Autor Téma: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)  (Přečteno 82105 krát)

Adam Horák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #45 kdy: 31. 07. 2011, 10:50:01 »
V Hradci Králové jde MUX 3 z Krásného přibližně stejnou sílou a kvalitou jako 1 a 2, a to by měl mít podle informace snížený výkon na 10kW. Nepustili to náhodou naplno?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #46 kdy: 31. 07. 2011, 10:52:36 »
Momentálně se nacházím v lokalitě (cca 15 km od Krasného), kde s kvalitou příjmu vede Černá Hora a Ještěd. Příjem MUX3 mohu potvrdit z Krásného, Pradědu i Ještědu. 60k Černá Hora vs Ještěd vypadá zajímavě. Každopádně se směrovou anténou se mi opět potvrdily kvality přijímače Di-Way T-2200.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #47 kdy: 31. 07. 2011, 10:54:53 »
V Hradci Králové jde MUX 3 z Krásného přibližně stejnou sílou a kvalitou jako 1 a 2, a to by měl mít podle informace snížený výkon na 10kW. Nepustili to náhodou naplno?

Pokud máte Krásné v přímé viditelnosti, hodnoty nebudou zas tak odlišné. Rozdíl se pozná na mezním příjmu muxu 1,2. To leda až někdo napíše zkušenosti z České Třebové, Svitavska apod.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #48 kdy: 31. 07. 2011, 11:03:45 »
V Hradci Králové jde MUX 3 z Krásného přibližně stejnou sílou a kvalitou jako 1 a 2, a to by měl mít podle informace snížený výkon na 10kW. Nepustili to náhodou naplno?


Ne. Bargrafy jsou jen orientační. V místě kde se nacházím je úroveň 34k o cca 4dB nižší než u ostatních MUXu z Krásného.Jsem ale v lokalitě kde je velké množstí odrazů. Reálné hodnoty změřím až v Pardubicích.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #49 kdy: 31. 07. 2011, 11:22:48 »
Když už jsme u toho příjmu, v pátek se mi podařilo naskenovat 13 multiplexů v lokalitě poblíž Spáleného kopce (765 metrů nad mořem) na Českomoravské vrchovině. Zajímavé budou asi kanály 27 a 58. Němce z Lobau (180km) se podařilo naskenovat pouze EPG a náznak obrazu, podobná situace byla u Klodzka na multiplexu 2. Zle dělá nejspíš změna ochranného intervalu a silné omezení do Čech. Pokud bych měl více času, možná by se dílo podařilo. Chybí snad jen Jauerling.   
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adam H.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #50 kdy: 31. 07. 2011, 13:37:55 »
Praděd mux 3- hrůza! Bydlím někde mezi Ostravou a Pradědem (blízko Opavy). Dohled mám na oba vysílače, ale odjakživa přijímáme signál z Ostravy (i když máme dvě antény - Na Ostravu a Praděd). Těď když spustili Praděd, signál neustále skáče ze 100 na 70, 50 a někdy i níže a obraz se šíleně kostičkuje ... Nevím jakého ma.ora napadlo dát oba tak silné vysílače na 51ch. Navíc ještě signál z Ostravy dopadne až za Opavu a z Pradědu až do Ostravy...  >:(


Jaroslav Ondráček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #51 kdy: 31. 07. 2011, 13:55:23 »
Potvrzeno ,  ČESKÁ TŘEBOVÁ  K34 PA-Krásné 88/82 (otočená anténa na Kozlovský kopec ,  JZ-Z , jinde nejede ) , K51 Praděd 88/85 stejé jako u K36 anténa směr Brno , když dám směr Praděd tak oba K mají 93/93 ,  ;D


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #52 kdy: 31. 07. 2011, 14:07:01 »
Tady to neřeš a napiš nebo zavolaj soudruhům do Primy kteří za toto všeckou možou. Kdyby ty magoři z Primy netrvali na anologové Primě z Hošťálkovic na k48 až do listopadu tak Mux 3 mohl byt dávno na definitivním kanále 48 a ne na k51. Pochopil bych to kdyby to byl třeba program Novy ale blokovat svůj vlastní program když je dávno už na celé severní Moravě Mux2 s Prima TV a Prima COOl atd. tak te to do Primy zarážející. Tady v ČR měl byt zákon jak na Slovensku že když je kanál potřeba na digitál tak musí okamžitě být uvolněný a ne jak tady v ČR co furt předvádí Nova a Prima. Primě bych dal nůž pod krk s tím že Mux 2 bych na severní Moravě nespustil dokud nedají požadavek na vypnutí analogové Primy na k48 z Hošťálkovic!!!



Praděd mux 3- hrůza! Bydlím někde mezi Ostravou a Pradědem (blízko Opavy). Dohled mám na oba vysílače, ale odjakživa přijímáme signál z Ostravy (i když máme dvě antény - Na Ostravu a Praděd). Těď když spustili Praděd, signál neustále skáče ze 100 na 70, 50 a někdy i níže a obraz se šíleně kostičkuje ... Nevím jakého ma.ora napadlo dát oba tak silné vysílače na 51ch. Navíc ještě signál z Ostravy dopadne až za Opavu a z Pradědu až do Ostravy...  >:(


