Autor Téma: Východní strana je možno satelit ?  (Přečteno 12465 krát)

Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Východní strana je možno satelit ?
« kdy: 05. 07. 2011, 14:16:43 »
Ahoj (Dobrý den)

Mám okna na východní stranu je zde možno sledovat satelitní televizi nebo mám prostě smůlu ? A proč tomu tak je ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #1 kdy: 05. 07. 2011, 14:36:31 »
Samozřejmě, že okna nijak neomezují sledování stanic ze satelitu. Smůla může být v tom, že nepůjde jednoduše nainstalovat parabolu, směřující na žádaný satelit. O tom v otázce ale nic není. Pokud se ale jedná o seriozní dotaz, samozřejmě na webu jsou stránky, které dokáží na mapovém podkladu vyhodnotit směrování antény a odhalit případné nepříznivé zákryty.

A proč tomu tak je? Protože je nerozum si pořizovat bydlení s okny na východ. Vždycky přece jen na jih a ve vyšších patrech..... ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #2 kdy: 05. 07. 2011, 14:46:37 »
No myslel jsem jestli je na východě nějaký signál. Můžeš mi prosím poslat nějakou takovou stránku kde si teda můžu zkontrolovat jestli mám tu možnost satelit mít nebo ne. 


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #3 kdy: 05. 07. 2011, 14:55:48 »
tady je vyhledávač 
http://www.dishpointer.com/


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #4 kdy: 05. 07. 2011, 15:07:05 »
děkuji za vyhledávač

Takže podle toho vyhledávače jsem zjistil že satelit nemohu mít jsem přesně v zákrytu :( To je smůla 

Edit: Můžu mít ale ne žádné české programy jedině že bych ho hodně vystrčil z okna :)
« Poslední změna: 05. 07. 2011, 15:11:50 od Petr Xeflex »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #5 kdy: 05. 07. 2011, 15:17:02 »
pukud není možnost umístění třeba na střechu pak je to problém


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #6 kdy: 05. 07. 2011, 15:23:18 »
Bohužel není :(


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #7 kdy: 05. 07. 2011, 16:08:48 »
To není možné! Satelit má přece 100-procentní pokrytí! Každý ho může mít! Je to spása pro všechny!
Nebo nám lhali? Ach, žiju ve lži, zhroutil se mi svět !!! :-( :-( :-(
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #8 kdy: 05. 07. 2011, 16:21:13 »
Ano všichni můžou mít satelit i já ale pouze japonské programy :D České programy jsou jen na jižní straně :) prošel jsem 50 satelitu ani jeden český nebyl na východní straně :(


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #9 kdy: 05. 07. 2011, 16:31:16 »
To není možné! Satelit má přece 100-procentní pokrytí! Každý ho může mít! Je to spása pro všechny!
Nebo nám lhali? Ach, žiju ve lži, zhroutil se mi svět !!! :-( :-( :-(
,

No jako prostě, všude možně nechodí ani není DVB-T, vím u nás o dvou, takových místech, kde nejde ani Mux 1 ani Mux 2. A to nehovořím o tom, že tu nemáme skoro nikde zatím Mux 3 a už vůbec ne Mux 4. No,  tak všude nechodí ani DVB-S, že. Proto nejspíše těch způsobů existuje více. Když někde nechodí DVB-T, tak nacházejí spásu opravdu v DVB-S. No a kde nejde DVB-S, tak třeba tam je DVB-C. No pokud tam není DVB-C, tak koukám, že má net, tak by mu snad šla alespoň IPTV,   http://www.o2.cz/osobni/digitalni-televize/ jestli má telefonní linku a není na Wi-Fině. Ale jsou to v podstatě 4 různé způsoby, tak snad alespoň jeden z nich u něj funguje, ne ? Já používám DVB-S. Mohu použít DVB-T s omezením 2 českých a 3 německých muxů a IPTV O2, když bych ho chtěl, sousedi ho používají. Jediné, co tu není je DVB-C. Tak snad něco z toho tam má, ne...


« Poslední změna: 05. 07. 2011, 16:48:42 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #10 kdy: 05. 07. 2011, 18:14:42 »
DVB-S nechodí akorát v jeskyni. A pokud někdo tvrdí, že nelze dát satelit na střechu, tak má buď závratě a zjevně se mu tam nechce nebo je ta střecha právě v rekonstrukci, což ale dřív nebo později skončí a s tím skončí i problém s umístěním.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #11 kdy: 05. 07. 2011, 19:05:58 »
DVB-S nechodí akorát v jeskyni. A pokud někdo tvrdí, že nelze dát satelit na střechu, tak má buď závratě a zjevně se mu tam nechce nebo je ta střecha právě v rekonstrukci, což ale dřív nebo později skončí a s tím skončí i problém s umístěním.
Jenže co dělat, když společenství vlastníků individuální umístění na střechu neodsouhlasí (např. dobré sousedské vztahy  ;)) a společná satelitní anténa na domě není, pouze anténa pro zemský digitál.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #12 kdy: 05. 07. 2011, 19:29:14 »
Ve společenství vlastníků (SVJ) je občas potřeba 100% hlasů pro nějaké rozhodnutí. Takže SVJ zakáže satelit na střechu a já pak smetu ze stolu každý hlasování, kde bude potřeba můj souhlas a to pak uvidíš, jak ten satelit na té střeše bude rychle a ještě ho osobně namontuje předseda SVJ  ;D


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #13 kdy: 05. 07. 2011, 19:33:02 »
To místo je panelák přímo v druhém patře :) takže kabel ze střechy by neprošel a společné to nejde moc malá roura pro všechny účastníky. Celkem 17 pater :) 


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Východní strana je možno satelit ?
« Odpověď #14 kdy: 05. 07. 2011, 19:45:09 »
Ve společenství vlastníků (SVJ) je občas potřeba 100% hlasů pro nějaké rozhodnutí. Takže SVJ zakáže satelit na střechu a já pak smetu ze stolu každý hlasování, kde bude potřeba můj souhlas a to pak uvidíš, jak ten satelit na té střeše bude rychle a ještě ho osobně namontuje předseda SVJ  ;D
Ani si nedovedu představit situaci v SVJ, kde je třeba 100% souhlas. To by třeba ta SVJ, která mají stovky členů, nikdy takovou věc neschválila, i bez bojkotu. I z objektivních příčin alespoň někdo vždy chybí. Zejména v těch SVJ, kde se byty pronajímají dalším nájemníkům a situace v domě je takovému vlastníku lhostejná a na nějaká hlasování prostě nechodí. Možná jste si jen pane Syrový takovou situaci vymyslel? Běžně je na ta nejdůležitější rozhodnutí potřeba 2/3 až 75%. O vyšším čísle jsem zatím neslyšel.

Dále nechápu, proč byste schválně blokoval všechna hlasování? To by nebyla ve Váš prospěch alespoň některá? Je to trochu off topic debata, ale těmito radami asi moc dobře neporadíte. To jsou jen silná slova a ještě k tomu velmi diskutabilní. A nechat si montovat parabolu předsedou SVJ bych nikdy nedopustil. :-X
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další