Autor Téma: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům  (Přečteno 4179 krát)

Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« kdy: 26. 07. 2011, 23:28:36 »
Přeji všem příjemný den, se startem DVB-T2 z Javořice a Kleti si říkám, že bude víc lidí jako já, pro které bude příjem (byť zkušební) programů v HD aktuální. Myslím, že většina DVB-T2 set-top-boxů se dá pořídit (v přepočtu?) za méně než 4.000 Kč. Chybí mi zde na DigiZone recenze momentálně prodávaných přijímačů - TV i set-top-boxů (ať u nás či v zahraničí), jejich cena, příp. propojení s TV; dále pak bližší info o "novém" vysílání - ve smyslu: Koupím-li si teď přijímač, bude kompatibilní s plánovaným vysíláním v ČR? Prostě shrnuto: vysílače už vesele šlapou na plný výkon, a já, amatér, bez dostatečných informací nedokážu jejich kilowatty využít...
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2011, 23:51:14 »
Informace o možnostech nákupu přijímačů pro DVB-T2 snad slíbil samotný web Digizone. On je problém v tom, že zatím jediná země a jediná služba, která tuto normu využívá je Anglie. Tam jsou ceny od zhruba 100 do cca 350£, podle provedení, případně velikosti HDD u funkce PVR. Bude v Česku dost prodejců, kteří budou riskovat zprostředkování prodeje něčeho extra pro pár nedočkavců? Kromě fandů pro technologické novinky, kteří jsou ochotni riskovat, že momentální experiment může bez náhrady také náhle skončit, ostatní nic k nákupu neláká. V DVB-T2 se totiž nevysílá nic zvláštního, jen občasné a přepočítané klasické pořady v HD. Ty jsou dostupné někde i v DVB-T a hlavně v kabelovkách a ze satelitu. Proč tedy utrácet plno tisíců za parádičku?
http://www.humaxdirect.co.uk/product.asp?ProdRef=10090&cat=stb

Podobná situace je i v jiném segmentu digitalizace. Nebýt toho, že se chtěla firma Teleko prosadit ve vysílání digitálního rádia ve formátu DAB a proto začala zprostředkovávat dovoz a prodej patřičných přijímačů do Česka, musely by jinak zájemci lovit na trhu třeba v Itálii, kde se také vysílá v L pásmu.

************************************************************************

Datum: Dnes 11:56
Vložil:nesladra
Titulek:Nazev clanku (celé vlákno)
Já bych ten článek spíše přejmenoval na "Kde aktuálně v Česku koupit televizor s DVB-T2 tunerem?" do té doby mi tyto články připadají trochu "mimo mísu".
Datum: Dnes 14:26
Vložil:Jan Potůček <potucek@iinfo.cz>
Titulek:Re: Nazev clanku (celé vlákno)
Takového článku se brzy taky dočkáte, nebojte.
« Poslední změna: 26. 07. 2011, 23:57:00 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2011, 07:50:37 »
Tak , jak píše Pamětník. DVB-T2 je TESTOVACÍ VYSÍLÁNÍ, není určeno pro běžného diváka, může být kdykoliv bez náhrady ukončeno či může změnit parametry a dovezené přístroje z Anglie nemusí být kompatibilní.

Klid, nohy v teple... popřípadě HD satelit DVB-S2 to jistí  ;)


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2011, 09:23:02 »
Rád bych pár věcí k DVB-T2 upřesnil:
  • Současné vysílání je časově omezený experiment sloužící k ověření technických parametrů a přípravě podkladů pro budoucí frekvenční plánování a mělo by, podle informací ČTÚ, skončit tento rok v prosinci. Takže dojem že "vysílače už šlapou na plný výkon" je mylný
  • ČRa sice tvrdí jak by rády vysílaly celoplošně už ve 2012, ale žádná z TV zatím nikde neuvedla že by něco takového měla v plánu. Snad kromě TV Nova, která jasně deklarovala že v DVB-T2 bude HD vysílat, když jí to bude platit stát  ???
  • Specifikace požadavků na přijímače by měla teprve být výsledkem tohoto ročního experimentu, takže vám nikdo neřekne jestli přijímač z UK bude kompatibilní nebo ne. Přinejmenším bude jeho používání tak trochu opruz, díky jinému způsobu třídění kanálů v UK.
  • DVB-T2 se už nevysílá jen v UK, ale i v jiných evropských zemích - např. ve Skandinávii (Švédsko, snad i Finsko). Před nedávnem bylo v Rakousku rozhodnuto o prodloužení jejich experimentálního vysílání. Takže už jen třeba kvůli problémům s napájecí šnůrou bych se spíš podíval po něčem ze Švédska
  • Je otázkou jestli má smysl kvůli experimentálnímu vysílání, které bude trvat ještě tak 5 měsíců, pořízovat nějaký přijímač za velké peníze. Ale na druhou stranu, každý máme nějakou úchylku a své "hračky" do kterých cpeme peníze, i když to z pohledu ostatních nedává vůbec smysl

Ať už se rozhodnete jakkoliv, určitě napište své zkušenosti s příjmem.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2011, 09:43:04 »
On je problém naplnit tři DVB-T muxy, ale hlavně že se šaškuje s DVB-T2. Proč nepřevezme HD programy MUX3? Aspoň ČT HD a Novu HD.
Loudness War zabijí hudbu!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2011, 10:34:22 »
Recenze DVB-T2 televizí najdete zde:
http://www.reghardware.com/2010/06/10/grouptest_freeview_hd_tvs_intro/

Státy, kde DVB-T2 oficiálně vysílá viz wikipedie...
http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2
Countries where DVB-T2 is in use include:
    United Kingdom: one multiplex, soft launch in December 2009, full launch in April 2010
    Italy: one multiplex, soft launch in October 2010
    Sweden: two multiplexes, full launch in November 2010
    Finland: five multiplexes, soft launch in January 2011, full launch in February 2011
    Ukraine: four multiplexes, soft launch in September 2011, full launch in November 2011


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2011, 12:22:05 »
On je problém naplnit tři DVB-T muxy, ale hlavně že se šaškuje s DVB-T2. Proč nepřevezme HD programy MUX3? Aspoň ČT HD a Novu HD.
A kdo to bude platit? Ty?  :)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #7 kdy: 27. 07. 2011, 12:35:45 »
On je problém naplnit tři DVB-T muxy, ale hlavně že se šaškuje s DVB-T2. Proč nepřevezme HD programy MUX3? Aspoň ČT HD a Novu HD.
A kdo to bude platit? Ty?  :)
A kdo bude platit MUX v DVB-T2?
Loudness War zabijí hudbu!


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Schází mi více informací k DVB-T2 přijímačům
« Odpověď #8 kdy: 27. 07. 2011, 13:13:34 »
Nikdo. Proto to taky skončí krachem.