Autor Téma: Dobré DX podmínky  (Přečteno 204067 krát)

Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobré DX podmínky
« kdy: 20. 05. 2011, 19:19:42 »
Pánové, teď jsou velmi zajímavé podmínky na DX TV. Před chvílí jsem jen tak přepnul na analogovou TV a hned jsem objevil něco zajímavého. Na K44 jsem zachytil ČT1 z Bruntálu (130km,6.8W!+anténa namířená jinam o 90 stupňů.) míchanou s Markízou 145km (Kamzík) (naštěstí zvuk ČT/DK A MARKÍZA/BG)...Podmínky vydrží celkem dobré alespoň přes víkend...tak se pochlubte ;) snad se podaří nějaký digi
« Poslední změna: 20. 05. 2011, 19:30:48 od Ma Te S »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2011, 21:19:46 »
Já jsem naopak poprvé za 4 roky, co přijímám DVB-T, zaznamenal výpadek signálu  :D (jen několikaminutový, přesto mě to překvapilo)


Hori97

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2011, 21:25:43 »
U mě se přijem také spíše zhoršil
DVB-S/S2: 13E, 19.2E, 23.5E, 28,2E
DVB-T/T2: Multiplexy 1,2,3,4 + PS 12,13
                  Regionální sítě  4,7,8,12
DAB+ : ČRa (10D), Teleko (11A), ČRo (12C)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #3 kdy: 20. 05. 2011, 22:08:40 »
Pánové, ode mě asi jen tolik: http://vimeo.com/24024760. 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #4 kdy: 21. 05. 2011, 07:09:41 »
Citace
Já jsem naopak poprvé za 4 roky, co přijímám DVB-T, zaznamenal výpadek signálu

Tak to mě se vylepšíl jak analog i digitál. U digitálu mám běžně sílu 90%/100% a teď jsem měl 95%/100% - samozřejmě to nemá žádný vliv, na naší TV se dá sledovat i s intenzitou signálu 15% když kvalita je 100%

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #5 kdy: 21. 05. 2011, 15:56:50 »
V Brně na všech pásmech zatím normál.Uvidíme po večerech...
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #6 kdy: 21. 05. 2011, 16:34:35 »
Včera to šlo nejlíp v 18 hodin...


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2011, 11:09:04 »
Navazuji na příspěvek v Aktualitách Čestmíra Poláka.I v Brně se to hýbe oproti předchozím dnům, kdy byl stav beze změn.Já dobré podmínky pozoruji na Maďarsku-zejména analog ze vzdálenějšího vysílače-Kabhegy(250km).Sopron jede v běžné síle.Lépe naběhl i Györ.Na Fm vše nepatrně lepší, 98.3 se s Vídní opět míchá Tunis Zitouna fm, nic nového, psal jsem již před pár dny.Platí pro Brno-Líšeň(na kopci) ;)Tak si to užijte :)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2011, 11:51:29 »
Abych ještě trochu Aktualitu doplnil. Jedná se o zachycení vysílače Jauerling z Prahy a chodí K21 (474Mhz) a K31 (554Mhz). Již to ale slábne. Doufejme, že to nejsou letošní poslední DX podmínky a že se nám to bude při tak bláznivém počasí ještě opakovat.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #9 kdy: 07. 07. 2011, 13:33:07 »
Teď byla asi hodinu silná Es vrstva. Nejaktivnější frekvence:88.9 - španělové= (3 rádia + na minutu ruština) 94.6 - španělové (STEREO) a italové = úniky. Už to končí... Každý týden se zhtuba opakuje sporadická vrstva, snad bude horko ať je to ještě lepší :)
« Poslední změna: 07. 07. 2011, 13:35:21 od Ma Te S »


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #11 kdy: 07. 07. 2011, 15:17:06 »
Potvrzuji pravé žně pro DXery.Právě jsem se vrátil z chaty (Benešovsko), včera večer a dnes ráno opravdu skvělý příjem: vše v místní kvalitě MUXY z Bavorska - MUX ARD na kanále E7-chodí i za běžných podmínek, MUX ZDF kanál 33(i přes to,že se mi v lokalitě "pere"Bukovka s Javořicí) , MUX BR na kanále 28-chodí i za běžných podmínek(vše z vysílače Hoher Bogen a vše bez sebemenšího výpadku)vertikálně, dokonce  i kanál 23 MUX ZDF a kanál 28 MUX BR z vysílače Amberg, horizontálně. MUXY z Rakouska: kanál 31 z Weitry MUX A(tu mám 124km, Jauerling mám 165km,ten šel také ale slaběji) a kanál 21 z Jauerlingu,MUX B. Po vypnutí Ještědu se rapidně zlepšila kvalita a stabilita právě MUXu A(už se "nemohu dočkat" až na tomhle volném kanále spustí MUX3 na Ještědu, to budu opravdu radostí bez sebe). Abych nezapomněl-set top box identifikoval i kanál 37(MUX B z Linze-Lichtenbergu) a kanál 24 (MUX A z Vídně) nicméně se nepodařilo jej načíst.Set top box: Schwaiger T-710 a Topfield TF4000T, antény : na kanál E7 14ti prvek z Chlumce, na horizontál i vertikál Kathrein AOS32


Lukáš Polák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #12 kdy: 07. 07. 2011, 16:03:40 »
Pánové, tak teď trošku lituju toho, že jsem v Jižním Tyrolsku a ne u svého Sencoru v Praze. Ne, samozřejmě si dělám legraci. :) Každopádně už se těším, až dorazím do Prahy a zjistím, co se objevilo na uvolněných UHF kanálech. Pokud šéfredaktor svolí, dal bych to i jako jeden z článků na DZ. Myslím, že by to mohlo být zajímavé i pro ostatní.


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #13 kdy: 07. 07. 2011, 18:21:16 »
Včera odpoledne se udělaly ideální podmínky pro DXing, tentokrát začaly chodit v pásmu VKV (FM 87.5-108.0) vzdálené rozhlasové stanice zejména z arabského světa. Některé signály byly tak silné, že vymazaly regionální silné vysílače a hrály čistě dlouhé minuty, poté signál kolísal, někdy se až vytratil.

Těchto stanic jsem napočítal více 15, bohužel identifikovat tyto stanice nebylo zrovna lehké. Arabština není moje hobby. Jedna stanice, která se identifikovala pomocí RDS byla marocká rozhlasová stanice Medina FM.

Vysílač této stanice je vzdálený od Plzně 2 085 km a signál se šíří na kmitočtu 87.8 MHz o výkonu 1KW! Několik dalších stanic jako Al Akbar Radio budu muset ještě dohledat, bohužel bez RDS identifikace.

Z předchozích let mám úlovky z Ruska, Řecka, aj.


Foto viz odkaz: Dnes po poledni se opět udělaly ideální podmínky pro DXing, tentokrát začaly chodit v pásmu VKV (FM 87.5-108.0) vzdálené rozhlasové stanice zejména z arabského světa. Některé signály byly tak silné, že vymazaly regionální silné vysílače a hrály čistě dlouhé minuty, poté signál kolísal, někdy se až vytratil.

Těchto stanic jsem napočítal více 15, bohužel identifikovat tyto stanice nebylo zrovna lehké. Arabština není moje hobby. Jedna stanice, která se identifikovala pomocí RDS byla marocká rozhlasová stanice Medina FM.

Vysílač této stanice je vzdálený od Plzně 2 085 km a signál se šíří na kmitočtu 87.8 MHz o výkonu 1KW! Několik dalších stanic jako Al Akbar Radio budu muset ještě dohledat, bohužel bez RDS identifikace.

Z předchozích let mám úlovky z Ruska, Řecka, aj.



tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re: Dobré DX podmínky
« Odpověď #14 kdy: 07. 07. 2011, 20:50:33 »
Tak se dívám, že ES vrstva pěkně ovlivňuje dosah stanic a mne se válí anténa na zemi :D Dělal jsem druhou HB9CV a upravoval stožár, ovšem před pár hodinami už antény přistály na svém místě. Momentálně pozoruji spíše tropo, hrajou totíž vysílače ze severozápadu(asi 5 stanic) vzdálené kolem 350km i s RDS s občasnými výpadky. Mapy s troposferickou předpovědí vypadají taky dost nadějně, no uvidíme co z toho bude :)