Autor Téma: LED/PLASMA/LCD/OLED ?  (Přečteno 46539 krát)

Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #90 kdy: 09. 06. 2011, 08:30:40 »
Já to vidím o dost jinak:
  • LCD byla historicky zvládnutá technologie ze světa IT (nejdříve notebooky, pak i PC) a tak byla logicky volbou většiny výrobců (investice, riziko, využití současných kapacit, ...)
  • Tomu odpovídala počáteční cenová skladba modelů - LCD byl "levný standard" se spoustou much (pozorovací úhly, podání barev, černá barva, rozmazané plochy, ...), Plazmy "drahý hi-tech" s některými mouchami (vyšší příkon, nutnost chlazení, riziko vypalování)
  • V průběhu času se obě technologie vylepšovaly a seznam much se krátil. Stále ale není nulový ani jedné a nebo druhé straně
  • Dnes je velmi kvalitní LCD víceméně srovnatelné s velmi kvalitní plazmou, ale z historických důvodů (viz první bod) tomu neodpovídá podíl obou technologií na trhu. Srovnatelná plazma je dokonce na trhu často levnější než srovnatelné LCD.
  • Viděl jsem mnoho TV a sám za sebe mohu říct že se mi obraz líbil na mnoha různých plazmách a jen na několika LCD
  • Ale chápu že je to často věcí osobní preference, dojmu a pocitu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Fred

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #91 kdy: 09. 06. 2011, 08:46:11 »
Svojí roli zde hrají i snad již překonané všeobecně známé neduhy plazmy = velký příkon a vypalování.
Vypalovani obrazu u plazem stale plati, at uz se vyrobci snazi uzivatele presvedcit o opaku jak chteji...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #92 kdy: 09. 06. 2011, 09:12:03 »
Já to vidím o dost jinak:
  • LCD byla historicky zvládnutá technologie ze světa IT (nejdříve notebooky, pak i PC) a tak byla logicky volbou většiny výrobců (investice, riziko, využití současných kapacit, ...)
  • Tomu odpovídala počáteční cenová skladba modelů - LCD byl "levný standard" se spoustou much (pozorovací úhly, podání barev, černá barva, rozmazané plochy, ...), Plazmy "drahý hi-tech" s některými mouchami (vyšší příkon, nutnost chlazení, riziko vypalování)
  • V průběhu času se obě technologie vylepšovaly a seznam much se krátil. Stále ale není nulový ani jedné a nebo druhé straně
  • Dnes je velmi kvalitní LCD víceméně srovnatelné s velmi kvalitní plazmou, ale z historických důvodů (viz první bod) tomu neodpovídá podíl obou technologií na trhu. Srovnatelná plazma je dokonce na trhu často levnější než srovnatelné LCD.
  • Viděl jsem mnoho TV a sám za sebe mohu říct že se mi obraz líbil na mnoha různých plazmách a jen na několika LCD
  • Ale chápu že je to často věcí osobní preference, dojmu a pocitu
Chápu Vaše argumenty. Pochybuji ale, že uvedené první dva body nějak výrazně ovlivňují kupující ještě dnes. Ani v zaměstnání a i doma nemají všichni u IT už jen LCD monitory. Dokonce věřím tomu, že profi CRT mají obraz lepší, ale za jakou cenu? Ani třetí a čtvrtý bod nevysvětlují současný nepoměr, když uvádíte, že je to už fifty/fifty. Pokud by tady hrála úlohu jen cena, nezvrátilo by to podle části bodu 4 situaci na trhu?

Body 5 a 6 jen konstatují, stav ale nevysvětlují.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #93 kdy: 09. 06. 2011, 09:16:54 »
Svojí roli zde hrají i snad již překonané všeobecně známé neduhy plazmy = velký příkon a vypalování.
Vypalovani obrazu u plazem stale plati, at uz se vyrobci snazi uzivatele presvedcit o opaku jak chteji...
Z vlastní zkušenosti o vypalování plazmy nic nevím, nemám. V práci ale mám na starosti mnoho PC s CRT i LCD monitory a statický (technologický) obraz se při 24 hodinovém nepřetržitém provozu vypálí poměrně brzy na obou technologiích.
Jistě je režim doma zcela odlišný, zejména statický obraz tam nehrozí, ale dynamická loga některých stanic také něco napovídají.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #94 kdy: 09. 06. 2011, 09:26:46 »
Chápu Vaše argumenty. Pochybuji ale, že uvedené první dva body nějak výrazně ovlivňují kupující ještě dnes. Ani v zaměstnání a i doma nemají všichni u IT už jen LCD monitory. Dokonce věřím tomu, že profi CRT mají obraz lepší, ale za jakou cenu? Ani třetí a čtvrtý bod nevysvětlují současný nepoměr, když uvádíte, že je to už fifty/fifty. Pokud by tady hrála úlohu jen cena, nezvrátilo by to podle části bodu 4 situaci na trhu?

Body 5 a 6 jen konstatují, stav ale nevysvětlují.
Patrně jsem se špatně vyjádřil, 1 a 2 bod nepopisuje chování zákazníků. Ten popisuje chování a motivace výrobců a právě to že roli nehraje jen cena a hodnota pro zákazníka. Nezahrnul jsem spoustu dalších faktorů, jako třeba to, že ještě před takovými 5-6 lety bylo synonymem pro plochou TV slovo "plazma" a nyní je to LCD a nebo dokonce falešná kategorie LED (ve skutečnosti LCD TV s LED podsvícením). A přesto to nic nevypovídá o tom, co je lepší a co méně, spíš o tom co je k dispozici, co je populární a co je dostupné. Spíše to něco vypovídá o společné síle marketingu výrobců LCD TV.

Body 5 a 6 jen konstatují, stav ale nevysvětlují.
Netušil jsem že jsme na nějakém vědeckém symposiu. Vy jste napsal svůj názor, já můj. Chci vám jen ukázat svůj pohled na věc, ne vás utlouci argumenty a přesvědčit o své pravdě.

Takže na závěr jen shrnu můj pohled na věc:

V současném průmyslu TV neplatí že technologie s X krát větším podílem na trhu je lepší než ta, která má podíl na truhu významně nižší. Podíl na trhu ukazuje jen obchodní úspěšnost té které technologie, ne její technické a kvalitativní parametry.

A protože domácnosti nemusí řešit nějakou technologickou kontinuitu a nemusí se tak zabývat tím co je perspektivní a co ne (podíl na trhu - takže opět spíš z obchodního než technického hlediska), mohou si v klidu koupit to, co se jim napohled více líbí a vyhovuje.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #95 kdy: 09. 06. 2011, 09:29:06 »
Reakce ceco-ceco 7:06:28 na Pavel-original 00:24:28

Vase nazory jsou naprosto tragicke. Kdybyste vedel neco o kalibraci nepsal byste o nalade a kdybyste vedel neco o ocich a vnimani barev nenapsal byste zbytek. Zajdete si za ocarem, on vam to vysvetli lepe. Vse co pisete jsou vymysly zalozena na nejakem vasem presvedceni, ktere se snazite sirit dal. Vetsina lidi ale je inteligentnich a pozna, ze co pisete jsou kraviny. Proto se asi na jednom foru sam hadate se vsema.

Naprostý souhlas, a proto již s váženým "Pavlem-originálem" nehodlám o ničem diskutovat. Ztráta času. Člověk, který se dogmaticky odvolává pouze na "dokonalé, jedině správné měřící přístroje", stojí poněkud mimo skutečnou realitu života uvězněn za stěnami tmy technických balastů. Leč každému, co jeho jest... Poznání velmi často přichází pouze po krůčcích, a někdo jej nespatří nikdy, ani kdyby mu bušilo přímo do hlavy.  Tak ať se "Pavel-originál" dál hádá, s kým chce. Aspoň se můžeme nad těmi jeho moudry a "zkušenostmi" shovívavě usmívat... ;) 


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #96 kdy: 09. 06. 2011, 10:51:48 »
Taktéž si myslím, že po těch pár dnech už tady uživatele s nickem Pavel-original nemůže brát nikdo vážně...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #97 kdy: 09. 06. 2011, 11:36:44 »
Taktéž si myslím, že po těch pár dnech už tady uživatele s nickem Pavel-original nemůže brát nikdo vážně...
Jestli tu někdo někoho může nebo nemůže brát vážně, to je čistě jeho soukromá věc. Za tu dobu, co se tu tento člověk pohádal se všemi možnými lidmi, jsem měl několik případů, kdy televizor s integrovaným satelitem zákazník vracel zpět do obchodu. Ač není podle pavel-oroginál žádný důvod k tomu, aby byla tato varianta horší než dva samostatné přístroje, tak horší je! U normálního sat přijímače si můžu změnit nastavení DiSEqC bez vlivu na naladěné programy. Výměna LNB za jiný tak není problém. Televizory Panasonic s integrovaným sat. tunerem tuto banalitu ovšem nezvládnou, a je nutné vše smazat a začít ladit znovu. Přidat jeden program nebo transponder je obrovský problém. Pro mně je to pádný důvod k tomu, abych upřednostnil jiné řešení! A to je jen začátek. Televizor zákazník dvakrát reklamoval, protože sat. tuner opakovaně vypověděl službu. Důvod k tomu sice není, ale děje se tak.


Martin Picka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #98 kdy: 09. 06. 2011, 15:51:09 »
Pavel-originál to bude jistě tatáž stejná firma,která se na různých forech objevovala pod nickem jaivan.Já osobně před kalibrací barev výrobce,nebo případně měřícímu přístroji dám přednost svému zraku.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #99 kdy: 09. 06. 2011, 18:08:39 »
Jak jsem říkal, tomu, kdo víc věří vlastním očím a uším než přístrojům nelze vyvrátit nic. Naopak, PetřeK, naopak. Zkušeností se naopak doberete k tomu, že vám oči a uši nejen že lžou, oni vám lžou v podstatě pořád a hodně. Měření není žádné dogma, je to praxí neustále prokazovaná zkušenost. Ale když myslíte, tak příště až budete potřebovat nějakého technika nebo řemeslníka, nebo vám třeba někdo bude stavět dům, tak jim vysvětlete, že se s ničím nemají měřit, že je mnohem lepší udělat to od oka. Vždyť měření věří jedině hlupáci!

enik: Nikdy jsem netvrdil, že zabudovaný DVB-S tuner nemůže být vadný. Vy se pochopitelně potkáte jen s lidmi, kterým to nefunguje, s tím že jim to funguje se vám chlubit nepůjdou. Tohle se pokud dobře rozumím týká jednoho konkrétního typu, který zřejmě trpí nějakou konstrukční chybou. Nemůžete podle toho tvrdit, že nemůže fungovat žádná.


Miroslav Buček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #100 kdy: 10. 07. 2011, 09:42:36 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #101 kdy: 10. 07. 2011, 09:54:30 »
Televizory Panasonic mají opravdu velice nepřehledné a nepřátelské menu. Například s menu, které mají televizory značky LG se to vůbec nedá srovnávat. A přejmenování vstupů je u LG naprostou samozřejmostí. Akorát obraz bude na Panasonicu o něco lepší.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Miroslav Buček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #102 kdy: 10. 07. 2011, 10:20:14 »
Tak LG menu se mi líbí, jeho funkčnost jsem do detailu nezkoumal. Je škoda, že nejsou TV jen hloupé obrazovky a vlastní ovládání by řešila zvláštní krabička (lepší STB), který by si uživatel kupoval tak často, jako například mobil, nemusel by utrácet za obrazovky.


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #103 kdy: 10. 07. 2011, 11:33:38 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.
Totéž Samsung. Hlavně ta nemožnost odstavit analogový tuner, na kterém stejně nic není, je hrozná a člověk se občas přehmátne, stiskne to 2x za sebou a už vidí šum.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #104 kdy: 10. 07. 2011, 11:59:06 »
Netušíte náhodou někdo, jak se dá u tv Panasonic (modely 2010) vymazat ze seznamů kanálů ty, které jsou v něm už zbytečné? V návodě samozřejmě k tomu nic napsáno není, a i když jsem už zkoušel všelicos, dosud jsem na to nepřišel...   :'( U jiných značek tv, STB nebo satelitních přijímačů je to většinou hračka, ale Panasonic...? Ovládání těchto televizorů je skutečně kostrbaté včetně nevhodně uspořádaného dálkového ovladače.  To navrhují snad hotentoti, kteří před tv coby normální divák předpokládající snadnou a přehlednou "obsluhu" asi nikdy neusedli  ;D