Autor Téma: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?  (Přečteno 132438 krát)

Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #45 kdy: 10. 08. 2011, 09:11:27 »
Zapnutí zelené-zakřivení země  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #46 kdy: 13. 08. 2011, 12:05:53 »
Zapnul jsem prolaďování a s údivem jsem sledoval přírůstky stanic. Jejich počet skončil na čísle 47! Jen dodám, že při vyhledávání jiného místa jsem už naladil jen 41 a 35 stanic. Pro pořádek uvedu, že podle displeje se příjem uskutečnil na 4 kanálech 5C, 11C, 11D a 12D, z čehož byl kanál 11C asi nejvzdálenější a nejslabší, na hranici příjmu. Nevýhodou tohoto přijímače je ladící automatika, která při pokusu o lepší naladění změnou jeho polohy, pokud do určité doby nemá zpracovatelný signál, sám se přeladí na poslední poslouchanou stanici.

Blahopřeji k zachycení Mnichova, jak zřejmé z uvedených stanic. Takže po Teleku v Praze.
Po Bavorsku 1 z HB, po Bavorsku 2 z HL a po celoněmeckém multiplexu na 5C z HL. Další velice solidní úlovek na 11C. Takže lokální mux z Mnichova. Pěkné. Jinak těch 35 normálně, pak 6 z Mnichova a pak 6 ještě jednou až na 47 kousků celkem. Tak to bude opět Bavorsko 1 z HL, tam je také, ale na rozdíl od Bavorska 2, které má 10kW a Německa, které tam má taktéž 10kW, tak Bavorsko 1 z HL má jen 8kW. Domnívám se tedy, že půjde o tento multiplex, ale v podstatě je to jedno, máte ho bezproblémově z HB. Pěkným úlovkem je, ale doopravdy ten Mnichov. Jen doplním, že B1 z HL i HB jsou na identickém 12D. Proto tedy pouze 4.  B1=12D, B2=11D, lokálka Mnichov 11C a celoplošný německý Mux 5C. A v řijnu tedy B2 na 11D z HB. Budete tedy mít i B1 i B2 i na HB i na HL. U HB 3 a 4kW. Na HL 8 a 10kW. Plus tedy úlovek 7,5kW z Mnichova. A samozřejmě celoněmecké 5C o 10kW z HL. Což tedy kvalitka a ještě jednou blahopřeji. No a někdy, někdy čert ví kdy a čert ví co, něco na HB o 8kW. Teoreticky by to mělo být lokální. Ovšem to, co jede lokální viz. ten Mnichov a další. Tak s vyjímkou asi 1-2 stanic, má stejně všechno identické stanice. Takže sice oni tomu říkají lokální, ale když by tomu říkali bavorské vyšlo by to nastejno.

Jinak naprosto 100% souhlasím s tím, že ta rádia Pure jsou na takovéto lovení naprosto nevhodná. V sobotu jsem se na chalupě pokusil o ten celoněmecký mux 5C, ale protože tam už je nejsilnější Teleko a i když nehraje, má 4 čtverečky, takže moc mu nechybí. A ta zrůda to automaticky házela už na něj. Takže ono to vybere automaticky ten nejsilnější signál i když to nehraje. A vůbec se mi nepodařilo zjistit jaký stav té 5C by tam tak zhruba mohl být.

Přičemž v Lužických horách se to zase chovalo tak, že všude šla 5C. Tak to házelo stále na 5C a nebylo možné nějak získat informace o MDR muxu nebo o Teleku. Ale zřejmě lepší tam bylo MDR nežli Teleko, protože, když už jsem tomu x krát zatrhl 5C, tak se to spíše snažilo jít na MDR. Takže to je jediné, co z toho šlo jaktakž poznat, že tam ta stupnice byla 5C, 12A, LA. Ale kolik u 12A nebo LA. Nezjistitelné s tímto přijímačem. Myslím na hotelu. Jinak na Luži pak, kde to hrálo. 100% vše dostupné tedy Německo, Sasko, Teleko. Ovšem Berlín 8C ani ťuk.

