Autor Téma: DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?  (Přečteno 132392 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #315 kdy: 03. 12. 2011, 13:46:43 »
Pánové, tak pro mě DAB zatím padnul. Ve čtvrtek jsem si koupil Samsung Galaxy S II se slušnou dávkou dat, a tak místo DABu budu poslouchat rádio přes internet. Pokrytí v Praze slušné, doma můžu mít mobil přes wifi, případně to řeší Smart TV. Každému dle jeho gusta... 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #316 kdy: 03. 12. 2011, 14:11:23 »
Pánové, tak pro mě DAB zatím padnul. Ve čtvrtek jsem si koupil Samsung Galaxy S II se slušnou dávkou dat, a tak místo DABu budu poslouchat rádio přes internet. Pokrytí v Praze slušné, doma můžu mít mobil přes wifi, případně to řeší Smart TV. Každému dle jeho gusta... 8)

Tak já osobně mobilní telefony nepoužívám a je to pro mne naprosto zbytečná věc.
Tedy žádný jsem si nikdy nekoupil. Mám služební a vnímám to jako pracovní prostředek,
který v podstatě jen slouží k mému sledování a otravovaní.
Neboť 2/3 hovorů jsou jen nějaký zbytečný a pitomý dotaz. Takže jsem docela nepochopil,
když jeden čtenář na jiném webu se také rozhodoval zda koupit mobil nebo tuner.
A dle mého názoru zcela a naprosto nelogicky se rozhodl pro mobil. Bez tuneru bych se samozřejmě obešel, ale bez mobilu tuplem
Je docela k smíchu, když se Čecháčci stěžují na cenu hovorů a přitom používáme po Rakousku
mobilní telefony, druzí nejvíce na světě.
Tedy není třetího tak zpitomělého národa na této planetě, který by to měl tak často u ucha jako Češi.
Tak pak ať si tedy hošíci neztěžují, ještě bych jim to tak 3x zdražil, když je to baví.
Když by to vyhodili. Oni by si hned ti provozovatelé rozmysleli jestli mají pálit takovéto ceny.
Ale když jim to žerou. Tak si jim to líbí.
Tak pak samozřejmě se nelze divit ani cenám za tu věc ani tomu, že sem pere výrobky celý svět.
Když se jim to líbí a jsou spokojeni a nevyhodí to.
Mimochodem zrovna před chvílí jsem myslel na jednu věc, jak jsou různé objednávky atd.
Tak někdy tam chtějí číslo mobilu a ještě k tomu dají hvězdičku jako povinný údaj.
Tak normálně tam píši samozřejmě číslo své pevné linky, protože nevím proč bych měl zneužívat mobil zaměstnavatele.
Ovšem někdy je to opatřeno jakymsi chytrým programem, který mi tu pevnou linku nevezme a tvrdí, že je to špatné číslo, tedy vyžaduje to tam zřejmě čísla, kterými začínají naší operátoři.
No pak takovou objednávku nemohu uskutečnit. Jejich problém. Objednám to jinde.
Jsem zvědavý až někdy na něco podobného narazím v nějaké důležité úředničině jako přiznání daní apod. Prostě budou muset ta hovada akceptovat, že existují lidé bez mobilních telefonů a že ne každý má mobil. Asi jim to tedy pošlu poštovním holubem nebo se tam dostavím osobně. Ale prostě nějak moc tohle opruzovadlo podporují. Alespoń v městské hromadné dopravě a vlacích atd. by mohli nařídit povinné vypnutí té věci aby to tam všude nepištělo a člověk mohl v klidu spát, nežli dojede do cílové stanice.
Každému dle jeho gusta...

« Poslední změna: 03. 12. 2011, 15:48:08 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #317 kdy: 03. 12. 2011, 16:29:40 »
Pánové, tak pro mě DAB zatím padnul. Ve čtvrtek jsem si koupil Samsung Galaxy S II se slušnou dávkou dat, a tak místo DABu budu poslouchat rádio přes internet. Pokrytí v Praze slušné, doma můžu mít mobil přes wifi, případně to řeší Smart TV. Každému dle jeho gusta... 8)

Dobrý den p. Poláku,
taky mám tento telefon a pořídil jsem si k němu takový adaptérek, který převede USB na HDMI a tak si můžete nahrané HD videa pouštět na HD tv. Toto umí jen tento telefon, podporuje MHL (Multimedia Highdefinition Link). Jakým procesem se to v tom adaptérku dělá, není mi známo ale funguje to, musí se to napájet z nabíječky. Zde: http://interlink.tsbohemia.cz/samsung-adapter-mhl-microusb-hdtv-hdmi-eia2uhun-pro-samsung-galaxy-s2-i9100-cerna_d129420.html
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #318 kdy: 07. 12. 2011, 09:28:40 »

Jen pro ilustraci k jakému ohromnému pohybu ohledně DAB/DAB+ v celém Německu dochází.
I když je to zcela mimo naše příjmové možnosti. Tedy nemá to pro nás praktického významu.


16.12.2011

Budou v těchto multiplexech

9C  zemský Šlesvicko-Holštýnsko 1
7A  lokální Hamburg 1
6A, 12A, 6D, 12C  4 lokálky v Dolním Sasku

Přidána tato následující rádia:

NDR Blue (96 kbps DAB+)
NDR Traffic Channel (96 kbps DAB+)
NDR Info Spezial (96 kbps DAB+)



« Poslední změna: 07. 12. 2011, 12:01:40 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #319 kdy: 08. 12. 2011, 16:03:36 »
Hm...
Zajímavé...
Do Durynského zemského multiplexu by měla být k stanicím MDR přidána náboženská rádia

ERF Plus (72 kbps DAB+)
ERF Pop (xx kbps DAB+)

Je to docela zvláštní, protože ERF Plus vysílá v celoněmeckém multiplexu na 5C.
A o přidání ERF POP se u něj hovořilo již také.

Nic méně v Durynsku, zdá se, je tedy dávají obě na 12B, do zemského.


« Poslední změna: 08. 12. 2011, 16:10:46 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #320 kdy: 08. 12. 2011, 17:06:40 »
Tak už to "troubí" z HB !
na fr. 222.064 zrovna poslouchám Bayern 3. Signál naplno.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #321 kdy: 08. 12. 2011, 17:38:28 »
no, já mám zatím smůlu, pane Mouco. Na XP profi 32 bit,SP3, už běží ladění s tím Noxonem s i L pásmem, což na Vistách 64 bit nešlo. Mám objednanou YAGInu z Omka pro III.pásmo, tak jsem zvědavý, přeci jen, chce to něco ziskovějšího. A možná by to chtělo i zesilovač, nicméně, ten nemůžu použít při ladění v autě, nemám na to vybavení. YAGIna by měla dorazit už zítra odpoledne.
« Poslední změna: 08. 12. 2011, 17:43:18 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #322 kdy: 08. 12. 2011, 18:00:48 »
Tak hlavně, že to běží na L Bandu, to jsem totiž nemohl vyzkoušet. Když dáte pořádnou yaginu tak ani ten zesilovač nebude třeba. Chce to jí dát na vodorovný výložník ze stožáru alespoň metr dlouhý. Dneska mi přišlo další DAB+ rádio, Sangean DDR-31+. to dám do vedlejší cimry, zkušenosti ještě popíšu. Je zajímavé, že mi ten Noxon na Vistách (Turion 64) šel, trochu tam byly šachy s instalací.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #323 kdy: 08. 12. 2011, 18:35:03 »
Tak už to "troubí" z HB !
na fr. 222.064 zrovna poslouchám Bayern 3. Signál naplno.

Domníval jsem se, že by to mohli pustit už dnes...
No a je to. Však se na to také čekalo od řijna.
Takže jste první, kdo informuje, že už to jede, německý net zatím mlčí...

Z Hoher Bogen by tedy nyní mělo jet 19 stanic, což už je slušné.
A v lednu by měli přidat další 3 / Absolut Relax, Antenne Bayern a Antenne Bayern Info /
a dostat se to na počet 22 z Hoher Bogen.



« Poslední změna: 08. 12. 2011, 18:55:27 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #324 kdy: 08. 12. 2011, 21:17:17 »
Tak už to "troubí" z HB !
na fr. 222.064 zrovna poslouchám Bayern 3. Signál naplno.

Domníval jsem se, že by to mohli pustit už dnes...
No a je to. Však se na to také čekalo od řijna.
Takže jste první, kdo informuje, že už to jede, německý net zatím mlčí...

Z Hoher Bogen by tedy nyní mělo jet 19 stanic, což už je slušné.
A v lednu by měli přidat další 3 / Absolut Relax, Antenne Bayern a Antenne Bayern Info /
a dostat se to na počet 22 z Hoher Bogen.

Vyjádřeno číselně podle ukazatele síly na displeji, 11D i 12D mám nyní 14/16 (dosud byl 11D 5-6/16), od HB jsem vzdálen 29 km, bez přímé viditelnosti. 5C jede 7/16, mez pro kvalitní příjem je 5/16.
« Poslední změna: 08. 12. 2011, 21:35:27 od Petr Hajčiar »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #325 kdy: 11. 12. 2011, 09:46:54 »
Jistě to není žhavá novinka, ale protože v německém DABu nevyhledávám stanice s mluveným slovem, zatím jsem to hlouběji nezkoumal. Nicméně nelze na displeji DAB přijímače PURE Evoke Flow přehlédnout některé anomálie v zobrazení jména stanice. V saském MUXu, vysílaném na kanále 9C z Drážďan, chybí text se jménem dvojitě vysílaného MDR 1 RADIO SACHSEN. Proto jsou na ilustraci vidět 2 prázdné pozice se jménem tohoto rádia v pětiřádkově zobrazovaném seznamu stanic a prázdné okénko pro jméno v tabulce přijímané stanice. Vpravo je obvyklý stav. Jinak ovšem stanice normálně hraje a její identita je pravidelně oznamována jako Rádio Sachsen. Je to nějaká chyba v PURE, nebo se tak děje i u jiných modelů DAB přijímačů?

Dodatečně jsem náhodou objevil v archivu důkaz, že tomu tak nebylo vždy...
« Poslední změna: 11. 12. 2011, 10:09:12 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #326 kdy: 11. 12. 2011, 11:02:11 »
Jistě to není žhavá novinka, ale protože v německém DABu nevyhledávám stanice s mluveným slovem, zatím jsem to hlouběji nezkoumal. Nicméně nelze na displeji DAB přijímače PURE Evoke Flow přehlédnout některé anomálie v zobrazení jména stanice. V saském MUXu, vysílaném na kanále 9C z Drážďan, chybí text se jménem dvojitě vysílaného MDR 1 RADIO SACHSEN. Proto jsou na ilustraci vidět 2 prázdné pozice se jménem tohoto rádia v pětiřádkově zobrazovaném seznamu stanic a prázdné okénko pro jméno v tabulce přijímané stanice. Vpravo je obvyklý stav. Jinak ovšem stanice normálně hraje a její identita je pravidelně oznamována jako Rádio Sachsen. Je to nějaká chyba v PURE, nebo se tak děje i u jiných modelů DAB přijímačů?

Dodatečně jsem náhodou objevil v archivu důkaz, že tomu tak nebylo vždy...


Mně to zobrazuje normálně, tedy celé.
MDR 1 SACHSEN D a MDR 1 SACHSEN L. Jako Vám na tom druhém obrázku. Je možné, že ten nový seznam,
je z nějakých důvodů o ty poslední dva znaky oříznutý a pak už tam není to rozlišení L a D.
A pak to tedy hodnotí jako stejný název ,,a pro jistotu nezobrazuje nic". Já v každém případě mám všude rozlišení na MDR 1 SACHSEN L a MDR 1 SACHSEN D. Ovšem já nemám zobrazenu tu informaci 9C 206,35Mhz. Ani tu informaci DR.
Při čemž některé přijímače ji zobrazují i celou tedy DR DEUTSCHLAND
Mně to, ale tyto informace, nezobrazuje vůbec.
Ale MDR 1 SACHSEN D a MDR 1 SACHSEN L to zobrazuje celé.

Asi jen chybička v posledním uložení listu stanic. Možná jen zpitoměl z toho věčného přelaďování,
co s tím provádíte a toho zmatku, co tam má. To už se mi stalo taky a pak tam u nějaké stanice
psal nějakou pitomost.

Menu - Trim. stn. list. A potom proladit znovu.

Tato funkce vymaže veškeré uložení stanic v té orientační podivné mezipaměti nebo, co to je.
Prostě vyčistí ten bordel. To jest naladěné bavorské s otazníkem, naladěný
již defakto neexistující, tedy v ČR nenaladitelný  DAB Sachsen atd. Prostě udělá mu to ,,v paměti pořádek" Pak proladíte znovu a budete tam mít již jen v této chvíli v Praze hrající muxy, tedy Teleko a 2 x Drážďany
a tím by se měly spravit i ty názvy.

Zajímavé je, že ta PURE EVOKE FLOW i ta PURE EVOKE 2S tyto informace uchovávají
i když jim to tam evidentně dělá bordel, tedy strká to před to otazníky, mizí názvy, mění se písmenka apod. Tak ta PURE ONE MINI to  neuchovává vůbec a tyto všechny informace smaže zcela automaticky
při ksaždém použití AUTOTUNE. My je musíme smazat ručně. Jinak tam zůstanou.
Což je výhodné, tedy umožňuje to i později zjistit a rozebrat si přesně, co kde bylo zachyceno.
Ovšem po několika ,,laděních" je stejně dobré to ,,smáznout" protože potom z toho začne jančit.
Což myslím se Vám právě stalo.



« Poslední změna: 11. 12. 2011, 11:38:46 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #327 kdy: 11. 12. 2011, 12:50:32 »
Díky za popis stavu u Vás Emersone. Ale chybu nevidím jen ve zkráceném a totožném jménu dvou stanic. Při ladění DABu na Moravě PURE zaregistrovalo vysílání jedné stanice na dvou kmitočtech ze dvou vysílačů, ale jen přepsalo označení kanálů  z Prahy a uložilo jiný kmitočet pro shodné stanice v paměti.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #328 kdy: 11. 12. 2011, 13:28:17 »
Při ladění DABu na Moravě PURE zaregistrovalo vysílání jedné stanice na dvou kmitočtech ze dvou vysílačů, ale jen přepsalo označení kanálů  z Prahy a uložilo jiný kmitočet pro shodné stanice v paměti.

Tak by to v podstatě mělo fungovat. Dokonce tam existuje možnost tuto aktualizaci povolt/zakázat v režimu Stanby, tedy přijímač si je sám schopen vyměnit názvy stanic, případně přiřadit se ke stanici dosažený kmitočet atd.
A to dokonce sám v režimu Stanby. Ovšem protože mi samovolně 1x zmrznul, tak jsem mu tuto funkci zakázal.
Mně se stala např. velmi zvláštní kuriozita, že se mi zdvojilo 2x ERF Plus. Tedy načteno bylo 2x a fungovalo 2x.
Až mne to vedlo k domněnce, že zařazují do muxu DR to druhé a že se to časem změní na ERF Pop.
Ale ukázalo se, že to byla jen chyba přijímače. Nebo při té inverzi se mi stalo, že když šel Berlin tak měl 5C otazníky, ale šel taky.
Pak získal otazníky Berlin a ztratil je 5C a stále hráli normálně oba. Jsem tedy celkem přesvědčený o tom, že
toto přepisování a aktuální stavy zobrazení, poněkud lehce blbne a není to 100% spolehlivé.
Tedy ten přijímač prioritně zajišťuje zvuk a dopočítává chyby apod. věci a toto je druhořadá záležitost.
Protože tedy z různých podobných jevů usuzuji, že toho má plné brýle. Tedy je to respektive na hranici. Jako vždy.
Tedy nepředřou se s tím aby mu nechali udělat velkou rezervu. Rozhodl jsem se chovat tak, abych ho tím, co nejméně zatěžoval. Takže v této chvíli má naladěné jen 5C a 9C a nic jiného ani Teleko tam není zobrazeno. A dalo by se říci od té doby je klid.
Tedy zobrazuje to správně a neprovádí to krávoviny.

« Poslední změna: 11. 12. 2011, 13:33:06 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:DAB+ - restart v Německu - kde získat informace?
« Odpověď #329 kdy: 13. 12. 2011, 23:02:22 »
Porovnaval jsem co naladi IRiver* a Aigo. Je zajimave, ze Aigo naladilo na kanale 5C 14 stanic, zatimco IRiver kolisal od osmi do deseti. Jinak co se tyka sily signalu:

5C  10/16
6C  0-4/16
9C  12/16
12A 6/16.

 Stale tedy vyhrava kanal 9C. Zkousel jsem sejit o par metru niz a signal byl minimalne o ctvrtinu slabsi.. Takze to tu je opravdu na hrane a antena musi byt dost vysoko a bez prekazek smerem k vysilaci.



 Taky jsem zjistil, ze ten IRiver neumi zobrazovat vysilany text u vsech stanic. Byl videt pouze u stanice MDR Klassik. Aigo zobrazovalo text (jmeno skladby) i na stanici Deutschlandfunk a DKultur.

*(IRiver mel korejsky fw)