Autor Téma: Nejde MUX4 - Brno  (Přečteno 12061 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #15 kdy: 26. 08. 2011, 14:45:51 »
A proč by nevydrželi? Ten kdo má opravdu zájem o HD vysílání uvedených TV tak se určitě nebude spoléhat na ten komediální o2 mux 4 a psát tu donekonečna nesmysly typu jede nebo nejede ale zařídí si jejich příjem jinak. A ten konzervativní zbytek má prostě smůlu-může místo toho čučet z okna.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #16 kdy: 26. 08. 2011, 15:13:59 »
tak o2 stále testuje, tak testuje, co lidí vydrží. :D

Je to obdobný TEST jako je TEST ČRa s DVB-T2. Musí to občas vypínat aby to stále neběželo, jinak by je mohl někdo napadnout, že nejde o TEST. To se takhle dělává, prostě 1x za měsíc to na den vypnou  aby se neřeklo... Je třeba všude uvádět a mít na paměti, že to není žádné řádné vysílání, ale jen TEST na náklady TELEFONICA O2.

Telefonica O2 prostě nejede ostré vysílání. ONA TESTUJE. ČRa DVB-T2 také testují !.

Jiným způsobem to obešlo TELEKO v rozhlasovém vysílání. To netestuje. Tam jde o řádný ostrý provoz.
To získalo LICENCI na šíření převzatého vysílání Českého rozhlasu od RRTV a vysílá také za své,
ale nikoli v režimu testu, takže to vypínat nemusejí.

Pokud by si Telefonika zažádala o licenci na šíření převzatého vysílání HD stanic ČT a Nova,
pak by to mohla provozovat dál zdarma na své náklady a nemělo by to už režim TESTU
a mohlo by to být řádné ostré vysílání a pak by to už nevypínali.

Oni ale zatím vysílají JENOM TEST.
A jinak platí, co uvedl pan Rozsíval. Ostré řádné HD vysílání je k mání v kabelovkách a na satelitech...

ČRa DVB-T2 a O2 DVB-T v MPEG4 jsou jedině a pouze TESTY.



« Poslední změna: 26. 08. 2011, 15:28:48 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #17 kdy: 26. 08. 2011, 22:07:34 »
OK, výpadky tohoto MUXu sem už psát nebudu, pochopil jsem, že jsou zcela v normě. Ale mrzí mě ta nevyužitá colorka na střeše  ;)
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #18 kdy: 26. 08. 2011, 23:00:14 »
Musí to občas vypínat aby to stále neběželo, jinak by je mohl někdo napadnout, že nejde o TEST. To se takhle dělává, prostě 1x za měsíc to na den vypnou  aby se neřeklo...
Zajímavé ale je, že jde pouze o Brno. Já si třeba ale nepamatuju, že by měl multiplex 4 za posledních několik měsíců výpadek v Praze. Poslední byl pokud vím někdy na začátku jara a navíc to tehdy nebyla vina Telefónicy, ale byl výpadek proudu. A z Ostravy si tu snad taky nikdo nestěžoval.
A pane Rozsívale, nechci se tu opět hádat o výhodách satelitu oproti pozemnímu příjmu, ale pokud se nemýlím, tak na satelitu jsou z českých programů v HD taky jen ČT a Nova (když pominu směšnou upscalovanou Primu u CS Linku). Ale možná se situace od doby, kdy jsem zvažoval koupi satelitu, změnila.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #19 kdy: 26. 08. 2011, 23:41:00 »
Citace
A pane Rozsívale, nechci se tu opět hádat o výhodách satelitu oproti pozemnímu příjmu, ale pokud se nemýlím, tak na satelitu jsou z českých programů v HD taky jen ČT a Nova

Sice nejsem pan Rozsíval, ale těch HD programů je tam opravdu více...

http://www.skylink.cz/web/structure/26.html#hdplus

http://cz.upcdirect.com/satelitni-televize/direct-hd/

Respektive už dnes je jich tam tolik, jako jich v žádném pozemáku nikdy nebude...

(A je jedno jestli to bude distribuce od Telefinica O2 v DVB-T MPEG4
nebo Českých radiokomunikací a DVB-T2.)




« Poslední změna: 26. 08. 2011, 23:45:02 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #20 kdy: 27. 08. 2011, 01:06:36 »
Měl jsem na mysli neplacené programy. Samozřejmě vím, že DVB-T(2) nemá s "placenou sférou" na satelitu srovnání.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #21 kdy: 27. 08. 2011, 14:26:49 »
Petr Sirotka: Ano,v současnosti jsou to z neplacených ČT HD a Nova HD. Po prázdninách by se měl přidat Barrandov HD a o něco později určitě i Joj HD a JOJ+ HD,časem určitě i Markíza HD,o té komedii zvané Prima HD se zmiňovat nebudu ale snad časem taky doplní potřebnou techniku.
Jinak mě vůbec nejde o to abych se tu hádal o výhodách toho či onoho ale nevím jak vy ale pokud si pořídím patřičnou a kvalitní TV s tím že ji chci naplno využít pro příjem HD kanálů tak určitě nezvolím takový příjem u kterého aby se člověk pomalu modlil jestli to zítra,pozítří nebo za týden vůbec pojede. Zvláště když cena za zařízení /přijímač s kartou + parabola s LNB/ není ve srovnání s cenou za samotnou TV nijak závratná.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #22 kdy: 27. 08. 2011, 15:14:32 »
Petr Sirotka: Ano,v současnosti jsou to z neplacených ČT HD a Nova HD. Po prázdninách by se měl přidat Barrandov HD a o něco později určitě i Joj HD a JOJ+ HD,časem určitě i Markíza HD,o té komedii zvané Prima HD se zmiňovat nebudu ale snad časem taky doplní potřebnou techniku.
Jinak mě vůbec nejde o to abych se tu hádal o výhodách toho či onoho ale nevím jak vy ale pokud si pořídím patřičnou a kvalitní TV s tím že ji chci naplno využít pro příjem HD kanálů tak určitě nezvolím takový příjem u kterého aby se člověk pomalu modlil jestli to zítra,pozítří nebo za týden vůbec pojede. Zvláště když cena za zařízení /přijímač s kartou + parabola s LNB/ není ve srovnání s cenou za samotnou TV nijak závratná.
Samozřejmě máte pravdu, že satelit je spolehlivější než test O2, ale přesto je pro mě pozemní příjem pohodlnější (bydlím v panelovém domě) a dokud multiplex 4 pojede bez problémů a na satelitu nebudou další neplacené české HD programy, tak v koupi satelitu nevidím žádné výhody. Ale jinak je pravda, že většina republiky se při zájmu o HD bez satelitu neobejde.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #23 kdy: 27. 08. 2011, 15:47:51 »
Abych doplnil:nejde jen o naše HD ale bez problémů se dá přijímat třeba i ARD HD,ZDF HD,Arte HD,Servus HD,Anixe HD,o ostatních družicích nemluvě. Co se týče panelového domu tak to je těžké. Tam kde je balkon a patřičný výhled tak není co řešit,kde jsou jen okna je to sice těžší,nicméně z vlastní zkušenosti můžu říct že řešitelné,vše je jen o snaze. Co se týče Muxu 4 tak na ten bych už moc nespoléhal,vypadá to že spěje pomalu ale jistě do kytek.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #24 kdy: 27. 08. 2011, 15:54:22 »
On tam ještě není?  ;D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #25 kdy: 27. 08. 2011, 15:58:12 »
Ještě ne ale už to dlouho trvat nebude.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #26 kdy: 27. 08. 2011, 16:12:53 »
Abych doplnil:nejde jen o naše HD ale bez problémů se dá přijímat třeba i ARD HD,ZDF HD,Arte HD,Servus HD,Anixe HD,o ostatních družicích nemluvě. Co se týče panelového domu tak to je těžké. Tam kde je balkon a patřičný výhled tak není co řešit,kde jsou jen okna je to sice těžší,nicméně z vlastní zkušenosti můžu říct že řešitelné,vše je jen o snaze. Co se týče Muxu 4 tak na ten bych už moc nespoléhal,vypadá to že spěje pomalu ale jistě do kytek.
Děkuji za upřesnění. Technicky by pro mě satelit nebyl problém, balkon mám na východ a možnosti příjmu sice nemám vyzkoušené, ale celá východní strana domu je poseta parabolami, takže problém asi nebude. Spíš se mi do koupě satelitu nechce kvůli další krabičce, dalšímu dálkovému ovladači atd., ale to můžete brát jen jako moje vrtochy. Každopádně děkuji za rady.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #27 kdy: 27. 08. 2011, 16:50:35 »
Krabička sem, krabička tam, vždyť je to jedno. Navíc většina současných satelitních přijímačů je PVR, takže si můžeš i něco nahrát. A cenově to vychází na pár šupů.


Milan Piotrovský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #28 kdy: 28. 08. 2011, 15:43:34 »
Zdravím všechny, to že jsem napsal, že MUX4 jede nebo nejede beru jako standardní příspěvek technicky zaměřeného serveru. Jinak mám samozřejmě už dávno HD satelit s CSlinkem. A satelit mám od dob 16 ti analogových programů na Astře.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde MUX4 - Brno
« Odpověď #29 kdy: 30. 08. 2011, 12:29:39 »
Tak už jsem opravdu nechtěl psát o výpadku brněnského MUXu 4, ale nejede již šestý den. Včera ho před polednem krátce pustili, pak zas nic. Píšu proto, jestli nemá třeba pan Polák nějaké informace, že ho třeba O2 už nespustí...
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.