PS: Stejně mi tam ale ještě něco nesedí u toho Vašeho Bavorska. Vy tam máte i tato 3 rádia Cool Radio, Cool Radio Jazz, Radio In Digital. Tyto 3 stanice nejsou ani v celoněmeckém muxu ani v bavorském prvním ani druhém muxu ani v to lokálním muxu v Mnichově, ale jsou v lokálním muxu v Ingolstadt, vysílač Gelbelsee o 10kW. Takže to by jste chytil i ten. A to by napovídalo spíše tomu č.47. Protože je mi divné, že by to stejný mux jak z HB tak HL na 12D hodnotilo 2x. I když já nevím, jak to prakticky funguje a jak se to doopravdy chová, nic o tom nevím. Ale jsou v podstatě jen dvě možnosti. Buď tyto stanice byly též doplněny do muxu v Mnichově anebo jste ještě chytil mux 11A. Můžete najet na jednu z těhle 3 stanic i když má otazník a nepůjde chytit, zda to tam neukáže nějaký údaj ohledně 11A ? Tohle totiž vypadá, že jste ty lokální muxy chytil dva. Tedy ještě tento. Ono už je to od Mnichova kousíček a je to stejný směr. A je to o 2,5kW silnější, možná to jede lépe nežli samotná 11C. Tedy pokud šla 11C, proč by nešla 11A a ta 3 rádia v paměti přijímače nasvědčují, že jste ulovil i ještě 11A

Tedy dle počtu 47 kusů a dle názvů rádií to vypadá na:

Deutschland 5C 10kW  Hohe Linie
Bayern 1   12D  3kW  Hoher Bogen
Bayern 2   11D 10kW  Hohe Linie
München    11C 7,5kW München
Ingolstadt 11A 10kW  Gelbelsee


Zdá se mi to pravděpodobnější nežli původní úvaha o zdvojení:

Bayern 1 12D 8kW Hohe Linie

A hlavně, ta Rádia Cool tam prostě máte naladěné / načtené....
Domnívám se, že jste musel chytit i 11A...

 




« Poslední změna: 14. 08. 2011, 17:11:04 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #47 kdy: 24. 08. 2011, 10:02:36 »
Nechce se mi zakládat nové téma, něco jako obsah digitálního vysílání...

Protože je to víceméně informace o německém test vysílání, patří to asi nejspíše sem...

No, jak jsem se tady dočetl na serveru DZ, radio BOB by mělo hrát CLASSIC ROCK.
Pustil jsem si ho přes net a poslouchal ho občas a classic rock hráli...

Ovšem, když jsem pak byl v místě příjmu toho celoněmeckého muxu byla tam jen smyčka s upoutávkami, žádné pořádné vysílání...

Doma jsem ho hned zkusil z netu a tam bylo normální vysílání...

Teď, když už mi to chodí i doma / tedy momentálně / tak jsem ho pustil z DAB+ a je tam stále ta smyčka...

Zdá se tedy, že to rádio v DAB+ v podstatě NEJEDE...
To je hesenská stanice a tam jede ten lokální program...
A zřejmě tedy přípravují nějaký pro celé Německo. Ale zatím ho nemají...
Tak pouští po DAB+  jen to přihlouplé promo....

Tak to jen taková informace o rádiu BOB.


« Poslední změna: 24. 08. 2011, 10:09:14 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #48 kdy: 24. 08. 2011, 12:49:52 »
[...Můžete najet na jednu z těhle 3 stanic i když má otazník a nepůjde chytit, zda to tam neukáže nějaký údaj ohledně 11A ? Tohle totiž vypadá, že jste ty lokální muxy chytil dva. Tedy ještě tento. Ono už je to od Mnichova kousíček a je to stejný směr. A je to o 2,5kW silnější, možná to jede lépe nežli samotná 11C. Tedy pokud šla 11C, proč by nešla 11A a ta 3 rádia v paměti přijímače nasvědčují, že jste ulovil i ještě 11A

Tedy dle počtu 47 kusů a dle názvů rádií to vypadá na:

Deutschland 5C 10kW  Hohe Linie
Bayern 1   12D  3kW  Hoher Bogen
Bayern 2   11D 10kW  Hohe Linie
München    11C 7,5kW München
Ingolstadt 11A 10kW  Gelbelsee


Zdá se mi to pravděpodobnější nežli původní úvaha o zdvojení:

Bayern 1 12D 8kW Hohe Linie

A hlavně, ta Rádia Cool tam prostě máte naladěné / načtené....
Domnívám se, že jste musel chytit i 11A...
Snad se v pátek opět dostanu na chalupu a možná i s lepším anténním vybavením? Tady v Praze mi displej žádný detail o nepřijímané stanici už neukáže. Ale opakovaný výšlap na Čerchov stejně neplánuji. Proto test tamních příjmových podmínek stejně nemohu posluchačsky využít a beru to pro sebe jen jako takovou zajímavost. Ještě, že se tomu programově věnujete Chozé Vy a dokážete z mého publikovaného minima vytěžit maximum.

