Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 624038 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #645 kdy: 08. 11. 2017, 21:45:10 »
Vánoce jsou jakože ještě daleko, ale pokusil jsem se vyhnout nákupnímu šílenství na poslední chvíli s nervy stihnout dodat nestihnout dodat, no a tak jsem napsal džešíškovy v předstihu aby mi něco šoupl pod stromek, dal jsem mu jednoduché zadání - stolní stereo přijímač (ne boční repro), dálkový ovladač a vstup pro externí anténu a rozumní cena, no a vševědoucí džešíšek mně v odpovědi (e-mailem) poslal do horoucích pekel, že jestli jsem satan anebo jiný padlý věřící, že ohněm zkouším jeho pověst a integritu a že má podezření, že jsem provokatér a že celou záležitost požene k vyšším nebeským autoritám - tož to mně už vylekal, že kam až vysoce to chce hnát, tak jsem mu odepsal, že to byl vtip a omluvil jsem se. (lidově řečeno, řekl jsem si, že na to radši s.ru, než dráždit ty tam nahoře).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #646 kdy: 09. 11. 2017, 00:00:21 »
Já se ani Ježíškovi nedivím, že se mu takové extravagantní přání nelíbí. Kupodivu je asi nejhůře splnitelný požadavek na originální možnost připojení externí antény. K takové výbavě ale výrobce přidává další nadstandardy, které asi ani nejsou žádány a potom ale zákonitě přestává být cena "rozumní". I když se dá cena z Alzy strojovny HAMA DIR3500MCBT zredukovat na Amazon.de, stále je asi 300€ moc? Na druhé straně, co jsou to pro Ježíška v dnešní době 3 stovky, za které si můžete rozeznít oblíbenou muzikou celý dům? ;)

https://www.amazon.de/Hama-Internetradio-Digitalradio-Fernbedienung-Farbdisplay/dp/B01MYW9LH8/ref=sr_1_7?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1510180473&sr=1-7&refinements=p_89%3AHama
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #647 kdy: 09. 11. 2017, 21:54:46 »
no ale no pane, mašina par excellence, ale co já s ní na ledničce; kdybych ji chtěl dát do obýváku tak bych si možná zahrál na průkopníka nabobtnaných DAB cen :)

to jsem našel o něco levnější Albrecht, taky na amazon.de za 225 éček, klasika v hnědém dřevě (2x15W), téměř o 2 tisíce Kč levnější než Hama; má pro mně škodnou - přehrávač CD - proto ta cena; levnější bratříček za 125 éček (cca 3 300 Kč) již bez CD ale taky bez konektoru pro externí anténu (těch 2x3,5W bych skousl).

Spíše přemýšlím, jestli nezbývá nic jiného než natrhnout peněžence zadek protože masová produkce levnějších stolních provedení s omezenou výbavou (konektor pro externí anténu je asi exotika) se prostě konat nebude, anebo počkat s vědomím, že to může být čekání na Godota :)


DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #648 kdy: 10. 11. 2017, 15:59:00 »
Já mám za 2 tis. Kč, má vstup ext. antény a line výstup. Takže to propojit cinchemi s tvým AV receiverem, pokud by to nevadilo.
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


Mirek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #649 kdy: 10. 11. 2017, 19:17:00 »
Dobry den, nechci zakladat nove tema, tak se zeptam zde. Mam otazku na majitele Lidlovskeho internetiveho dab fm radia. Vim, ze internetove stanice prehrava ze serveru vTuner, ale jde mi o to jestli nejaky majitel tohoto internetoveho radia zkousel ulozit na usb flash disk soubor .m3u kde je vytvoren seznam internetovych streamu napr. radia, ktera nejsou na serveru vTuneru, jestli si radio s timto formatem poradilo. Nebo zle nejak prehrat adresu streamu radia pres usb flash disk? Dekuji za odpoved Mirek

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #650 kdy: 10. 11. 2017, 21:32:12 »
Já mám za 2 tis. Kč, má vstup ext. antény a line výstup. Takže to propojit cinchemi s tvým AV receiverem, pokud by to nevadilo.
To je sice dobrá rada, ale v zadání byl požadován přijímač na ledničku se stereo reproduktory a ne závislost na dalším přístroji.  :(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #651 kdy: 10. 11. 2017, 21:48:33 »
..... Mam otazku na majitele Lidlovskeho internetiveho dab fm radia. Vim, ze internetove stanice prehrava ze serveru vTuner, ale jde mi o to jestli nejaky majitel tohoto internetoveho radia zkousel ulozit na usb flash disk soubor .m3u kde je vytvoren seznam internetovych streamu napr. radia, ktera nejsou na serveru vTuneru, jestli si radio s timto formatem poradilo. Nebo zle nejak prehrat adresu streamu radia pres usb flash disk? Dekuji za odpoved Mirek
Domnívám se, že nic takového v jeho Menu není. Naposledy jsem registroval možnost přidání další stanice u PURE pomocí ruční editace úplné cesty na server, který požadovanou stanici provozoval. Tak to vidím já, pokud jsem správně dotaz pochopil. Předpokládám, že v současnosti nabízejí internetové přijímače tak pestrý výběr stanic, že si výrobci myslí, že jejich nabídka 10 až 20 tisíc stanic postačuje. Navíc, placenými službami (Spotify a pod.), nabídku dále rozšiřují a tento trend je asi dnes preferován.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #652 kdy: 10. 11. 2017, 22:05:59 »
Já mám za 2 tis. Kč, má vstup ext. antény a line výstup. Takže to propojit cinchemi s tvým AV receiverem, pokud by to nevadilo.

je to jinak, já to již tak provozuji, mimochodem má krabička je rozměrově totožná s tvou krabičkou a vizuálně téměř shodná (tedy mé Dual DAB 2A a tvé TechniSat Digitradio 100); já mám krabičku připojenou na jezevčíka Panasonic a nelíbí se mi ta přeplácanost, chci tam prostě "rádio" - bedničku jak ze socáku, která hraje "nesocákové DAB" :) Zapomněl jsem na barevný displej, to beru jako default.

Pohled do historie:

USA - první tranzistorák Regency TR-1, rok 1954, cena $50, nechce se mi dohledávat kolik to bylo vůči průměrné mzdě . ČSR - tranzistorák Tesla 2800B T58 vyráběný 1958 - 1960 stál 460 Kčs tj. 35% průměrné hrubé měsíční mzdy.

Pohled do současnosti:

Rádio sice hezké (odkaz dal Pamětník) a za 300 éček, což dělá 28 % průměrné hrubé měsíční mzdy v Q1 2017; nefilozofujme o přidané hodnotě, chci bednu-rádio co hraje rozhlasové stanice. Těch 28 % dnešní mzdy v porovnání s "pravěkem" 35 % mzdy moc dobře nevypadá, zvláště když tenkrát byly energie a činži téměř zdarma. Nejsem žádná stará struktura, ale nějak mi to nehraje :) I když ten příklad za EUR 300 je asi trochu přitažený za vlasy.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #653 kdy: 23. 11. 2017, 21:51:31 »
sranda musí být

jsem na webu šmíroval mikro systém Pioneer X-HM76 za 12 900 peněz, jenž hledač vyplivl jako DAB a na Alza jsem narazil na dotaz jestli můžou potvrdit jestli to má DAB a odpověď od "Expert Alza" byla "Na strankach vyrobcu sa to nepise ale tak malo by to mat ak sa to pise na nasej stranke". Pro jistotu přeložím: Mělo by to mít, když se to píše na naší stránce (rozuměj Alza).

Tak jsem jukl na stránku Pioneer kde je jednoznačně uvedeno, že tento systém DAB nemá a má ho systém X-HM76D (tedy rozdíl toho písmenka D).

Ten dotaz byl sice z května, ale nedalo mi to a odpověděl jsem tazateli, a mimo jiné jsem použil výraz "bordeláři", což mi jejich firewall odmítl a tak jsem použil výraz ".ordeláři", to jsem je již breakl.

Když jsme u toho, lže CZC a Datart, správně informoval Mall a Electroworld; juknul jsem jenom na největší hráče.

Jak jsem již řekl, sranda musí být.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #654 kdy: 29. 12. 2017, 21:25:47 »
... Na druhé straně, co jsou to pro Ježíška v dnešní době 3 stovky, za které si můžete rozeznít oblíbenou muzikou celý dům? ;)

https://www.amazon.de/Hama-Internetradio-Digitalradio-Fernbedienung-Farbdisplay/dp/B01MYW9LH8/ref=sr_1_7?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1510180473&sr=1-7&refinements=p_89%3AHama

no ale no pane, mašina par excellence, ale co já s ní na ledničce; kdybych ji chtěl dát do obýváku tak bych si možná zahrál na průkopníka nabobtnaných DAB cen :)...

omluva za tlachání, nějak mám čas a nemám v tom jasno nebo jsem natvrdlej, doporučuji nečíst.

jsem začal přemýšlet, že není cesty ven a ten/ta Hama DIR3500 za 7 846 peněz (dle dnešní ceny Amazon a kurzu CZK) alespoň zalije kuchyňo-jídelnu kvalitním zvukem, ty zbylé funkce nezájem...no když budu mít slabou chvilku tak tedy zapojím wifinu a průbnu ten internet rejdiou příjem.

pak čumím na leták co přistál ve schránce: TV Thomson, metrová uhlopříčka, 4 jádrový procesor; 6 954 Kč, tedy o litr levnější než rejdiou. Jsem total mimo, že to srovnávám? Anebo jsou to již srovnatelné kategorie?

Čip pro rádio pro wi-fi příjem vyjde na 440 Kč; nevím kolik stojí ten 4 jádrovák pro televizi; pak je kolem procesorů VELMI hodně mašel aby to bylo to, co to má být; no a pak je tu objem vyplivlých výrobků na trh. Nějak se bráním myšlence, že ta disproporce ceny rádia a TV je jenom v tom objemu prodeje.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #655 kdy: 14. 03. 2018, 21:38:42 »
nechápu e-trendy a či co?

Pioneer DAB mini systém s barevným displejem za 14 a půl litrů má dálkový ovladač kde nejsou čísla, tedy předpokládám, že tlačítkem krokuji až do-do-dokrokuji kam chci a potvrdím entrem; jeden z nás je debil. Pro ilustraci jsem do přílohy dal foto ovladače tohoto typu Onkyo (foto se dalo  uložit samostatně).

Přitom starší systém Pioneer za 6 litrů, ne s barevným displejem, ale alespoň dálkový ovladač normální.

Přitom malé hezké systémy včetně repro, externí vstup pro anténu.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #656 kdy: 15. 03. 2018, 12:11:57 »
Asi se předpokládá, že v dnešní době chytrých zařízení uživatel Pioneeru nutně vlastní chytrá zařízení (iPod/iPhone/iPad, Zařízení Android), která zvládnou dálkově ovládat i takové přístroje, když mají ve vlastnostech uvedeno třeba 40 předvoleb. Jó, bez chytrého mobilu se dnes nedá ani poslouchat "obyčejné" rádio. A kdo ještě chytrý mobil nemá, jistě si ho rád ke svému novému mini systému za 14.5 tisíce rád a ochotně přikoupí.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #657 kdy: 15. 03. 2018, 22:19:34 »
... A kdo ještě chytrý mobil nemá, jistě si ho rád a ochotně přikoupí.  ;)

No právě a tudle jsem měl noční můru:

Ubytoval jsem se v moderním zařízení; krátce na to jsem musel na toaletu; pobyt na toaletě jsem chtěl - po akci - ukončit standardním způsobem, když jsem si všiml na dveřích toalety ceduli s textem. V textu bylo uvedeno:

Splachování se ovládá výhradně přes Smart Phone!

Postup spláchnutí pro uživatele s přístrojem Android...
Postup spláchnutí  pro uživatele s přístrojem iOS...

Postup pro uživatele bez Smart Phonu:

Neandrtálče, jseš v řiti, naše obchodní/ubytovací podmínky jsou volně dostupné na naší web stránce. Nyní se spakuj, pakuj na recepci, zaplať zbývající rezervovanou část pobytu a pakuj se pryč. Náklady na vyčištění toalety zašleme fakturou dodatečně, protože tuto službu outsourcujeme přes externí IT firmu.

 ;)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #658 kdy: 13. 09. 2018, 21:04:05 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #659 kdy: 14. 09. 2018, 20:04:18 »
Konečně zas cenově dostupné DAB+ rádio

Od čtvrtka 20.9.2018 v Lidlu
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=18045
https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Digitalni-radio-DAB/p100236914

Bohužel další MONO sračka.... copak v dnešní době nejsou schopni vyrobit stereo rádio? Tohle bych pochopil u AM vysílání, či stanic jako je impuls... Ale u digitálu je to velký krok zpět.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.