Autor Téma: Mux2 z Kojálu  (Přečteno 2437 krát)

Šárka ***

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mux2 z Kojálu
« kdy: 08. 06. 2011, 08:12:03 »
Dobrý den, mám dotaz.....zhruba do neděle jsme doma v pohodě přijímali všechny 3 mux z Kojálu. Od nedělního večera na jedné tv mux 2 z Kojálu nefunguje. 1TV se zabudovaným dvb-t tunerem běží normálně, druhá tv s stb zvlášť nenaladí mux 2. Z antény vedou dva koaxiály. Udělala jsem restart, uvedla stb do továrního nastavení, zkontrolovala kabeláž a nic. Mux1 a 3 jdou v pohodě bez kostičkování. Mux 2 ukazuje sílu signálu 55% a kvalitu 0%. Poradí mi, prosím, někdo?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Mux2 z Kojálu
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2011, 11:09:26 »
Jako prvni krok bych vyzkousel prohodit obe zarizeni (koaxial pro TV pripojit do STB a koaxial pro STB pripojit do TV).


Šárka ***

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Mux2 z Kojálu
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2011, 11:37:03 »
Vyzkoušeno, televize jsme přehodili a výsledek stejný. Tam,kde je zabudovaný stb v tv, hraje vše v pořádku, u stb zvlášť neběží mux 2 :-(


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Mux2 z Kojálu
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2011, 12:14:42 »
Predpokladam, ze pri prohozeni jste zkousela ladit znovu sit 2 (automaticky nebo rucne 40 kanal).
Tak potom jsou dve moznosti:
a) Vadny STB.
b) Je to vlastnost STB (napr. neumi dobre zpracovat signal tzv. preechem). Signal se mohl v nedeli mirne zmenit a tato vlastnost se projevila.
Reseni v prvnim pripade je oprava STB v druhem pripade uprava anteny (presmerovani, lepsi antena atd.). V obou pak koupe jineho STB. Rozeznat oba pripady se bez mereni neda, mozna trochu napovi misto prijmu a pouzita antena.


Jaroslav Ondráček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Mux2 z Kojálu
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2011, 20:02:01 »
Dobrý večer ,  MUX2  v České Třebové se občas objeví jinak ani tuk to samé i z druhé strany ( jinak pořád je kolize dvou 40K  Kojál versus Černá Hora ) má prí se to zlepšit z Kamenné Horky z dokrývače má se prí z Kojálu poslat dál , má někdo informaci ?? děkuji . 8)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Mux2 z Kojálu
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2011, 20:06:27 »
Dobrý den, mám dotaz.....zhruba do neděle jsme doma v pohodě přijímali všechny 3 mux z Kojálu. Od nedělního večera na jedné tv mux 2 z Kojálu nefunguje. 1TV se zabudovaným dvb-t tunerem běží normálně, druhá tv s stb zvlášť nenaladí mux 2. Z antény vedou dva koaxiály. Udělala jsem restart, uvedla stb do továrního nastavení, zkontrolovala kabeláž a nic. Mux1 a 3 jdou v pohodě bez kostičkování. Mux 2 ukazuje sílu signálu 55% a kvalitu 0%. Poradí mi, prosím, někdo?
Kontaktuj anténáře, který ti prováděl instalaci. A jestli je to home-made, tak ho kontaktuj taky, ať ty svépomocný bastle vymění za pořádný anténní systém.