Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 624169 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Smíšené pocity
« Odpověď #240 kdy: 11. 12. 2011, 12:09:19 »
Moje smíšené pocity z Albrechta pramení z toho, že mne čekalo při předávce od PLL příjemné překvapení. Místo očekávaných 2009.-Kč (1890.- tuner + poštovné) činila hodnota dobírky 0.-Kč. V balíčku bylo ve faktuře vysvětlení. Slova "Neplaťte! Faktura byla zaplacena předem!" souvisela s tím, že ona částka byla již odečtena od jakéhosi mého kreditu u Conrada, o kterém si už nic nepamatuji. Proto mě výše uvedená technická fakta a charakteristiky tuneru až tak moc nemrzí, mám ho vlastně "ZADARMO"! A na dlouho jsem vyléčen z touhy si pořizovat další DAB přijímač. I když, nějaký malý kapesní citlivý dvoupásmový by za "hřích" možná ještě stál.

Já se osobně domnívám, že tu Pure Evoke Flow jste si vybral pečlivě a že to byla velmi dobrá koupě, tedy to je užitečná hračka a pravděpodobně je to nejlepší přijímač značky Pure. Ta moje má lepší zvuk, více předvoleb a ,,legálně odpojitelnou anténu", ale nemá internet a nemá tak bohaté informace na displeji. Jinak je to +/- stejné. Čili hodnotil bych ji o malinko hůře. Ale v podstatě tedy obdobně. Obě pak trpí tou nevýhodou automatického ladění, ale to všechny přijímače Pure.
Ovšem ty další Vaše koupě už bych hodnotil více méně jako špatné. Ta USB hračka je sice skoro zadarmo a je velmi , velmi univerzální, nic méně, nelíbí se mi to. U toho Albrechta bych řekl cca totéž. Sice jste ho získal tedy ,,relativně zcela zdarma" / třeba by se dal ten kredit u Conrada využít lépe /, no, nic méně asi se dá říci, ,,darovanému koni na zyby nehleďte", nic méně, ten Váš popis nebo to chování, mne nikterak nepotěšilo. Prostě to Pure chtě nechtě, vychází stále nejlépe. A asi mu to i vydrží, jak tak sleduji, co kde je a není... Kapesní bych také zvážil. Ale zatím nenecházím ani jeden, jediný, co by tak nějak vyhovoval.
Stále zvažuji tohoto Kenwooda http://www.conrad.de/ce/de/product/373564/KENWOOD-KDC-DAB41U-CD-TUNER/SHOP_AREA_17279&promotionareaSearchDetail=005 jako autorádio... Ale do jara to má čas...
V zimě stejně s autem nejezdím...
« Poslední změna: 11. 12. 2011, 12:12:52 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Smíšené pocity
« Odpověď #241 kdy: 11. 12. 2011, 12:25:39 »
... Ovšem ty další Vaše koupě už bych hodnotil více méně jako špatné. Ta USB hračka je sice skoro zadarmo a je velmi , velmi univerzální, nic méně, nelíbí se mi to. U toho Albrechta bych řekl cca totéž. Sice jste ho získal tedy ,,relativně zcela zdarma" / třeba by se dal ten kredit u Conrada využít lépe /, no, nic méně asi se dá říci, ,,darovanému koni na zyby nehleďte", nic méně, ten Váš popis nebo to chování, mne nikterak nepotěšilo. Prostě to Pure chtě nechtě, vychází stále nejlépe. A asi mu to i vydrží, jak tak sleduji, co kde je a není... Kapesní bych také zvážil.
Dá se říci, že jiného koníčka, než většinu platforem DVB nemám. Tuzemské DVB-T pro mne je už definitivní, žádné blízké pozitivní změny nečekám, maximálně budu muset oželet STB s MPEG-4, pokud MUX 4 s HD opravdu skončí. Jak dopadne DVB-T2 u nás, to je zatím ve hvězdách. Také do DVB-S2 už nic navíc dávat nemusím, navíc placené programy nepotřebuji. Kupovat 3D TV je ještě brzo. Tak kam mám své peníze "investovat", když ne do hračičkaření s DABem? Ten USB dongl je jen náhrada za možnost příjmu DVB na novém NB. A nějaký "stolní" tuner mi zkrátka chyběl, abych nemusel PURE pořád převážet. A pokus naslepo za 10 až 20 tisíc, za opravdový stolní tuner, by byl ještě riskantnější. Alespoň mohu svými zkušenostmi s Albrechtem přispět do té zatím malé komunity fandů DABu u nás.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #242 kdy: 11. 12. 2011, 14:31:33 »
Dá se říci, že jiného koníčka, než většinu platforem DVB nemám. Tuzemské DVB-T pro mne je už definitivní, žádné blízké pozitivní změny nečekám,

Ani já už ne....

Citace
maximálně budu muset oželet STB s MPEG-4, pokud MUX 4 s HD opravdu skončí.

To se mne netýká, k nám se neobtěžoval ani dolézt...

Citace
Jak dopadne DVB-T2 u nás, to je zatím ve hvězdách.

To nevím a neodvažuji se odhadnout. Nic méně k vůli Polákům budu muset v polovině roku 2012
přezbrojit z MPEG 2 na MPEG 4 a pak se sama nabízí ba přímo vnucuje otázka,
zda nepřezbrojit již preventivně na DVB-T2 ?
Přezbrojevat jen na DVB-T MPEG4 mi přijde už jako zpozdilost a zbytečnost.
Ovšem MPEG4 potřebovat budu a to bude nutností pro polské SD programy.
Takže osobně bych už šel nejraději tedy na DVB-T2...

Zatím pokukuji a seznamuji se s typy, které by to zvládly...
Třeba tento Panasonic P50GT30Y ovšem čeští vychcaní obchodníčkové se snaží doprodávat obdobné verze,
ale bez DVB-T2 tedy s jiným tím koncovým písmenkem jako třeba místo ,,Y" tak ,,E" apod.
které prostě DVB-T2 nemají. Je to tedy banda lotrů a jak jsem předvídal děje se cosi obdobného,
co už předvedli, při změně CryptoWorks na Irdeto, kdy místo aby vozili verze s Irdetem,
doprodávali staré zásoby modelů s CryptoWorks...

Citace
Také do DVB-S2 už nic navíc dávat nemusím, navíc placené programy nepotřebuji.

No a zároveň s tím samozřejmě bych končně přezbrojil i DVB-S na DVB-S2 tedy konečně na HD.
To ještě také nevím co...

Zatím předběžně mám vyhlédlé tohle

http://shop.olmi.cz/zbozi/2212-vu-uno-pvr

jakási recenze

http://www.zoznam.sk/4391/vu-plus-uno-numero-uno/

Ovšem obdobných modelů se vyrojilo v poslední době více a tak nějak to není jisté
nebo nevím ještě zcela přesně co...

Citace
Kupovat 3D TV je ještě brzo.

S tím naprosto souhlasím a bude brzo i za dalších 10 let. Podle mne jde o blbost, kterou mít nemusím
a která mi vůbec nic neříká, takže tam to vidím, tak za 15 nebo 20 let...
To vůbec nepotřebuji...

Citace
Tak kam mám své peníze "investovat", když ne do hračičkaření s DABem? Ten USB dongl je jen náhrada za možnost příjmu DVB na novém NB. A nějaký "stolní" tuner mi zkrátka chyběl, abych nemusel PURE pořád převážet. A pokus naslepo za 10 až 20 tisíc, za opravdový stolní tuner, by byl ještě riskantnější.

DAB/DAB+ Tuner také vidím momentálně nereálně....
To bych také označil za hodně předčasné....

DAB/DAB+ ano, ale v rovině 3 kategorií
kuchyňák - už mám a jsem spokojen
autorádio - 100% pořídím jen to už půl roku odkládám, ale přijde to...
kapesní - zatím jsem nenašel model, co by mne oslovil...

Citace
Alespoň mohu svými zkušenostmi s Albrechtem přispět do té zatím malé komunity fandů DABu u nás.  ;)

To je pravda, za to jsem i vděčen. A je to velmi zajímavé. Tedy umíte to i posoudit i dobře napsat.
Co je ovšem pikantní, tak tady o DAB/DAB+ píše tak asi 7 lidí. Ale z toho většina už má tak asi 3 přijímače DAB /DAB+. Na konec tu budu sám, kdo má zatím jenom jeden. Nic méně počet příznivců DAB / DAB+
to asi nezvedne...Tedy připomíná mi to údaj, kdy všichni mají tak asi 3 karty Sky Link / sám mám 3 /
a kdy je tedy třeba, vždy počet udávaný firmou Sky Link, dělit třemi... Tak se zdá, že s DAB /DAB+
to bude obdobné...Tedy počet uživatelů bude stejný, jen si nakupují další a další hračky...
Na druhou stranu i to se jednou uzavře, tedy stejně se to naplní a nikdo nekoupí více nežli 3 nebo 4,
tak potom ty recenze dojdou... Tak nejlépe by bylo, když by se nějaký obchodník rozhodl
nám je třeba, v rámci propagace, na týden půjčovat... To by se s tím dalo pohrát a pak to vrátit...

« Poslední změna: 11. 12. 2011, 15:08:40 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #243 kdy: 13. 12. 2011, 07:54:37 »
V nabídce e-shopu Teleka se znovu po velmi dlouhé době objevil ten nejlevnější přijímač z těch,
co už mají i připojení na internet

http://pureradio.cz/detail-produktu/radia/prijimace-fm-dab-wi-fi/16_pure-one-flow/


Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #244 kdy: 13. 12. 2011, 08:37:38 »
Odkaz na tento přijímač je zajímavý, z mého pohledu, jen z hlediska jeho příjmových možností. Jeho velikost ho předurčuje k mobilnímu provozování, se sluchátky asi i ve stereo režimu. Ale, kde je dostupný DAB signál z obou pásem na jeho antény? Externí se "normálně" připojit nedají. Také jeho wifi připojení omezuje jeho použití jen v dosahu nějaké veřejně přístupné, nebo domácí sítě. A to je pro mobilní příjem málo. Tato omezení ještě násobí jeho poměrně vysoká cena, zásadně kazící poměr cena/výkon. >:(

Vy Emersone vyčkáváte na autorádio. Není Vám divné, že přes informace, že do některých Škodovek se již autorádia pro DAB běžně montují, se zatím nenašel nikdo, kdo by se podělil se svými praktickými zkušenostmi na DigiZone? Jen po Ještědu asi autem jezdit nebudete, Praha k Vám běžně zatím nedosáhne a kdy L band doputuje do Vaší oblasti a s jakým výkonem a pokrytím, to je zatím neznámá. ???
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #245 kdy: 13. 12. 2011, 10:15:09 »
Ale, kde je dostupný DAB signál z obou pásem na jeho antény? Externí se "normálně" připojit nedají.
Také jeho wifi připojení omezuje jeho použití jen v dosahu nějaké veřejně přístupné, nebo domácí sítě. A to je pro mobilní příjem málo.

Tak já osobně dávám přednost pevné síti LAN, takže pro mne by to znamenalo si pořídít na víc nějaký
Wi-Fi Router, což se mi vůbec nechce, tedy nemám potřebu budovat bezdrátovou síť. Takže proto jsem také
oželel ten podstatně lepší a momentálně v Teleku vyprodaný přijímač Pure Evoke Flow.

Nic méně, na druhou stranu jsem nucen konstatovat, že v českých hotelech a dokonce i naprosté většině campingů se stává připojení k Wi-Fi, zcela běžným a zavedeným standardem. Dovedu si tedy docela dobře představit popojíždět po jakékoli části Čech, spát klidně ve stanu či nějaké tamní chatce a připojovat se po večerech na jejich Wi-Fi, kteréž to připojení pro své hosty, tam všichni zdarma, úplně běžně vedou. A tedy = pustit si tam třeba i večer nějaké rozhlasové stanice z takovéhoto přijímače.

Citace
Tato omezení ještě násobí jeho poměrně vysoká cena, zásadně kazící poměr cena/výkon. >:(

To je pravda, ty přijímače Pure jsou prostě předražené, to je fakt....

Citace
Vy Emersone vyčkáváte na autorádio. Není Vám divné, že přes informace, že do některých Škodovek se již autorádia pro DAB běžně montují, se zatím nenašel nikdo, kdo by se podělil se svými praktickými zkušenostmi na DigiZone?

