Autor Téma: MUX2, V.Javorina vs. Bratisl.: pre-echo?  (Přečteno 7201 krát)

Robert Zeman

• Závislák
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
Re: MUX2, V.Javorina vs. Bratisl.: pre-echo?
« Odpověď #15 kdy: 28. 07. 2011, 21:24:46 »
Tak mám anténu přesně natočenou na V. Javorinu a stejně mi obraz občas kostičkuje. Týká se to pouze K56 a oné televize. Tak už nevím, ať otočím anténu na Bratislavu či Javorinu, vždy je to špatně. Druhá televize-monitor 20palcový, Samsung, jede bez problémů. Buď teda mám permanentně pre-echo, ať nasměruju anténu kamkoliv, nebo je problém někde jinde. A já nevím, kde.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.

Reklama

• Stálý člen

Franta Kostka

• Stálý člen
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 30. 07. 2011, 12:30:19 »
Tak mám anténu přesně natočenou na V. Javorinu a stejně mi obraz občas kostičkuje. Týká se to pouze K56 a oné televize. Tak už nevím, ať otočím anténu na Bratislavu či Javorinu, vždy je to špatně. Druhá televize-monitor 20palcový, Samsung, jede bez problémů. Buď teda mám permanentně pre-echo, ať nasměruju anténu kamkoliv, nebo je problém někde jinde. A já nevím, kde.
to jste měřil měřákem to preecho a viděl ho tam, nebo to jen tak plácáte aniž byste věděl co to je a jak to funguje a hledíte na procenta a bargrafy?
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...

ladik 12

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 31. 07. 2011, 11:48:55 »
Tohle evidentně není problém antény, ale zemní smyčky. Nechápu, že to někdo nechápe!
Smysl pro humor vám nechybí...
Jenže to není humor. Já to myslím smrtelně vážně, a dám na to klidně i krk. A troufám si tvrdit, že mi hlava zůstane tam kde je!

Ja bych Enikovu teorii az tak nezlehcoval. Pokud ma Samsung nebo nektere s nim propojene zarizeni trizilovou sitovou snuru, je to dokonce velmi pravdepodobne. Vecer lze ocekavat vetsi zatizeni rozvodne site, takze vyrovnavaci proud po plasti kabelu bude vetsi nez ve dne.
K preechu: Problemu s nim se vyhnete, kdyz antenu nasmerujete na nejblizsi vysilac jednofrekvencni site. Antena musi byt tak smerova, aby ostatni vysilace byly bezpecne slabsi.
« Poslední změna: 31. 07. 2011, 12:22:22 od ladik 12 »

Robert Zeman

• Závislák
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 31. 07. 2011, 14:59:48 »
Už mám klid. Měřák nemám, o pre-echu jsem jen spekuloval. Já to před tím měřil podle set-top boxu, který ukazoval sílu/kvalitu vždy 97%; pak jsem zapojil TS Digipal2. Ten aspoň jakous takous kvalitu umí rozlišit. Všem, které jsem tímto problémem zaměstnal, se omlouvám, ale myslel jsem si, že set-top box pův. skoro za 3 tis., který umí modulaci na analog, bude ukazovat trochu přesněji.

PS: Tenkrát jsem i tu zem odpojil, a nepomohlo to.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.