Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623978 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #435 kdy: 17. 05. 2016, 10:15:27 »
Kdy a jake parametry se v muxu menily nevim. Jen vim, ze minimalne datove toky a skladba stanic se nejak menily.

Aha, stredovlne vysilani, tak to je uz jasnejsi - tedy stanice hraji ale zvuk je mizerny. To by znamenalo, ze radio neumi nebo spatne dekoduje SBR, ktere je soucasti HE-AAC. I kdyz mi to prijde divne, ze by totohle pomerne nove radio neumelo.
Citace: Wiki
MPEG-4 AAC LC decoders without SBR support will decode the AAC LC part of the audio, resulting in audio output with only half the sampling frequency, thereby reducing the audio bandwidth. This usually results in the high-end, or treble, portion of the audio signal missing from the audio product.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #436 kdy: 17. 05. 2016, 13:51:40 »
No ono to vedelo a fungovalo  ale z nejakeho dovodu  to prestalo dekodovat.
Este je mesiac v zaruke ale co by som mal napisat pri reklamacii.Keby to testovali niekde v BA v servise tak slovensky Mux 12c ide ok .
Problem je len u 11D aj to len niektore radia.

Da sa vlastne take nieco reklamovat ?
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #437 kdy: 17. 05. 2016, 18:10:57 »
Neznam presny obsah, nejlepe streamy stanic z rakouskeho muxu. I pak by bylo obtizne zjistit v cem je problem.

Situace je o to komplikovanejsi, ze HE AAC se da vysilat v ruznych modech. Jeden z modu je, ze HE AAC stream prehraji starsi AAC dekodery jako kmitoctove orezane (bez dat SBR). Ten mod ale zaroven nemusi zarucit, ze HE AAC bude prehran kompletni i na HE AAC dekoderech, tedy ze i spravny novejsi dekoder to prehraje kmitoctove neorezane.

Nevim jestli jde o tento pripad, jen tim chci naznacit, ze to je celkem slozite, zavisi to na zamyslene konfiguraci muxu a na reklamaci to nemusi byt.

Pokud budete mit cestu a mate antenu na L pasmo, muzete zkusit jak se to chova na DAB muxu Teleka v Brne (LE) - obsahuje stanice HE AAC.
« Poslední změna: 17. 05. 2016, 18:14:56 od ivovi »


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #438 kdy: 18. 05. 2016, 21:38:14 »
Dnes som testoval LE Brno a v podstate hral cely mux kvalitne .akurat Retro bola orezana kvalita
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #439 kdy: 18. 05. 2016, 21:48:16 »
nevydal Pioneer nějaký upgrade FW?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #440 kdy: 18. 05. 2016, 21:53:04 »
Hmm napadlo to aj mna ale netusim ako by sa upgrade previedol.Nikde ani zmienka v manuale
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #441 kdy: 19. 05. 2016, 14:21:58 »
Zda se, ze zadny update FMW na DEH-X6600DAB nevysel.

Tezko soudit co je orezana kvalita zrovna u Retra (Teleko), kde jsou i historicke zaznamy a casto jen rec.
Takhle by to melo znit (prilozeny aac zaznam). Neni to zadna slava (protoze bitrate Teleka), ale "AM zvuk" to neni - obsahuje slozky i kolem 15 kHz.



Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #442 kdy: 23. 05. 2016, 08:58:11 »
Pokud soukromníci prskají že se jim nechce do DAB+ co takhle vypnout DAB+ a nahradit DRM+ a současná rádia nahradit za nový DRM+ je to možné a eventuelně DAB+ radiopřijímače soft nahradit za ten DRM+ nahrát ten soft do toho DAB+ pokud to jde , pokud ne tak holt vyhodit současná DAB+ rádia a nahradit je za ty DRM+ , jede se pořád v testu tak není překvapením že se technologie může zlepšit nebo vylepšit =)  :D
« Poslední změna: 23. 05. 2016, 16:45:28 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #443 kdy: 18. 06. 2016, 19:09:46 »
Tak jsem si koupil http://www.woerlein.com/en/nostalgia/retro/nr513dab/a-10295/ toto "retro" hudební centrum se v čr sehnat nedá, ale podařilo se mi ho koupit z ciziny, kvalitní distribucu určenou pro trh německo, nizozemí, belgie... a jsem s tím velice spokojený, přijímač má výbornou citlivost, dokonce lepší než můj sdr přijímač na pc :D naladím oba německé multiplexy z lobau, hraje mi i pražský čra mux, dokonce se mi objevil nějaký neznámý český multiplex, nevím odkud ale vysílá. Vysílá na frekvenci 10A dab. Vysílání je na hraně přijmu, ale dá se to. S kvalitou zvuku to jde, ale přesto je znát ta "komprese". K přijímači jsem připojil externí antény, potom sem dám nějake to video a něco o tom přijímači napíšu, jsem s ním spokojen, pro ty kteří mají doma "audiosystém s pořádnými repráky, tak přijímač má line out výstup pro tento účel. Dobré je to pro ty kterým nestačí integrované repráčky. kvalita fm rádia je také výborná, funguje i rds s radiotextem. U dab se "rds" ukazuje i s diakritikou normálně to píše třeba "ř,č,í,...." což mě docela překvapilo :D Možnost přehravat lp desky nemam možnost vyzkoušet, jelikož nemam gramodesky :D ale přehravaní kazet, cd, usb a bluetooth funguje perfektně, zatím jsem spokojen. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #444 kdy: 18. 06. 2016, 19:38:25 »
Pokud soukromníci prskají že se jim nechce do DAB+ co takhle vypnout DAB+ a nahradit DRM+ a současná rádia nahradit za nový DRM+ je to možné a eventuelně DAB+ radiopřijímače soft nahradit za ten DRM+ nahrát ten soft do toho DAB+ pokud to jde , pokud ne tak holt vyhodit současná DAB+ rádia a nahradit je za ty DRM+ , jede se pořád v testu tak není překvapením že se technologie může zlepšit nebo vylepšit =)  :D
Kolektivně se pláče nad cenou, počtem přijímačů mezi lidmi a pokrytím i kvalitou příjmu v DAB+ a jak by dopadlo srovnání s Vaším navrhovaným řešením přes DRM+? Kdo to prodává a za kolik? Kolik a které stanice jsou u nás k dispozici? Není to z bláta do louže? ;-) Kolik má v sortimentu modelů DAB+ přijímačů třeba Conrad.cz a kolik DRM+?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #445 kdy: 03. 07. 2016, 23:48:27 »
Tak jsem si koupil http://www.woerlein.com/en/nostalgia/retro/nr513dab/a-10295/ toto "retro" hudební centrum...

to je pěkné rádijko, pokud funguje ke spokojenosti není co řešit.

Nezmínil ses o tom gramofonu, tedy jestli jsi fanda do gramodesek nebo proč byla volba právě na mašinu s gramofonem. To se jen tak volně ptám, já jsem černé desky již vyhodil tudíž bych tolik peněz za DAB nepřiplácel.

Jaký to má displej? Já mám srajdu za 2 tácy, displej to má sice větší než Tesco guma, ale délka textu je omezená, takže když mám navolené zobrazení interpreta vleze tam jen 9 znaků aby ten text neroloval. Takže před chvíli mi tam hráli Simply Red, což je s mezerou 10 znaků takže text roloval. Přitom text "Artist:" spolkne 7 znaků. Z toho by jednoho d.r.b.l.o. Přiznávám, že nevím jestli je tam nějaký zásadní technologický zlom v hardware nebo software udělat displej tak aby do prčic zobrazil název písně nebo interpreta bez rolování. To že Beatles neroluje je mně na prd protože po pár tónech vím která bije a nepotřebuji k tomu ten pidi displej.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #446 kdy: 05. 07. 2016, 22:56:53 »
Tak jsem si koupil http://www.woerlein.com/en/nostalgia/retro/nr513dab/a-10295/ toto "retro" hudební centrum...

to je pěkné rádijko, pokud funguje ke spokojenosti není co řešit.

Nezmínil ses o tom gramofonu, tedy jestli jsi fanda do gramodesek nebo proč byla volba právě na mašinu s gramofonem. To se jen tak volně ptám, já jsem černé desky již vyhodil tudíž bych tolik peněz za DAB nepřiplácel.

Jaký to má displej? Já mám srajdu za 2 tácy, displej to má sice větší než Tesco guma, ale délka textu je omezená, takže když mám navolené zobrazení interpreta vleze tam jen 9 znaků aby ten text neroloval. Takže před chvíli mi tam hráli Simply Red, což je s mezerou 10 znaků takže text roloval. Přitom text "Artist:" spolkne 7 znaků. Z toho by jednoho d.r.b.l.o. Přiznávám, že nevím jestli je tam nějaký zásadní technologický zlom v hardware nebo software udělat displej tak aby do prčic zobrazil název písně nebo interpreta bez rolování. To že Beatles neroluje je mně na prd protože po pár tónech vím která bije a nepotřebuji k tomu ten pidi displej.

Ten displej je sice "velký" ale stejnak to tam roluje, v prvním řádku to ukazuje název stanice a v dráhém je radiotext, u dab je to výborná věc, jen u dlouhých textů roluje, ale dá se to přečíst :)

DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #447 kdy: 05. 08. 2016, 15:26:48 »
furt (fuj, opravuji na "pořád") jsem si lámal hlavu resp. jsem se sebemrskal, že jsem retardovaný a neumím najít rádio slideshow capable za rozumnou cenu a ejhle, dle níže uvedeného odkazu to ani nebylo možné, až nyní se Pure vytasil s výrobkem za GBP 50, což je velmi zajímavá cena. Displej má uhlopříčku 2,8 palce (7,11 cm), je barevný a sice to tam nepíšou, ale kvílím nadějí, že displej pojme info o interpretovi a názvu písně bez toho aby text roloval. Zádrhel může být v absenci nebo provedení dálkového ovladače, na který mám přísné nároky; možná bych se obětoval a dal větší váhu slideshow a šel do toho. Ale až příští rok abych letošní investici 2k alespoň trochu morálně i technicky amortizoval :)

http://www.radiomagonline.com/around-the-world/0020/uk-digital-radio-receiver-means-more-visualization-opportunities/38038
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #448 kdy: 05. 08. 2016, 17:56:28 »
Jsou jen 2 možnosti. Buď musí text na displeji, při překročení určité délky, rolovat, nebo se zbytek usekne. Totiž jména některých interpretů a názvy jejich songů nejsou délkově omezeny pro kapacitu zobrazovače jakéhokoliv přijímače a pochybuji, že by se některý výrobce namáhal to řešit zmenšováním znaků, aby se na displej všechno vešlo. Zejména, když se zde jedná o levný model, s minimální výbavou a zobrazením asi 60-i znaků. Tekoucí text je starý a i v TV ještě stále funkční systém, jak do minimálního prostoru dostat co nejvíce informací. Mozku běžného člověka to bohatě stačí a nemůže se jednat ani o únavu zraku, protože se nepředpokládá, že posluchač rádia nespustí oči s displeje po celou dobu poslechu. Komu opravdu záleží na jménech interpreta a skladby, jistě je dokáže přečíst a vnímat, protože text roluje po celou dobu skladby. Zmiňovaný přijímač v základu určitě DO nemá, přibalený je jen zdroj a návod. Ani výrobce o dalším příslušenství nic nepíše.

Kdo si počká, ten se asi dočká. Barevný displej v tomto PURE má být první vlaštovkou, která tuto technologii v přijímači využila. Jak vyplývá ze zprávy : http://www.frontier-silicon.com/frontier%E2%80%99s-new-colour-screen-dab-platform-brings-radio-life#.V6S4jrgtCUk Možná se časem tento modul prosadí i u dalších modelů PURE, i dalších výrobců?
« Poslední změna: 05. 08. 2016, 18:09:06 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #449 kdy: 05. 08. 2016, 21:32:16 »
Děkuji za reakci; o té zprávě od Frontier Silicon vím, nechtěl jsem to tady zahlcovat informacemi. Akorát mně překvapil ten krátky časový interval mezi touto zprávou a výkopem Pure aplikující tento upgrejdovaný modul Verona 2 s podporou barev a slideshow. Asi je mezi nimi úzká spolupráce a rvali jim to z rukou již při vývoji chipu/modulu. Taky asi Frontier Silicon nekecá, že je předním dodavatelem DAB řešení (připomenu, že řešení Frontier Silicon mají obě rádia v mém podpisu).

Na tom vašem odkazu jsou foto ukázky, jeden z nich zobrazuje Ellie Goulding Love Me Like You Do, což je dost dlouhý text a vešel se tam; možná záleží, jak to slideshow má vysílatel ošetřeno.

To rádio Pure Elan E3 skutečně asi nemá dálkový ovladač, ale jak jsem říkal, to bych zřejmě obětoval ve prospěch slideshow. Taky svatá pravda co říkáte, Kdo si počká, ten se dočká, hlavně tady v Brně :)

Vaše zamyšlení, že "snad se tento modul prosadí u dalších výrobců" bude snad realitou, brutalita konkurenčního boje je nemilosrdná; pokud to nabere kvantitu výroby, u Frontier Silicon bych se až tak neobával o rozumnou cenu, horší je to u těch výrobců rádií; ale pokud Pure nasadil GBP 50, tak ostatní můžou jenom podlézat.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno