Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623983 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #420 kdy: 30. 05. 2015, 18:56:22 »
Absence L pásma už dnes není zásadní, protože je dlouhodobě neperspektivní.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #421 kdy: 30. 05. 2015, 20:24:43 »
Má manuální ladění na FM i DABu. U DABu jsou dva typy ladění - kompletní a rychlé.
Sílu signálu ukazuje jen ikonka v levém horním rohu.
FM má RDS.
Ve sluchátkách je poslech stereo, u FM s možností přepnutí na mono. Sluchátka fungují jako anténa. (Narozdíl např. od Technisatu 210.)
Pásmo L nemá.

Nerad bych okolí mátl FM. To nemám moc osahané. Myslím, že Technisat 210 má FM lepší. DAB má Dabman špičkové.
Technisat 210 se do kapsy nehodí. Je velký a v batohu se sám zapíná. Jinak je to skvělé rádio. Neplést s Technisatem 210IR. Ten je skvělý na internet, ale DAB má mizerný.

Dabman 20 nezobrazí některé údaje. Ukáže frekvenci (ne kanál), název stanice, typ programu, běžící text, sílu signálu, čas. Nezobrazí název multiplexu, bitrate a chybovost.

Pro mne je to ideální rádio na výlet. S dobrým příjmem.

Jsem zvědavý, co doporučí ostatní. Rád se poučím.  ;)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Jetmar01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #422 kdy: 25. 08. 2015, 18:57:01 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám doma už mnoho let PURE Evoke 1XT Marshall, který doposud nebyl v provozu. Nyní jsem konečně naladil stanice ČRo, ale rádio nehraje. Mlčí. Jako by bylo zmáčklé tlačítko mute, které tam ovšem není. Na displeji svítí název stanice. Zkouším točit hlasitostí, zkouším rádio přeladit, nic. Možná je rádio rozbité, nebo má starý SW, nejspíš to bude jen nějaká blbost, na kterou namůžu přijít, nevím...

Poradíte někdo, kde by mohla být chyba a jak jí řešit?

Děkuji Jetmar


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #423 kdy: 25. 08. 2015, 19:17:09 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám doma už mnoho let PURE Evoke 1XT Marshall, který doposud nebyl v provozu. Nyní jsem konečně naladil stanice ČRo, ale rádio nehraje. Mlčí. Jako by bylo zmáčklé tlačítko mute, které tam ovšem není. Na displeji svítí název stanice. Zkouším točit hlasitostí, zkouším rádio přeladit, nic. Možná je rádio rozbité, nebo má starý SW, nejspíš to bude jen nějaká blbost, na kterou namůžu přijít, nevím...

Poradíte někdo, kde by mohla být chyba a jak jí řešit?

Děkuji Jetmar
Tento přijímač umí pouze DAB (a to pouze ve III. pásmu) a nikoliv DAB+, což je aktuálně používaný standard pro digitální rozhlas v ČR. Takže z našich programů na něm nic nenaladíte ...
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jetmar01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #424 kdy: 25. 08. 2015, 19:28:09 »
A co se s tím dá dělat? Respektive, dá se s tím něco dělat?
Děkuji Jetmar

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #425 kdy: 25. 08. 2015, 19:33:29 »
ne, nedá, je třeba novější přijímač


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #426 kdy: 25. 08. 2015, 20:13:17 »
Citace
Mlčí. Jako by bylo zmáčklé tlačítko mute

Buďte za to ticho rád, kdyby jste nedejbože naladil mux Teleko, zhrozil by jste se, co za humus kvalitu pouštějí..
I na takovém malém křápu to je slyšet.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #427 kdy: 28. 02. 2016, 21:08:43 »
Auna DABStep anebo Dual DAB 2A? (dvě německé značky Auna resp. Dual)

Nechci radu, dávám jenom otevřeně na známost ty mé vnitřní běsy při výběru DAB rádia.

Ne že bych přestal milovat to své škaredé šedé káčátko Tesco dělo, ale toto mu neříkejte: omrzelo mně přepínat stanice věčným krokováním anebo vyvoláním předvolby a menším krokováním a potvrzením přes zmáčknutí ovladače hlasitosti. Kromě otravy z mačkání mám obavy, že se při tom rádio převrhne nebo časem rozpadne.

Koax z venkovní antény mám dotažen do kuchyňo-jídelny k lednici a chci nové rádio mít postaveno na lednici a s dálkovým ovladačem, jakž takž zvukem a za rozumnou cenu - minimalistické zadání a ejhle, buď neumím googlovat anebo to dnes prostě ještě nejde. S nárokem na dizajn přístroje nebo možnost připojení externí antény jsem šel skoro na nulu (nemluvě o těch wifi nebo bluetooth a dalších srandách).

