Jenže to je velmi jednoduché to takto říct. Možná by to platilo na rovině, kde je na každý vysílač přímá viditelnost, ale v členitých oblastech bude vždy využívám příjem z různých vysílačů dle kvality signálu v místě příjmu.
A právě v oblasti, o které je řeč (Ústeckoorlicko a okolí) byl vždy využíván příjem z Kojálu, Černé Hory nebo Pradědu tam, kde Krásné z nějakých důvodů nešlo kvalitně zachytit. Navíc se jedná o oblast, kde jsou tyto vysílače velmi silné a je to defakto stále ještě primární oblast jejich pokrytí (a nejedná se o nějaký dálkový příjem na 150 km).
Jiný případ je třeba kolize kanálu 33 Buková hora vs. Javořice, která nastává například na Pardubicku nebo Benešovsku - ale tam se u obou vysílačů jedná v kolizních oblastech o opravdu dálkový příjem a jsou zde jiné vysílače, které jsou bezproblému zachytitelné.
Stojím si prostě za tím, že použití shodného kanálu na Kojálu a Černé hoře je naprosté selhání při plánování TPP, stejně jako použití kanálu 61 na Černé hoře, když je jasné, že do několika let se tento kanál bude bezpodmínečně muset opustit a v mnoha domácnostech a zejména STA pak nastane opět přelaďování, v případě STA dost nákladné.