Autor Téma: Dobré DX podmínky  (Přečteno 204068 krát)

Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #60 kdy: 04. 10. 2012, 19:37:45 »
Dnes ráno v Brně Líšni výborné podmínky ze směru JV-směr Blava na Maďarsko až do Chorvatska.Po dlouhé době mě hrál vysílač Papuk Kapovac.Dobře šly zde nerušené frekvence 94.9 s HRT1 a 97.7 s HRT3.
Na UHF na K35 program tv OBN z Chorvatska,zvuk stereo-viz obrázky.Omlouvám se za kvalitu fotky,spěchal jsem pak do práce ;)
OBN není z Chorvatska, ale z Bosny a Hercegoviny. V Chorvatsku je analog vypnut. Bohužel se mi nedaří zjistit, odkud může být vysílána na k35. Mám tu přehledy většiny balkánských tv, ale obávám se, že televizi OBN pouze přejímají jiné stanice a vlastní vysílače nemá. Ještě popátrám...

Díky, taky jsem to hledal, ale zatím nenašel.Ano přepsal jsem se, znám OBN ze satelitu, tam je volně.
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #61 kdy: 04. 10. 2012, 19:51:16 »
Dnes ráno v Brně Líšni výborné podmínky ze směru JV-směr Blava na Maďarsko až do Chorvatska.Po dlouhé době mě hrál vysílač Papuk Kapovac.Dobře šly zde nerušené frekvence 94.9 s HRT1 a 97.7 s HRT3.
Na UHF na K35 program tv OBN z Chorvatska,zvuk stereo-viz obrázky.Omlouvám se za kvalitu fotky,spěchal jsem pak do práce ;)
OBN není z Chorvatska, ale z Bosny a Hercegoviny. V Chorvatsku je analog vypnut. Bohužel se mi nedaří zjistit, odkud může být vysílána na k35. Mám tu přehledy většiny balkánských tv, ale obávám se, že televizi OBN pouze přejímají jiné stanice a vlastní vysílače nemá. Ještě popátrám...

Díky, taky jsem to hledal, ale zatím nenašel.Ano přepsal jsem se, znám OBN ze satelitu, tam je volně.
Tak jsem to našel! :-)
Je to vysílač Vlašić (kopec Paljenik, pohoří Vlašić). Je to prakticky nejvýše položený základní vysílač prakticky uprostřed BiH, jeden z mála, které nebyly zničeny v roce 1995. Loni skoro přesně před rokem jsme tam byli.
Můžete si udělat i terénní profil, tak jako i jiné základní bosenské vysílače jsem ho už dávno přidal do databáze na www.dvbtmap.eu

Můj odhad z Líšně... ?!



V databázi je chyba, nadmořská výška není 1800 ale 1950mnm, opravím to.

Mimochodem, asi před měsícem jsme nedaleko Uh.Hradiště z něho chytali na VHF III TV zvuk, obraz nešel. Ale takovýto úlovek na UHF je samozřejmě uplně jiná liga :-) Gratulace!

přikládám fotky z loňska

« Poslední změna: 04. 10. 2012, 20:16:07 od David Kříž »


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #62 kdy: 04. 10. 2012, 20:56:17 »
Díky za dokonalé doplnění! ;)Mám to vzdušnou čarou 552.2km.Budu si ho teď víc hlídat,na K35 analog totiž jedou taky Maďaři.Pěkné podzimní úlovky!
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Jaroslav Zaprel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #63 kdy: 14. 10. 2012, 14:49:03 »
552 km je pekný výsledok, ale 5380 km je ešte trošku lepší. Včera sa totiž podarilo jednému DX maniakovi z Madarska zachytiť vysielač z Kene- KBC 1 TV -mesto Timboroa , k E2. Je to v doterajšej historie dx úlovkov v Madarsku zatial najväčší úlovok.
Link: - http://www.kocsis-ferenc.hu/tvdx-klub/viewtopic.php?f=5&t=15&start=330



David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #64 kdy: 14. 10. 2012, 15:29:30 »
552 km je pekný výsledok, ale 5380 km je ešte trošku lepší. Včera sa totiž podarilo jednému DX maniakovi z Madarska zachytiť vysielač z Kene- KBC 1 TV -mesto Timboroa , k E2. Je to v doterajšej historie dx úlovkov v Madarsku zatial najväčší úlovok.
Link: - http://www.kocsis-ferenc.hu/tvdx-klub/viewtopic.php?f=5&t=15&start=330
to už je ale trošičku jiným typem šíření ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Zaprel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobré DX podmínky
« Odpověď #65 kdy: 14. 10. 2012, 15:37:08 »
Samozrejme. Dal som to sem len ako zaujímavosť...