Autor Téma: LED/PLASMA/LCD/OLED ?  (Přečteno 46545 krát)

ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #105 kdy: 10. 07. 2011, 13:15:20 »
Netušíte náhodou někdo, jak se dá u tv Panasonic (modely 2010) vymazat ze seznamů kanálů ty, které jsou v něm už zbytečné? V návodě samozřejmě k tomu nic napsáno není, a i když jsem už zkoušel všelicos, dosud jsem na to nepřišel...   :'( U jiných značek tv, STB nebo satelitních přijímačů je to většinou hračka, ale Panasonic...? Ovládání těchto televizorů je skutečně kostrbaté včetně nevhodně uspořádaného dálkového ovladače.  To navrhují snad hotentoti, kteří před tv coby normální divák předpokládající snadnou a přehlednou "obsluhu" asi nikdy neusedli  ;D

Nevim jak u modelu 2010, ale u starsich modelu bylo treba spustit automaticke naladeni vseho, coz vymaze vse stavajici. Bohuzel Je pak treba znova setridit vsechny programy. Nebo si vytvorit profil do ktereho si nahazete jen to co chcete sledovat a nemusite pak projizdet vsechny naladene programy, vcetne ukoncenych, ale jen ty z profilu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #106 kdy: 10. 07. 2011, 20:50:10 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.
Pokud vím, tak žádný výrobce neřadí externí vstupy mezi programy z tunerů. Když nad tím tak přemýšlím, tak mně osobně by se to tak ani nelíbilo, ale každý máme samozřejmě odlišné představy.
Pokud jde o ten kritizovaný Panasonic, tak už několik let umožňuje přejmenování vstupů - takže to HDMI1 si můžete klidně přejmenovat na PC (alespoň myslím, zkuste to - buď je možnost dát jakékoliv jméno a nebo je tam výběr z předdefinovaných, už se mi to trochuy slévá s jinými modely).


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #107 kdy: 10. 07. 2011, 20:51:26 »
Netušíte náhodou někdo, jak se dá u tv Panasonic (modely 2010) vymazat ze seznamů kanálů ty, které jsou v něm už zbytečné? V návodě samozřejmě k tomu nic napsáno není, a i když jsem už zkoušel všelicos, dosud jsem na to nepřišel...   :'( U jiných značek tv, STB nebo satelitních přijímačů je to většinou hračka, ale Panasonic...? Ovládání těchto televizorů je skutečně kostrbaté včetně nevhodně uspořádaného dálkového ovladače.  To navrhují snad hotentoti, kteří před tv coby normální divák předpokládající snadnou a přehlednou "obsluhu" asi nikdy neusedli  ;D
Vymazat opravdu nejde (nechápu proč), ale jde to jednoduše řešit přes seznamy oblíbených, kam si vyberu jen ty programy, které chci používat.


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #108 kdy: 24. 01. 2012, 15:13:02 »
Pokud si zakladatel tohoto vlákna ještě nic nekoupil  :)  pak doporučuji počkat na Sony Crystal LED:

http://clanky.katalogmonitoru.cz/monitory-aktuality/6592-sony-crystal-led-skutecny-led-televizor/

Pokud je z poloviny pravda, co se o tom píše, bude to absolutní obrazová pecka. A troufám si předpovědět... definitivní hrob pro plazmu. 


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #109 kdy: 25. 01. 2012, 06:59:33 »
Asi pred 2 roky jsem mel zapujcenej Sony XEL-1 (OLED), mit vetsi uhlopricku a umet i PAL misto jen NTSC, tak bych dusi prodal, abych placku vracet nemusel.
Takovej obraz to podavalo.
Myslim si, ze jak budou na trhu velke OLED uhlopricky v dostupnych cenach...byt drazsich nez LED/Plasma, tak v tom okamziku je LED/Plasma mrtva technologie. 

http://www.tvfreak.cz/art_doc-F825D92E368FE356C12576D0005D6F0B.html
http://www.exa.cz/led-televize-sony-xel-1/

Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #110 kdy: 25. 01. 2012, 09:05:02 »
OLED má ale ohromné problémy s životností, modrá se vysvicuje už po 1000 hodinách. To je při běžném koukání 2-3 hodiny denně tak na rok provozu. Crystal LED (obraz složený ze 6 000 000 LED) bude mít z principu obraz stejný, ale životnost prakticky neomezenou     ;)

RGB LED monitory už dlouho existují ve velkých úhlopříčkách na stadionech nebo na koncertech, technologie je to vychytaná, životnost odzkoušená. Jen technologicky ještě donedávna bylo nemožné "nacpat" tolik LED na menší plochu.  Pokud by uměli v budoucnu i menší úhlopříčky, je to konec nejen plazmy, ale i LCD.

A díky principu "svítí jen to, co má", bude spotřeba nižší než u LCD s Edge LED. Je to revoluce   :)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #111 kdy: 25. 01. 2012, 09:21:49 »
RGB LED monitory už dlouho existují ve velkých úhlopříčkách na stadionech nebo na koncertech, technologie je to vychytaná, životnost odzkoušená.
Technologie to právě zatím moc vychytaná není. Na stadiónech a reklamních tabulích moc nevadí, že se nedaří udržet rovnoměrnou bílou po celé ploše, ale pro normální TV je to zásadní problém.


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #112 kdy: 25. 01. 2012, 17:17:54 »
Srovnávácí video přímo z CES:

http://www.youtube.com/watch?v=5dxXUtx2RN0

Pravá RGB LED TV vlevo, klasická LCD s LED podsvícením vpravo. Není co dodat  ;)


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #113 kdy: 25. 01. 2012, 23:31:09 »
Takže zase čekat-- ať žije plazma,lcd je šrot !!! ;D
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #114 kdy: 26. 01. 2012, 11:58:26 »
Nad plazmou bych zrovna moc nejásal, životnost o něco málo delší než OLED a povětšinou, co jsem viděl u známých nebo v obchodě, obraz viditelně horší než moje 4 roky stará CCFL Loewe...

A jinak souhlas, náročnému zájemci se vyplatí počkat. A jsem zvědav na marketing korejců, až se v plné nahotě ukáže, že jejich slavné "LED" TV jsou jen podvod na lidi. Ať žije pravé a nefalšované RGB LED!  :)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #115 kdy: 26. 01. 2012, 12:27:53 »
Nad plazmou bych zrovna moc nejásal, životnost o něco málo delší než OLED a povětšinou, co jsem viděl u známých nebo v obchodě, obraz viditelně horší než moje 4 roky stará CCFL Loewe...

A jinak souhlas, náročnému zájemci se vyplatí počkat. A jsem zvědav na marketing korejců, až se v plné nahotě ukáže, že jejich slavné "LED" TV jsou jen podvod na lidi. Ať žije pravé a nefalšované RGB LED!  :)
To by člověk musel stále čekat a čekat a čekat...
A to nemá cenu. Plasma má nejlepší poměr cena/kvalita obrazu. Za relativně málo peněz hodně muziky. Pro zájemce o kvalitní obraz není nad čím váhat.
« Poslední změna: 26. 01. 2012, 12:43:47 od Michal Toth »
Loudness War zabijí hudbu!


Martin X

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #116 kdy: 04. 05. 2012, 20:21:01 »
Kdyby se "LED TV" prodávaly s označením "LCD TV s LED podsvícením", což je to správné označení, určitě by po nich lidé tak nešli.

Možná lidé tak jdou do LED, protože míň žerou, míň pískají, mín blikají, jsou tenčí, podsvětlení je rovnoměrnější. A prý mají lepší gamut, i když vlastní zkušenost to nepotvrdila. Každopádně na podsvícení záleží. Viz. dřívější levné monitory LG s IPS panelem, ale s mizerným podsvětlením.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #117 kdy: 04. 05. 2012, 20:46:09 »
Možná lidé tak jdou do LED, protože míň žerou, míň pískají, mín blikají, jsou tenčí, podsvětlení je rovnoměrnější. A prý mají lepší gamut, i když vlastní zkušenost to nepotvrdila. Každopádně na podsvícení záleží. Viz. dřívější levné monitory LG s IPS panelem, ale s mizerným podsvětlením.
Tak z těch vyjmenovaných vlastností platí akorát ta menší spotřeba a to, že jsou tenčí - i když to vždy výhoda není. Pískající TV už jsem neviděl dlouho (monitor ano), ale vzhledem k tomu, že měnič je v obou, možnost pískání je stejná. Podsvětlení bývá často spíš horší, protože při uspořádání edge LED je málo místa pro prvky rozvádějící rovnoměrně světlo. Blikat naopak můžou víc, protože LED na rozdíl od CCFL nemají žádnou setrvačnost. Gamut z principu nemá být lepší. To se možná hodí u PC monitoru, ale TV by měla mít vždy gamut podle normy, jinak bude podání barev špatné (u PC to přes ICC profil přepočítá videokarta).


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #118 kdy: 05. 05. 2012, 09:12:54 »
Kdyby se "LED TV" prodávaly s označením "LCD TV s LED podsvícením", což je to správné označení, určitě by po nich lidé tak nešli.

Možná lidé tak jdou do LED, protože míň žerou, míň pískají, mín blikají, jsou tenčí, podsvětlení je rovnoměrnější. A prý mají lepší gamut, i když vlastní zkušenost to nepotvrdila. Každopádně na podsvícení záleží. Viz. dřívější levné monitory LG s IPS panelem, ale s mizerným podsvětlením.
Tomu "rovnoměrnějšímu podsvícení" se říká clouding a vypadá takto:



spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #119 kdy: 05. 05. 2012, 18:47:08 »
Děkuji ti ,o pane,že jsi mě svou prozíravostí přivedl k plazmě !!! ;D
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D