Kdyby bylo tehdy na Čerchově lepší počasí, asi bych se lovení DABu věnoval více. Ale zmrzlé ruce, nárazový vítr, hrozba přeháněk, mi nedaly dostatek prostoru pro více experimentů. Již samotný dálkový příjem kanálu 11C z Mnichova byl nestabilní tak, že bylo věcí náhody ho vůbec naladit a zobrazit o něm údaje na displeji a stačit je ještě vyfotit. Moje PURE totiž při neúspěšném vyhledání stanice ze seznamu se po relativně krátkém ladění vrátí automaticky zpět na poslední hrající stanici. Identifikaci kanálu 11A jsem ale nepostřehl, i když netvrdím, že Vaše vysvětlení skladby všech identifikovaných stanic neodpovídá Vašim dedukcím. Vypadá to velmi pravděpodovně. Kdybych věděl tehdy to, co dnes Vy předpokládáte, asi bych byl schopen to ověřit a potvrdit.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #49 kdy: 24. 08. 2011, 14:25:48 »
Citace
Snad se v pátek opět dostanu na chalupu a možná i s lepším anténním vybavením? Tady v Praze mi displej žádný detail o nepřijímané stanici už neukáže. Ale opakovaný výšlap na Čerchov stejně neplánuji. Proto test tamních příjmových podmínek stejně nemohu posluchačsky využít a beru to pro sebe jen jako takovou zajímavost. Ještě, že se tomu programově věnujete Chozé Vy a dokážete z mého publikovaného minima vytěžit maximum.

Kdyby bylo tehdy na Čerchově lepší počasí, asi bych se lovení DABu věnoval více. Ale zmrzlé ruce, nárazový vítr, hrozba přeháněk, mi nedaly dostatek prostoru pro více experimentů. Již samotný dálkový příjem kanálu 11C z Mnichova byl nestabilní tak, že bylo věcí náhody ho vůbec naladit a zobrazit o něm údaje na displeji a stačit je ještě vyfotit. Moje PURE totiž při neúspěšném vyhledání stanice ze seznamu se po relativně krátkém ladění vrátí automaticky zpět na poslední hrající stanici. Identifikaci kanálu 11A jsem ale nepostřehl, i když netvrdím, že Vaše vysvětlení skladby všech identifikovaných stanic neodpovídá Vašim dedukcím. Vypadá to velmi pravděpodovně. Kdybych věděl tehdy to, co dnes Vy předpokládáte, asi bych byl schopen to ověřit a potvrdit.

Jasně. V pohodě. Já Vás opravdu k ničemu nenutím, jen koukám, co se tak dá chytit na území ČR. Já taky, jak zde popisuji nemám vůbec náladu to odpojovat z STA, kde to chvilkama chodí, jen proto abych zachytil někde na vrcholu Ještědu, mux z Berlína, spuštěný až po termínu 1.8. tj. až 18.8. a poslouchal, jak tam na 7D běží všechno možné od WDR po Bayern. Prostě prakticky lze říci, že v bytě Vám chodí Teleko a na chalupě Bayern 1 a v řijnu se k tomu přidá Bayern 2. No a mně je schopno chodit v bytě i na chalupě Německo a v řijnu se přidá Sasko. To, že pak na kopcích dokážete chytit Německo a při dobrých podmínkách třeba i dva lokální muxy a mně by možná vyskočil, ten Berlín, tak to nemá v podstatě žádný praktický význam. I když si myslím, že když p.Jelínkovi jela ta, dnes už vypnutá 8C z Berlína, tak, že tu 7D z Berlína, která je 10x silnější, musím chytit. Ale fakt se mi tam nechce... Jednou prší a je zima, pak zase  pálí slunce tak, že se mi potí i trenýrky... A konec, konců, jak říkáte, je to jen sradna a jinak je to zjištění absolutně k ničemu... Jen, že to tam tedy je a možná někdo s nějakým slušným zařízením, v nějaké dobré poloze, by měl nějakou šanci... Tak zajímavé, to do určité míry je, co se tedy dá a nedá pochytat... Ale rozhodně není smyslem trpět v nějakých nevyhovujících a nepříjemných podmínkách... Já, jak už jsem uvedl mám nyní prioritu, zlepšit příjem na STA a vše ostatní je pro mne vedlejší. Teprve až to bude makat na STA, dle mé spokojenosti a mých požadavků, tak možná budu ochoten se zabývat lovením na chalupě nebo na nějakém kopci. Nyní je pro mne prioritou chod v bytě, přes STA.

« Poslední změna: 24. 08. 2011, 14:38:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #50 kdy: 25. 09. 2011, 16:47:47 »
Konečně jsem se dostal na chalupu a mohl si ověřit smysluplnost pořízení nové sedmiprvkové Yagi antény pro celé III. TV pásmo. Na obrázku se v krásném podzimním slunci třpytí zasloužilou novotou a upozorňuji na to, že jen perspektiva jedině možného záběru tlačí jednotlivé antény do sebe více, než je tomu ve skutečnosti. Dosud jsem mohl v interiéru přijímat na integrovaný teleskopický proutek přijímače jediný, současně vysílající, MUX z Hoher Bogenu, který obsahuje 6 stanic a úroveň signálu byla jen na hranici nerušeného příjmu. Po instalaci nové antény a připojení poměrně dost dlouhého koaxu k přijímači pod šroubek místo anténního proutku, se úroveň signálu podstatně zvedla (viz 4 schůdky u symbolu antény v pravém horním rohu displeje). Bohužel se ale nic dalšího nenaladilo. Bude nutné si počkat do října na další MUX z HB. :-\
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #51 kdy: 25. 09. 2011, 17:29:04 »
Zajímavé je, že ohledně toho Německa se všude píše pouze o říjnu. Tedy nikde se nepíše, zda to bude 1.10.2011 nebo 31.10.2011 nebo to bude mít každý vysílač jinak ? V každém případě pomalu odpočítávám, do konce září chybí už jen 5 dnů.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #52 kdy: 01. 10. 2011, 12:15:56 »
Děje se něco v Bavorsku ?

V Sasku se zatím neděje nic.
Je 1.10.2011
Prolaďoval jserm to v 7,30, v 12,00, v 14,00, 19,00 a zatím nic...
Stav je dosud nikterak nezměněn...

« Poslední změna: 01. 10. 2011, 18:59:08 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #53 kdy: 01. 10. 2011, 20:17:40 »
Ale, ale...

Z původního oznámení ŘÍJEN 2011 se stalo oznámení KONEC ROKU 2011...
A to u Saska a Saska-Anhaltska...

Vypnutí 12A DAB Sachsen
Zapnutí 9B DAB+ Sachsen 1

Vypnutí 12C DAB Sachsen-Anhalt
Zapnutí 11C DAB+ Sachsen-Anhalt 1

U Durynska taky...

Vypnutí 12B DAB Thüringen
Zapnutí 11B: DAB+ Thüringen 1

U Bavorska zůstál dál původní termín tj. říjen 2011...

Zapnutí Hohen Borger 11D DAB+ Bayern 2

1.11.2011 by měli zapnout

11C  DAB+ Hamburg 1
9C  DAB+ Schleswig-Holstein 1

U další rozsáhlé změny v Německu zůstal plán únor 2012...

V Sasku naplánovany další změny léto 2014 a zima 2015.
V nich by měl být 9B DAB+ Sachsen 1 dán na Löbau, zatím není jasné,
při které z nich.

V Bavorsku na Hohen Borgen se počítá ještě s 6D lokálním multiplexem.
( V Bavorsku je lokálních muxů naplánováno 20, nyní jich jede 5.
V Sasku jsou naplánovány jen 3, v Sasku-Anhaltsku také 3 a v Durynsku 5, nejedou tam nikde zatím žádné...)

V souvislosti s posunutím termínu v Sasku se objevila také první vyraznější kritika...

Nejlépe prý by bylo, když by se analogové FM vypnulo v Německu už v roce 2020.

Portál informující o digitalizace v Německu prý vypadá pěkně,
ale na fórech prý píší o DAB / DAB+ stále ti stejní lidé...

Přijímačů DAB+ po Německu prý se prodalo hodně, daleko více, nežli jiných přijímačů.
Ale i tak to prý nestačí a muselo by se jich prodat ještě mnohem, mnohem více aby bylo možné
v roce 2015 mít tolik posluchačů v tolika milionech domácností, kolik bylo slibováno, že míti budou...

Prý selhal a chybí výrazný marketing
Když se prý sejde hlouček mladých, daleko více se toho nakecá o nejnovějším iPodu,
nežli o nějakém rozhlasovém vysílání v DAB+...

Je požadovaný investor s miliony do propagace, která prý zcela selhala a prý je to neuvěřitelný bordel a bylo by třeba aby se objevily velké nalepené plakáty na ulicích a v pěších zónách apod.

Přijímače DAB / DAB+ si prý kupují hlavně technici a jejich rodiny a přátelé...
A obyčejní lidé, prý nevědí zhola nic a dál setrvávají u FM a nic netuší o tom, že bude končit...

Radiové stanice prý jsou nevýrazné, všichni chválí pouze ABSOLUT RADIO, to je prý jediné dobré rádio v nabídce.
/ Moje pozn.: S tím souhlasím a momentálně ho poslouchám, přestože je popové, je fakt dobré...
Malá rotace, neznámé věci, bez reklam a debilního žvanění, přihlouplých moderátorů, má fakt vysokou úroveň... A doopravdy se mi také líbí./

LoungeFM a Radio BOB! prý vypadají jako auta, co jedou se zataženou ruční brzdou.
/Moje pozn.: LoungeFM mi takto vyhovuje, je možné, že když by odbrzdilo, že bych to nevydržel.
Zase až tolik elektronice nefandím. Ovšem u BOBA je to pravda. Rocku rozumím a ten mám rád a ta stanice je opravdu vyloženě slabá. Pokud u nás máme na FM 9 rockových stanic a já si je nějak řadím, dle kvality, tedy na prvním místě mám BEAT, na druhém GAMA... A na posledním potom HEY. Tak BOB by patřil někam asi tak na úroveň HEY, sice rockové, ale blbé stupidní, stále ty samé písničky, největší rockové hity,
blbí užvanění moderátoři, časté reklamy. Je to sice rockové rádio, ale není to nijak zásadně dobré rockové rádio. Opravdu o ničem nepřesvědčuje. Na víc je i možné, že bylo před vstupem záměrně okleštěno, přibržděno, protože se objevily nějaké výhrady o sexismu a hovořilo se i o zakódování a nebylo jisté zda do multiplexu zařazeno vůbec bude a bylo na ostro spuštěno až během září, tedy později nežli ostatní rádia./

O ostatních už se ani nezmiňují, což souhlasí i s mým názorem, tedy také si všímám jen těhle třech,
jako nejlepších, z té nabídky.

Kritika pak končí celkem smířlivým názorem, že FM je v Německu déle jak 60 let.
Zatím co DAB někde od roku 1994. A že tedy nemůže mít zatím takový úspěch jak FM.
Že je vlastně v činnosti příliš krátce.

Nic méně 9B DAB+ Sachsen 1 se prostě v řijnu v Drážďanech nezapíná a to mi tedy fakt naštvalo.
Takže to můžou pustit klidně až v prosinci...

Jsem zvědavý, zda zapnou alespoň ten mux Bavorsko 2 na tom Horním vršku...

 
« Poslední změna: 02. 10. 2011, 06:59:59 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #54 kdy: 02. 10. 2011, 00:23:32 »
To nejsou moc optimistické zprávy. Pokud se neobjeví autentické zprávy o novinkách z Bavorska dříve, jedu 22. do Klatov a odtud je na Hoher Bogen přímo vidět. A na víkend, od 28. října, pojedu opět na chalupu u Přeštic. To potom už snad bude nové vysílání z HB konečně v provozu a budu o tom moci poreferovat. Proto Bavorákům dávám k dobru skoro celý měsíc, aby ten říjen mohli splnit. Je ale klidně možné, že při té příležitosti chalupu zazimujeme a vrátíme se až na Velikonoce. Čili si bavorských novot už letos asi moc neužiju. Jen se budu moci, pokud se skutečně i trochu zvednou výkony, pokoušet o zázrak s dálkovým příjmem v Praze. Bohužel DAB/DAB+ nebude asi nikdy tak silný, jako TV vysílání na 28. kanále, které zde jde spolehlivě, podobně jako někomu ještě chvíli půjde DVB-T kanál 7, jak bylo konstatováno v jiném vlákně, až daleko za Plzní.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #55 kdy: 02. 10. 2011, 07:32:50 »
To nejsou moc optimistické zprávy.

