Autor Téma: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu  (Přečteno 3536 krát)

zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« kdy: 15. 06. 2011, 20:44:26 »
Zdravim

Zhruba pred 3 tydny (2 dny po bourkach) jsem zacal pozorovat vyrazne zhorseni signalu z Bukovky, zejmena u MUXu 1. Spravuju STA ve dvou cinzacich. U me cas od casu zacne silne kostickovat a za chvili se to zase srovna. V druhem vypadl uplne. Chovalo se to tak ze chvilku byl obraz a do par minut zacal kostickovat vic a vic az vypadl uplne. MUX 2 sel, ale vypadaval. Nemci bez problemu.

Podstatne je, ze na obou mistech byl signal predtim v poradku.

Na tom cinzaku kde signal vypadl uplne jsem zkontroloval antenu i zesilovac, vse vizualne poradku, blesk to nedostalo, jedine prepeti. Ale jen jsem to otocil na Jested a hned byl signal na TV 90/100 pseudojednotek. Predtim na bukovku skakal 0-10/100 a obraz nikde. Holt si chvilku pockaj na MUX 3, ale aspon maj zbytek.

Vzhledem k tomu ze u me je situace dost podobna a po otoceni jel liberec bez problemu, nemyslim si, ze by za to mohla bourka nebo neco takoveho. Prima viditelnost na bukovku neni, ale jeden vyrostlej strom na vzdalenym kopci za to asi nemuze...

Takze otazka zni: Zmenili se technicke parametry vysilani z bukovky nebo je problem opravdu u me?

Zdenek

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #1 kdy: 15. 06. 2011, 20:54:45 »
"spravuju STA" znamená že jste anténář, nebo správce domu? Pokud to první tak si pořiďte měřák a patřičné vědomosti, pokud to druhé tak zavolejte anténáře. Z nějakých "pseudojednotek" a popisů kde je jaký strom asi těžko někdo poradí po internetu....
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #2 kdy: 15. 06. 2011, 21:15:36 »
Ja nehledam reseni problemu, ten spociva v otoceni na jested kterej vidim z okna, jen tam neni mux3. Bukovka byla vzdycky na hrane. Proto ani neni podstatny jakiou mame antenu, zesilovac, kde jsem atd.

Otazka zni: Zmenili se technicke parametry vysilani z bukovky nebo je problem opravdu u me?


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2011, 21:31:56 »
Otazka zni: Zmenili se technicke parametry vysilani z bukovky?
Nezměnili a dokonce ani nezměnily.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2011, 22:33:23 »
No - tak když gramatika na "anténářském fóru, tak se vším všudy! Technické parametry se nezměnily[color=]... Jo, jo, ale jestliže se "dokonce nezměnily", pak před "a" musí být čárka. [/color]. Takže: Nezměnili, a dokonce ani nezměnily. Stupňovací poměr holt není poměr slučovací...  8) P.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2011, 22:37:37 »
No - tak když gramatika na "anténářském fóru, tak se vším všudy! Technické parametry se nezměnily[color=]... Jo, jo, ale jestliže se "dokonce nezměnily", pak před "a" musí být čárka. [/color]. Takže: Nezměnili, a dokonce ani nezměnily. Stupňovací poměr holt není poměr slučovací...  8) P.
Odkdy je toto anténářské forum? Možná anténové, ale ne anténářské...
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bukovka - zhorseni signalu u vicero prijemcu
« Odpověď #6 kdy: 15. 06. 2011, 23:27:52 »
Jak je libo, třeba anténové. Kromě toho jsem slovo anténářské mínil dát celé do uvozovek. Takže moje chyba, když na konci slova uvozovky scházejí... Aspoň jste mě mohl zprdnout, jako kde koho jiného. Zkrátka - jednou pobavíte, podruhé pohaníte. Tak to chodí, že ano. Jako třeba s vysílačem Krížava, když jsem si dovolil rýpnout do Towercomu, že se ani neomluvili, když termín spuštění nedodrželi. Podle vás z důvodu opožděné dodávky digitálního vysílače NEC. Podle mne proto, že neměli právoplatné povolení TÚ SR. A neměli, až 1.6. Někdo si prostě špatně nařídil budíka... A jinak - docela je mně některých "nováčků" líto, když se na něco ptají, a vy je arogantně posíláte do háje, aniž byste jim jakkoliv poradil nebo se snažil ozřejmit problém. Ne každý váš příspěvek je vtipný, jako ten včerejší, jistě víte, který mám na mysli. Což je docela škoda. Dobré noci přeje PK.