Autor Téma: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V  (Přečteno 6587 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« kdy: 23. 07. 2011, 13:40:57 »
Byl jsem postaven před řešení vyměnit starý LCD monitor u PC na chalupě se špatným barevným podáním a formátem 4:3 za něco nového. Hodila by se i jistá univerzálnost. Možnost připojit i NB, HDMI vstup a v neposlední řadě i funkce TV. V častých slevových akcích internetových prodejců mne zaujala nabídka z Kasy na Acer M230HDL za necelé 4 tisíce. Charakteristika : "LED, 23'', 5 ms, 250 cd/m2, 12000000:1, 1920 x 1080 D-SUB, HDMI, repro s  tunerem DVB-T, modulem CI+1 a podporou MPEG-4, se vyznačuje naprosto jednoduchým programováním HD a USB televizní rekordér s funkcí Pause zaznamená oblíbený pořad, kdykoli chcete." Až po vybalení doma jsem zjistil, že není úplně všechno pravda. Najít ale pravdu nebylo až tak lehké. Na oficiálních stránkách Acer.cz se tento model nedá vyhledat. V sekci monitor/TV je ale opět uvedeno : "Monitor řady TV s jednoduchým nadčasovým designem nabízí obraz ve vysoké kvalitě. Digitální televizor, který je vybaven tunerem DVB-C, modulem CI+1 a podporou MPEG-4...". O tom, že ani prodejci neví, že jimi nabízený TV umožňuje příjem i DVB-C při skandinávské lokalizaci jsem se už setkal a tak jsem byl před prvním spuštěním ve velkém očekávání. To ale rychle odpadlo. V režimu DVB-T jsem i jen na pouhou náhražkovou anténu naladil vše v dosahu = všechny 4 pražské MUXy, i pár "venkovských". Když jsem ale docvakal na HD ČT a Novu, objevila se tabulka s písmeny HD, ale na černém obraze se objevila cedulka Nepodporováno. Tak jsem vložil CI modul spárovaný s přístupovou kartou DVB-C od UPC, TV jí načetl a znovu spustil ladění. Na kanálech 21 až 23 se standardně naladila základní nabídka v normě DVB-T, včetně Barrandova v HD. Ale opět všechny HD stanice zůstaly ve tmě. Změnil jsem tedy lokalizaci na Finsko. Když se kromě položek ladění analogu, DVB a rádia objevila i Data, byl jsem opět v očekávání. Ale opět nic. Na u TV přiloženém CD s návody samozřejmě čeština chyběla, ale žádné detaily o MPEG-4 a DVB-C zde stejně nebyly. Až přes hledání Acerem doporučených autorizovaných prodejců jsem našel snad relevantní informace. Na webu snad jediného pražského oficiálního prodejce Acer It.cz jsem objevil strohá slova : "DVB-T SD, EU, UK, Swiss (MPEG2)"! Nikde ani slůvko o možnosti záznamu na externí USB paměť, který také pochopitelně nefungoval. A bylo po záhadě, ale i po mé radosti, že budu mít nový multifunkční monitor. Okamžitý dotaz na techniky Kasy mne nasměroval na služby Aceru. Po vyplnění  S/N i SNID mi web hlásí chybu. Tak skončím na telefonátu v pondělí, ale nic nového se asi nedovím. Teď mám dilema, zda rovnou monitor vrátit, užívat alespoň to málo co skutečně funguje, nebo rezignovat a obstarat si jen opravdový monitor, kde nebude cena navýšena o stejně nefungující nadstandardy?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2011, 14:35:39 »
Vraťte to! Pokud jste v dosahu MPXu4 tak je škoda toho HD nevyužít. Kdyby měli při vracení kecy, pohrozte jim ČOIkou za klamání spotřebitele a uvidíte, ještě dostanete 10% slevu na příští nákup ;)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2011, 15:46:08 »
Nechápu jak si někdo může koupit šunt jménem Acer?  :o  Na DVB-C je funkční i při zadání ČR třeba Samsung P2370HD (http://www.alza.cz/23-samsung-p2370hd-cerny-d134243.htm?kampan=heureka.cz), samozřejmě funguje i DVB-T. MPEG-4 je pak samozřejmostí. Holt kdo tomu nehoví, tak by se měl napřed poradit a pak teprve kupovat, ale ne opačně  :P


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2011, 19:15:46 »
Nechápu jak si někdo může koupit šunt jménem Acer?.... Holt kdo tomu nehoví, tak by se měl napřed poradit a pak teprve kupovat, ale ne opačně  :P
Vaší výtku beru s rezervou. Všichni víme, jak na webech dopadají dotazy typu : "chtěl bych hodinky s vodotryskem, poraďte ty nejlepší". Také se podívejte na samý úvod mého tématu. Na chalupě, kde strávím relativně málo dnů v roce, také provozuji PC. U toho mám starý LCD monitor, který si usmyslel nepříjemně preferovat růžovou barvu. Fotky jsou na něm strašné, k nekoukání. Proto jsem hledal nějakou adekvátní náhradu, metodou "3 vejce do skla". Za značku i jen nějakou funkci navíc, se musí samozřejmě platit. A tak jsem nakonec určil cenový strop a do něj jsem hledal něco postačujícího, pokud možno s nadstandardem. Podle internetových informací nevycházel monitor Acer až tak špatně a i můj NB střední třídy je také Acer a zatím mi dostatečně vyhovuje. Jen jsem doplatil na to známé Ctrl+C a Ctrl+V. Asi pomocí této funkce se ty zavádějící informace dostaly do většiny internetových obchodů. A ověřit jsem si je mohl opravdu až po rozbalení doma.

Na druhé straně pro mne MPEG-4 není prioritou. Na chalupě zatím nic v HD nechytím. Proto spíše uvažuji, zda neslevit z kombinace monitor/TV a nevystačit si opravdu jen s monitorem a ještě ušetřit, zda popsané chyby oželet a spokojit se s tím, co Acer dovede, nebo si opravdu připlatit a splnit všechna očekávání. Je totiž možné, že kvalitní monitor/TV bych nenechával 4 měsíce ležet ladem v zazimované chalupě a dočasně by mi mohl posloužit i v Praze, nebo být univerzální rezervou ve více oblastech. A potom "babo raď".

Problémy s případným vrácením prodejci nečekám a také to nebude můj první případ, kdy prodejce uváděl jiné charakteristiky, než byly v reálu a vyřízení proběhlo bez komplikací.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2011, 19:34:59 »
Mně je jedno co jak bereš, nenechal sis poradit a dopadls jako hubkař. Ale je to samozřejmě tvůj problém, ne můj. Já - kdybych nebyl v obraze - se alespoň před koupí zeptám, jestli má někdo televizor téže velikosti a chodí mu tam všechny programy vč. těch v HD. Protože na papírové informace v katalozích a na webu snad už nikdo zřetel nebere (to je čistě orientační), navíc prodejci si vesměs i vyhrazují právo na změnu. A pochopitelně nákup se vždy dělá objednávkou z netu, aby to šlo bez udání důvodu do 14 dní vrátit. Takže příště :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #5 kdy: 23. 07. 2011, 19:37:39 »
Vlastně - vždyt to máš objednaný z netu. Čili není co řešit  :)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #6 kdy: 23. 07. 2011, 20:43:24 »
Mně je jedno co jak bereš, nenechal sis poradit a dopadls jako hubkař.
Ale nechám si poradit. Třeba kde koupit Samsung P2370HD za cenu do 4 tisíc Kč? ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #7 kdy: 23. 07. 2011, 20:49:23 »
Nereálný limit 4000 sis vytvořil sám, takže ho budeš muset posunout o pětistovku výš, a to už jistě najdeš sám (nápověda: http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung-p2370hd/:)


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #8 kdy: 24. 07. 2011, 15:23:52 »
Acer M230HDL - bez MPEG-4, bez nahrávania
Acer M230HML - s MPEG-4, bez nahrávania
Acer MT230HML - s MPEG-4, s nahrávaním

Acer je druhý najväčší predajca PC a notebookov na svete 


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #9 kdy: 24. 07. 2011, 15:58:49 »
To ovšem nic nevypovídá o kvalitě.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #10 kdy: 24. 07. 2011, 18:06:03 »
A je to tady. Není nic divného na tom, že jednoduché zadání má u různých diskutujících rozdílné doporučení. Pane Syrový, můžete si připsat plus ke svému přesvědčování. Dnes jsem pomocí "kulového blesku" vrátil Acer a přinesl si domů Vámi propagovaného Samsunga. Mám ale smíšené pocity. Samsung P2370HD má funkční DVB-C ladění, mnou placené UPC zvládá a zobrazuje i MPEG-4. Potud tedy spokojenost. Trocha rozčarování pramení z toho, že mám subjektivní dojem, že SD stanice nejsou moc dobře přepočítávány na nativní rozlišení displeje 1920x1080. Acer to asi umí lépe. Další jeho předností bylo i to, že přímo tlačítkem na DO se dalo cyklicky volit asi 7 obrazových režimů, u Samsunga se kvůli tomu musí do několikastupňového menu a má jen 4 základní formátové možnosti.

Až dlouhodobě zhodnotím všechna plus a mínus, teprve potom se rozhodnu, zda nový Samsung nenahradí v Praze přídavný 23" monitor Fujitsu Siemens u 12" NB, který spolu s přes HDMI připojeným STB Maximum T-1300 FTA slouží také jako "pokusný králík" při sledování operativního stavu místního DVB-T. Jak jsem se již zmínil dříve, na chalupě nepotřebuji ani DVB-C a zatím ani MPEG-4.

Jak je tedy vidět, ani druhý pokus a spolehnutí se na dobře míněnou radu, nemusí ve svém důsledku přinést absolutní uspokojení. Nejde ale o život a provádět nějaký velký domácí test, pomocí internetového pořízení mnoha modelů monitorů s TV tunery, v reálných podmínkách není ani snadné, ani lákavé. Možná by se potom dal vybrat jen ten jediný a nejlepší a ostatní vrátit ve lhůtě umožňující odstoupení od smlouvy. To by se ostatně dalo dělat i s klasickými televizory, jen by to vyžadovalo mít k dispozici poměrně velkou částkou na zkušební nákup mnoha modelů. Proto se domnívám, že tento postup se moc často "nezneužívá", i když existuje.
« Poslední změna: 24. 07. 2011, 19:03:01 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #11 kdy: 24. 07. 2011, 19:30:14 »
Kdybych tentýž monitor sám neměl (a taky na síti UPC s DVB-C), tak bych ti možná věřil, ale takto bohužel ne. Samozřejmě přepočet SD do plnýho HD je vždycky poněkud průser, ale pokud je to SD samo o sobě kvalitní (a nejedná se o nějaký pochybný AXNka a spol.), tak to není žádná tragédie  :)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #12 kdy: 24. 07. 2011, 20:10:00 »
Kdybych tentýž monitor sám neměl (a taky na síti UPC s DVB-C), tak bych ti možná věřil, ale takto bohužel ne. Samozřejmě přepočet SD do plnýho HD je vždycky poněkud průser, ale pokud je to SD samo o sobě kvalitní (a nejedná se o nějaký pochybný AXNka a spol.), tak to není žádná tragédie  :)
Samozřejmě ten dojem o úspěšnosti přepočtu SD do nativu 1920x1080 je jen dojmem, ale vzhledem k tomu, že jsem si ho tvořil v průbehu jediného dne, trochu důvěry bych si zasloužil.

Jen pro ilustraci přikládám leporelo z obrázků mého inovovaného pracovního koutku. Plus pro tuner Samsungu je také jeho citlivost. Na primitivní dvouproutkovou V anténku jsem v Praze zachytil některé MUXy až 3x. I příjem na kanále 64 je bez chyb. Kabelový tuner naladil kompletní nabídku, HD stanice vypadají na displeji parádně. Ty horší SD je lepší nesledovat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #13 kdy: 04. 08. 2011, 15:46:16 »
Že finta s Ctrl+C a Ctrl+V žije v této kauze dál, svědčí dnešní nabídka, kterou mi poslal eshop eproton. Opět Acer monitor/TV M230HDL s možností záznamu a FullHD. Jen musí být kupující slepý, aby v další specifikaci si nevšiml, že o tuneru schopném příjmu MPEG-4 nic rozlišení 1920x1080 neříká. Že poznámka u USB (MP3/JPEG) znamená jen chudé reprodukce a žádný záznam, natož sledování filmů v běžně používaných formátech.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« Odpověď #14 kdy: 04. 08. 2011, 20:29:21 »
Já si vždycky podobné věci pro jistotu vyhledám na webu výrobce a pokud to jde, tak si stáhnu manuál a pročtu si ho. Pak vím, jestli na webu prodejců nejsou hovadiny.