Autor Téma: kryptovací systémy  (Přečteno 8169 krát)

Andrus Veerpalu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
kryptovací systémy
« kdy: 18. 06. 2011, 18:04:02 »
Zdravím, mám trochu hokej v kryptovacích systémech. Pokud vím, starý systém je Cryptoworks, nový Irdeto. Teď jsem ale narazil na nabídku CAM CRYPTOWORKS IRDETO, což je modul pro dekódovací karty a není mi jasné, jaký systém tedy vlastně podporuje. Podle popisu prodejce snad umí jen Cryptoworks. ale proč je tedy v názvu i IRDETO. Na obrázku modulu je uvedeno IRDETO, pod tím Cryptoworks, a dále EUROCAM CRYPTOWORKS. To vypadá jako že modul je od firmy Irdeto, ale umí rozkódovat jen Cryptoworks. Je vůbec možný, že výrobce modulu a kryptovací systém může nést stejný název, a potom docházet k tak matoucí situaci, jako že modul od firmy Irdeto vlastně nedokáže rozkódovat kryptování stejnýho názvu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Marcel Pavlík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kryptovací systémy
« Odpověď #1 kdy: 18. 06. 2011, 19:57:37 »
irdeto je firma, ktorá kúpila cryptoworks. dnes ponúka inováciu s názvom irdeto. slovo CW tam stále ostáva. pôvodné karty (v zmluve je výraz "počas životnosti) sa vymieňali v cca sedemročnom cykle.
modul (CI) sa vkladá do pcmcia šachty (aj v satelitnom prijímači, aj v tv). má značku výrobcu, alebo systému (kódovacieho). nie každý modul spolupracuje riadne s každým prijímačom, treba si odsledovať recenzie, diskusie.
dekódovacie karty sa vkladajú do čítačky (úzka štrbina), alebo do modulu.