Autor Téma: LED/PLASMA/LCD/OLED ?  (Přečteno 46540 krát)

Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #45 kdy: 05. 06. 2011, 18:26:40 »
Tvrdit totiž, že rozmazanost obrazu LCD nikterak nesouvisí s dobou odezvy ale, že je způsobené vyšším snímkovým kmitočtem, to je do nebe volající nesmysl.
Přečtětě si to pořádně! Tvrdím naopak že vyšším snímkovým kmitočtem se problém odstraní.
Tak jsem to nenapsal, to že si přečtete jen půlku věty není moje chyba.
Vtip je právě v tom, že tak jste to napsal. Moje citace uvádí po sobě jdoucí 2 věty, tedy žádná půlka. Běžně se řadí věty za sebou, podle logiky věci.
NE, z první věty jste odcitoval jen půlku!

Jestli tu ale někdo primitivně útočí, tak jsi to především Ty, a jestli tu někomu scházejí argumenty, tak to rozhodně nejsem já.
Opravdu nulová sebereflexe. Uvědomujete si že to píšete jako odpověď na příspěvek kde své názory podrobně vysvětluji? Prosímvás zkuste se nad sebou trochu zamyslet, ano?
« Poslední změna: 05. 06. 2011, 18:30:54 od Pavel-original »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #46 kdy: 05. 06. 2011, 18:49:17 »
Jen tak z legrace se podívejte dovnitř svého specializovaného satelitního přijímače, jaké obvody tam naleznete. Konkrétně uvnitř mého referenčního linuxového Kathreinu UFS-910 se vší slávou inzerovaného jako špičková německá kvalita "Made In Germany" je na vstupu...

...tuner LG - pěkná plechová krabička i s logem výrobce :-) Ani bych se nedivil, kdyby ta samá byla v televizích LG :-)
Ano, to už jsem tu psal. Tyhle věci se vyrábí v obrovských sériích a ostatní výrobci je pouze nakupují a montují do svých přístrojů. Představa, že si nějaká malinká firmička vyvíjí a vyrábí vlastní tunery je v dnešní době opravdu úsměvná. Jenže spousta lidí je přesvědčená, že když je to dražší, musí to nutně být i lepší.

Kdo se diva ve dne, preferuje syte, kontrastni barvy, Ma TV i na hrani her, nevadi mu jednolite oblicene, nebo ten tam ten rozdil proste nevidi, at jde do LCD.
Nechápu proč jste posedlý představou, že LCD mají nadměrně kontrastní barvy. Jestli jste si LCD nějak rozladil a nedokážete to vrátit zpátky, tak určitě najdete v menu možnost obnovit tovární nastavení.

V požadované cenové relaci si zákazník může koupit cokoliv, ale lepšího výsledku a vyšší kvality dosáhne s PDP a samostatným sat. přijímačem!
Hloupost, už jen z toho důvodu, že v samostatném přijímači musí být některé věci dvakrát. (HD MPEG4 dekodér určitě není zadarmo) A o kvalitu obrazu u satelitního přijímače vůbec nejde, ta je u všech přijímačů stejná.
« Poslední změna: 05. 06. 2011, 18:51:35 od Pavel-original »


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #47 kdy: 05. 06. 2011, 21:21:36 »
Já to pochopil, a říkám vám že je to nesmysl. Plazma sama o sobě je jen zobrazovač, který zobrazí to, co mu pošle elekronika přístroje.  Kžádným dalším korekcím tam nedochází.
Nepochopil. To groooo je prave v tom cemu rikate zobrazovac. To je jako byste tvrdil, ze jeden malir nakresli jeden obraz vodovkma, druhy temperkama a oba obrazy budou vlastne stejne, protoze je kreslil jeden malir.

Dál ten váš popis Hz u LCD citovat nebudu, ale je naprosto zcestný, ta frekvence udává, kolik různých obrázků za sekundu je LCD schopné zobrazit. Na tuto snímkovou frekvenci přepočítává obraz elektronika v přístroji.
Vzdyt to vlastne sam rikate, jen o tom asi nevite :) Ti hodní profesori na zkousce by vam to mozna uznali, i kdyz nejspis nevite v cem mate pravdu... Tak jeste jednou prenesene a zjednodusene: co 4 dny mi chodi postak s dopisy. Ja je vzdy na druhy den preposilam dal. Ja ale muzu dopisy preposilat ne co kazdy 4. den, ale co kazdy druhy den. Inu, aby muj adresat nemusel cekat tak dlouho a pak narocne psychicky zpracovavat cely novy dopis, na zaklade predchozich dopisu odhadnu co by mi mohlo prijit v tom nasledujicim a preposlu mu muj odhad drive, aby se na skutecny dopis pripravil.
Ja vim, ze papirech k televizi je to zahlazeno do chytlaveho nazvu a kecu o kolo a na prodejne vam proste reknou ze televize je rychlejsi a obraz lepsi. No tak to vlastne mluvi o tomto. Preberte si sam jestli to stoji za to.

a pak si stěžovali na neostrý obraz...
Tohle ale bylo osklive a trochu detinske.... Mimochodem vite, ze neco podobneho treba Philips zkousel uz i u CRT, zduvodu vyhlazeni obrazu? Mel jste videt ty diskuse, kdyz si lidi koupili vyssi model o 5 tis drazsi kvuli teto technologii a pak to vypinali :)


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #48 kdy: 05. 06. 2011, 22:17:15 »
Ceco: Ale pochopil. Plazma, tedy pokud myslíte samotný zobrazovač, žádné "korekce" neprovádí. Pokud korekce neudělá elektronika, tak tam žádné nebudou!

Jste hloupý a drzý. 100Hz LCD zobrazí sto snímků za sekundu, které dopočítává z původních 50 nebo 25 fps. (To je taky důvod proč mizí trhavý efekt způsobení nízkými fps u filmů.) Nějaké bláboly o přeposílání dopisů s tím nijak nesouvisí, pletete si to s dobou odezvy, která se udává v ms, která s tím ale nemá nic společného, je to jiný údaj. (a ještě i to popisujete blbě, nikdo tam nic nehádá)

Jediné v čem máte pravdu, že se podobná technologie objevovala i u dražších 100Hz CRT.
« Poslední změna: 05. 06. 2011, 22:26:04 od Pavel-original »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #49 kdy: 05. 06. 2011, 23:56:54 »
Tak jsem to nenapsal, to že si přečtete jen půlku věty není moje chyba.
Vtip je právě v tom, že tak jste to napsal. Moje citace uvádí po sobě jdoucí 2 věty, tedy žádná půlka. Běžně se řadí věty za sebou, podle logiky věci.
NE, z první věty jste odcitoval jen půlku!
Když budeme úplně přesní, tak opět nemáte pravdu. Na počátku totiž nebyla jedna věta, ale jedno souvětí a věta = "Běžného diváka zajímá jen to, aby mu to naladilo všechny dostupné kanály a mohl si vybrat pár oblíbených na jednočíselné pozice. Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.". Druhá půlka souvětí byla uvedena celá, čili žádná půlka věty. Možná se cítíte pevný v kramflecích v otázce zobrazovačů, ale do pravidel češtiny raději nezabředávejte. ;)

Ono souvětí by nezměnilo význam, ani kdyby se rozpitvalo na dvě samostatné věty = "Běžného diváka zajímá jen to, aby mu to naladilo všechny dostupné kanály." a "Běžného diváka zajímá jen to, aby si mohl vybrat pár oblíbených kanálů na jednočíselné pozice." plus "Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.". Co ho nezajímá a co pro běžného diváka je jen zbytečná komplikace, to jste tím, podle pravidel češtiny, jednoznačně definoval.

Ale já jsem ochoten s touto zbytečnou přestřelkou skoncovat a již na další výmluvy nebudu nereagovat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #50 kdy: 06. 06. 2011, 00:16:06 »
Pamětník: To je snad jen hloupá provokace. Když napíšu "A a B, všechno ostatní je jen zbytečná komplikace", tak je snad jasné, že nemůžete vyjmout jen A nebo jen B bez toho, aby se změnil význam věty. Matematika vám asi moc nešla, že?


carlos atneme

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #51 kdy: 06. 06. 2011, 11:27:31 »
Ahoj Všem, chtěl bych Vám jak zastáncům LCD tak i Plasma fandům poděkovat za příspěvky. Prosím nehádejte se  :D.

Prosím Vás, shrnu co bych od nové telky popřípadě od tuneru vyžadoval. Můžete poradit zda je dnes vůbec možné tyto požadavky splnit a doporučit ?

ŽIVOTNOST
Jedním z faktorů které mne zajímají je životnost zařízení. Bohužel, tento ukazatel dnes, v době spotřeby, nezapadá do koncepce výrobců a také, kdo dokáže odhadnout která z technologií NeoPlasma / LED TV vydrží při své kvalitě obrazu déle a hlavně kdo dokáže u nového produktu říct jak dlouho vydrží.. tady je to sázka do loterie.

OBLÍBENÉ KANÁLY
Setřídění kanálů do jednoho seznamu z více zdrojů je „MUST“, nejde mi tak o jednočíselný počet kanálů ale spíš o přepínání mezi zdroji a hledat kanály už mě nezajímá odkud obraz do TV „teče“.
Je to zřejmě z lenosti, většinou „skenuji“ kanály a koukám až na ten, který mně zaujme. Nechce se mi překlikávat mezi DVBT a DVBS.
Ideální kdyby byl jeden seznam vybraných oblíbených kanálů ze všech zdrojů, popřípadě využít společný EPG s možností nahrávání.
Pokud TV neumí skenování kanálů z více zdrojů a jedno EPG pro všechny zdroje, tak pak potřebuji externí krabičku, tuner DVBSII a DVBT v jednom s nahráváním který mi televizi automaticky zapne a pokud bude s linuxem nebo bez linuxu to mi z uživatelského hlediska je jedno.

Díky


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #52 kdy: 06. 06. 2011, 12:30:41 »
Dám tip mimo rozpočet, ale já (na místě tazatele) bych do toho šel. Už jsem se několikrát v životě přesvědčil, že dělat kompromisy se ve finále prodraží víc, než pořídit si to nejlepší, na co ještě dosáhnu...

Technisat HDTV 46
http://www.technisat.cz/index0661.html?nav=HDTV,cs,1267688379455-195

"Všechny programy lze smíchat do jednoho seznamu programů, nezávisle na zdroji signálu – satelit, kabel, DVB-T"

"aktualizační služba TechiMatic zajišťuje, že máte stále v televizním přijímači nainstalovanou nejnovější aktualizaci operačního softwaru"

http://hdmag.cz/clanek/technisat-hdtv-46-ocekavejte-neocekavane-profil
http://www.zoznam.sk/3668/technisat-hdtv-46-luxusni-lcd-televizor-s-vicenasobnym-tunerem-1/


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #53 kdy: 06. 06. 2011, 12:38:22 »
U TV s vestavěným satelitním tunerem by to tak mělo být, všechno dohromady bez přepínání. Pro jistotu se ale radši zeptejte u konkrétního vybraného typu.
fanda t.: Ta cena je naprosto přemrštěná, nevím proč radši nekoupit ten samsung za poloviční cenu, který má i lepší parametry. Navíc je to mimo rozpočet tazatele.
« Poslední změna: 06. 06. 2011, 12:44:02 od Pavel-original »


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #54 kdy: 06. 06. 2011, 15:34:38 »
Já nekoukám na papírové parametry, ale na obraz ;-) V Technisatu jsou UV2A obrazovky od Sharpu, což je v současnosti obrazová špička. Stejné používá Loewe nebo nejvyšší řady Toshiba.

Věřím tomu, že když panel v Japonsku sjede z výrobní linky, proměří se a podle jakosti se roztřídí, kam půjde. Technisat garantuje 100% funkčních pixelů.

Další rozdíl mezi komercí a high-end výrobci je v samotném návrhu a rozmístění obvodů. Je známá věc, že stejné součástky jinak rozmístěné se chovají různě. Obvody se mohou vzájemně ovlivňovat a rušit. Takže aby výrobce dosáhl maximum, musí např. lépe odfiltrovat napájecí obvody, provést odstínění citlivých součástek, zajistit lepší chlazení (má vliv na životnost), atd. To všechno stojí samozřejmě peníze. Rozdíl je ve finálním výrobním nastavení a seřízení. To udělá v kvalitě obrazu také hodně. Další plus je automatická aktualizace firmware bez nutnosti se o cokoliv starat...

A v neposlední řadě pečlivost výroby a výstupní kontrola je také jinde. Na Samsung jsem v tomto žádnou chválu neslyšel.

Mimo rozpočet to je, to nepopírám. Ale cena je přiměřená kvalitě. Existují i mnohem dražší kousky ;-)


carlos atneme

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #55 kdy: 06. 06. 2011, 15:45:16 »
Vypadá dobře,fakt pila, kluci co rádi plasmy nebudou souhlasit, ale vybavení je přesně co hledám, kdyby se tak cena pohybovala kolem 50k CZK tak se snad nechám zlomit...
 


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #56 kdy: 06. 06. 2011, 16:09:52 »
Citace
Další plus je automatická aktualizace firmware bez nutnosti se o cokoliv starat...
Trochu OT: Nedávno (v dubnu) jsem se díval na označení FW na mý TV LG a je tam aktualizace 3.2011!! takže asi fakt něco vysílají, a já jim vůbec nevěřil...


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #57 kdy: 06. 06. 2011, 19:57:24 »
Ceco: Ale pochopil. Plazma, tedy pokud myslíte samotný zobrazovač, žádné "korekce" neprovádí. Pokud korekce neudělá elektronika, tak tam žádné nebudou!

Jste hloupý a drzý. 100Hz LCD zobrazí sto snímků za sekundu, které dopočítává z původních 50 nebo 25 fps. (To je taky důvod proč mizí trhavý efekt způsobení nízkými fps u filmů.) Nějaké bláboly o přeposílání dopisů s tím nijak nesouvisí, pletete si to s dobou odezvy, která se udává v ms, která s tím ale nemá nic společného, je to jiný údaj. (a ještě i to popisujete blbě, nikdo tam nic nehádá)

Jediné v čem máte pravdu, že se podobná technologie objevovala i u dražších 100Hz CRT.

Diky za ohodnoceni, velice si ho cenim, s litosti vsak musim rici, ze kdybyste pochopil nemel byste takove odpovedi.  Navic kdybyste znal technologie hloubeji, nebylo by treba zadneho vysvetlovani vasi jedne obecne teorie, kterou melete porad dokola, aniz byste vedel, co je za ni. Nektere z presvedceni proste vyvest nezle, cili dalsi diskuse skutecne nema vyznam, protoze vse jiz bylo receno.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #58 kdy: 07. 06. 2011, 13:48:44 »
Carlos: Ten Samsung má taky to co chcete, a seženete ho za cenu která je ve vašem rozpočtu, podívejte se na to. Pokud projdete obchody, určitě najdete i některé další TV které splňují co chcete. To co fanda t. píše ignorujte, je to čisté voodoo, nějaké umístění součástek a pod. připomíná mi to bláboly audiofilů. Tyhle "hi-end" značky nedělají nic jiného, než že vytahují peníze z lidí, co věří že vyšší cena se automaticky rovná vyšší kvalitě. Vnitřnosti jsou většinou úplně stejné jako u běžného zboží.

ceco ceco: Já naprosto chápu, že to nechápete. Bohužel, pokud si myslíte, že 100Hz u LCD TV znamená cokoli jiného, než že TV přepočítává obraz z 50fps na 100fps, tak se mýlíte. To je vše co k tomu můžu napsat. Máte v tom naprostý zmatek a jste příliš arogantní na to, abyste si tu možnost připustil.
« Poslední změna: 07. 06. 2011, 13:50:17 od Pavel-original »


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #59 kdy: 07. 06. 2011, 18:09:51 »
Nepřeháníte to už trošku? Nedocházejí argumenty?

Citace
To co fanda t. píše ignorujte, je to čisté voodoo, nějaké umístění součástek a pod. připomíná mi to bláboly audiofilů. Tyhle "hi-end" značky nedělají nic jiného, než že vytahují peníze z lidí, co věří že vyšší cena se automaticky rovná vyšší kvalitě. Vnitřnosti jsou většinou úplně stejné jako u běžného zboží.

Tohle je totiž nádherný blábol, který jsem tady na fóru dlouho nečetl. Viděl jste někdy vnitřnosti levného AV receiveru a poté porovnání např. s topmodelem od Onkya? Jestli tvrdíte, že jsou stejné, pak jste asi slepý. Kvalitní audiotechnika se vyznačuje mimo jiné kvalitou zdroje a použitého trafa, a pak samozřejmě provedením koncového stupně včetně jeho chlazení. Jsou tam samozřejmě i mnohé jiné rozdíly, které už tak lehko vidět nejsou (zejména použité AD a DA převodníky (čipy), kvalita ostatních součástek a v neposlední řadě právě ono rozmístění určitých součástek).

Svého času například nejvyšší řada CD přehrávačů Sony ES používala dvě oddělená trafa, jedno pro digitální komponenty a druhé vyloženě pro analogové audio (výstup atd.).

Jinak k té TV od Loewe - nedávno jsem v pražském Basysu viděl dvě LCD od Loewe, byly to podobné modely, lišily se úhlopříčkou. Na jedné běžel Bluray, a obraz byl opravdu hezký, sice barvy na můj vkus moc pastelové, ale podání černé bylo kvalitní. Na druhé ale běžel SD obraz ČT 4, a takovou mazanici jsem dlouho neviděl. Zdrojem byl podle prodavače vestavěný DVB-T tuner té TV. Ta TV měla úhlopříčku kolem 50 palců, a musím říct, že na naší plazmě Pioneer je ten SD obraz o několik tříd lepší.
Nechci tím nijak hanit Loewe, ale jestli takhle běžně na jejich TV vypadá SD obraz, tak se to nedá.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz