Autor Téma: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?  (Přečteno 132465 krát)

Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #255 kdy: 19. 11. 2011, 17:20:12 »
Ackoli jsem si z minuleho testovani odnesl pekne boleni v krku, nedalo mi to otestovat vsechny varianty fw. Zkusil jsem i vsechny zesilovace co mam. Vysledek je takovy, ze se k dalsim testum odhodlam az se tu objevi nejaka dulezita novinka. Dnesek skoncil dost neslavne. Sice jsem na zacatku chytil mux 5C jen na antenu bez zesilovace a po jeho pridani naskocil i mux z Berlina, po dalsi ctvrthodine jsem uz nechytil vubec NIC. Dokonce jsem kvuli tomu menil i zesilovac, ale asi se prijem tou inverzi vycerpal a ted se to vraci do prumeru ;)
 Poznamka ke korejskemu fw: verze 1.07 naladi do seznamu i programy v DAB+, verze 1.21 prida do seznamu jen programy v DABu. Prehrava samozrejme jen DAB.
« Poslední změna: 19. 11. 2011, 23:09:56 od Miloslav Jelínek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #256 kdy: 19. 11. 2011, 18:17:31 »
Pokud by tedy korejská 1.07 přehrávala i DAB+ a naladila na víc i 5C, pak by byla tedy nejlepším softem tato 1.07.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #257 kdy: 19. 11. 2011, 23:13:14 »
Pokud by tedy korejská 1.07 přehrávala i DAB+ a naladila na víc i 5C, pak by byla tedy nejlepším softem tato 1.07.

Asi jsem to nenapsal jasne. Ani jeden korejsky fw DAB+ prehrat neumi. Jen ta starsi verze ulozi nazvy vsech programu v muxu. Novejsi uklada pouze ty v DABu. Proto me minule zarazilo, ze se mi naladilo i Sunshine-live.

Ach jo. Ten L band je vazne nejaka pomsta.. Pritom DAB+ radia pomalu zlevnuji..
http://forum.mysnip.de/read.php?8773,892745,page=27
« Poslední změna: 19. 11. 2011, 23:47:08 od Miloslav Jelínek »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #258 kdy: 20. 11. 2011, 09:54:40 »
.. Pritom DAB+ radia pomalu zlevnuji..
Tak, tak. Mně naposledy do oka padl tento model : Sangean DCR-209, který má obě pásma, DAB+, konektor pro externí anténu a je už za "pár babek".

http://www.thiecom.de/dcr-209-dab-fm-uhrenradio-von-sangean.html?sid=b12f4b49a99a6e4af5ed981ab0dd2721
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #259 kdy: 20. 11. 2011, 10:09:29 »
Citace
Asi jsem to nenapsal jasne. Ani jeden korejsky fw DAB+ prehrat neumi. Jen ta starsi verze ulozi nazvy vsech programu v muxu. Novejsi uklada pouze ty v DABu. Proto me minule zarazilo, ze se mi naladilo i Sunshine-live.

Dobře, takže z možných softů, co máte, tak je tedy asi potom nejlepší ta evropská 1.04 ne ?
Sice nenaladí 5 a 6 kanál, ale ukazuje názvy atd. a umí DAB+.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #260 kdy: 20. 11. 2011, 11:10:09 »
.. Pritom DAB+ radia pomalu zlevnuji..
Tak, tak. Mně naposledy do oka padl tento model : Sangean DCR-209, který má obě pásma, DAB+, konektor pro externí anténu a je už za "pár babek".

http://www.thiecom.de/dcr-209-dab-fm-uhrenradio-von-sangean.html?sid=b12f4b49a99a6e4af5ed981ab0dd2721
Nedari se mi v tom odkazu najit vasi prezentovanou informaci ze ma DAB+ ...


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #261 kdy: 20. 11. 2011, 11:58:24 »
Citace
Ach jo. Ten L band je vazne nejaka pomsta..

Ten L-Band je zvláštní věc...

1) Chápu, že když u nás blokují III.Band televizní stanice, tak, že není možné, u nás používat III.Band, tomu by jsem celkem rozuměl...

2) Chápu, že přijímače s L-Bandem jsou díky dalšímu tuneru pro L-Band o jednu třetinu ceny dražší.
A že se jich vyrábí tak čtvrtina až pětina modelů, nežli se vyrábí přijímačů, jen s III.Bandem.

3) Chápu, že L-Band díky většímu počtu potřebných vysílačů, pro řádné pokrytí, je neekonomický
a má možné použití jen v některých městech pro lokální vysílání.

Ovšem ono 3x nej. mi přijde smrtící. Tedy kombinace dražšího vysílání s kombinací dražších přijímačů s kombinací malé lokální stanice. To by musel být velký a zanícený patriot aby si pořizoval k vůli lokálce zařízení pro L-Band, když dostane totéž a profesionálněji od celoplošky v III.Band.

Na druhou stranu je ovšem nutno podotknout, že ani do celoplošnosti v III.Bandu se nikdo nehrne. Tedy už ČRo příkladně předvedl, že by radějí III.Band lokální. Tedy všichni chtějí vysávat peníze za reklamu z místních obchodníčků a služeb, která jim uniká.

Nadnárodní koncerny je asi s reklamou neuživí nebo to nemá takový zásah na obyvatelstvo asi jsou tak rozlezlé všude, že jsou tak provařené a známé, že v podstatě reklamu nepotřebují. Ovšem nějaký místní Franta se svým zámečnictvím ano. A také je ochoten ji zaplatit.

Zdá se tedy, že poptávka je především po lokální reklamě a to může do určité míry určovat směr vývoje. Zdá se, že pro stanice by byl ideální místní III.Band.
 
4) Nechápu, když se L-Band v této chvíli mimo ČR prakticky nikde nepoužívá. V Německu jedou tři vysílače / Berlin, Ilmenau, Frankfurt/ a v Itálii jeden a jinak nikde v EU už nic, proč se všude rozdělilo tak obrovské množství multiplexů v L-Bandu ? V Německu konkrétně 220. Ale i ve všech státech po celé EU tomu bylo podobně. ČR není žádnou vyjímkou, spíše jen středem. I menší země mají 2x tolik udělených licencí na kanály v L-Bandu, nežli ČR. To je rozdávali jen tak nebo to hodlají někdy využít ?

5) Nechápu, když ČRa chtějí dělat testy v roce 2012 v III.Bandu, proč tedy vůbec šly do výběrového řízení o L-Band a získaly licence pro L-Band v každém větším městě v ČR ? Když stejně v L-Bandu vysílat nikdy nechtějí, vysílání v L-Bandu dlouhodobě odsuzují a neuznávají a hrnou se rovnou do testů v III.Bandu. Dle zákonů této země, musí zahájit, dle licenčních podmínek, v oněch udělených městech, v roce 2013 vysílání. Když tak neučiní, tak musí udělené licence státu ČR, vrátit. To jim šlo jen o jejich blokaci na dobu dvou let ?

Trochu moc peněz za takovou srandu ne ? To se tak bály Teleka nebo koho ? Že by všechna ta města pokryli ? Kde by na to vzali na tak obrovské množství vysílačů ? A za dobu dvou let si tam vybudovali stálé zákazníky v L-Bandu ? To je snad naprosto nemyslitelné...

6) Nechápu, když se u nás má 2013 vypsat první výběrové řízení na III.Band, proč je tento celoplošný multiplex na Moravě a Slezsku určen na 12D a v Čechách na 12C. Mám opravněnou obavu, že
12C se bude rušit s 12C Sachsen-Anhalt

7) Nechápu, když původní přerozdělení v EU, které bylo takto:

DV = DRM
SV = DRM
KV = DRM
FM / I.Band / = DRM+
FM / II.Band / = DRM+
FM / III. Band / = DAB+
L-Band = DAB+

Bylo přehodnoceno a to na FM /III.Band / = DRM+

----------------------------------------------------------------------------------------------

Závěr = z toho všeho vyplývá, že postavení L-Bandu je nyní zcela a naprosto nejasné.
Tedy do jaké míry bude, či nebude využíván.


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #262 kdy: 20. 11. 2011, 12:11:50 »
.. Pritom DAB+ radia pomalu zlevnuji..
Tak, tak. Mně naposledy do oka padl tento model : Sangean DCR-209, který má obě pásma, DAB+, konektor pro externí anténu a je už za "pár babek".

http://www.thiecom.de/dcr-209-dab-fm-uhrenradio-von-sangean.html?sid=b12f4b49a99a6e4af5ed981ab0dd2721
Nedari se mi v tom odkazu najit vasi prezentovanou informaci ze ma DAB+ ...

Ono je to totiž zase klasicky zmatené.
On je typ DCR-209
Ale i typ DCR-9

A dokonce typ DCR-9+
A ten třeba umí DAB+, ale zase neumí L-Band.

Tenhle umí L-Band, ale asi fakt nmeumí DAB+.

http://www.thiecom.de/ftp/sangean/dcr9/dcr9-dcr209-manual.pdf

No a tenhle umí DAB+, ale nemá L-Band.

http://www.sangean.com.au/images/PDF/digital_flyers/DCR-9.pdf

http://www.sangean.com.au/images/PDF/manuals/DCR-9_manual.pdf



« Poslední změna: 20. 11. 2011, 12:17:20 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #263 kdy: 20. 11. 2011, 12:21:23 »
Omlouvám se za případnou mystifikaci, ale už nejsem schopen zrekonstruovat vytvoření mého dojmu, že existuje model DCR-209, schopný příjmu DAB+. Začátek byl v nějaké internetové diskuzi a nakonec jsem pro ilustraci použil odkaz německého prodejce, který má slušně vedený web. Sorry.... :'(

Dodatek : jak se zdá, v současné nabídce australský výrobce Sangean žádný přijímač s L pásmem nevyrábí...
« Poslední změna: 20. 11. 2011, 12:46:08 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #264 kdy: 20. 11. 2011, 13:10:44 »
Omlouvám se za případnou mystifikaci, ale už nejsem schopen zrekonstruovat vytvoření mého dojmu, že existuje model DCR-209, schopný příjmu DAB+. Začátek byl v nějaké internetové diskuzi a nakonec jsem pro ilustraci použil odkaz německého prodejce, který má slušně vedený web. Sorry.... :'(

Dodatek : jak se zdá, v současné nabídce australský výrobce Sangean žádný přijímač s L pásmem nevyrábí...

Budete se divit, ale já Vás v tom to podpořím. Tedy, jak jsem šel prvně z toho odkazu toho německého prodejce, tak mám dojem, že jsem také narazil na co si s L-Bandem i DAB+....Jenže např. Conrad tam měl úplně jiných 17 modelů... A to, co jsem našel bylo snad právě jen pro Austrálii a to ještě buh ví jak prastaré, tedy z jakého roku... Takže je i možné, že něco takového existovalo, ale čert ví, jak je tomu dnes...

V každém případě v současné aktuální nabídce té firmy přímo pro Evropu už je jenom ta 9+, čili bez L-Bandu.

http://www.sangean.eu/products/product.asp?mid=13&cid=1

« Poslední změna: 20. 11. 2011, 13:12:46 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #265 kdy: 20. 11. 2011, 13:19:41 »
pánové, nakonec jsem to zvážil a rozhodl jsem se ten USB dongle si nechat...určitě ho někdy využiju, ale ne na DAB. Jinak, přikládám pár screenů z programu d.radio z ulozto, který mi poslal pan Jelínek. Jsou tam rozsahy ladění v Koreji, Číně a Německu.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #266 kdy: 20. 11. 2011, 13:30:40 »
ale ne na DAB. Jinak...

Ale tak ono to neumí jen III.Band, ne ? Tedy DVB-T by to nechytilo ani Hohe Linie...
A kde se prostě vysílalo ve VHF. Nemá to prostě a neumí VHF.

Ale DAB/DAB+ to umí ne.... Tedy L-Band. Takže TELEKO by to chytit mělo. Nebo případně vysílání v Berlíně nebo u těch hor tam v Itálii. Takže DAB/DAB+ v Praze by tím otestovat jít mělo.

A jinak DVB-T po UHF. Pokud jsem pochopil správně problém, tak ten je v tom, že to neumí VHF.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #267 kdy: 20. 11. 2011, 13:36:50 »
ale ne na DAB. Jinak...

Ale tak ono to neumí jen III.Band, ne ? Tedy DVB-T by to nechytilo ani Hohe Linie...
A kde se prostě vysílalo ve VHF. Nemá to prostě a neumí VHF.

Ale DAB/DAB+ to umí ne.... Tedy L-Band. Takže TELEKO by to chytit mělo. Nebo případně vysílání v Berlíně nebo u těch hor tam v Itálii. Takže DAB/DAB+ v Praze by tím otestovat jít mělo.

A jinak DVB-T po UHF. Pokud jsem pochopil správně problém, tak ten je v tom, že to neumí VHF.
jj, L band to snad umí, nemám zatím zkušenost, asi budu muset blíž ku Praze a samozřejmě se ziskovou Yaginou, s proutkem ne. Mám v plánu tu anténu, ale váhám v jiných věcech - jestli investovat ještě to toho Noxon USB donglu se ziskovou anténou, nebo rovnou jít do Pure. Cenově to vyjde v zásadě nastejno...
« Poslední změna: 20. 11. 2011, 13:42:45 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #268 kdy: 20. 11. 2011, 13:51:11 »
Citace
ale váhám v jiných věcech - jestli investovat ještě to toho Noxon USB donglu se ziskovou anténou, nebo rovnou jít do Pure. Cenově to vyjde v zásadě nastejno...

...no, jak už jsem se nechal několikrát slyšet a i zde na DZ... já tyhle USB hračky moc neuznávám... když už mám někde PC a NET považuji celkem za zbytečné do toho strkat rádio a televizi... čili já bych šel osobně do klasického přijímače už jen pro jeho vyšší citlivost atd...především tedy použitelnost tam, kde nemám PC...

Ale otázka je jakého...A to je závažný problém... Asi opravdu nejlepší a takové nejvyváženější a nejschopnější všeho, je to Pure Evoke Flow, co má čtenář Pamětník...

Ten nejlevnější výtvor ani nemá výstup na sluchátka.... Ten druhý má alespoň ten...Ale zase těch možností, jak tady popsal v recenzi p.Mikuláštík oproti mému, má tak polovinu...

Takže dejme tomu, že by to šlo od té řady Evoke. Ten můj je těžký a na courání fakt není vhodný...
A zobrazuje prdlačku informace, to zase ten čtenáře Pamětníka zobrazí 2x víc, což je důležité...

Marschall je předražený design vlastně v ceně té Evoke Flow jen za design.
Ty barevné v kůži nemají možnost druhého reproduktoru...

Levnější, nežli Evoke Flow je Evoker Maple o ten internet a ty podrobnější informace...
Ten bych ještě označil za takový kompromis...
Ale těch podrobnějších informací o kanálu a multiplexu je škoda...

Všechny pak bohužel mají na ladění pouze automat, což je k nasrání a stejné u všech...

No, levný experiment by mohlo být One Classic a One Elite, ovšem ty nemá v nabídce Teleko, takže je otázkou sehnat správnou verzi s L-Bandem, což může být obtížnější...  Také AKU zde pro ně není a muselo by se dokoupit v zahraničí...

No a ten zbytek už ani neuvažuji.

Také je otázkou, pokud by to Vaše USB uspělo s L-Bandem... Zda je nutný i přijímač s L-Bandem a zda  by nebylo zajímavé vzít v úvahu i jiné značky a to bez L-Bandu. Jen pro lovení Němců a dalšího vysílání v ČR v III.Bandu ?

Trochu zastaralá, nic méně solidní srovnávací tabulka na poslední straně

http://www.pure.com/documents/UK_PURE_Range_Brochure_July10.pdf

Teď koukám, že Pure už má zase nový výrobek do auta..

http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-61716&Category=



« Poslední změna: 20. 11. 2011, 14:44:02 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #269 kdy: 20. 11. 2011, 15:05:35 »
On ten můj případný zájem o další přírůstek digitálního přijímače do domácnosti souvisí s reálnými úvahami o vybavení pražské domácnosti a chalupy adekvátními přijímači DABu, abych nemusei již vlastněné Evoke Flow stále sebou tahat jak koťata.

Na chalupě se asi L pásma nedočkám a tak bych v předstihu preferoval DAB+ i jen se III. pásmem pro německé vysílače. Možný typ, který jsem našel, je "DR-50 Albrecht DAB+ / UKW RDS Adapter zum Anschluss an HiFi Anlagen" - http://www.thiecom.de/albrecht-dr50.html. Jakousi "hifi" soustavu vlastním, tak by mně pouhý tuner stačil. Také snad má konektor pro externí anténu. Jak ale zase chápat technický údaj : "DAB-Anzeige: Mono/Stereo 32/64Kpbs"? Nemohlo by to představovat problém s příjmem stanic, které vysílají s vyšším datovým tokem (až 128K)?

Další možnost se jeví ve F2 DAB / DAB+ / Internet Digitalradio http://www.thiecom.de/clint-freya-f2.html , které by využilo i internet na chalupě, ale zase nemá anténní vstup.

Nebo definitivně slevit z L pásma a zvolit na chalupu již uvedené DCR-9+ SANGEAN http://www.thiecom.de/sangean-dcr-9-plus-uhrenradio.html ? Prutovou teleskopickou anténu má snad šroubovací a tak by se dala nahradit připojením vnější výkonnější antény?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další