Ani ne, ono se to prodává běžně jako Auto Navigace https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/cz/Yeti/05-2009/Navigation/A-SUV_Yeti_Amundsen_NavigationSystem.pdf a předpokládám, že 99% uživatelů, co to má ani netuší, že to nějaké DAB/DAB+ umí http://www.youtube.com/watch?v=GIw83EzAWRA&feature=related .

Citace
Jen po Ještědu asi autem jezdit nebudete, Praha k Vám běžně zatím nedosáhne a kdy L band doputuje do Vaší oblasti a s jakým výkonem a pokrytím, to je zatím neznámá. ???

Právě proto stále vyčkávám. Já už mám víceméně půl roku vybráno. Tedy ten modročerný model Kenwood.
Ale Teleko zde ještě není a nevím, kdy bude a jaké bude pokrytí a jak to bude fungovat.
Tak zatím nespěchám. Až to začne vysílat, tak si asi s Pure Evoke 2S jen tak vedle na sedačce vůbec ověřím možnosti.
A pak teprve ho koupím nebo nekoupím. Jinak se mi ten Kenwood,
http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=85748&category_id=2732&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1 ale líbí moc.

« Poslední změna: 13. 12. 2011, 11:28:14 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #246 kdy: 13. 12. 2011, 13:28:01 »
Co je ovšem pikantní, tak tady o DAB/DAB+ píše tak asi 7 lidí. Ale z toho většina už má tak asi 3 přijímače DAB /DAB+. Na konec tu budu sám, kdo má zatím jenom jeden. Nic méně počet příznivců DAB / DAB+
to asi nezvedne.

No taky jsem chtel nejak nejaky DAB prijimac koupit, ale pak jsem si polozil otazku co mi prinese noveho. Odpoved byla jednoducha: NIC. Zadne dalsi informace nez jsou ve stavajicim FM RDS, zadna vetsi kvalita zvuku, protoze je stejne dnes vse v MP3, zadne nove stanice (jsem prazak), proste nic. Nebo se mýlím?
« Poslední změna: 13. 12. 2011, 13:36:05 od koko 0925 »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #247 kdy: 13. 12. 2011, 14:47:03 »
Pokud byste toužil po italštině, mohly by Vás oslovit 4 nadstandardní stanice RTL + Vaticana.  ;)

Jinak jde opravdu více o přízeň k novým technologiím.
« Poslední změna: 13. 12. 2011, 14:52:13 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #248 kdy: 13. 12. 2011, 14:59:14 »
Pokud byste toužil po italštině, mohly by Vás oslovit 4 nadstandardní stanice RTL + Vaticana.  ;)

Jinak jde opravdu více o přízeň k novým technologiím.
Zrovna včera při venčení psiny jsem měl puštěnou Antenne Steiermark a pohodička... :) Hrálo to krásně a moc to nežere. S datovým limitem 1,2 GB na měsíc se vyžít dá. Na takový ten obyčejný poslech při cestě do práce nebo někam jinam, to stačí. Doma pak opravdu nemám potřebu (zatím) pořizovat DAB. S koupí Galaxy S II jsem spokojen. 8) Doma mám stanice opět buďto přes internet - klasicky v PC nebo na Smart TV - nebo klasicky VKV - DXing je stále in. Rád si ráno nebo večer pouštím v mírném šumu Berlín.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #249 kdy: 13. 12. 2011, 15:01:40 »
zadne nove stanice (jsem prazak), proste nic. Nebo se mýlím?

Ano. Řekl bych, že se mýlíte... Tedy takto stanice MDR lze samozřejmě poslouchat z DVB-S a ze satelitu Astra.
A taktéž z internetu... Stanice z celoněmeckého multiplexu lze poslouchat z internetu...
Stanice z multiplexu Teleka např. Gama rádio lze poslouchat z internetu. Stanice RTL z multiplexu Teleko též z internetu a též ze satelitu Astra. České stanice jako Leonardo, Wave atd. opět z internetu, DVB-S opět satelit Astra jen jiná pozice tedy ne 19,2 ale 23,5°E a dokonce i z DVB-T. Ovšem tam se jedná o dočasný stav a lze reálně očekávat odpojení. Záleží na ČT. No takže ano zachytitelné to je i jinými způsoby...
Ale DVB-S nepoužiji v automobilu. DVB-T také ne. DAB/DAB+ jsem tak už úspěšně v Praze použil. K mobilnosti internetu mám vůbec všechny výhrady, co jen k tomu mohou být. Takže fungující DAB/DAB+ je pro mne celkem reálná věc.

Ovšem to pramení ze specifického zaměření mé osoby a totálního poničení venkova RRTV a jinými, tedy i ČTÚ atd. Musel bych to rozvinout zhruba tímto způsobem. Tedy po revoluci se tu dával bezmezný prostor lokálním amatérským kočkopsům vysílajícím dle mého osobního zcela soukromého názoru, naprosto neposlouchatelné zvratky. Moji kamarádi tedy opravdu Tunery Denon v hodnotě více jak 10 tisíc Kč odnášeli do bazarů, protože se české FM z jejich hlediska nedalo zcela vůbec používat.

Je to 5 let, co k nám konečně dorazil BEAT, tedy stanice, kde dle mého názoru hrají normálně a který mohu poslouchat aniž se mi z toho zvedá žáludek.
Je to rok, co Hey změnilo program z Hey, česky a nej na Hey, rock a sport, to můžeš...čímž vzniklo v naší oblasti druhé pro mne poslouchatelné rádio na FM. Ten zbytek neposlouchám do dnes. Tedy z celého FM jsou pro mne v této chvíli použitelné u nás 4 stanice.
Vltava - vybrané pořady. Praha - vybrané pořady. Beat - nonstop. Hey, mimo dopoledního vysílání do 10 hod. Více NIC. No a pro to DAB/DAB+ kde dostávám, tedy brzy dostanu RADIO GAMA, které je pro mne použitelné nonstop.
V dálkovém režimu je pro mne použitelné nonstop LoungeFM a Absolut Radio. Plus vybrané pořady na Deutschlandfunk a vybrané kousky vysílání na Radio BOB.

Co se týče českých stanic. Z FM bylo vyhnáno WAVE. Nikdy na něm nebylo LEONARDO. Obě tyto stanice mám docela rád. Tedy WAVE považuji za druhé nejlepší české rádio.
Takže pro mne to, si myslím význam má a určité věci to přináší.

Tedy příklad v autě při jízdě po Liberci běžně poslouchám Beat nebo Hey. Pokud by tu DAB+ chodilo dobře. Mohl bych při stejné jízdě poslouchat ještě i GAMA RADIO a WAVE to je pro mne tedy ZDVOJNÁSOBENÍ. DVB-S/S2, DVB-T NET mi toto neumožní.


 
« Poslední změna: 13. 12. 2011, 15:11:56 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #250 kdy: 14. 12. 2011, 15:29:42 »
Narazil jsem na nejaky program pro DAB+ USB Stick Terratec Noxon.
Ukazuje to informace o muxu. Na teto strance je videt screen a odkaz na stazeni
http://forum.mysnip.de/read.php?8773,925167,page=23


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #251 kdy: 14. 12. 2011, 19:28:17 »
tak úspěšně staženo a odzkoušeno :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #252 kdy: 14. 12. 2011, 19:50:35 »
Jestli to chápu dobře, tak to jsi odzkoušel teď. Tedy už Ti to doma normálně běhá...
Tak proč se chceš trmácet na Ještěd ?
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #253 kdy: 14. 12. 2011, 20:13:30 »
nn, José, to je jen stávající uložený stav konfigurace posledního ladění. Doma s YAGInou na střeše jsem to ještě nezkoušel, není čas, jsem furt v práci a vracím se domů až večer. Takže na Ještěd chci a musím... :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #254 kdy: 14. 12. 2011, 20:24:33 »
Napadlo mne, že před nádražím by mohl parkovat nějaký taxík. Bylo by jednodušší se tam nechat odvézt nežli se tam trmácet...
/ A zase když sečteš tramvaj a lanovka atd. Tak to je cenově pomalu stejný. Já bohužel v zimě nejezdím. Jako ty nemáš dálniční známku, já zase nemám zimní pneu. Takže auto je zazimované v garáži
a vyndám ho zase až na jaře./
« Poslední změna: 14. 12. 2011, 20:26:18 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL