Autor Téma: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?  (Přečteno 132464 krát)

Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #225 kdy: 10. 11. 2011, 21:07:34 »

Dobře, takže to je jasné, tohle tedy nepoužívat... Pak jsem tedy zvědavý jak to dopadne s tou evropskou 1.04...

Tak to ja taky ;)

V asii jsou dost napred. Tady mame v mobilu smsky, oni koukaji na televizi.. A i z DABu si zrejme vybrali spis obraz  http://www.worlddab.org/country_information_/south_korea
http://wohnort.org/dab/korea.html
« Poslední změna: 10. 11. 2011, 21:14:28 od Miloslav Jelínek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #226 kdy: 11. 11. 2011, 19:37:02 »
Mam prvni nedulezity pokus s  fw1.04. Prazsky a ostravsky mux to naladi, hraje vse, podporu DAB+ ma. Jedina zmena je ta, ze se ukazuje jinak druh vysilaneho poradu. Uz neni "Rock music" ale "R M". Nektery zkratky jsem nerozlustil, budu to muset porovnat s fw 1.05.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #227 kdy: 14. 11. 2011, 06:53:10 »
Mam prvni nedulezity pokus s  fw1.04. Prazsky a ostravsky mux to naladi, hraje vse, podporu DAB+ ma. Jedina zmena je ta, ze se ukazuje jinak druh vysilaneho poradu. Uz neni "Rock music" ale "R M". Nektery zkratky jsem nerozlustil, budu to muset porovnat s fw 1.05.

Tak, jak to dopadlo s tou 1.04 a 5C ? Dostal jste k tomu to testnout ?

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #228 kdy: 15. 11. 2011, 00:02:37 »

Tak, jak to dopadlo s tou 1.04 a 5C ? Dostal jste k tomu to testnout ?

Jo. Ale postupne...

V poledne jsem zkousel mux od Teleka v Ostrave ve Stodolni ulici. Nevim jake ma mit Ostrava pokryti, ale zrovna v mistech kde jsem se motal toho k poslouchani moc nebylo. Misto se signalem se najit dalo, ale to je asi vsechno. Docela bida.

 Vecer jsem se vracel domu a kdyz jsem se dival z okna, cekal jsem, ze az vystoupim, budu se brodit ve snehu. Nakonec z toho byla jen poradna inverze. Coz ma na signal pozitivni vliv.
 Nejdriv jsem opet Tevionem "zmeril" signal.
5C 10/16
11D 5-6/16
12A 9/16
12B 5-6/16
12C 6-7/16
12D  8/16

 Zkousel jsem to i bez anteny pouze s teleskopickou antenou a na kanale 5C jsem mel 2-3 ctverecky. Na jinych kanalech nic.
 A to nejdulezitejsi: 5C jsem IRiverem nenaladil :( Zitra to jeste zkusim, nacpu tam ten korejsky fw a uvidim co se stane.

 Z dalsich postrehu:
 - pokud je signal dostacujici k poslechu bez vypadku (nekde na hrane) tak pri zaznamu vysilani DAB+ dochazelo k vypadkum.
 - nacteni loga stanice MDR Klassik trvalo asi 4 minuty. Nacitalo se pokazde znovu. Jinde jsem logo nevidel, mozna jsem necekal dost dlouho.
 - sila signalu se dost vyrazne menila, takze jsem mel nejakou dobu naladeny i bavorsky mux s temer plnym signalem. Pozdeji se naladily muxy dokonce dva, oba s nazvem Bayern. V techto muxech se vysila mnohem vic informaci. Nekde jen informace o mejlu do studia, nekdy nazev pisnicky. Ale co jsem videl poprve, pres indikator sily signalu zacal blikat napis "epg" a po par minutach zustal svitit. Ale kdyz jsem se pak do epg podival, byl tam jen nazev muxu. Informace o poradech ne. Epg zustalo ulozene i po vypnuti prijimace.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #229 kdy: 15. 11. 2011, 06:17:10 »
Dobře. Díky. Podstatné tedy je, že ani evropský soft 1.04 nebere 5 a 6 kanál. To znamená, že tam klidně může být ta 1.05 protože ta 1.04 tomu nikterak nepomůže. I když by asijské softy braly 5 a 6 jsou bezpředmětné protože 1.21, 1.22, 1.23 neumí DAB+. Takže 5 kanál bez DAB+ je zhola k ničemu. Z tohoto všeho v součtu plyne, že nejlepší je evropský soft 1.05 s tím, že prostě se musí počítat u III.Bandu s rozsahem od 7 kanálu výš.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #230 kdy: 15. 11. 2011, 14:14:25 »
Cele mi to pripada jako dost neuveritelna chyba. To si toho nikdo za ty leta nevsiml, ze tam chybi par kanalu? ;) Doufam, ze cela chyba neni v jednom cisle napsanem uvnitr fw.

 Jeste jsem zjistil, ze se mi vytvareji soubory bez jmena. Delalo to uz driv. Obcas jsem neco nahral a doma jsem si pri prohlizeni vsiml, ze mam nahranych spoustu souboru, ktere nejdou prehrat ani kopirovat. Dela to jeste nekomu?

-------------
Po nahrani korejskeho fw 1.21 se mi ted IRiver hlasi jako normalni disk, vidim tam i ty puvodne bezejmenne soubory. Ted uz normalne s nazvem.
« Poslední změna: 15. 11. 2011, 14:42:22 od Miloslav Jelínek »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #231 kdy: 15. 11. 2011, 14:58:45 »
Vy máte menu v jakém jazyku ? Setkal jsem se u DVB-S přijímačů s tím, že pokud bylo menu v češtině, tak nahrávka neměla název. Pokud se menu dalo do angličtiny fungovalo to normálně a nahrávka již název měla. Může jít o obdobnou chybu v evropských softech, ale to už je tam těch bugů nějak moc.
Ten poslední 1.23 asijský jste zkoušel, respektive falt žádný z nich neumí DAB+ ?

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #232 kdy: 15. 11. 2011, 15:06:32 »
Vy máte menu v jakém jazyku ? Setkal jsem se u DVB-S přijímačů s tím, že pokud bylo menu v češtině, tak nahrávka neměla název. Pokud se menu dalo do angličtiny fungovalo to normálně a nahrávka již název měla. Může jít o obdobnou chybu v evropských softech, ale to už je tam těch bugů nějak moc.
Ten poslední 1.23 asijský jste zkoušel, respektive falt žádný z nich neumí DAB+ ?

 Menu mam v anglictine porad, v tom ceskem se moc nevyznam. Po novejsim fw se jeste podivam. Zatim jsem nemel duvod ho hledat. Ted kdyz uz vim, ze to jde nahrat bezpecne, muzu zkouset dalsi.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #233 kdy: 15. 11. 2011, 15:17:21 »
Já si to myslel, pamatuji si, že jste zde psal, že ta rádoby čeština je tak příšerná, že se vyplatí to mít raději v angličtině...Pak jsou prostě ty softy pro Evropu totálně dojebaný jinak se to říci nedá. Jenže stejně přes veškeré chyby je nejspíše nutné používat je, pokud z těch asijských nemá ani jeden DAB+.

Ještě jednu věc. Ale když si s tím hrajete takto natvrdo. Tak už se toho pokazit asi moc nedá. Setkal jsem se u přijímačů pro DVB-S s takovou to věcí...

Pokažená verze softu xx zničila nějakou funkci nebo možnost. Přesto, že se bylo vráceno o verzi zpět na původní software, chyba tvala dál, ač tam před tím nebyla, muselo se postupně vrátit třeba o až o 4 verze zpět, kde byl teprve soft, který to uvedl do patřičného stavu a pak zase postupně nahrát novější verze mimo poslední špatné. Teoreticky může podobný faktor fungovat i zde.
Tedy čistě akademicky, možná. Nevím by stálo za pokus vrátit se k nějakému výchozímu softu a pak to opatrně pomaličku zvedat. A třeba by se ta 1.04 rozfungovala ač nahraná po 1.05 nefungovala.
I toto se může stát, tedy já to osobně u přijímačů DVB-S zažil. Chce to porovnat si velikosti softů a zjistit si o nich, co nejvíce podrobností atd.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #234 kdy: 15. 11. 2011, 15:51:36 »
Ja bych zvedal, ale neni co. Oficialni podpora funguje tak, ze se stahne program a ten si fw stahuje sam. Normalne stahnout fw nejde. Takze je nutne hledat jestli ho nekdo nabizi ke stazeni. Coz se mi po dlouhe dobe podarilo u te verze 1.04. Zkusim se jeste podivat, treba se zadari.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #235 kdy: 15. 11. 2011, 16:03:04 »
Jen tak ze srandy, co stáhne starší stahovadlo, také nový ?
http://web.telecom.cz/emerson/iriver2_setup_full-2410.zip

Jo mohl by jsi sem dát odkaz na tu 1.04 ?



« Poslední změna: 15. 11. 2011, 17:10:30 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #236 kdy: 15. 11. 2011, 17:04:06 »
Odkaz na stazeni

http://www.dab.it/web2/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=2:swfirm&download=3:iriver104&Itemid=63

Jo a instalace je jednoducha. Rozbalit, nakopirovat soubor do prijimace, odpojit kabel a chvili pockat. Daval jsem tam jen B20.hex.
 

Iriver2 zkusim vecer na jinem pocitaci. Tady na tom se mi to nechce preinstalovavat. Co jsem si vsiml, s timhle fw jde Iriver pripojit pouze dvema zpusoby MSC(UMS) a DMB/DAB. Dokonce se pri prepinani nemaze obsah IRiveru. A tak se mi konecne objevil i v tom programu Iriverplus3. Mam moznost editiovat prednastavene kanaly na fm radiu.

Skoda ze nejsem v dosahu signalu. Nevim jak by pak v pocitaci vypadalo ovladani a prehravani stanic.

Nasel jsem informaci, ze DAB+ je podporovan uz od verze 1.03. Pokud ji najdu, zkusim to.

B20 New Firmware Ver 1.03 (Europe Version only)
1. Upgrade Points
-. Supporting " DAB+"in Europe
« Poslední změna: 15. 11. 2011, 17:13:23 od Miloslav Jelínek »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #237 kdy: 15. 11. 2011, 17:19:11 »
Tak já iRiver B20 nevlastním a po těch peripetiích, co s tím máte, to už ani nemám v úmyslu, ač jsem o něm jednu dobu uvažoval... Ale rozhodl jsem se spíše v rámci podpory DAB/DAB+ nashromáždit veškeré softy, co se mohou k něčemu hodit... Měl jsem jednoho Japonce, co tam toho měl pro IRiver B20 spoustu, ale už podporu zrušil a tu stránku smazal...pak jsem zkoušel jednoho Rakušana, ten už taky neexistuje... a před chvílí jsem na jednom německém foru narazil na odkaz na evropskou 1.03 jenže mi to nešlo stáhnout, tak jsem se domníval, že je to proto, že tam jsem jen jako host...tak jsem se tam regnul a všechno a stejně to nejde stáhnout a píše to error asi už to tam není a smazali to...

tohle je bohužel úděl veškerého starého hardware...to už pozoruji tak 6 let...prostě berou mu zbytečně duši...tedy z nedostatku místa odmazávají staré soubory a plní se to novými a novými a staré mizí a mizí... takže pak zprovoznit nějaký starší přijímač a dostat ho do polohy k obrazu svému je mimořádně obtížné...i když se třeba člověk dočte, že ten soft existoval a že to s ním umělo to nebo ono...jenže tohle vše se týká víceméně přijímačů DVB-S, nyní jsem se rozhodl prostě pokusit se o podporu přijímačů pro DAB/DAB+...jen tak pro zábavu... takže všechno, co se k něčemu hodí...sem...

šel jsem na stránky Teleka kde jsou odkazy na všechny možné národní stránky o DAB, je jich moc... prošel jsem to a o iRiver je tam zmínka jen v Turecku a Jižní Korei, našel jsem si tedy na serveru vyhledavače pro jižní Koreu a pokusil se najít nějaký download se starými softy pro iRiver...vůbec nic..

Šel jsem na to jinak a dostal se na tyhle Francouze, tam už jsem jednou byl, že by to bylo tohle ?

http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=23&v_code=20855&v_langue=en

« Poslední změna: 15. 11. 2011, 18:52:34 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #238 kdy: 15. 11. 2011, 19:17:55 »
Dik za odkaz, ale je to presne ten pripad s tou neustalou aktualizaci. Stahnul jsem to, ale uvnitr je:

[B20_FRE_UM_OK]
SET_MODEL_NAME = B20
FIRMWARE_URL = http://www.iriverplus.com/tools/UMS/B/B20/B20_FRE_UM_OK.ZIP
FIRMWARE_VERSION = 1.05
FIRMWARE_LANGUAGE = FRE

No nic. Mlha stale trva, jdu zkusit co udela ten korejsky fw.


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #239 kdy: 15. 11. 2011, 19:30:07 »
Tak jsem si tam dal to 1.04 od Vás p. Jelínku. Při přechodu z MTP na DAB to přeskočí formátování vnitřní paměti. Bere to i MEGARADIO, takže DAB+.  Vyzkoušet jestli to bere kanál 5C zatím nemám možnost.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.