Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623619 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #735 kdy: 15. 12. 2019, 23:46:44 »
Srandičky, srandičky. Ale výsledný vzhled se celkem povedl.  :)
Luxembourg nejde naladit protože na stupnici ladění chybí klasický jezdec.  :(
Využití původního elektronkového NF zesilovače by jistě zajistilo i křišťálově lepší kvalitu zvuku.  :P
« Poslední změna: 15. 12. 2019, 23:50:02 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #736 kdy: 16. 12. 2019, 09:10:56 »
Ano, CRo na 12D vysila Frequency Information (227360, 229072). Teleko na LE nevysila zadne Frequency Information.

Některe site tam mají i tabulku fm frekvencí aby přijimač mohl přepnout do fm, měl by to tam mít čro.
Ano, ve Frequency Information je mozne vysilat i odkaz na FM vysilace, ale CRo je nevysila. Ono to ani neni potreba, protoze pro prepinani do FM (z DAB a zpet) pouzivaji autoradia bezne DAB SId a RDS PI, ktere jsou pridelovany totozne v DAB a FM. Napriklad Radiozurnal SId=PI=232F.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #737 kdy: 16. 12. 2019, 21:43:00 »
@Pamětník

srandičky:  bylo to již v rámci Silvestra

výsledný vzhled: fotka lecos zamlčí, ono v reálu to není žádný zázrak

křišťálový zvuk: NPN vs elektronka: tož tohle je věčné téma; mýtus elektronky neplatí; ten Populár má kompaktní šasi kde je všechno nabastlené, zabírá to všechen vnitřní prostor, musel bych to šasi snad rozřezat. Koketoval jsem s myšlenkou elektronkového zesíku ale originál trafo jak kráva, zatím jsem tu odměnu teplého světla elektronek vzdal.  Obecně zvuk elektronka vs. tranďák v této kategorii je šuma fuk.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


kamilik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #738 kdy: 21. 12. 2019, 09:15:10 »
Chcel by  som vas poprosit o radu.neviem sa rozhodnut medzi kupou receiveru yamaha rs202dab,alebo samotneho tuneru onkyo t-4030,samotny tuner stoji cca 260 eur a k tomu treba este aj zosik a receiver yamaha
 rs202d stoji cca 200 eur,pravdu povediac nemam chut dat len za samotny tuner 260 eur,ale takisto neviem,ake su rozdiely v selektivite a citlivosti samotneho tunera oproti tomu tuneru v receivery yamaha,terazz pouzivam tesco radio prepojene s vezou,ak ma niekto nejake skusenosti a vlastni dab receiver ci samotny tuner,poprosim o skusenost,ja to nemam ako porovnat,dakujem za nazor


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #739 kdy: 21. 12. 2019, 09:39:12 »
Yamaha je na tom vyborne s citlivosti, je to spicka (sam yamahu pouzivam) a ani s onkyo neudelas chybu, ale ja osobne preferuji oddeleny antenni vstup pro dab a fm a ne spolecny, jak maji tyto dva tunery.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kamilik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #740 kdy: 21. 12. 2019, 10:22:02 »
Dakujem za odpoved Beat,ale ako citam,ty pouzivas yamahu t-d500 samostatny tuner a ja pisem o receiveru yamaha rs202d a to moze byt rozdiel ale aj nemusi v citlivosti,ale dufam,ze tak markantny rozdiel v citlivosti medzi nimi snad nebude,dakujem za odpoved


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #741 kdy: 21. 12. 2019, 13:01:27 »
Pouzivam samostatny tuner yamaha a zesilovac yamaha. Jak sem psal, vadil by dost spolecny vstup fm/dab. Ten to zabiji.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


kamilik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #742 kdy: 22. 12. 2019, 08:58:58 »
Samozrejme Beat mas pravdu,ze delene vstupy su vzdy lepsie,ako jeden spolocny,idealne by bolo zvlast fm antenu a zvlast dab antenu ako mas ty,ale mne osobne to by to asi az tak neprekazalo,mam skor dilemu co sa tyka dab tuneru v receivery ci bude mat dostatocnu citlivost a selektivitu v porovnani so samostatnym tunerom ako to mas ty,je mi jasne ze samostatny tuner by mal resp musi byt o nieco citlivejsi a kvalitnejsi ako v receivery pouzivany aspon si to myslim,skoda,ze tu niekto nema dab receiver,takto pojdem asi do rizika s tym receiverom,samozrejme aj na recenziach napr. na hifi voice pisu vsetko mozne,len nie o citlivosti a selektivite samotneho tunera v tom receivery,to autora asi nezaujimalo,resp to nepovazoval za dolezite za s tym zaoberat,takze mam len dve moznosti,bud zariskovat a ak by to bolo tak zle,tak tovar vratit co sa tyka toho receiveru a potom kupit cisto tuner bud tu yamahu alebo onkyo t-4030,to ma aj manualne ladenie a k tomu zohnat nejaky kvalitny zosik,resp to zosilnovat pomocou veze,este raz dakujem za odpoved


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #743 kdy: 23. 07. 2020, 13:43:12 »
Konečně jsem dokončil montáž nejlevnějšího autorádia i s tunerem DAB+ Sencor do auta a pořídil několik ilustrativních obrázků.

Tak tomu říkám ultra mega prasárna. Chybí už zde jen zvracející smajlík..
Tak jsem si vzal k srdci tuto výhradu a sekundární autorádio Sencor jsem nahradil pravým DAB+ tunerem Blaupunkt. Aby Sencor někde zbytečně neležel, tak jsem ho na chalupě připojil k větším reprobednám od kombinace a anténě na střeše s předzesilovačem, napájeným klasicky z autorádia. V lokalitě na JZ od Plzně se jistě naskenovalo 8 MUXů s 85 stanicemi, možná to je až 9, se 101 stanicí. Displej autorádia totiž není nic moc a asi neumí regulérně zobrazit více než 99 stanic. Také režim INFO není moc extra, dá se ovládat jen pomocí přiloženého DO a proklikat mnoho desítek položek, abych se všechno přesně dozvěděl, by trvalo neskutečně dlouho.
« Poslední změna: 23. 07. 2020, 13:44:50 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #744 kdy: 23. 07. 2020, 14:11:56 »
V poslední době je už i na našem trhu nabídka podobných DAB+ tunerů do auta pestřejší. Ale cenu velmi ovlivňuje značka a výbava. Pod 2 tisíce je třeba TechniSat DIGITRADIO Car 1 DAB+, ale třeba i nabídka od Conrada by se dala ještě částečně akceptovat. Osobně bych dal přednost něčemu atraktivnějšímu, s barevným displejem, což už ale většinou znamená privátní nákup v cizině.
Nakonec jsem si do auta pořídil relativně jednoduchý a za ještě přijatelný peníz, DAB+ tuner Blaupunkt. Montáž byla celkem jednoduchá. Jako anténu jsem použil již nalepenou anténu od předchozího Sencoru a NF připojil k v autě integrovanému rádiu pomocí NF konektoru na středovém panelu, který je vedle napájecího konektoru. Na připojené ilustrační fotce je uveden scan stanic v nepříliš vhodné lokalitě, pouze s 21 stanicemi. Protože v autě rádio jen poslouchám, barevné obrázky na displeji tuneru nevyužívám, zejména proto, že je umístěn dole v přihrádce u šaltrpáky, nechci zbytečně dráždit policajty dalším displejem v zorném poli řidiče.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Grundig CMS 5000 BT DAB+
« Odpověď #745 kdy: 17. 08. 2020, 16:37:18 »
Má někdo zkušenost s přijímačem Grundig CMS 5000 BT DAB+ (https://www.grundig.com/de-de/audio/hifi-systeme/alle/cms-5000-bt-dab-web) ? Podle vybavenosti a poměru cena/výkon by se mohlo jednat o atraktivní přijímač, kterých na trhu moc není. Bohužel je otázka, jak citlivý má tuner - jak pro příjem DAB, tak VKV. Zvuk by snad mohl být dobrý, protože věž má 3 pásmové reproduktory. Má tedy někdo zkušenost s citlivostí tuneru u tohoto přijímače a jeho vhodnost pro DX příjem?


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #746 kdy: 17. 08. 2020, 22:38:58 »
Samozřejmě přeji odezvu případného vlastníka této mašiny, ale dotaz mně spíše inspiroval k off-topic zamyšlení do jaké míry jsou tady ty historické značky, mezi které patří i Grundig, vykradené nebo polovykradené. Jestli deep off-topic, ať si to redakce klidně smaže.

Grundig je v tureckém vlastnictví: vlastněný značkou Beko

Beko: významná obchodní značka spotřebičů a spotřební elektroniky firmy Arçelik A.Ş kontrolované Koç Holdingem

Koç Holding: největší průmyslový konglomerát v Turecku; je kontrolovaný Koç family, která je jednou z nejbohatších v Turecku.

Grundig: vedení má sídlo ve Frankfurtu; celosvětově má Grundig 1 600 zaměstnanců ve výrobě, výzkumu a vývoji a prodeji.

Zdroj vše výše uvedeného je anglická wikipedie.

Do jaké míry je u konkrétního výrobku zapojen německý fortel (výzkum a vývoj) může napovědět, jak jsem již řekl na začátku, jenom vlastník mašiny, na kterou se dotazuješ.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #747 kdy: 14. 12. 2020, 22:42:34 »
Nazdárek.Mám ,prosím,zase jeden dotaz. Existuje dost DAB přenosných přijímačů,které jsou s jedním repro,tudíž mono.Pokud mají výstup na sluchátka, je tento výstup také mono nebo jsou některá ve stereu?A jestli jsou , můžete mi dát na některá tip?Děkuji.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #748 kdy: 15. 12. 2020, 08:48:54 »
Bohužel nevím, jaké modely je možné si vyzkoušet přímo v obchodě a jaké informace jsou dostupné k těm modelům, které jsou nabízeny jen v e-shopech. Já se poslední dobou spíše soustřeďuji na modely se síťovým napájením a se dvěma reproduktory, i s přístupem k internetovým stanicím.

Zalovil jsem ale ve svých zásobách a čerstvě jsem vyzkoušel 5 značek. V krátkosti, všechny mají ve sluchátkách stereo. Zcela nejmenší a i bez mono reproduktoru, je Lingo. Další 3 (Sony, Hitachi a Imperial) mají mono repro a teleskopický proutek. Také bez repra je Duo, kterému, stejně jako Lingu, slouží jako anténa kabel do sluchátek, má slot na kartu s muzikou a pouze vestavěný akumulátor. Všechny ostatní mají snadno vyměnitelné baterie. Je ale pravděpodobné, že už nejdou v dnešní době koupit.

Bližší popisy jednotlivých přijímačů jsou pravděpodobně k dispozici v historii tohoto vlákna, které jsem před časem založil.

Připojuji alespoň pár obrázků......
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #749 kdy: 15. 12. 2020, 08:56:41 »
Připojuji alespoň pár obrázků......
A, ještě jsem zapomněl na "červené" rádio z Tesca.....
« Poslední změna: 15. 12. 2020, 09:09:33 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další