reklama

Autor Téma: Mux 3 Ještěd, problém s příjmem na některých zařízeních  (Přečteno 1880 krát)

Pavel

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
Tak v neděli jsem zkusil poladit Mux 3 a narazil jsem na zajímavý problém. Mám doma několik zařízení, schopných přijímat DVB-T, a na 2 z nich se mi signál nedaří chytit. Jedním je STB Hyundai DVBT 440, druhým rekordér Panasonic DMR-EX 87. Vše je zapojeno na STA na jeden rozbočovač (TV + 3x STB).
Když ten Hyundai odpojím od STA a na balkon dám prutovou anténku od USB tuneru, na kanále 60 se objeví signál a Primu LOVE přijímám, po připojení na STA žádný signál. Když STB připojím k jiné TV, kde jiný STB signál chytá, tak tam jde, ale signál je mizerný a obraz se rozpadá (on ten STB taky nebude žádný zázrak).
Rekordér na k. 60 neukáže ani ťuk, přitom přes něj připojená TV (STA-rec.-TV) má obraz jak víno. Rekordér jsem přemisťovat nezkoušel, nemám nervy na rozdělání stěny a taky z té stanice není co nahrávat.
Čím to může být? Mám podezření na STA, ono se to spustilo narychlo a patrně neumí přijímat k. 60 a to co chytám na TV a 2 STB prostě chytám na špatně stíněný koax (nejobyčejnější kabely za pár kaček). Jsem od Ještědu 13 km vzdušnou čarou, na kopci a vidím ho z okna, mezi námi není žádná překážka. Než půjdu prudit na družstvo, mohlo by to být ještě něčím jiným? Díky
DVB-S: freesat | DVB-T: Ještěd (Mux 1,2,3), Černá Studnice (Mux 4), Jablonec n.N. K46; UPC kabelovka via DVB-T | DAB: SilverCrest z Lidlu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Aleš Pipek

• Profík
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. s r. o.
Re: Mux 3 Ještěd, problém s příjmem na některých zařízeních
« Odpověď #1 kdy: 02. 08. 2011, 13:41:15 »
Běžte "prudit" na družstvo - jak píšete. STA se musí "doplnit" o 60k MUX3 a to musí udělat odborná firma. Jinou možnost nemáte, snad jen svou vlastní anténu (ITA).
DVB-T: Krásné, Černá hora (vč.RS7), HK/Chlum, TKB/Pce, Jelenia Góra/Śnieżne Kotły, Kłodzko/Czarna Góra
Ještěd, Praděd, Černá Studnice, ale i Žižkov nebo Buková hora - vše za normálních podmínek

Pavel

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 02. 08. 2011, 13:42:37 »
Myslel jsem si to, díky.
DVB-S: freesat | DVB-T: Ještěd (Mux 1,2,3), Černá Studnice (Mux 4), Jablonec n.N. K46; UPC kabelovka via DVB-T | DAB: SilverCrest z Lidlu

Libor L

• Profík
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 02. 08. 2011, 14:02:27 »
Navíc DVD rekordéry Panasonic nemají příliš kvalitní tunery, co se citlivosti týče a odolnosti vůči pre-echu, to už raději nekomentovat! Osobní zkušenost se dvěmi typy ve dvou různých lokalitách. Pokud se vysílalo bez SFN (MPX2+3, MPX1 byl už tehdy v SFN na K54, takže problém), signál v pohodě, po přeladění a zprovoznění SFN K37+51 v květnu v ÚO Ostrava, "běs a hrůza"!!  >:( >:(

reklama