Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623984 krát)

Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #345 kdy: 04. 02. 2015, 19:53:46 »
Bylo by zajímavé zjistit, jaké představy mají o svém stáří, důchodovém věku, Alex a Stasi? Asi počítají s tím, že budou výjimky, nebo se také raději budou mít jako prasata v žitě?  :-X

Zpět ale k tématu, na Lídla a jeho zákazníky, jako způsob obohacení našeho trhu s digitálními přijímači tedy raději zapomeňme.

V dnešní době, kdy je normální za pár šupů nakupovat přes e-shopy přímo v Číně, začíná být argument o omezené domácí nabídce,  zejména elektroniky, zbytečný. Také se divím tomu, že se Alex přiznal k tomu, že jen tuší, jaká je situace s L-pásmem v Itálii a asi přesvědčuje sám sebe o "spoustě" dalších států s DABem v tomto pásmu. To je opravdu důležitý příspěvek o něčem, co považuje za pouhé hračky. Hlavně tak "odborně" recenzuje něco, co ještě neviděl, neslyšel, nevyzkoušel. Ale, proč se vlastně divím? To už je takový jeho folklór.  ;D
Já to beru podle tebe - důchodce, platí si kabelovku, satelit, internet. K tomu chatička, klídek, pohoda, co víc si přát :D

L-pásmo používá víc států a nemám teď zrovna náladu zkoumat, které to přesně jsou (o té Itálii vím jenom proto, že jsem to kdysi s jedním známým, který tam má rodinu, okrajově probíral). A co se týká samotného výrobku, tak rozhodně nedělám jeho recenzi, to sis něco popletl. Pouze poukazuji na fakt, že to chybějící L-pásmo je zásadní nedostatek, protože i kdyby nakrásně byla ČR jediný stát, který ho používá, tak pořád by to prodejci měli brát v potaz a přizpůsobit se trhu. A hračky to jsou, alespoň obrazně řečeno zcela jistě :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #346 kdy: 04. 02. 2015, 20:20:56 »
Já to beru podle tebe - důchodce, platí si kabelovku, satelit, internet. K tomu chatička, klídek, pohoda, co víc si přát :D
Nebudu nikomu radit, jak se má postarat o přijatelnou cenu, za kterou mám dohromady DVB-C a internet. Satelit mám jen kvůli tomu, abych mohl být v obraze a zbytečně se nezapojoval do diskuzí o všech platformách DVB, které mne jako celek zajímají. Ale platím jen SERPO, nabídka stanic od UPC, příhodné místo pro pestrý příjem DVB-T a stovky free stanic z DVB-S mi zcela stačí k uspokojení očekávání od televizní obrazovky. Chalupu z konce 19. století jsem si svépomocí přizpůsobil během mnoha let na místečko vhodné pro odpočinek ve 21. století. A bez internetu bych se nedozvěděl plno nových věcí, nemohl bych zde diskutovat, ale pochopitelně za to strpím i tu daň, že se na to nabalí i marný boj s větrnými mlýny některých agresivních zdejších diskutujících.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #347 kdy: 04. 02. 2015, 20:21:07 »
Alexi neboj,dožiješ se/přeji ti to/,přístroj momentálně nepotřebuji,ale v lídlu nakupujeme/důchodce/,nabubřelost některých mládežníků je dočasná/většinou/,vyprchá to,ale věkem,přiznávám,že v mládí jsem byl taky geroj,dnes už to nepotřebuji a nestěžuji si! ;D
Já tam taky nakupuji, sice ne moc často, ale nakupuji. Manželka je tam, to přiznám, o poznání častěji. Takže proti Lídlovi v zásadě nic nemám.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #348 kdy: 04. 02. 2015, 20:28:16 »
Já to beru podle tebe - důchodce, platí si kabelovku, satelit, internet. K tomu chatička, klídek, pohoda, co víc si přát :D
Nebudu nikomu radit, jak se má postarat o přijatelnou cenu, za kterou mám dohromady DVB-C a internet. Satelit mám jen kvůli tomu, abych mohl být v obraze a zbytečně se nezapojoval do diskuzí o všech platformách DVB, které mne jako celek zajímají. Ale platím jen SERPO, nabídka stanic od UPC, příhodné místo pro pestrý příjem DVB-T a stovky free stanic z DVB-S mi zcela stačí k uspokojení očekávání od televizní obrazovky. Chalupu z konce 19. století jsem si svépomocí přizpůsobil během mnoha let na místečko vhodné pro odpočinek ve 21. století. A bez internetu bych se nedozvěděl plno nových věcí, nemohl bych zde diskutovat, ale pochopitelně za to strpím i tu daň, že se na to nabalí i marný boj s větrnými mlýny některých agresivních zdejších diskutujících.  ;D
Přeji ti to a v žádném případě si to neber tak, že bych ti něco vyčítal (to bych si ani nedovolil), ale tvůj případ poněkud vyvrací tvrzení některých jiných lidí o tom, jak jsou na tom důchodci údajně špatně. Mimochodem důchodců tvého typu znám podstatně víc než těch, které tady měl někdo na mysli :)


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #349 kdy: 04. 02. 2015, 22:49:40 »
Zkrátka připravte si šrajtofle, narychtujte si budík na šestou a na sedmou huky dupky pro DAB radio do Lidlu. ;D
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #350 kdy: 05. 02. 2015, 05:48:59 »
Není potřeba si chystat budík. Včera večer před zavíračkou byl kámoš v jednom místním Lídlu a tento "výrobek" už byl v regálu volně ke koupi. Samozřejmě ho nekupoval, byl tam s tou paní co u ní bydlí pro pár zbytečností (podle jeho terminologie). Takže kdo chtěl a má na tento "výrobek" pár drobných tisícovek, ten už si ho mohl koupit včera. A žádné srocení lidu kolem regálu s tímto "rádiem" nebylo. Jinak je to prý běžná praxe, že tento "obchodník" dává akční zboží již den před zahájením akčního prodeje do regálů a to buď odpoledne nebo večer.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #351 kdy: 05. 02. 2015, 11:59:54 »
Dneska v Brně na Palackého ulici v 8.00 hod. 2ks černé verze a 7ks bílé verze. Zájem ze strany lidí nulový, větší nával byl u ručního elektrického nářadí a oděvů.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #352 kdy: 05. 02. 2015, 13:14:33 »
škoda, že jsem ochořel :( jinak bych si pro něj šel :(
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #353 kdy: 05. 02. 2015, 13:24:33 »
Dneska v Brně na Palackého ulici v 8.00 hod. 2ks černé verze a 7ks bílé verze. Zájem ze strany lidí nulový, větší nával byl u ručního elektrického nářadí a oděvů.

A v Příbrami zase opačně,  "Příbramský Lídl hlásí černá DAB rádia vyprodána (zbývá už jen jedno černé rozhrabané) a poslední bílé kusy."
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #354 kdy: 05. 02. 2015, 13:44:13 »
Jedna narychlo pořízená fotka níže, jinak rádio po připojení k síti (u mě WiFi v 5GHz) provedlo upgrade firmware, menu v češtině chybí a provedení je ve dřevě, takže celkem dost těžké, ale hlavně velmi solidní zvuk, nikde nic nedrnčí jako u plasťáků. DAB bohužel nepřijímám, VKV ucházející (jedinou vadou na kráse je absence anténního vstupu) a u internetových rádií žádná výtka.



Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #355 kdy: 05. 02. 2015, 14:29:23 »
tý jo, překvapil jsi :) ale proč ne, hlavně, že jsi spokojen.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #356 kdy: 05. 02. 2015, 15:08:41 »
Já to bral jako internetové rádio, ten DAB nebyl tak zásadní (hlavně vzhledem k poměrně mizerné kvalitě), ale až bude možnost, tak ho zkusím otestovat na příjem stanic z Rakouska (jestli tam už něco vysílá, snad ano).


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #357 kdy: 05. 02. 2015, 15:09:48 »
Ne, nevysílá!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #358 kdy: 05. 02. 2015, 15:14:18 »
Než se tam dostanu, tak třeba začne :D


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #359 kdy: 05. 02. 2015, 15:26:49 »
Rakousko by se mělo rozjet /snad/ letos na jaře...... Šak jo, proč to nevyužít i jinak, než jen na DAB, když to jde, ne?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky