Autor Téma: LED/PLASMA/LCD/OLED ?  (Přečteno 47001 krát)

carlos atneme

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 02. 06. 2011, 13:45:19 »
Vybiram LED TV nebo plasmu + satelit - rozpocet mam do 40 tisic, pozorovaci vzdalenost cca 3m-4m

chci od toho
- dobry obraz v HD
- moznost setrideni kanalu, tak abych nemusel prepinat mezi DVBT a DVBS zdroji (neco na zpusob navoleni oblibenych kanalu sloučených ze všech vsupů)
- nahrávání na HDD ideál s detekcí a vynechání reklam tak jako kdysi umělo Video
- jeden ovladač
- Nevim zda palsmu/LED/LCD nebo pockat na OLED ? TV.
- taky nevím který satelitní přijímač nebo zda stačí vestavěný od výrobce TV

Poradite?
« Poslední změna: 02. 06. 2011, 13:47:57 od carlos atneme »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Picka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2011, 15:02:55 »
Telku bych ti doporučil plasmu od Panasonica.Satelitní receiver bych koupil zvlášt.Na OLED nečekej,zatím tu v podstatě není a 40 000 by ti nestačilo určitě.


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2011, 18:20:55 »
1) TV plazmu a Panasonic
2) satelitny primac v kazdom pripade samostatny, v ziadnom pripade nie vstavany v TV

Co take chcete primat cez DVBT co nie je v DVBS? Poliakov, rakusanov?


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2011, 18:27:40 »
Některé Tvoje požadavky jsou nesplnitelné. Především podmínka jednoho ovladače pro TV i SAT je těžko splnitelná, stejně jako seřazení programů z různých zdrojů do jednoho seznamu. Vše ostatní je už ale hračka. Pokud Ti jde opravdu o kvalitní obraz, pak vybírej mezi PDP (plasma.) Není až tak moc důležité jestli vybereš HDfull nebo HDready. Za ty peníze si ale můžeš dovolit HDfull. Úhlopříčka min. 107cm, nejlépe však 127cm. Vybavenost televize není až tak podstatná. 2-3 HDMI konektory postačí. Možnost přímého připojení na internet nemusí být na závadu. Vše ostatní vyřeší kvalitní HD sat rec. Vybírat mezi HD sat přijímači už je trochu problém. Tisíc hlav, dva tisíce názorů. Za daných okolností by asi bylo vhodné uvažovat o dvoutunerovém přijímači. Tam už je výběr trochu užší, tak to bude možná jednodušší. Konkrétní návrh ale nemám. Snad poradí někdo z vlastní zkušenosti.


carlos atneme

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2011, 08:53:17 »
Díky za doporučení, přiznám se že jsem nečekal že nakonec budu volit plasmu. Předpokládám, že doporučíte neoPlasmu před plasmou.
Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2011, 10:50:26 »
Jen blázen nakupuje podle blábolů na fóru. Plasmy mají strašný obraz. Bílá není bílá, ale šedá. Používáním navíc dál svítivost rapidně klesá, viděl jsem po dvou letech vyšusované Pioneery Kuro s mapami na obrazovace. Nehledě na to, že Plas je VF rušička jako pra*e, kdo má rád doma záření, ať si ji pořídí...


carlos atneme

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2011, 10:56:51 »
další tvůj blábol? kolikátý v pořadí ?


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #7 kdy: 03. 06. 2011, 11:13:56 »
Mám oči. Ty si kup, co chceš. Každý svého štěstí strůjce.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #8 kdy: 03. 06. 2011, 11:33:04 »
Jen blázen by si koupil LCD mazaninu...
Loudness War zabijí hudbu!


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #9 kdy: 03. 06. 2011, 14:27:56 »
Svět je plný bláznů, proto se prodává 90% LCD mazanin a 10% brilantních plazem. No asi to zase taková mazanina nebude a ti blázni, co je kupují, se třeba nechtějí koukat na zašedlý blikající obraz, poslouchat noční zpěv tlumivek, teskné šumění ventilátorů a každé 4 roky kupovat novou TV. Ale třeba to bude jen pomateným ekologickým smýšlením, kdo ví...


Martin Picka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #10 kdy: 03. 06. 2011, 15:26:56 »
To by jsme tu také mohli rozebírat černou u LCD.To,že se prodává 90% LCD neznamená,že je kvalitnější.Ferrari je také kvalitní a také ten podíl na trhu asi nebude vysoký ne třeba vůči škodovce :).Panasonic plasma má normální bílou barvu.Jen k té úhlopříčce mám 107 cm,říkal jsem si jestli to není moc,dnes bych šel do větší.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #11 kdy: 03. 06. 2011, 16:07:31 »
To by jsme tu také mohli rozebírat černou u LCD.To,že se prodává 90% LCD neznamená,že je kvalitnější.Ferrari je také kvalitní a také ten podíl na trhu asi nebude vysoký ne třeba vůči škodovce :).Panasonic plasma má normální bílou barvu.Jen k té úhlopříčce mám 107 cm,říkal jsem si jestli to není moc,dnes bych šel do větší.
Přesně tak je to i u mne. 107 cm je málo...
Loudness War zabijí hudbu!


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #12 kdy: 03. 06. 2011, 17:04:13 »
To by jsme tu také mohli rozebírat černou u LCD.To,že se prodává 90% LCD neznamená,že je kvalitnější.Ferrari je také kvalitní a také ten podíl na trhu asi nebude vysoký ne třeba vůči škodovce :).Panasonic plasma má normální bílou barvu.Jen k té úhlopříčce mám 107 cm,říkal jsem si jestli to není moc,dnes bych šel do větší.

No, jen jestli to nebude tím, že ferrari je poněkud dražší, že? S černou ani s jinými barvami už LCD dávno nemají problém, rozhodně ne v cenové kategorii kterou hledá.


Dál nevím proč by měl být nesmysl satelitní a DVB-T programy v jednom seznamu. To ty TV se satelitním tunerem mají dva různé seznamy mezi kterými se musí přepínat, nebo co?

2) satelitny primac v kazdom pripade samostatny, v ziadnom pripade nie vstavany v TV
Proč?

Některé Tvoje požadavky jsou nesplnitelné. Především podmínka jednoho ovladače pro TV i SAT je těžko splnitelná, stejně jako seřazení programů z různých zdrojů do jednoho seznamu. Vše ostatní je už ale hračka. Pokud Ti jde opravdu o kvalitní obraz, pak vybírej mezi PDP (plasma.) Není až tak moc důležité jestli vybereš HDfull nebo HDready. Za ty peníze si ale můžeš dovolit HDfull. Úhlopříčka min. 107cm, nejlépe však 127cm. Vybavenost televize není až tak podstatná. 2-3 HDMI konektory postačí. Možnost přímého připojení na internet nemusí být na závadu. Vše ostatní vyřeší kvalitní HD sat rec. Vybírat mezi HD sat přijímači už je trochu problém. Tisíc hlav, dva tisíce názorů. Za daných okolností by asi bylo vhodné uvažovat o dvoutunerovém přijímači. Tam už je výběr trochu užší, tak to bude možná jednodušší. Konkrétní návrh ale nemám. Snad poradí někdo z vlastní zkušenosti.
Jeden nesmysl za druhým. Proč by byl jeden ovladač nereálný? Když si koupí TV se sat. tunerem, bude mít jeden ovladač. HDfull nic není, žádné takové označení neexistuje. Tvrdit dnes že jednoznačně plazma je taky nesmysl, LCD už problémy dávno nemají.
« Poslední změna: 03. 06. 2011, 17:37:11 od Pavel-original »


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #13 kdy: 03. 06. 2011, 17:35:51 »
Např nové samsungy (např SAMSUNG UE40D7000 a podobné) by měly mít všechno co požaduje, asi jen vystříhávání reklam asi mít nebudou.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #14 kdy: 03. 06. 2011, 18:15:58 »
V každém případě plazmu.

LCD má zejména nepřirozený obraz a barvy a často špatnou reprodukci SD signálu. Existují i slušné modely (Philips Ambilight apod.), ale stále je tam to zásadní omezení - tedy že LCD technologie nebyla vyvýjena pro použití v TV a pro rychle se pohybující obraz.

LED je jen LCD s LED podsvícením, což mírně zlepšuje podání černé a kontrast. Neduhy LCD technologie ale stále zůstávají, ač v omezené míře.

Bláboly o tom, že plazma je VF rušička - ano, částečně je, ale LCD také, ostatně jako všechny novější elektrospotřebiče (receivery, bluray přehrávače atd.). Stačí vzít měřicí přístroj který ukazuje i spektrum 0-100 MHz a jít s ním k TV popř. jinému přístroji. Bordel (šum, pískání) se z toho line ze všeho.

A naprostý nesmysl jsou pak ty fámy o Pioneeru, které tu někdo psal. Doma mám Pioneer starý 3,5 roku, lepší obraz jsem zatím na žádné TV neviděl. Jinde máme Pioneer starý 6 let, a obraz je stále kvalitní, o žádným mapách a vypálených plochách nemůže být řeč, a to je ta TV v provozu stále.

Že se prodává víc LCD je věc marketingu a nabídky. Většina TV jsou LCD, protože je na nich vyšší výdělek pro výrobce a je levnější je vyrobit. Navíc se povedl trik s "LED TV", protože si spousta lidí myslí, že to je ta převratná nová technologie o které někde četli, ovšem to je až OLED. Kdyby se "LED TV" prodávaly s označením "LCD TV s LED podsvícením", což je to správné označení, určitě by po nich lidé tak nešli.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz