Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 624029 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #690 kdy: 27. 03. 2019, 22:10:23 »
LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ za 799,- ...Toto rádio je osazeno nejnovějším Frontier Silicon modulem VERONA 2 FS2445 s čipem KINO 4 FS1445.

ano tu už víme, rádia s barevným displejem jsou vybavena FS čipem Kino 4, předešlá s ČB displejem měla Kino 3

u přenosného Pure (Kino 4) jsem ověřil lepší citlivost proti Tesco (Kino 3)

u adaptéru Dual DAB 2A (Kino 3) byla citlivost srovnatelná se stolním Noxon (Kino 4), oba se vstupem pro externí anténu

takže mám plichtu v otázce Kino4 versus Kino3 nebo konkrétní konstrukce toho versus onoho :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #691 kdy: 27. 03. 2019, 22:36:57 »
Bohužel, typ čipu mě nic neříká. Už mám v týdenním sledu třetí DAB rádio a stále jsem nedosáhl kvality přijmu Tesco. Už mě v tom internetovém obchodě důvěrně znají. Naštěstí mají pochopení, ale už se mi nedostává času. Vzdávám to a letní sezonu přežiji ještě s Tescem. Snad na podzim se objeví nové typy s lepšími parametry.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #692 kdy: 27. 03. 2019, 23:40:03 »
Bohužel, typ čipu mě nic neříká. Už mám v týdenním sledu třetí DAB rádio a stále jsem nedosáhl kvality přijmu Tesco. Už mě v tom internetovém obchodě důvěrně znají. Naštěstí mají pochopení, ale už se mi nedostává času. Vzdávám to a letní sezonu přežiji ještě s Tescem. Snad na podzim se objeví nové typy s lepšími parametry.   
Za test toho Lidloveho kousku nic nedáš, při koupi z Lidl shopu máš času na vyzkoušení citlivosti habakuk a event. zpětné zaslání je zadáčo na účet příjemce...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #693 kdy: 28. 03. 2019, 10:52:57 »
To je pravda, nic za to nedám, jen čas. A toho mám proklatě málo. Nejsem v důchodě, ale v plném pracovním nasazení a už mě nebaví stále měnit a zkoušet přijímače. Řekl jsem si třikrát a dost.
Ten Lidl slíbil otestovat David a tomu bych věřil, takže to nemusím absolvovat sám.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #694 kdy: 28. 03. 2019, 13:11:42 »
To je pravda, nic za to nedám, jen čas. A toho mám proklatě málo. Nejsem v důchodě, ale v plném pracovním nasazení a už mě nebaví stále měnit a zkoušet přijímače. Řekl jsem si třikrát a dost.
Ten Lidl slíbil otestovat David a tomu bych věřil, takže to nemusím absolvovat sám.
si pockas, do vikendu urcite... su total casove v píííp. Konec fin.year. Jedine co ti sem dam jsou kapsy :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #695 kdy: 28. 03. 2019, 16:20:49 »
S tím Lidlem nespěchám. Do konce týdne finalizuji jeden velký projekt a pak si zajedu na hory, rozloučit se s lyžařskou sezónou.
A taky vrátím ten TON3. Velikostí ucházející, zvuk slušně plný, display čitelný na slunci, FM citlivější než Tesco, bohužel nemá ruční ladění a automat na Hraničkách najde jenom Hády. Zase nic pro mě.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #696 kdy: 30. 03. 2019, 19:54:39 »
LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ za 799,- ...Toto rádio je osazeno nejnovějším Frontier Silicon modulem VERONA 2 FS2445 s čipem KINO 4 FS1445.

ano tu už víme, rádia s barevným displejem jsou vybavena FS čipem Kino 4, předešlá s ČB displejem měla Kino 3

u přenosného Pure (Kino 4) jsem ověřil lepší citlivost proti Tesco (Kino 3)

u adaptéru Dual DAB 2A (Kino 3) byla citlivost srovnatelná se stolním Noxon (Kino 4), oba se vstupem pro externí anténu

takže mám plichtu v otázce Kino4 versus Kino3 nebo konkrétní konstrukce toho versus onoho :)
Jo, v tom novém přenosném LIDLu je KINO4 :)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #697 kdy: 30. 03. 2019, 20:59:24 »
bylo mi divné, že britská firma Frontier Silicon dala název svému čipu KINO a tak jsem se zeptal jednoho anglána co mu říká slovo KINO, řekl že neví, že mu to zní jako něco německy, až tak dalece od pravdy nebyl; ale brouzdaje webem lze naznat, že původ slova KINO je složitější, nemluvě o tom, že jako spousta jiných slov, pochází ze staré dobré řečtiny.

David začal kuchat lahůdku z Lidlu a Omar se již těší na výsledky chuťových vjemů :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #698 kdy: 30. 03. 2019, 22:12:31 »
Se mnou teď nepočítejte, jsem pod vlivem Pradědu.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #699 kdy: 31. 03. 2019, 22:00:28 »
LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ za 799,- ...Toto rádio je osazeno nejnovějším Frontier Silicon modulem VERONA 2 FS2445 s čipem KINO 4 FS1445.

ano tu už víme, rádia s barevným displejem jsou vybavena FS čipem Kino 4, předešlá s ČB displejem měla Kino 3

u přenosného Pure (Kino 4) jsem ověřil lepší citlivost proti Tesco (Kino 3)

u adaptéru Dual DAB 2A (Kino 3) byla citlivost srovnatelná se stolním Noxon (Kino 4), oba se vstupem pro externí anténu

takže mám plichtu v otázce Kino4 versus Kino3 nebo konkrétní konstrukce toho versus onoho :)
Jo, v tom novém přenosném LIDLu je KINO4 :)

Můj Technisat má taky KINO4


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #700 kdy: 31. 03. 2019, 23:48:38 »
jsem si včera hrál... :) a musím říct, vítězně z toho vyšel LIDL. Jako jediný dokázal načíst maďary při skákání nula až dvě tři kostičky, hluboce pod bodem zlomu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #701 kdy: 14. 04. 2019, 11:12:27 »
Přestože mám v autě zabudované integrované autorádio, se kterým jsem celkem spokojen, na testy a příjem DAB+ není vybaveno. Dodatečné tunery pro DAB+, které by se mi líbily, se mi za 6 a více tisíc zdají ještě příliš drahé. Tak jsem hledal něco levnějšího a výběr skončil u Sencor SCT 6011DBMR za necelých 15 stovek. Přikoupil jsem i nalepovací anténu se zesilovačem za 4 stovky. První testy proběhly doma za oknem, s externím zdrojem napájení. Automatický sken DABu nalezl celkem standardních 40 stanic. Celý popis technických parametrů si zájemci jistě najdou na webu. U prodejců nebývá uvedeno příslušenství, které je v mém případě s povděkem kvitováno. Dálkové ovládání je pro mé silnější prsty totiž příhodnější, než malá ovládací tlačítka přímo na panelu rádia. Také to může zjednodušit hledání vhodného místa pro montáž dalšího rádia v autě. Jen bude nutné zjistit, jak správně otevřít tapecírunk pravého předního sloupku, aby byla nalepovací anténa umístěna správně a "hezky".

Anténa, provizorně přilepená na okně, není v denním světle téměř vidět, tak připojuji i noční snímek.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #702 kdy: 14. 04. 2019, 15:21:38 »
Automatický sken DABu nalezl celkem standardních 40 stanic.
A kolik se jich uložilo do seznamu stanic?
Proč se ptám, viz tento a dva další příspěvky:
https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=5517.msg89576#msg89576
Viz druhý list mé tabulky, podle názvu, který s abecedním seznamem svých stanic snadno porovnáš a zjistíš, která z nich případně chybí.
« Poslední změna: 14. 04. 2019, 15:34:25 od jis »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #703 kdy: 14. 04. 2019, 16:26:03 »
Ke každé stanici lze zobrazit v Info mimo jiné provozovatele a kmitočet. Zaznamenávat ale všech několik set údajů se mi opravdu nechce. Připojuji alespoň celé názvy všech stanic v náhodně započatém kruhovém seznamu (také jedna chybí):
ČRo Region
ČRo Retro Test
ČRo Vltava
ČRo Vysočina
ČRo Wave Test
D-Dur
DAB Plus TOP40
Dvojka
Evropa2
Frekvence1
Hit Radio City
Jazz
Pigy Radio
Radio Dechovka
Radio Impuls
Radio Junior
Radio Plus
Radio Proglas
Radio Wave
Radiozurnal
Regina DAB
RockZone
Samson Digital
SeeJay Radio
Vltava
Zet
Blaník Praha
Český Impuls
ČRo Brno
ČRo DDur
ČRo Dvojka
ČRo Jazz Test
ČRo Junior Test
ČRo Ostrava
ČRo Plus
ČRo Plzeň
ČRo Radio Retro
ČRo Radiozurnal
ČRo Regina DAB
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #704 kdy: 14. 04. 2019, 17:13:15 »
Děkuji za potvrzení mého pozorování. Tvůj seznam jsem setřídil podle abecedy a porovnal s mou tabulkou. Výsledek je stejný, chybí druhá stanice "PIGY RADIO". U mě chyběla ta z muxu "CRa DAB+" a naladila se ta z muxu "TELEKO DAB".
« Poslední změna: 14. 04. 2019, 17:16:29 od jis »