. 2011, 17:58:51 »
Vážení,
rád bych získal jakékoliv informace od těch z Vás, kteří mají nějakou zkušenost s televizory s integrovaným satelitním tunerem. Uvažuji o nákupu nové TV a nevím, zda je lépe pořídit zvlášť TV a satelitní příjímač (s možností příjmu DVB-S2), nebo TV s tunerem. Slyšel jsem, že tunery v TV jsou horší kvality a ve srovnání se samostatnými set top boxy mají omezené možnosti.
Budu rád za jakékoli Vaše praktické zkušenosti.
Předem díky všem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2011, 18:48:53 »
Pokud nepotřebuješ nahrávat, ovládat motor a mít třeba 2 tunery, tak se dá TV s DVB-S použít. Jinak ne (byť dokoupit externí přijímač můžeš vždy).


T B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2011, 10:32:45 »
Mám TV SAMSUNG UE55D7000 a s fungování vestavěného sat. tuneru je OK.Nahrávání na připojený HDD 640GB bezproblémů ( pravda, že až po vyzkoušení čtyř CAM sem natrefil na ten, který opravdu funguje bezproblému).HDTV - není problém(mám SKYLINK). Tato TV nemá problém ani s otáčením paraboly 105cm na motoru OPTIBOX. Otáčím od 68E do 30W.
Minusy(každý si musí vyhodnotit sám):
- přepínání programů je pomalejší než u samostatného SAT receivru.
- třídění programů přímo v TV - katastrofa ( mám prográmek na PC, kde je to už o něco lepší,ale ani tak to není ideální a zabere to dost času)
- na nějakou podporu nebo opravdu detailní info od výrobce (mluvím o SAMSUNG, u ostatních nevím) můžete zapomenout.Neví nic o nastavení satelitu,i to nahrávání sem si musel vyřešit sám. Pravda, nabidnou zpoplatněnou službu nastavení TV technikem:-)

Celkově,ale nemám k fungování satelitu výhrady.




Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2011, 14:14:45 »
Jan Mráz: Samozřejmě si kupte samostatný přístroj.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan Mráz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2011, 16:56:39 »
Děkuji za názory všem, kteří napsali. Musím říci, že je to poměrně těžká práce, v dnešní době vybrat nějaké řešení. Morální zastarávání čehokoli, ať už jde o TV, set top boxy, záznamové možnosti je metla :-). Vždy, když mám dojem, že jsem si již stanovil nějaké parametry, uvidím někde něco a říkám si, jestli by to třeba nestálo za to (např. 100Hz, ale nebylo by lepší 200? Nebo ještě víc? Viděl jsem ve fóru na toto téma poměrně plamennou diskuzi. Musím říci, že jsem, pokud jde o satelitní příjem, naprostý panic, takže budu rád, když se mnou jako s takovým budete komunikovat. Možná to moc řeším, uvedu ale vlastní zkušenost. Před pěti lety jsem koupil LCD LG 26´´, tehdy za 27 tis!! Když mám srovnat obraz, který mám doma s tím, so jsem viděl např. Panasonic TX 32L30E, musím říct, že i přes propagované 100Hz zobrazení (+ jakýsi dopočet, takže vlastně 200Hz) jsem měl dojem, že doma mám obraz ostřejší.... Ale podle všeho je to nesmysl :-(. Snažím  se jen minimalizovat investici, mám představu, že za 32´´ TV + vyřešení satelitního příjmu (anténu s "brejlemi" na 23,5 a 19,2 mám) to bude tak do 15 000. Samozřejmě + karta. tak kdyby byl ještě někdo ochoten sdělit mi osobní zkušenost, budu rád. Díky předem

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2011, 22:33:18 »
Jo, morální zastarání je s*ině. Mám rok a půl starou plasmu, a už koukám po jiné. A auto už mám tři roky, no hrůza.
A telefon, co z něj teď píšu, je taky šrot. Koupil jsem ho před celými deseti měsíci...
;-)
Loudness War zabijí hudbu!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #6 kdy: 17. 04. 2012, 13:35:17 »
Sice to není situace, kterou bych musel aktuálně řešit, ale postupně přibývá televizorů s integrovaným DVB-S2 tunerem. To je sice pěkné, ale jsou diváci, kteří nejsou, nebo nechtějí být, závislí jen na jediné TV platformě a jsou třeba i zákazníky kabelovky. I pro základní tuzemskou satelitní nabídku, tedy bez placeného nadstandardu, je ale nutná dekódovací karta. Jiná dekódovací karta je ale většinou potřeba i pro DVB-C. A konečně jsem u otázky : Existuje na našem trhu nějaký model TV, který by umožňoval souběžný příjem DVB-S i DVB-C? Zatím jsem zaregistroval jen modely s jediným CI slotem, u kterých by bylo nutno, při přechodu z kabelovky na satelit a naopak, ručně vyměňovat CI moduly s příslušnou dekódovací kartou. Jak se takový vícetunerový TV vypořádává s požadavkem současného příjmu DVB-T, DVB-C i DVB-S? A to neřeším problém, že většina TV s DVB-T a DVB-C tunerem má jen jediný "anténní" konektor a je nutno kabely ručně přehazovat, nebo ručně přepínat koaxiální přepínač. Nebo výrobci s takovými zákazníky vůbec nepočítají a ti si musí zvolit jen jednu, maximálně dvě platformy, které TV zvládne obsloužit najednou?  A problém to nemusí být jen HW, ale třeba multitunerový provoz ani nelze současně spustit v menu nastavení televizoru? Odpovědi na takové otázky se obtížně hledají i v manuálech, většinou není odpověď ani na webu výrobce dotyčného TV.

Máte na toto téma někdo konkrétní zkušenosti? Řešil jste už někdo podobné zadání? Nebo to nakonec musí skončit s tím, že k třítunerovému TV si majitel nakonec musí pořídit i jeden tuner v externím STB? Nebo je požadavek na souběžný provoz DVB-C i DVB-S až tak exotický?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #7 kdy: 17. 04. 2012, 16:04:48 »
Tuner v TV/dvb-s2/ bude vždy okleštěný,samostatný si vyberete podle svých parametrů,proto nebrat !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #8 kdy: 17. 04. 2012, 16:17:56 »
Dost dobře nechápu, proč drtivá většina uživatelů odmítá vestavěný DVB-S tuner v TV. Je to proto, že od satelitního příjmu čekáme obecně něco víc, než třeba od DVB-T, či DVB-C ? Ke KAŽDÉMU TV lze připojit externí přijímač, tedy i k tomu s vestavěným DVB-S přijímačem. Takže čekáte, že ušetříte tím, že tento tuner v TV nebude ? A proč tam tedy má být třeba DVB-C ? A nakonec i DVB-T ? Proč nekoupit jen zobrazovač ? Že ho nikdo samostatně (běžně) nevyrábí ? Ale taková je jen politika výrobců. Podle mne by BĚŽNĚ měl být součástí TV přijímačů jak přijímač DVB-T, tak DVB-S, příp. i DVB-C. Nevěřím, že by to zásadně prodražilo výrobek (pokud by se to stalo standartní výbavou). A pokud uživateli cokoliv nebude vyhovovat (i třebas až v budoucnu), může připojit vně prakticky cokoliv. To bude i případ Českými Radiokomunikacemi a tolik propagovanému standartu DVB-T2. Zkrátka pokud by byl DVB-S tuner v TV STANDARTEM, stal by u nás se časem terestrický příjem opravdovou popelkou.
P.S. Kamarád má cca dva roky plazmu od Panasonicu s DVB-S tunerem a pro běžný příjem (Skylink, programy v češtině) naprosto bezproblémové, včetně HD.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #9 kdy: 17. 04. 2012, 16:23:47 »
Ještě doplněk: Jelikož se sám za běžného uživatele nepovažuji, hrála by u mne samozřejmě roli cena. Pokud by byl TV BEZ DVB-S (stejný model) znatelně levnější, asi bych ho taky nebral. Ale pokud by se (teoreticky)  tentýž TV prodával i bez DVB-T dejme tomu o 1000,-Kč levněji, zcela bez váhání bych jej taktéž "oželel" :-)).
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #10 kdy: 17. 04. 2012, 17:28:49 »
Zatím jsem žádnou TV se dvěma CI sloty nepotkal. A s příjmem DVB-T/C je to problematické. Nevím, jak současné modely, ale u těch starších od Samsungu a Sony se dalo naladit vždy jen jedno, naladění DVB-T vymazalo DVB-C a naopak. Současně to snad uměl Panasonic.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #11 kdy: 17. 04. 2012, 18:18:00 »
Zatím jsem žádnou TV se dvěma CI sloty nepotkal. A s příjmem DVB-T/C je to problematické. Nevím, jak současné modely, ale u těch starších od Samsungu a Sony se dalo naladit vždy jen jedno, naladění DVB-T vymazalo DVB-C a naopak. Současně to snad uměl Panasonic.
Děkuji za Vaši odpověď. Bohužel jako jediná zatím reagovala na to, co jsem ve své obsáhlé úvaze uvedl.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #12 kdy: 17. 04. 2012, 20:42:05 »
Cena přidaneho tuneru se pohybuje od 3000-5000 dle modelu,to je dost na to ho oželet,určitě je/pro mně/ výhodnější čistý monitor,i proto,že vývoj je moc rychlý-od linuxu,pvr,2x čtečka,2x modul,2-3 tunery měnitelné,ap., děkuji vestavěné dvb-s2 nechci,bohužel monitor /plazma/ se nevyrábí !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #13 kdy: 18. 04. 2012, 00:03:20 »
Cena přidaneho tuneru se pohybuje od 3000-5000 dle modelu,to je dost na to ho oželet,určitě je/pro mně/ výhodnější čistý monitor,i proto,že vývoj je moc rychlý-od linuxu,pvr,2x čtečka,2x modul,2-3 tunery měnitelné,ap., děkuji vestavěné dvb-s2 nechci,bohužel monitor /plazma/ se nevyrábí !!! 8)
Chápu Vaše pohnutky, ale pořád je to jeden o voze a druhý o koze. To je jako dotaz na sedmimístné auto, aby se tam vešla celá velká rodina a stačil tomu jediný šofér a Vy budete doporučovat dvě čtyřmístná, která musí pochopitelně řídit 2 řidiči, protože je to pro Vás přijatelné řešení a asi rád sám řídíte. Proto nechápu, proč na zkušenosti s provozováním TV s třemi tunery převažují odpovědi, že použití externího STB je lepší řešení a doporučuje se pořídit si duplicitu, kterou zase já považuji za zcela zbytečnou. Ve hře totiž není exelentní monitor s vhodnými STB, ale TV se třemi tunery. A je myslím zbytečné komentovat to, že takový TV někdo vyrobí, někdo si ho koupí a jeho zkušenosti mne zajímají.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #14 kdy: 18. 04. 2012, 00:24:09 »
Rád bych vám pomohl, ale... K dispozici mám televizor s tzv. triple tunerem, ale již nemám k dispozici DVB-C, po kterém tak voláte a na tom vlastně vaše otázka stojí. :)  Já myslím, že výrobce má zcela jiné pohnutky, proč takovéto televizory nabízí. Téměř každý má dostupnou alespoň jednu distribuční platformu (DVB-T/C) a DVB-S beru jakýsi bonus už z toho důvodu, že není dodáván samostatně jako např. DVB-T. Takže výrobce dává opravdu na výběŕ 1+1 kombinaci. A jak tvrdíte platí, že při instalaci vám "kabel" přeinstaluje "anténu" nebo naopak.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600