Autor Téma: Nejde naladit topfield tf7700hsci  (Přečteno 16877 krát)

Personal Computer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde naladit topfield tf7700hsci
« Odpověď #15 kdy: 06. 05. 2011, 13:06:35 »
Neodpověděl jste, kolik LNB máte.
V menu vyberete Instalace, pak Nastavení LNB a tam po vybrání satelitu (Skylink = Astra 3, 23,5E, jen Eurosport se vysílá na Astra 19,2E) nastavíte DiSEqC 1.1 na Neumožněno a DiSEqC 1.0 na 1z4 (další možné až 4z4). Dole na bargrafech by mělo být vidět, že máte signál. Pokud máte aspoň 2 LNB, nutno vyzkoušet, která hodnota DiSEqC jednotlivým LNB přísluší. Pokud máte jen jeden LNB, není tam DiSEqC přepínač a je jedno, jak DiSEqC 1.0 nastavíte (i Neumožněno).
Pokud na přijímaných satelitech v Nastavení LNB ukazuje bargraf dobrou úroveň signálu, přejdete na Vyhledání programů.
Zde volíte patřičný satelit a režim vyhledávání nastavit na Ručně - nabídne to výběr frekvence transpondéru a jeho dalších vlastností. Pokud v nabízené tabulce kmitočtů nenajdete potřebný, nutno se vrátit v menu na SAT/TP Editaci, Přidání nového TP a zde vložit patřičné údaje. Pak zpět k ladění, lze vybrat požadovanou frekvenci - měl by bargraf ukazovat, že něco přijímá (pokud je úroveň pod 40% či nulová, nemá smysl vyhledávání startovat), pokud ne, je možnost upravit i zde parametry TP (důležitý je i Pilot ON, Skylink to používá). Teprve pak pustit vyhledávání. Nalezené programy uložit.
Přejít na další TP (či družici), až naladíte vše potřebné.
Vřele doporučuji vyhledávat programy ručně po jednotlivých TP, není nic šílenějšího prohledávat celou družici a pak úmorně mazat programové kraviny (jsou jich stovky).
Příjemnou zábavu, příště určitě tovární nastavení nespustíte jen tak...
Mám tam zapojený 1 LNB (myslím in)..... zkoušel jsem včechny  způsoby DiSEqC 1.0 a 1.1 a  mám Úroveň na 99% a někdy tam mám 0 ale kvalita tam mám pokaždý 0..... tak právě nevím co s tím... zkoušel jsem to podle toho Vašeho návodu a nejde mi to naladit... když dám to ladění (manuální) tak mi to nic nenajde... protože tam mám pořád to kvalitu na nule... tak už vážně nevím co s tím.... :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re: Nejde naladit topfield tf7700hsci
« Odpověď #16 kdy: 06. 05. 2011, 15:17:14 »
Víte-li, kterou družici jste přijímal, tu vyberete při nastavování LNB, pokud máte vskutku jediný LNB, pak DiSEqC oboje Neumožněno. Bargraf v této položce menu pak musí ukazovat nejen sílu ale i kvalitu dostatečnou. Při vyhledávání programů je nutno vybrat ten správný = váš satelit a kmitočty transpondérů přidávat do jeho tabulky. V okamžiku ručního vyhledávání (opět na "vašem" satelitu), po zadání kmitočtu , neukazuje-li bargraf dostačující kvalitu, je nastaveno něco špatně v parametrech transpondéru a zde lze jeho nastavení měnit.
Pokud ani teď nevítězíte - opakuji doporučení - pozvěte si někoho znalého či servis...


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re: Nejde naladit topfield tf7700hsci
« Odpověď #17 kdy: 06. 05. 2011, 15:28:22 »
Ještě taková "prkotina" - když jste vyměnil kartu Cryptoworks za Irdeto, to jste udělal přesně co? Jaký máte CAM modul ? Ještě jinak - po výměně karty na Irdeto - najely vám české programy ? Nebo jste reset zvolil, aniž jste se dočkal českých obrázků ?
Ovšem bez jakékoliv karty lze vyhledávat i kódované programy, jen se pak nezobrazují.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nejde naladit topfield tf7700hsci
« Odpověď #18 kdy: 07. 05. 2011, 21:56:40 »
HM..kolik LNB-neboli těch příjmacích zařízení máte na parabole?? Ne kolik kabelů vám jde do přístroje,to je to co se tady snaží Zdenda poradit a zjistit. ;)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46