Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 624135 krát)

Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #525 kdy: 13. 12. 2016, 07:39:49 »
Souhlas. Rádio je malý kamarád, kterého si nosím po bytě, ven do sluchátek, do auta... V tom je jeho kouzlo. To jiná média neumějí. Kolik lidí u rádia sedí a soustředěně poslouchá každý tón? Nula, nula, nikdo.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #526 kdy: 13. 12. 2016, 08:26:05 »
Asi budu nula nebo nikdo. Neříkám, že poslouchám soustředěně, ale ze zesilovače mám rozvedeny bedny skoro do každého pokoje a pomocí přepínačů si mohu zapnout buď jeden pokoj nebo všechny. Nebudu jako debil chodit po pokojích s rádiem. Stačí, že tak chodím venku při lovení signálů.

Že by byly doby dálkového přijmu VKV out si také nemyslím. Znám sousty lidí, kteří se tím zabývají, nejen FM, ale i AM. Dokud bude rozhlasové vysílání existovat, tak budou existovat lidé, kteří ho budou chtít přijmout. Bohužel se jejich počet snižuje se zvyšující se penetrací různých pochybných náhražek přijmu.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #527 kdy: 13. 12. 2016, 09:12:05 »
Asi budu nula nebo nikdo. Neříkám, že poslouchám soustředěně, ale ze zesilovače mám rozvedeny bedny skoro do každého pokoje a pomocí přepínačů si mohu zapnout buď jeden pokoj nebo všechny. Nebudu jako debil chodit po pokojích s rádiem.
Taky jsem to tak doma měl před desítkami let zařízeno. Ale, jak se rodina rozrůstala a tříbily se zájmy jednotlivých členů domácnosti, bylo by moje centrální ovládání poslechu rádia po bytě sobecké a asi by mne za to nepochválili. Dnes máme téměř v každé místnosti k dispozici nezávislý televizor a samozřejmě i přijímač, většinou s internetovým rádiem a tunerem pro DAB. Tím se nechci nijak chlubit, jen vysvětluji, jak se může vybavení domácnosti s jedním členem/nebo s despotou a moderní "demokratické" soužití více lidí v jednom bytě, lišit.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #528 kdy: 14. 12. 2016, 09:19:08 »
To už je na nějakou sociologickou studii, soužití více generaci s centrálním příjmem. U nás kdo přišel první domů, tak pustil rádio. O nějakém despotickém chování nemůže být řeč, demokraticky jsme se shodli, kterou stanici budeme poslouchat. Neměli jsme s dětmi žádné žánrové rozepře. Nyní jsou děti z domu, tak se s manželkou shodneme jak nic. 

Aby to nevypadalo, že jsem jen zarytý odpůrce přenosných zařízení, tak mám od 90. let word receiver na cesty. Později jsem s pořídil kapesní internetové rádio, které používám v zahraničí pro příjem českých stanic a nejnověji mám přenosné DAB rádio. Doma ale jen a pouze tuner přes Yamahu do beden.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #529 kdy: 14. 12. 2016, 20:58:29 »
Citace
Doma ale jen a pouze tuner přes Yamahu do beden.

Můj člověk, naprostý souhlas  ;)
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #530 kdy: 18. 12. 2016, 10:25:52 »
Tak jsem neodolal a sezónní nutnost stěhování internetového přijímače mezi bytem a chalupou jsem vyřešil lídlovským SilverCrestem SIRD 14 C2. Oproti mému poslednímu přírůstku v digitální rodině - Hamou, je tento "bratříček" na první pohled užší, má defaultně zdůrazněné basy, možná citlivější DAB tuner a ostřejší displej se zcela černým "podsvitem". Zbytek se zdá velmi podobný, v této době standardní. Menu SIRDu je "obohaceno" přímou volbou zdroje muziky ze Spotify, Deezer, Qobuz a TIDAL, pro mne to jsou zbytečnosti. V příštích dnech se SIRDu podívám na "střeva" a možná budu opět řešit dodělání anténního konektoru. Bude možné SIRD testovat i mobilně, zdroj 12V má totiž externí a tak nebude problém ho napájet v autě, nebo akumulátorem. Pravděpodobně se zde potom se svými dalšími zkušenostmi a výsledky domácích testů opět objevím.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Tomik01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #531 kdy: 20. 12. 2016, 08:22:54 »
Hlavně u C2 neaktualizovat firmware.Poslední nabízený má řadu problémů.
https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1909&start=40


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #532 kdy: 20. 12. 2016, 18:11:48 »
Hlavně u C2 neaktualizovat firmware.Poslední nabízený má řadu problémů.
https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1909&start=40

jsem na to jukl jenom tak na půl, zajímavé, hoši se v tom tam pěkně vrtají, sice nic pro mně, jsem jenom průměrný spotřebitel, ale pobavil mně akt volat slečně na zákaznickou linku ohledně verzí softwaru co ano a co ne když slečna ani neví co to software je. Kdyby výrobce dal hochům kontrakt a poskytl jim zdrojové kódy, možná by jim to vyřešili.

Chtěl jsem říct ale něco jiného, k věci názvu tohoto vlákna "Pokus o koupi digitálního přijímače" ; dnes na Digizone vyšel článek s názvem "Technisat DigitRadio 306: solidní rozhlasový přijímač pro FM i DAB" a jak jinak ZAMČENÝ článek.

Pobavilo mně to; jsem sice jenom průměrák, ale horlivý fanda a tak vím, že již v DAB krabičkách nastupují barevné displeje podporující slideshow (jedno jsem si pořídil); a jako spotřebitel průměrák jsem pochopil, že jednořádkové displeje jsou pasé a prodejci budou hrát kejkle aby se zbavily skladových zásob. Když pominu fakt, že barevný displej je plošný a pojme více zobrazených informací bez toho aby nepřiměřeně cykloval při zobrazení dané informace, tak na plošné barvy jsme již léta zvyklý z TV nebo PC monitorů atd, že.

No a ten článek zamčený jako "Prémiový obsah" propaguje, pro mně jako spotřebitele průměráka, jakési mono rádio se starým displejem; no nekup ten článek a pro mně i "no nekup to rádio" i když je to Technisat.

P.S. toto téma bylo založeno v roce 2011 kdy se možná doslovně jednalo o "pokus" o koupi DAB rádia, dnes již nejde o pokus, ale spíše o zkušenosti z široké možnosti nákupu; nicméně přejmenovat nebo založit nové téma, když přemýšlím zpětně co jsme řekl, asi nemá moc  smysl
« Poslední změna: 20. 12. 2016, 18:18:26 od AndrejH »
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #533 kdy: 20. 12. 2016, 19:04:30 »
Když jsem toto téma před lety zakládal, opravdu se spíše jednalo o první pokusy o koupi digitálního rádia. Ale ani dnes si zákazník nemůže běžně prohlédnout a vyzkoušet tyto přijímače na většině pultů, ba někteří "podavači" ještě ani netuší, že nějaký DAB existuje.

Také jsem se usmíval nad placenou reklamou na "jen" DAB přijímač, který poněkud zaspal vývoj. I když poslouchám své digitální přijímače ze vzdálenosti pár decimetrů, oči obrátím na jejich displej dost výjimečně, snad jen když se chci podívat na interpreta i název skladby a ještě asi častěji na zobrazovaný čas. Barevný displej s pidiobrázky je sice atraktivnější, ale dvouřádkový čb by mi také většinou stačil. Z větší vzdálenosti, zejména u modelů s DO, které hlavně vytváří hudební kulisu při jiné činnosti, už běžné oko z malého displeje z dálky stejně toho moc nevyčte.

Toto všeobecné téma se postupem času rozrostlo na několik aktuálních podtémat, ale stále se jedná spíše o pokusy něco solidního sehnat, případně reagovat na aktuální nabídku z různých zdrojů, o výměnu zkušeností. Asi by neuškodilo vytvářet pro diskuze o konkrétním modelu samostatné větvě v kapitole Digitální rozhlas. Ale kdo hledá, tak nakonec najde odborné diskuse i někde jinde, jako třeba o SIRD 14 xx.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #534 kdy: 25. 12. 2016, 10:13:01 »
Pánové, alespoň na odborném webu byste měli propagovat příjem rozhlasového vysílání tunerem přes pořádný zesilovač a pořádné bedny. Takové náhražkové způsoby poslechu přes tablety, mobily, notebooky, jezevčíky a podobné nesmysly nechte nějaké pubertální mládeži.
Otázka je co je pořádný zesilovač a bedny? Pokuď HI-FI tak to 90% populace naprosto nezajímá.A těch 10% ať si klidně řeší kde a jaky kabel metr +- za 5000 vylepší zvuk komponent ::)
Doby dálkového příjmu VKV jsou dnes už trochu out ne?
POZOR na výhodný výprodej kvalitního digitálního přijímače. Mall poskytuje novoroční slevu přes 18 tisíc korun na Naim Audio Uniti 2. No nekupte to za dnes pouhých 71 009.-Kč! Určitě konečně poskytne náročným posluchačům onen chýrný krystalický zvuk DAB vysílání a internetové distribuce muziky.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #535 kdy: 25. 12. 2016, 23:49:38 »

POZOR na výhodný výprodej kvalitního digitálního přijímače. Mall poskytuje novoroční slevu přes 18 tisíc korun na Naim Audio Uniti 2. No nekupte to za dnes pouhých 71 009.-Kč! Určitě konečně poskytne náročným posluchačům onen chýrný krystalický zvuk DAB vysílání a internetové distribuce muziky.  ;D

Děkuji za tip, ještě počkám až to brejkne 70k a do na to; I wanna more breaking news!
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #536 kdy: 03. 02. 2017, 19:19:52 »
Hlavně u C2 neaktualizovat firmware.Poslední nabízený má řadu problémů.
https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1909&start=40
Dnes jsem zase přijímač po čase zapnul a hned se nabídla aktualizace firmware. Po té poslední to neumělo dynamicky a automaticky zobrazovat interpreta a název skladby. Ta dnešní to opravila, co dalšího se změnilo, to se možná dá vyčíst na specializovaném webu, na který je zde výše odkaz.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #537 kdy: 03. 02. 2017, 21:56:15 »
Hlavně u C2 neaktualizovat firmware.Poslední nabízený má řadu problémů.
https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1909&start=40
Dnes jsem zase přijímač po čase zapnul a hned se nabídla aktualizace firmware. Po té poslední to neumělo dynamicky a automaticky zobrazovat interpreta a název skladby. Ta dnešní to opravila, co dalšího se změnilo, to se možná dá vyčíst na specializovaném webu, na který je zde výše odkaz.  ;)

sice tento přijímač nevlastním, ale uuf po té smršti ve vlákně americká volební noc jsem šťasten, že můžu položit jednoduchý dotaz co to znamená "dynamicky" zobrazit interpreta a název skladby
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #538 kdy: 04. 02. 2017, 11:07:36 »
Ano, máte pravdu, asi není termín "dynamický" to správné slovo. Při psaní jsem nad tím přemýšlel, ale nic kratšího a výstižnějšího, bez složitého popisování, jsem nevymyslel. Jedná se o to, že po předposlední aktualizaci FW sice přijímač ukázal jméno interpreta a název skladby, ale to na displeji "zamrzlo" a u dalších skladeb zůstávalo stejné. Pokud se ovšem přepnul režim přijímače do jiného režimu (např. DAB), tak po návratu na internetové vysílání se správně ukázal interpret a skladba, právě hraná. U další skladby tyto údaje opět zůstaly "staré". Čili při "statickém" provozu přijímače v režimu IR jména a názvy nefungovaly, při dynamickém přepínání ano.  ;)

Tato chyba byla před pár dny, v novém FW, opravena a jména a názvy už normálně fungují.  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #539 kdy: 05. 02. 2017, 21:41:30 »
aha; je to dost úsměvné, protože DAB rádio v kombinaci s internetovým není právě nejlevnější a má poměrně závažnou SW závadu; ještě že má dynamický upgrade firmwaru  :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno