Autor Téma: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)  (Přečteno 27551 krát)

Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« kdy: 15. 05. 2011, 19:01:19 »
Ahoj (Dobrý den)

Dnes jsem se rozhodl že realizuji přechod z Analogového příjmu na Digitální ale nejsem moc v tom zběhlý už mám nějakou práci za sebou s instalací antény, rozbočovače a settopboxu u kamaráda ale to je v paneláku a já bydlím na rodinném domě.

Bydlím na Šumbarku kousek od Havířova pokud to nikomu nic neříká tak je to kousek od Ostravy (Předpokládám příjem z Vysílača Hladnov , Hoštálkovice, Lysá hora možná i polskou a slovenskou stranu pokud by bylo možno)

V rodiném domě bych chtěl udělat 5 účastnických zásuvek (obsahuje TV, Radio , Sat)

Zatím máme pouze 3 TV ale planuji dokoupit TV kartu do PC takže at potom mám ještě rezervu.

Určitě bude potřeba 2x antény , kabel 75 ohmů, rozbočovač , slučovač, asi zesilovač a účastnické zásuvky + nějaké set top boxy
 
Vybral jsem toto zboží : (Je to jednom návrh jak si to představuji ale zesilovač nevím :( )
Anténní rozbočovač :  FV6  http://shop.atoselektro.cz/antenni-rozbocovac-fv6_d2245.html
Kabel koaxiální : http://shop.atoselektro.cz/kabel-koaxialni-rg6u-opensat-baleni-100m-_d1655.html Asi 100m vždy se bude hodit
2X Anténa : Nevím jestli je zrovna vhodná http://shop.atoselektro.cz/antena-emme-esse-45-sg-dvbt_d5297.html
Slučovač : http://shop.atoselektro.cz/sat-tv-slucovac-blueline-gc03-01_d5970.html
5X Účastnické zásuvky : http://shop.atoselektro.cz/zasuvka-satelitni-fd6i-set-koncova_d2133.html

   
« Poslední změna: 15. 05. 2011, 19:02:58 od Petr Xeflex »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2011, 19:41:37 »
Je potřeba si uvědomit, že bez proměření tv signálů v daném místě, jsou "jakékoliv projekční úvahy" bezpředmětné! A nakupování, je jen vyhazování peněz. Pozvi si renomovanou firmu, to bude to jediné a nejlepší, co ti můžu (a nejen já) v dané chvíli poradit.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2011, 19:54:35 »
Záleží na mnoha dalších drobnostech. Uvádíš příjem ze dvou antén, ale nemáš vyřešené jejich slučování. Stejně tak není zřejmé zda SAT bude do všech zásuvek nebo jen do jedné, pak je nutné vědět, jestli bude SAT z jedné, dvou nebo tří družic, případně motor a pod. Pokud tedy chceš znát nějaký názor, pak je nutné tohle všechno sdělit.


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2011, 20:12:21 »
Aha na to jsem zapoměl takže jestli byste mi mohly doporučit od firmy Atos nějaký Slučovač na dvě DVB-T antény ? Sat bude z jedné družice (možná do budoucna dvě družice rozšíření by byl problém ? ) a do všech zásuvek at to už je všude. 

Edit : Technika si volat moc nechci a motor u satelitu nepotřebuji a ani nebude.   
« Poslední změna: 15. 05. 2011, 20:14:24 od Petr Xeflex »


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2011, 20:22:00 »
OMg.... :o :o :o jinej komentář netřeba....apropo.pokud budeš chtít operaci ve špitále,tak skočíš za doktorem ať tě to naučí??? to co píšeš-"technika si volat nechci" .... nemám slov...a jestli nepochopíš pointu mého sdělení,bůh s tebou :)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2011, 20:23:23 »
Smůlu máte v tom, že slučování TV antén nelze dělat jako spojování okapových rour. Sice nerad, ale pokud neukecáte nějakého ochotného skutečného a znalého amatérského technika s potřebným přístrojovým vybavením, Vám moc nadějí v nalezení východiska na tomto webu, nedávám.

Ale, abyste neřekl, přikládám jednu jednoduchou ilustraci. Přesná specifikace antén, slučovačů a zesilovačů z ní ale nevyplývá.....bohužel. ::)
« Poslední změna: 15. 05. 2011, 20:34:49 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2011, 20:25:07 »
Kdybych si chtěl hned volat technika tak to ani sem nepíši. A nějaké zkušenosti mám s Analogem jsem přišel do stiku v práci takže ....


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2011, 20:25:58 »
A kdybych tedy použil pouze jednu anténu DVB-T a ten satelit pak by byl postup a rady jaké ?

Tak hledám nějaké domovní rozvaděče a tady jsem našel něco není tam toho moc a je to asi přesně to co hledám :) http://www.jiklservice.cz/spolecna-televizni-antena.php
« Poslední změna: 15. 05. 2011, 20:33:09 od Petr Xeflex »


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #8 kdy: 15. 05. 2011, 20:39:33 »
Ach jo... ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2011, 20:41:06 »
předem ztracený případ...
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2011, 20:42:37 »
Komu není rady, tomu není.....


Petr Xeflex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2011, 20:47:47 »
Myslel jsem že mi tu někdo poradí ale nevadí zajdu jinde.

Ještě jsem se chtěl zeptat může délka kabelu (20m) a špatné Ohmy (50) způsobyt nenalazaní na vzdáleném set top boxu kánal 63 (Ocko, MetropolTV, NovaHD, CTHD ) na tom blíže asi 3m od antény vše jede nádherně ale na tom dále ne. Jaké jsou rady (Ale rady ne zavolej technika ) 


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2011, 20:52:15 »
Ten koaxiál je výborná náhrada prádelní šňůry ;D jinak komu není rady, tomu není pomoci :'(


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #13 kdy: 15. 05. 2011, 21:05:43 »
Myslel jsem že mi tu někdo poradí ale nevadí zajdu jinde.

Ještě jsem se chtěl zeptat může délka kabelu (20m) a špatné Ohmy (50) způsobyt nenalazaní na vzdáleném set top boxu kánal 63 (Ocko, MetropolTV, NovaHD, CTHD ) na tom blíže asi 3m od antény vše jede nádherně ale na tom dále ne. Jaké jsou rady (Ale rady ne zavolej technika )
Jako legrace nic moc. Jako realita, děs. Asi bys neměl vrtat do věcí, kterým opravdu vůbec nerozumíš. 20m RG58 na 800MHz při PSV 1,5. To nemá smysl komentovat.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #14 kdy: 15. 05. 2011, 21:14:01 »
Myslel jsem že mi tu někdo poradí ale nevadí zajdu jinde.

Ještě jsem se chtěl zeptat může délka kabelu (20m) a špatné Ohmy (50) způsobyt nenalazaní na vzdáleném set top boxu kánal 63 (Ocko, MetropolTV, NovaHD, CTHD ) na tom blíže asi 3m od antény vše jede nádherně ale na tom dále ne. Jaké jsou rady (Ale rady ne zavolej technika )
tys natáhl DVB-T na RG58 ??!!??!! :-D :-D :-D

zavolej anténáře! (nenapsal jsem technika :-D) ale hned!
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...