Autor Téma: TVP z 62k  (Přečteno 4341 krát)

spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TVP z 62k
« kdy: 13. 05. 2011, 15:03:38 »
Vážení asi jsem něco přehlíd,na anténu v Havířově natočenou na Ostravu /sz ?/jsem zachytil vysilání na 62k TVP,nevíte prosím o který vysilač jde-děkuji./obraz nejde-v TV mám jen mpeg2/
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2011, 16:51:34 »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: TVP z 62k
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2011, 17:56:29 »
K čemu? Vždyť vzdálenost mezi místem příjmu a TX Skrzyczne je cca. 50km a tento vysílač se běžně přijímá v blízkém i dalekém oklolí Ostravy...


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2011, 18:48:12 »
Úspěšný příjem TVP multiplexu K62 je také dán absencí "debilního" kmitočtového návrhu obsazení sousedních kanálů místními vysílači (K63-Mux 4 je totiž mnohde ještě slabší než Mux TVP), dostatečným výkonem na K62 a také velmi kvalitním polským vysílačem a kodérem, kde jeho primární chybovost je o řád lepší než u našich vysílačů.

Navíc Poláci netrpí českou fantasmagorií a nevytváří nesmyslné SFN s vysílači 6km od sebe...že


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2011, 19:14:25 »
Já gratuluji k faktu, že spyko chytá Poláky. Doufejme, že se toho dočkáme i tady v Praze (za pár let).
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #5 kdy: 13. 05. 2011, 20:33:29 »
Vážení,asi to nebude tak jednoduché,Skrzyczne pochopitelně chytám,ale na anténu z jineho směru/jv-mrkněte na mapu/,proto jsem se tak radoval po spuštění velkého třesku,panelák je postaven jako přirozený rozdělovač,ale najednou včera tv oznámila nový příjem,podotýkám až včera,tzn.neměl by to být odraz/ani nemůže-postavení paneláků/,Čenstochova je na 39k-taky ne,na pol.forech je ticho-stejný směr je jedině OPOLE !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: TVP z 62k
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2011, 07:24:22 »
Úspěšný příjem TVP multiplexu K62 je také dán absencí "debilního" kmitočtového návrhu obsazení sousedních kanálů místními vysílači (K63-Mux 4 je totiž mnohde ještě slabší než Mux TVP), dostatečným výkonem na K62 a také velmi kvalitním polským vysílačem a kodérem, kde jeho primární chybovost je o řád lepší než u našich vysílačů.

Navíc Poláci netrpí českou fantasmagorií a nevytváří nesmyslné SFN s vysílači 6km od sebe...že

Poláci na mají pro K62 na Skrzyczném instalován TX NEC této řady:

http://www.nec.com/global/prod/nw/broadcast/pdf/7tv_transmitter/digital/DTU-52_series.pdf

Takže nepoužívají o nic kvalitnější TXy než jinde. Tyto v ysílače se v drtivé míře používají i na SK stanovištích a někde (byť velmi omezeně) i u nás.
Jeden kousek o výkonu 1kW PA byl instalován i na stanovišti OVA - Hošťálkovice v období od 02/2009 do 10/2009, kdy "provizorně" šířil  MPX1 na K54 do dočasného UHF AS se 14kW ERP.
SFN v ČR, to je už kapitola jiná!! ČRa měly "městskou TX síť" v Ostravě udělat po vzoru PHA a BRN, kdy by na Hladnově použilyV polarizaci, tak jako na Žižkově a Barvičce. Pak by to jakýs - takýs význam mělo.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2011, 09:30:32 »
Na nesmyslnost Hladnova ve stáv.konfiguraci jsem poukazoval od samého počátku.
Hošťálkovice byly od samého počátku koncipovány na co nejdokonalejší pokrytí celého Ostravska a svou vzdáleností přímo od samé Ostravy zajišťují kdekoliv v oblasti,kterou dnes pokrývá Hladnov zcela dostatečné pokrytí. Bohužel názory odborné veřejnosti nejsou absolutně brány v potaz a ČTÚ (v dojemné spolupráci s ČRa) si prostě dělá , co chce, zcela bez ohledu na daňové poplatníky.
Za této situace by bylo opravdu nejlepší Hladnov zcela vypnout (ušetřily by se nemalé prachy). Vertikální polarizace by nyní způsobila akorát tak zmatek a NIC BY NEŘEŠILA. Musím ale znovu zopakovat,že jestliže nekvalitní SFN K37/Mux2 bude pokračovat, bude nutno toto řešit ne zde na diskusích,ale na ČTÚ.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: TVP z 62k
« Odpověď #8 kdy: 14. 05. 2011, 09:57:25 »
Napiš, konkrétně, jak se "údajná" vada v SFN projevuje u tebe a můžu to přes kamaráda předat kompetentním lidem v  příslušných společnostech a úřadech. Vím, že několik lidí si na to stěžovalo, ale od čtvrtku, kdy ČRa provedly v SFN na K37 "jakousi úpravu v parametrech" (konkrétně u TX Hladnov) již je prý vše v pořádku.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #9 kdy: 14. 05. 2011, 15:49:30 »
Pánové,jak jste si všimli-ja nemám problém s polákama-chytám oba muxy v pohodě,ale objevil se mi mux3 z uplně jiného směru,navíc před 3dny/62k skrz.už jede víc jak měsíc/,problém hladnova se mě naštěstí netýká,neboť mám ideální postavení paneláku./odděluje hošťal.s hlad. od skrz/proto potřebuji zjistit co to je-odraz-nový vysilač,děkuji !!!/na pol.forech jsem nenašel nic/
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: TVP z 62k
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2011, 09:30:49 »
Odraz, co jiného! Nebo si myslíš, že PL strana kvůli tobě spustila nový TX v SFN se Skrzycznym?? Zanech bláhového snění a stůj pevně na zemi!


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: TVP z 62k
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2011, 11:50:54 »
Napiš, konkrétně, jak se "údajná" vada v SFN projevuje u tebe a můžu to přes kamaráda předat kompetentním lidem v  příslušných společnostech a úřadech. Vím, že několik lidí si na to stěžovalo, ale od čtvrtku, kdy ČRa provedly v SFN na K37 "jakousi úpravu v parametrech" (konkrétně u TX Hladnov) již je prý vše v pořádku.

No pokud to bylo tento čtvrtek 12.5., kdy došlo k úpravě na TX Hladnov,pak zatím beru info o chybě v SFN zatím zpět,jelikož od té doby jsem neměřil a momentálně nejsem na Ostravsku.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: TVP z 62k
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2011, 13:07:50 »
Ano, bylo to 12. května.