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #53 kdy: 31. 07. 2011, 14:22:06 »
Praděd mux 3- hrůza! Bydlím někde mezi Ostravou a Pradědem (blízko Opavy). Dohled mám na oba vysílače, ale odjakživa přijímáme signál z Ostravy (i když máme dvě antény - Na Ostravu a Praděd). Těď když spustili Praděd, signál neustále skáče ze 100 na 70, 50 a někdy i níže a obraz se šíleně kostičkuje ... Nevím jakého ma.ora napadlo dát oba tak silné vysílače na 51ch. Navíc ještě signál z Ostravy dopadne až za Opavu a z Pradědu až do Ostravy...  >:(
Ale jsou to paradoxy, co? :) Já se v Praze z multiplexu 3 z Pradědu raduji a vy na Opavsku naopak... ;D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #54 kdy: 31. 07. 2011, 14:22:15 »
Praděd mux 3- hrůza! Bydlím někde mezi Ostravou a Pradědem (blízko Opavy). Dohled mám na oba vysílače, ale odjakživa přijímáme signál z Ostravy (i když máme dvě antény - Na Ostravu a Praděd). Těď když spustili Praděd, signál neustále skáče ze 100 na 70, 50 a někdy i níže a obraz se šíleně kostičkuje ... Nevím jakého ma.ora napadlo dát oba tak silné vysílače na 51ch. Navíc ještě signál z Ostravy dopadne až za Opavu a z Pradědu až do Ostravy...  >:(

Zkus ze systému odpojit tu anténu směr Praděd! A pokud by to nepomohlo, tak pak tu směr Ostrava, ale to asi přijdeš o MPX2 na K37.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #55 kdy: 31. 07. 2011, 14:35:34 »
Podle oficiálního webu ČRa je ERP na K51 z Pradědu "pouze" 20kW!

Viz:

http://www.digistranky.cz/dvbt/divaci/regiony/terminy-spousteni-dvb-t.html

A docela sranda je, že u Zlína K25 je uvedeno ERP nikoliv 10kW, ale už "plných" 100 kW!  ;D ;D


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #56 kdy: 31. 07. 2011, 15:40:00 »
Aj tady přímo na digizone na - http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-3-czech-digital-group/ - je taky u Tlusté uvedeno 100kW zrovna tak jak u Pradědu. Hleděl sem na to už včera a úplně sem nechápal že všude jiné info a také nepřesnosti.  Kdyby z Tlusté spustili 100kW tak Ploštin úplně mimo dosah.

Píše se tam např. toto:
1.)
Pokrytí digitálním signálem na Jesenicku (kanál 51)

Z jesenického Pradědu začal multiplex 3 vysílat předčasně 31. července 2011 na kanálu 51, který tato digitální síť využívá i na ostravských vysílačích Hošťálkovice a Hladnov. V případě ostravských vysílačů jde ale o dočansý kanál, který se nejpozději v listopadu 2011 změní na definitivní kanál 48, který nyní v Ostravě využívá pro analogové vysílání televize Prima. Multiplex 3 vysílá z Pradědu výkonem 100 kW a s horizontální polarizací.

a

2.)
Pokrytí digitálním signálem na Zlínsku (kanál 25)

Ze zlínské Tlusté hory vysílá multiplex 3 od 31. července 2011 na kanálu 25 výkonem 100 kW s horizontální polarizací. Původně měla tato digitální síť zahájit vysílání na Zlínsku až na podzim 2011, ale kvůli plánovanému startu nových tematických stanic televizí Nova a Prima tu odstartovala předčasně.

Čekal byl že aspoň Digizone to bude mít v pořádku aspoň u toho textu když už té tabulky je udeveno že je to ze zdroje: Zdroj: CDG


Podle oficiálního webu ČRa je ERP na K51 z Pradědu "pouze" 20kW!

Viz:

http://www.digistranky.cz/dvbt/divaci/regiony/terminy-spousteni-dvb-t.html

A docela sranda je, že u Zlína K25 je uvedeno ERP nikoliv 10kW, ale už "plných" 100 kW!  ;D ;D


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #57 kdy: 31. 07. 2011, 15:43:22 »
Libore díky za info,to jsem přehlíd.Jestly je to pravda tak ty co to koordinují by už zasloužilo rozvěsit v Praze po lucernách,protože celé dopoledne měřím a měřím a pořád mi to lítá jak na na houpačce.

Signál na hovno,a to jsem nevěděl ještě o těch 20 KW,no rozvod kvuli 1 programu překopávat nebudu.Co je platné,že to doletí až do Prahy když v podhuří Pradědu je signál v p.r.d.e.l.y a kdo zná okolí Zlatých Hor ,tak ví že i 100 kw je někdy málo,jinač by nedělaly dokrývač pro mux 1 na Bišovce.
« Poslední změna: 31. 07. 2011, 15:44:54 od karel Adámek »
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #58 kdy: 31. 07. 2011, 16:12:51 »
Ale jsou to paradoxy, co? :) Já se v Praze z multiplexu 3 z Pradědu raduji a vy na Opavsku naopak... ;D
[/quote]

Tak to už jste poněkud přehnal, jste magor, abyste se radoval z totálního ignorantství ČRa anebo jste jejich placený agent ?
« Poslední změna: 31. 07. 2011, 16:15:11 od Amos Komenski »


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 3 - zkušenosti (Ještěd, Krásné, Praděd)
« Odpověď #59 kdy: 31. 07. 2011, 16:19:33 »
tak okolí zlatých hor znám a vím, že i analog jste tam měli na pytel :D jinak praděd nejede na 100kw, protože ho zaboha nemohu chytit :D mux1 chytám bez problemu na plný signál,ale mx3 ani tuk.Tlustou horu chytám v pohodě, narozdíl ,ale od některých sem nebyl na dnešku závislý mám digitál ještě z kojálu a ten mi jede někdy líp než kojál a to jsem od zlína 27km.