Tak to je z netu, tam si může každý napsat cokoli, to je jak tady, názory čtenářů. Ovšem osobně jsem považoval říjen za rozhodující, tedy v srpnu se ještě nemohlo projevit, zda je ten restart nastartován dobře nebo nikoli, to byl takový samotný start toho restartu, ale říkal jsem si, pokud to bude mít problémy, projeví se v řijnu, při druhé fázi. A zdá se, že dochází ke zpomalení. A domnívám se, že to může mít vliv i na ČR. Tedy i zde po té může dojít ke zpomalení. Ono ač DAB / DAB+ i DRM je dobrá technologie, tak je opravdu mezi dvěma mlýnskými kameny.
Ze zadu tlačí FM, které ještě nelze označit za dosluhující. A vpředu je už iPod apod. věci, které tlačí úplně mimo rádio, tak jak ho známe, spíše na utváření vlastních zásob muziky, sdílení zásob svých a zásob kamarádů atd.

Citace
Pokud se neobjeví autentické zprávy o novinkách z Bavorska dříve, jedu 22. do Klatov a odtud je na Hoher Bogen přímo vidět.

Tak v Klatovech tady píše jeden čtenář, že to chytá v místnosti na pokojovou anténu, takže si myslím, že tam by to mohlo hrát i v jedoucím autě...

Citace
A na víkend, od 28. října, pojedu opět na chalupu u Přeštic. To potom už snad bude nové vysílání z HB konečně v provozu a budu o tom moci poreferovat. Proto Bavorákům dávám k dobru skoro celý měsíc, aby ten říjen mohli splnit.
Je ale klidně možné, že při té příležitosti chalupu zazimujeme a vrátíme se až na Velikonoce. Čili si bavorských novot už letos asi moc neužiju.

Tak ten HB tady chytá asi 5 čtenářů, tak snad poreferují všichni, jak to půjde, až to půjde, když to půjde....

Citace
Jen se budu moci, pokud se skutečně i trochu zvednou výkony, pokoušet o zázrak s dálkovým příjmem v Praze. Bohužel DAB/DAB+ nebude asi nikdy tak silný, jako TV vysílání na 28. kanále, které zde jde spolehlivě, podobně jako někomu ještě chvíli půjde DVB-T kanál 7, jak bylo konstatováno v jiném vlákně, až daleko za Plzní.

Když se podíváme na ty plánované muxy na HB. Tak to B1 tam má 3kW. Ten mux B2 má mít 4kW. A ten lokální až tam někdy bude má mít 8kW. Takže si myslím, že pokud tam doopravdy někdy dají nějaký lokální mux o 8kW, tak ten už půjde potom chytat i v Praze. V každém případě ten celoněmecký o 10kW z druhé strany, tedy Drážďan, tam chytat jde, viz.: http://www.digizone.cz/clanky/pure-one-mini-digitalni-rozhlasovy-prijimac/ a až pustí konečně o 10kW i to Sasko 1, tak půjde chytat i ono. Takže teoreticky někdy v roce 2015 by mohly jít v Praze chytat 3 německé muxy, tedy jeden celoplošný z Drážďan, jeden saský z Drážďan a jeden lokální z Bavor z HB. Plus pak nějaká česká nabídka.

No, já mám teď dilema. Protože jsem tak nějak počítal s tím, že by to Sasko 1 mohli pustit prvního řijna. Chtěl jsem jít dnes na Ještěd. Za prvé vyzkoušel zda mi po tom upgrade ze softu 1.4 FR na soft 1.5 FR vůbec chodí L-Band. Za druhé se pokusit chytit ten Berlín-Braniborsko 1 o 10kW. Ale když to Sasko 1 nepustili, tak se mi už nikam nechce. Zase pokud ho pustí až někdy v prosinci nebo kdy, tak to už může být na Ještědu sníh a to už se mi tam potom nebude chtít vůbec.

« Poslední změna: 02. 10. 2011, 08:00:50 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #56 kdy: 02. 10. 2011, 08:20:21 »
Zde máš José něco, nad čím ti něco zaplesá (lhostejno co)!

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=14&t=1446&p=63611#p63611

Je tam vysvětlení oněch "šachů" s DAB v DE!


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #57 kdy: 02. 10. 2011, 08:50:27 »
Zde máš José něco, nad čím ti něco zaplesá (lhostejno co)!

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=14&t=1446&p=63611#p63611

Je tam vysvětlení oněch "šachů" s DAB v DE!

Hehehe o tom prvním průseru s těmi policajty jsem už četl, ale to jsem myslel, že už vyřešili, nikoli, že problém pokračuje a oslavy Sjednocení mají v pondělí, že, způsobuje to konkrétně i problémy mně v práci, protože co si, co jsme měli dostat v pondělí z Německa, dostaneme, k vůli blbým oslavám, až někdy ve středu... Ovšem, že jim tam neklape koordinace s DAB/DAB+ a jejich velectěnou policií, to v tom mají tedy soudruzi v Německu pěkný bordel...  ten článek je z 27.9.
http://www.media-broadcast.com/media-broadcast/nachricht/artikel/media-broadcast-informiert-ueber-kanalwechsel-fuer-das-neue-digitalradio-in-nordrhein-westfalen.html
a ty kritiky, co jsem narazil na ně já, jsou 28.9-30.9. Takže pěkný bordel tam tedy mají, co je mi do jejich zastaralých vysílaček policie, ať si tam policajti poslouchají rádio... hehehe to je srandy... ale díky moc za info...

Ale stejně z toho nechápu, co má společného celoněmecký okruh 5C s nějakým saským na 9B...
Jedině, že by tam na přepínání nahnali i techniky ze Saska a ti nemohli potom řešit saské záležitosti, ale to mi přijde jako blbost... i když možná ani ne, ono je to dost rozsáhlé, zdá se...
anebo se do toho klasický německý byrokrat zamotal a teď se nechce hýbat, tak vše odložili, dokud se to nevyřeší...dobrý důvod k přerušení práce... oni už budou Němci za chvíli jak Francouzi...ach jo... a už vůbec nechápu proč to měli asi v 6 zemích na 5A, když jinde to mají všude na 5C...

« Poslední změna: 02. 10. 2011, 09:21:35 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #58 kdy: 02. 10. 2011, 22:18:37 »
Z původního oznámení ŘÍJEN 2011 se stalo oznámení KONEC ROKU 2011...
A to u Saska a Saska-Anhaltska...

Tak to je smutny

Citace
Portál informující o digitalizace v Německu prý vypadá pěkně,
ale na fórech prý píší o DAB / DAB+ stále ti stejní lidé...

 To mi neco pripomina ;)

Citace
Přijímačů DAB+ po Německu prý se prodalo hodně, daleko více, nežli jiných přijímačů.
Ale i tak to prý nestačí a muselo by se jich prodat ještě mnohem, mnohem více aby bylo možné
v roce 2015 mít tolik posluchačů v tolika milionech domácností, kolik bylo slibováno, že míti budou...

 A co treba pridavat moznost prijmu do mobilu? Ten mame vsichni a tim padem by mel prijimac kazdy. Jenze to by taky nebylo zadarmo..

Citace
Přijímače DAB / DAB+ si prý kupují hlavně technici a jejich rodiny a přátelé...
A obyčejní lidé, prý nevědí zhola nic a dál setrvávají u FM a nic netuší o tom, že bude končit...

 Tak schvalne. Kolik nahodne oslovenych lidi ze sta by u nas vedelo co je to DAB? Mozna by vedeli, ze "digitalni rozhlas" maji doma v STB... Takze ta informovanost je u nas naprosto nulova. Vedi o tom pouze ti, co se sami aktivne zajimaji. Ostatni o tom nemaji tuseni.

Citace
Radiové stanice prý jsou nevýrazné, všichni chválí pouze ABSOLUT RADIO, to je prý jediné dobré rádio v nabídce.

 Vzhledem ke kapacite site by bylo  nejlepsi trochu uvolnit podminky pro vysilani. Ne ze by pak vysilal kazdy kdo ma pocitac a winamp, ale kazdy, kdo se trochu snazi a ma za sebou napriklad rok vysilani po netu. Ted me treba napadlo Radio Strahov, pokud jeste existuje.
Aha, tak uz nevysila...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Radio_Akropolis
http://www.radiotv.cz/p_internet/i_obecne/radio-akropolis-po-sesti-letech-zmizi-z-ceskeho-internetu/



José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #59 kdy: 02. 10. 2011, 23:13:41 »
Citace
To mi neco pripomina ;)

Jo, mně taky...

Citace
A co treba pridavat moznost prijmu do mobilu? Ten mame vsichni a tim padem by mel prijimac kazdy. Jenze to by taky nebylo zadarmo...

Tak u nás se hledají také různá řešení. Radioservis prodejna Českého rozhlasu také přeprodává přijímače Pure, co dováží Teleko. Též je přeprodává Radio Proglas. To dokonce poskytuje svým věřícím slevu, tedy mají ho levnější.
No, já třeba zrovna mobily nesnáším a nepoužívám. No, ale to je celkem jedno. Ale v každém případě mobil s příjmem DAB+ samozřejmě existuje a dokonce o tom mluvil i p.Řapek. Ovšem pouze s III.Bandem. S L-Bandem nikoli. Nokia CU-17A DAB Radio je doplněk použitelný pro některé typy mobilů Nokia viz. recenze http://www.noknok.tv/2011/02/08/nokia-dab-cu-17a-headset-review/

Citace
Tak schvalne. Kolik nahodne oslovenych lidi ze sta by u nas vedelo co je to DAB? Mozna by vedeli, ze "digitalni rozhlas" maji doma v STB... Takze ta informovanost je u nas naprosto nulova. Vedi o tom pouze ti, co se sami aktivne zajimaji. Ostatni o tom nemaji tuseni.

Samozřejmě to je pravda. A je bohužel pravda i to, že čeští občané patřičně zblblí šílencem Medkem a prapodivným chováním ČRo doopravdy považují za rozhlasové digitální vysílání DVB-T. Zcela otřesné, ale je tomu bohužel doopravdy tak...

Citace
Vzhledem ke kapacite site by bylo  nejlepsi trochu uvolnit podminky pro vysilani. Ne ze by pak vysilal kazdy kdo ma pocitac a winamp, ale kazdy, kdo se trochu snazi a ma za sebou napriklad rok vysilani po netu.

Ale tak oni tam nemají ani tu podmínku toho roku. Tak pokud chceš vysílat na FM, tak nemáš v podstatě šanci.
To musíš mít projekt. Pak si sehnat frekvenci a pak ti ji RRTV nepřidělí protože usoudí, že se jim projekt nelíbí.
Těch případů jsou stovky. Tohle je něco jiného. Tady mají licenci ČRa a Teleko a RTI. Takže zde už ty podmínky tak tvrdé nejsou. Prostě spustíš internetové rádio. Oznámíš RRTV, že máš netové rádio. Pak si někoho z nich vybereš, řekneš, že chceš u něj vysílat a on ti musí rozjet mux. Jenže musíš mu to vysílání platit, že jo. A to je ten problém, protože ti provozovatelé těch stanic, ať již ma FM nebo na netu, na tu platbu nemají. Respektive bojí se, že to nikdo neposlouchá, čímž si k nim nedá nikdo reklamu a že by se to prostě neuživilo. Takže tady nejde o nějaké úřednické překážky. Tady jde o všeobecné přesvědčení, že to nemá dostatek posluchačů. Čímž to nemá dostatek reklamy a panuje prostě dojem, že o to není zájem. A že se to neužíví, protože platbu provozovateli multiplexu odvádět musíš. Ten ti ho zadarmo nepojede. Tak přijímače se prodávají. Celkem sledují e-shop Teleka. A zrovna nedávno doprodali další model. Po Evoke 2S po One Flow už je vyprodané i One Mi. Ještě chvíli a už tam pomalu nic mít nebudou. Tedy pokud nedovezou další. Takže je vidět, že se to prodává. Tedy lidi kupují. Ale, je to málo. A to povědomí tu není, stejně jako není v tom Německu.

« Poslední změna: 02. 10. 2011, 23:59:01 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL