reklama

Autor Téma: Jakou plazma TV >60" do 30 000,- Kč  (Přečteno 5155 krát)

Miroslav Buček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Jakou plazma TV >60" do 30 000,- Kč
« kdy: 14. 08. 2011, 20:07:45 »
Poraďte prosím, jakou značku TV zvolit. Jde mi hlavně o kvalitu obrazu a o velikost. Mám velký obývák, pozorovací vzdálenost asi 5 metrů. O zvuk mi nejde, mám externí repro. TV používám převážně jako monitor pro sledování HD filmů.

Moje oblíbená firma je Panasonic, ale jeho TV větší než 50" jsou cenou úplně mimo, také mají 3D, což je pro mě naprosto nepotřebná věc.

Nemám rád značku Samsung a neznám LG, má LG dobrý obraz? Vyhlídnul jsem si LG 60PV250 ale nevím, parametrově je srovnatelná s Panasonicem, ale to nic neznamená, vždy dám na subjektivní dojem. Problém bude vidět někde vedle sebe právě tuhle LG a srovnatelný Panasonic.

Máte nápad, kde v Brně vidět vedle sebe LG a Panasonic 60" TV a nebo jaký je váš názor na kvalitu obrazu LG plazmy v porovnání s Panasonicem?

Díky za vaše názory...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan Pavlis

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re: Jakou plazma TV >60" do 30 000,- Kč
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2011, 21:58:20 »
Přeji Vám upřimně štastný výběr televize,při tom vzpomínám,když v Teplicích před 30ti lety do elektra v osmadvacítce dostali tři kusy Tesla 110 za 15500 kč a já tam nes nejen peníze ale i flašku vína.
DAB:Bavorsko/11D,12D/ -Sasko/5C,9A,10D/ -Sasko-Anhalt/11C/ -Berlin/10B/

Martin Hájek

• Závislák
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2011, 22:26:23 »
Byly doby, kdy LG byla nic moc značka, ale u plasem si pověst napravila. Klidně jí ber.
Samsung plasmy neznám, ale měl jsem od něj DVD rec. a hrůza. Obraz se třepal, půlka funkcí nepracovala jak měla, no prostě zlý sen.
Loudness War zabijí hudbu!

Miroslav Buček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2011, 08:02:08 »
Díky za reakce. Jde o to, že přítelkyně má malou LG LCD, ale to je děs, 2x na reklamaci a ten obraz/neobraz. Říkám si, že snad plazma panely nakupuje LG od někoho jiného :-) Jde mi opravdu jen o kvalitu a velikost obrazu, TV nesleduji, takže nějaké parametry příjmu a podobné ptákoviny nejsou důležité.

Umějí LG televize přejmenovat vstupy, ať se například HDMI1 jmenuje Mac mini a HDMI2 Apple TV?

Miroslav Buček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2011, 08:12:12 »
Tak jsem volal do prodejny a tam mi říkali, že tyhle LG mají Samsung panely, je to možné? Řekl bych, že LG nebude vyrábět vlastní. Takže jak jsou na tom Samsung panely v porovnání s Panasonicem?

Reklama

• Stálý člen

reklama

sikula 83

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2011, 09:25:31 »
Pokud vím, LG nepoužívá od Samsungu vůbec nic, ani displeje u LCD, kde se běžně používá několik výrobců. U plazem používá LG zásadně pouze vlastní PDP panely.
Každopádně bych se toho vůbec nebál.

ceco ceco

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2011, 11:04:20 »
Myslim ze  LG, Panasonic i Samsung jsou srovnatelne. LG je levnejsi a byvalo vzdy o trosku horsi nez Sam nebo Pan, ale nic vyrazneho coz bylo kompenzovano nizsi cenou. Kdyz jsem vybiral TV pred 2 lety poradi kvality obrazu bylo Samsung, Panasonic, LG. Sice u me nakonec vyhral Pansonic ale to bylo kvuli funkcionalitam, jako automaticke zmeny formatu obrazu, stabilita podstavce, zpracovani, atd. Lonske modely na tom byli obdobne, letosni uz neznam, ale nepredpokladam zasadni rozdily.
Druha vec je, ze kdyz uz je TV doma a neni prime srovnani s jinyma, je to otazka tydne, nez si na ni clovek zvykne a pak uz mu je jedno jestli na cervenou "cervenejsi" nebo ne.

Miroslav Buček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2011, 11:14:41 »
jde mi hlavně o černou a jak jsem teď viděl v prodejnách, tak černou má jednoznačně nejlepší Panasonic, bohužel řadu LG PV250 nikde neměli :-(

Miroslav Buček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2011, 13:30:22 »
Tak jsem po dlouhém rozmýšlení, zda zvolit 50" Panasonic s lepším obrazem, nebo větší obraz ne tak kvalitní, s ne tak černou černou jsem se rozhodl o 59" Samsung PS59D570, obraz nebyl nikterak zásadně horší, ale rozměr je příjemnější. Až klesne 65" Panasonic pod únosnou mez (bratru 50 litrů), tak do něj půjdu.

reklama