Buď nejsem in, anebo je to již norma, ale u dálkových ovládačů se rozmohl jeden NEŠVAR (výraz vypůjčen z filmu Pelíšky) - nemají čísla pro volbu stopy/stanice; tedy klasické krokování a navíc potvrzení dalším tlačítkem; ano, nemusím dojít k přijímači abych to udělal, ale děkuji, toto nee. Ještě že jsem si toho všiml u jedné mikrověže Philips, jejíž vzhled na lednici by byl nevábný, smířil jsem se s tím, ale naštěstí než jsem klikl "objednat" jsem si toho všiml. Takhle jsem taky téměř skočil na špek retro rádiu Gogen (ETA a.s. 2 500.-), jinak by mi nevadil, zvukový projev bych zahrál vabank.

Pochopil jsem, že když má zařízení na webu prodejce deklarováno "dálkový ovladač" a nemá tam obrázek jak vypadá, je potřeba - pokud to JDE - proklikat se na stránky původce a i ten to může mít vnořeno až na pdf návodu, kde má obrázek (ten lepší případ).

Skončil jsem u dvou přístrojů, 1.) Auna DABStep (s dopravou do 3 000.-) a 2.) Dual DAB 2A (1 990.-); to druhé je jenom přijímač bez repro s line-out výstupem.  Ty značky neznám (Auna resp. Dual) a nemám sílu googlovat jejich background - jestli to jsou jenom sprejeři svých značek na masových výrobcích anebo mají nějaký modulový návrhový tým, který něco vymyslí a zadá výrobci.

1. Přístroj Auna DABStep dokonce jeden německý web testoval a zvukově celkem pochválil; k prodeji je jenom bílá barva - s lednicí by splynul; vrtá mi hlavou jeho šířka jenom 21 cm, ne že bych v kuchyni chtěl mít bůhvijaký stereo-efekt, ale můj starý Panasonic má šířku 45 cm (přes něj jedu Tesco DAB rádio).

2. Přístroj Dual DAB 2A je jenom "tuner" bez repro a připojil bych ho na svého Panasonica; je černý jako Panák takže kontrast ebony&ivory (lednice&přístroje) by byl zachován. Plusem je konektor pro připojení externí antény.

Včil mudruj.

P.S.

Ta džungle původu přístrojů je neproniknutelná; příklad: rádio Gogen DAB 12 (ETA a.s.) má identický dizajn ovládacích tlačítek jako Auna Nizza, má jenom jinou mřížku na čelní stěně; co má ve střevech...ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví...tedy pokud nějaký na.raný insider z Gogen nepustí božskou  :)
« Poslední změna: 28. 02. 2016, 22:22:38 od AndrejH »
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #428 kdy: 01. 03. 2016, 21:46:05 »
Auna DABStep anebo Dual DAB 2A? (dvě německé značky Auna resp. Dual)

"jistý" Lukáš Polák na "konkurenčním" webu mně navedl na přijímač Hama DT60 (stejná cena jako Dual DAB 2A, taky jenom tuner); mám to štěstí, že jsem se v Brně mohl stavit na prodejně a juknout na něj, klasický teleskop "natvrdo", žádná F-konektor modifikace, což by mně až tak nevadilo, v případě nouze bych ho klidně rozvrtal.

Ale jeho šířka 18 cm by mi již mírně zasahovala do repráků Panasonic radiomagnetofonu, Dual DAB 2A má šířku jenom 13 cm a tak se s přehledem vleze na šířku kazetové mechaniky a do repráků nezasahuje. Přijímač musím postavit před Panáka kvůli dálkovému ovladači.  Navíc má značka Dual nezanedbatelné plus - konektor pro externí anténu (dle foto to vypadá na IEC konektor).

Tak se zdá, že není co řešit (tedy Dual DAB 2A). Sice jsem během 2 dnů přišel od Conradu o dopravu zdarma, ale čert to vem.
Ještě si počkám na další výsledek info z dnešního článku Lukáše Poláka, že Conrad tento týden zalistuje další novinky DAB přijímačů a pak to rozlousknu.

P.S.

Výše uvedený výraz "zalistuje" je doslovná citace z článku Lukáše Poláka; češtinář zuří; já jsem v pohodě; sám čtu anglické texty a velmi dobře vím, že kolikrát přesně cítím co text říká a český ekvivalent mám na jazyku, ale v časové tísni ho zaboha nemohu v mysli najít. Tak se tam práskne výraz jak cizojazyčnímu textu zobák narostl. Asi to Lukáš četl v Němčině.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #429 kdy: 19. 03. 2016, 23:26:49 »
Tak jsem starému analogovému bardovi Panákovi pořídil mladého digitálního floutka abych mu vlil chuti do života; že to ale hochům sluší (foto).

Dual DAB 2A je "tuner" (nemá repro), anténní vstup (IEC konektor), nemá teleskop, dálkový ovladač, napájení 6 V přes síťový adaptér (ne na baterky). Uchvátil mně ovladač - 20 tlačítek tj. lze přímo vyvolat paměť 20ti DAB stanic a 20ti FM. Uvnitř je to samé co v Tescu rádiu - tedy chip od Frontier Silicon KINO3 a modul Verona. Tím dobré zprávy končí.

Dodávaný napájecí adaptér je totální neodrušený zmatek, který posílá chybovost DAB příjmu vysoce nad 50 a tím znemožňuje příjem. Nechápu jak se toto může prodávat, navíc za 2 000 Kč. Přístroj jsem nevrátil jenom proto, že mně vyhovuje malý rozměr přístroje a fascinuje dálkový ovladač. Proto jsem ochoten zbastlit 6 V zdroj, v šuplíku se mi naštěstí válí trafo adaptér 15 V střídavých, usměrňovač a stabilizátor 6 V stojí dohromady 14 Kč, nějaký koďan, no pravda je, že se do dvacky nevejdu (samozřejmě jsem to zkoušel napájet normálním zdrojem 6 V a hraje to).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #430 kdy: 01. 04. 2016, 22:26:54 »
jo, zapomněl jsem dodatečně upřesnit; ten sajrajt ze spínaného adaptéru; jukli jsme na to na osciloskopu a byly tam pulzy 100 mV na 22 kHz. Stačilo když jsem kabel mezi adaptérem a rádiem zabalil do feritového jádra a udělal 2 smyčky; nebylo to ideální, ale jelo to; při použití "čistého" 6 V napájení chybovost klesla o dalších cca 10.

Napájecí adaptér u rádia Tesco má na kabelu takovou tu bouli; to je odrušovací ferit; zajímavé je, že jsem ho použil pro napájení "rádia" DUAL a nepomohlo (a to jsem se něco nadrbal zbastlit mikro USB převod); Tesco s tím jede bez problémů.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Pioneer deh-x6600dab
« Odpověď #431 kdy: 16. 05. 2016, 10:59:48 »
Mam problem s autoradiom pioneer deh 6600dab  a neviem ci je to na reklamaciu.Vsimol som si ze mi prestal dekodovat aac u niektorych stanic viedenskeho multiplexu 11D ( zvuk je ako stredovlne vysielanie) .Napr erf plus.now.herold.mega.arbo.alleon.energy.lounge fm. Ale zase Technik .arrabella soundrax idu normalne.
Skusal som aj 12c kamzik a ten ide v poriadku.
Vedeli by ste poradit ? Tovarenske nastavenia nepomohli.Pritom dabman 20 ale receiver yamaha 500 D je tiez ok
« Poslední změna: 16. 05. 2016, 11:01:23 od DxSi »
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #432 kdy: 16. 05. 2016, 13:15:45 »
Jestli to predtim jelo a ted ne, napadaji me dve moznosti. Oboji by byly zpusobene zmenou v konfiguraci videnskeho muxu. Nemam moznost trvaleho prijmu, takze aktualni stav a pripadnou zmenu neznam.
a) Jestli se nerozsiril pocet stanic s AAC v2 a radio je z nejakeho duvodu neumi. Nekdy driv bylo v AAC v2 jen ERF Plus.
b) Jestli se nezmenilo zabezpeceni stanic. Nekdy driv bylo s odolnejsim EEP-2A jen Radio Technikum, ostatni s horsim EEP-3A.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #433 kdy: 16. 05. 2016, 17:17:24 »
A co napajeni anteny, je zapnute?
Jak presne se to chova? Prijimac naladi stanici (treba herold), zobrazi ji , ale nehraje?


DxSi

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #434 kdy: 16. 05. 2016, 17:36:40 »
Vsetky radia hraju ale akoby sa aac codek nezapol takze ako stredovlne vysielanie.
Predtym isli vsetky radia ok.Ale je mozne erf tak hralo aj predtym.

Kedy viedensky mux menil parametre ?
« Poslední změna: 16. 05. 2016, 17:39:49 od DxSi »
DAB/receiver: Yamaha RX-V500D Anténa 15RB3 Emme Esse
DAB/autoradio:Dension DAB+U 3gen., Dension vnitřní aktivní anténa
SONY XDR-P1DBP, silvercrest sird 14 c3, DAB/Imperial Dabman 20
sat:Vu+Solo4K, Dreambox DM 8000 HD PVR ,Gibertiny 105cm
FM/: SONY ST-SE 700 antena UKS14 (čestne miesto v pivnici)