Autor Téma: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?  (Přečteno 132467 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #195 kdy: 07. 11. 2011, 22:33:52 »
bývala každý den odpoledne na ERF půlhodinka v češtině, připravovala to česká redakce TWR. Nyní má TWR coby Rádio 7 už vlastní celodenní program na satu.

Tak to vůbec nevím, že v tom jelo taky TWR, já vždycky říkal, že ti evengelíci jsou sympatičtější nežli katolíci, tedy Horeb a spol. Já vím, že TWR bylo původně Radio Monte Carlo Monaco, pak měli redakci v Brně dlouho. No dalo by se říci, že víceméně krachli nebo jak to slušně nazvat a odstěhovali se na Slovensko, tedy ano, dnes jsou součástí slovenského Radia 7. Jinak vím, že katolíci ještě měli v analogu na Astře taky 2 stanice a UCB 1 a UCB 2 a to UCB2 bylo také pro mladý a hráli tam docela solidní rockové nářezy, že českým katolíkům v té době by se z toho asi ježily všechny chlupy na těle. Ale dnes už je jiná doba a s tím, co je schopen dát do vysílání Proglas to už v pohodě dávno překonává.



« Poslední změna: 07. 11. 2011, 22:41:16 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #196 kdy: 07. 11. 2011, 22:38:43 »
Citace
Na to myslim celou dobu. Jenze ty prijimace by meli mit stejne moznosti prijmu. A kdyz to dva naladi, neni duvod aby to ten treti taky nevzal.

No a co když to má nějakou souvislot s tou obrazovkou ? Třeba, že ty dva nenačtou nějaké logo nebo identifikaci muxu, tak je jim to fuk a naladí to... A tenhle si těch dat bere a zpracovává víc a narazí tam na nějakou kolizi, tak to vyhodí ? Jen úvaha, možná říkám pitomá...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #197 kdy: 08. 11. 2011, 00:06:04 »
Citace
Na to myslim celou dobu. Jenze ty prijimace by meli mit stejne moznosti prijmu. A kdyz to dva naladi, neni duvod aby to ten treti taky nevzal.

No a co když to má nějakou souvislot s tou obrazovkou ? Třeba, že ty dva nenačtou nějaké logo nebo identifikaci muxu, tak je jim to fuk a naladí to... A tenhle si těch dat bere a zpracovává víc a narazí tam na nějakou kolizi, tak to vyhodí ? Jen úvaha, možná říkám pitomá...

Tech informaci tam zase tolik neni. Jen nazev muxu, jmeno stanice a druh vysilani. Pripadne jmeno pisnicky co zrovna hraje. Tady jsem zjistil, ze IRiver je nejak opozdenej. Naladil jsem stanici a druh vysilani se neukazal. Ale vzdy stacilo v menu prejit na obrazovku kde se zapina nahravani a hned se napriklad ukaze Art, Classic music a podobne. Aby mi to zobrazilo ten obrazek stanice, musel jsem cekat hodne minut. Pricitam to tomu velmi spatnemu signalu, ktery kolisal a radio obcas prestavalo hrat. Takze jsem to nechal byt a kdyz jsem se za pul hodiny vratil, logo bylo nacteny. Nevim jak preste funguje to posilani dat. Jestli se to logo vysila "nonstop" nebo treba jednou za minutu a pokud napriklad nemam v tu urcitou dobu 100% kvalitu prijmu, nic se nenacte a nacitani zacne zase od zacatku az na nej dojde rada. Na foru tu uz byla ukazka, ze to ten prijimac dokaze zobrazit.

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.msg17800#msg17800
« Poslední změna: 08. 11. 2011, 00:19:29 od Miloslav Jelínek »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #198 kdy: 08. 11. 2011, 07:05:54 »
Tak třeba se ti opravdu povedlo to napálit tak ,,šikovně", že to ztratilo citlivost na spodu toho pásma.
Nebo je takový ten iRiver od výroby. Je to zajímavé. Mně to Pure zobrazí pouze název stanice a případně jméno umělce a název písničky, pokud je to vysíláno. Název multiplexu to nezobrazí, ale je schopno to stanice srovnat dle jednotlivých multiplexů, jinak je to řadí napříč multiplexy, dle abecedy. Ano, když se začne kazit signál, tak první to odstřelí ty informace o písničkách, tedy prioritní je zvuk aby to hrálo, pak teprve nějaké vedlejší informace. I když je signál velice kvalitní, nezobrazují se ta data přesně. Tedy už hraje docela dlouho nová písnička, nežli se zobrazí jméno umělce a její název. U DAB / DAB+ údajně není možná synchronizace dat se zvukem, takže to běží vedle toho. To je možné až u DMB-A, což ty přijímače Pure umí. Tedy umí v podstatě 4 způsoby. Analogové FM, DAB, DAB+ a to DMB-A. To se liší od DAB+ tím, že už tam synchronizace dat a zvuku je. To DMB-A se používá v Jižní Korei a testuje ho Francie. Tedy to je to, na, co jsem tady narážel, že žabožrouti nikdy nemůžou mít něco tak, jako to mají Němci nebo Angličani a vždy musí mít nějaké ,,národnostné špecifiká". Takže je možné, že se tam vrhnou na DMB-A (to ,,A" je prostě audio a že nejde o mobilní televize, ovšem ten iRiver umí veškeré DMB, nejen pouze DMB-A) je možné, že označení FR u firmware Pure je tam právě z tohoto důvodu, tedy, že je možné použití ve Francii. Je možné, že přijímače, která mají jen označení UK, nejen, že nemají L-Band a nejsou použitelné v ČR, ale třeba také neumí toto DMB-A a nejsou použitelné ani ve Francii...Jinak zdá se, že ty přijímače jsou ,,odstupńované" (poměrně zcela zbytečně) i co se týče firmware... Tedy ta Pure One Mini už třeba neumí ty naladěné stanice roztřídit do multiplexů, takže pak je obtížné identifikovat, co to vlastně pochytalo za vysílače...Ta Pure Evoke Flow zase zobrazuje tak minimálně 2x tolik informací, co ta moje...včetně kanálu atd...jinak to zachytilo, co to bylo, kde schpné zachytit, tedy Teleko, celoněmecký, Sasko, Berlín...největší nevýhoda těch Pure je to, že nedokáží ladit manuálně, ale pouze automaticky...nenapadá mě prostě jedné kloudné vysvětlení proč by ten iRiver neměl tu 5C brát...Je to prostě divný...

Jo to si pamatuji, že tu byla ta fotka ROCK ANTENNE. Ale tak mě napadá, že ten přijímač už tady máte minimálně čtyři. Panu Moucovi to taky ten 5C nenačte ? Pánové Lučištník, Mikuláštík o tom něco nevědí ? Proč by to nemělo chyta 5C ? Mají s ním asi největší zkušenosti...

« Poslední změna: 08. 11. 2011, 07:58:04 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #199 kdy: 08. 11. 2011, 08:58:34 »
Kanál 5C mi to tady IRiver nenačte, nanačte ho ani to Revo. Prostě tady tento nízký kanál není k odchytu. :(
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #200 kdy: 08. 11. 2011, 09:15:58 »
Kanál 5C mi to tady IRiver nenačte, nanačte ho ani to Revo. Prostě tady tento nízký kanál není k odchytu. :(

Tak jedině možnost strčit do jedné kapsy ten Revo a do druhé ten iRiver a vylézt na ten Čerchov. Jestli bude ještě nějaký pěkný víkend. Čtenář Pamětník tam byl a chytil bez problémů. Domnívám se, že to tam musí být dosti silné na to aby i ten iRiver ukázal jestli to chytit vůbec dovede. A jako kontrola by bylo to Revo.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #202 kdy: 08. 11. 2011, 11:44:41 »
Tak jistě, to jsem očekával, že to budou mít dnes už všude http://www.worlddab.org/news?id=1606
ovšem my to věděli už včera...Hehehe...

Ovšem nyní zůstala otevřená otázka těch ostatních 4.
Respektive původně bylo leden 2012, pak bylo 8.11.2011...
Ovšem nyní není nic...

Takže je možné, že se budou připojovat postupně, různě, po různu...Uvidíme až se někde objeví nějaké info...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #203 kdy: 09. 11. 2011, 11:52:38 »
Podniknul jsem test DABu z Německa, anténa logped VHF/UHF na jedné výškové budově v Plzni na Borech. Na Revo mi to naladilo i frekvenci 178,352 MHz DR Deutschland, po připojení IRivera B 20 tento ale zmíněný kanál nenaladil, pouze těch 7 z HB. Zajímavé je, že ty kanály DR Deutschland co jsou v DAB+ mají signál hodně "pumpující" jakoby v závislosti na na zvukové modulaci.
Takže jsem rád, že mi to Revo nízký kanál pobere.
« Poslední změna: 09. 11. 2011, 18:03:33 od Jan Mouca »
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #204 kdy: 09. 11. 2011, 14:07:10 »
Podniknul jsem test DABu z Německa, anténa logped VHF/UHF na jedné výškové budově v Plzni na Borech. Na Revo mi to naladilo i frekvenci 178,... MHz DR Deutschland, po připojení IRivera B 20 tento ale zmíněný kanál nenaladil, pouze těch 7 z HB. Zajímavé je, že ty kanály DR Deutschland co jsou v DAB+ mají signál hodně "pumpující" jakoby v závislosti na na zvukové modulaci.
Takže jsem rád, že mi to Revo nízký kanál pobere.

A sakra :( 
/at se vyjadruju slusne/

 Tady asi nase moznosti konci. Pokud je tenhle kanal u nas nejak rusen, bez zmereni se nic nezjisti.
 Jinak dik za info.


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #205 kdy: 09. 11. 2011, 15:34:35 »
Ta B 20ka byla připojena jen tak primitivně krokodýlkem ze středového vodiče koaxu na konec anténky. Nevím jestli to mohlo mít ztrátu, jiné lepší připojení se nenabízí.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #206 kdy: 09. 11. 2011, 19:24:53 »
Ta B 20ka byla připojena jen tak primitivně krokodýlkem ze středového vodiče koaxu na konec anténky. Nevím jestli to mohlo mít ztrátu, jiné lepší připojení se nenabízí.

Takhle to delam taky. A kanal 5C jsem nenaladil ani ve chvili, kdy byl silnejsi nez 12A (ktery naladim). To bylo v dobe, kdyz jsem si IRiver poridil. Ted uz jsem mel silnejsi kanal 12A. Je tedy mozne, ze se ted na kanalu 5C vysila z vice vysilacu a tak daleko od nich se ten signal nejak tluce. Ne moc, ale IRiver si s tim neporadi. Druhy prijimac Aigo stanice naladil okamzite.
 Priste zkusim pouzit jinou antenu.

Kdyz jsem se ptal pana Lucistnika tak mi odpovedel, ze kdysi ten kanal 5C naladeny mel:

Citace
ale matne si pamatuji, ze na Hore svate Kateriny pred dvemi roky sem saske 5C naladil

Jeho IRiver ma fw 1.04.

Pokud nekdo umite nemecky..

http://forum.mysnip.de/list.php?8773


Dokazete to nekdo prelozit? Dal jsem to do googlu, ale vysledek neni moc srozumitelny.
Tyhle dva prispevky:
http://forum.mysnip.de/read.php?8773,906374,930112#msg-930112

Pokud to dobre chapu, tak s tim kanalem jsou problemy. Ze by chyba ve fw? Podle vseho ano. Nasel jsem i odpoved na tento problem primo od IRiveru. Je tam neco ve smyslu: o problemu vime, testujeme novy fw, ale jelikoz nemame lidi a B20 je stary typ, fw bude jen pro S100.

 Plus dalsi informace http://rein-hoeren.de/content/frust-bei-frühkäufern

Je to tedy tak. S B20 se kanal 5 chytit neda.
« Poslední změna: 09. 11. 2011, 22:13:43 od Miloslav Jelínek »


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #207 kdy: 09. 11. 2011, 22:18:15 »
Vypadá to na to, že fw 1.05 má naprogramovaný rastr frekvencí v dolním rozsahu pásma mimo než ten co se v Německu používá. Postižené jsou i jiné DAB přijímače pro použití na ten jejich bundesmux.  Nedoporučí tam zkoušet dávat to japonské fw.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #208 kdy: 09. 11. 2011, 22:40:20 »
No vypadá to, že ten evropský soft v tom iRiver je zmatlaný. Pure ani Revo ani ostatní s tím potíže nemají, ale to jsou všechno evropské značky. Ten iRiver, jak se zdá s tím potíže má. Což byla přece zcela první úvaha, jestli ti Korejci tam nemají také ten korejský posun ? Mohli to zapomenout upravit na evropský rozsah apod. Takže se sice jako přepne na evropský, ale zůstane v činnosti korejský... Ale je to tedy odhalení velmi vážné závady u tohoto přijímače. To je přesně, to, co jsem si myslel a psali jsme jako vůbec první úvahy, je zde dohledatelné. Prostě ta mrcha přijímá až od kanálu 7. To je celé. Nový soft, který by přijímal už od 5 dělat nebudou.

Jo a u těch 4 rádií v multiplexu Bayern 1 už se zase objevil původní termín, tedy leden 2012

U přidání multiplexu B2 na vysílač HB je stále termín konec roku 2011.

A u spuštění 9B v Drážďanech o 10kW je termín prosinec 2011.

Takže stále je tam, co sledovat...

Ještě nás prostě čeká prosinec a leden změn...

« Poslední změna: 10. 11. 2011, 20:41:01 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #209 kdy: 09. 11. 2011, 22:54:14 »
Tam v tom článku jako doufají, že IRiver i u těch starších (B 20) chybu napraví opravným fw zklamání u dříve kupujích. No a my pozdějikupující budeme tomu také zavděčni...
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.